Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

papuchalk
9. říj 2012

@tinka_21 Já už jsem do Motola "přehozená" do jejich prenatální poradny, tak jsem dostala podrobnější info. Nově si musíme obstarat takové ty poporodní vložky, dávají po porodu jen jeden balíček, což nestačí. Ale zase je v Motole lékárna, kde se dají bez problému obstarat někým, kdo přijde na návštěvu. A pak maminkám píší ty síťované kalhotky, jak psala Petule.

papuchalk
9. říj 2012

Mně by zase zajímalo, jestli někdo náhodou neví, kolik stojí účast konkrétního doktora u porodu?

bublina155
12. říj 2012

Ahoj holky, rodil uz nekdo po rekonstrukci, nebo to jeste neni dokonceno?

kachnik
12. říj 2012

Ahoj holky, rodila jsem loni. Lezela jsem na pokoji bez dětí, začalo to tedy vlastně na jiném oddělení, protože novorozenecké měli úplně plné, ale hned druhý den nás tam přestěhovali a mě dali na pokoj právě bez dětí a super, asi tam dávají maminky co mají druhé a více dětí. Na kojení nám je nosili a pokud jsem v průběhu noci chtěla, kvůli nalitým prsou, tak nebyl problém, bylo to hned vedle. Vložky jsme měli volně k dispozici a kalhotky nikdo neřešil, měla jsem ty jednorázové babylove z dmka. Doporučuji mastičku dubovou kůru, to mi hodně pomáhalo na zklidnění zašití. Jak je to s platbou u konkrétního MUDr. , tak si myslím že nic oficiálního neexistuje, vždy je to na domluvě. Jsou to změny za ten rok a půl 🙂 . K.

nany123
16. říj 2012

@bublina155 Ahoj, zajimalo me to same..shodou okolnosti jsem byla dnes odpoledne na kontrole a dr., ktery pracuje i v Motole mi rikal, ze by melo byt hotovo do konce tohoto mesice. Pry to bude moc hezke 😉 Tak jsem zvedava 😕

bublina155
17. říj 2012

@nany123 ja slysela od porodni asistentky z motola, ze to bude vypadat podobne jako v podoli...

bublina155
18. říj 2012

Holky mam trochu blby dotaz 🙂 je v motole v porodnici wifi? 🙂

helabella
18. říj 2012

@kachnik -- na pokoje bez dětí se dává většinou proto, že na těch s dětmi není místo. Mně to teda moc nevyhovovalo, radši bych měla malou u sebe. Ale chápu, že když není místo, tak prostě není 😝

Taky jsem na ty porodní sály moc zvědavá, neumím si představit kam to tam všechno nacpou 🙂

teer
18. říj 2012

Ahojky , já rodila v červenci v Motole a musím říct že personál moc příjemný akorát pak to šestinedělí sestričky děs bes snad 2 nebo 3 byli milé jinak děs.Jinak manžela jsem tam měla od začátku ale já přípravu moc neměla..měla jsem vyvolávaný porod a pořád nic a pak to přišlo fofrem.

teer
18. říj 2012

Jinak co se týče porodních sálů přišlo mi to lepší v rekonstrukci protože to nebyly porodní boxy vedle sebe ale pokojíčky a na každém jste byli sami:o)

asaka
26. říj 2012

ahoj holky, rodila jste nektera v motole ted po ty rekonstrukci salu? jak to tam nyni vypada a jak to tam chodi?

andysek111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radana1979
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andysek111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jika10
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andysek111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
papuchalk
30. říj 2012

@asaka Ahoj, ta rekonstrukce ještě není dokončená, prý to bude hotové nejdříve až tak v polovině listopadu. Zatím se rodí pořád na uzlu C.

asaka
30. říj 2012

@papuchalk ahaa, diky za info.. ja mam TP az zacatkem brezna tak snad to do te doby bude hotove 😀 respektive ja budu rodit urcite driv 😖

papuchalk
30. říj 2012

@asaka Tak to určitě jo, to už budeš v novém 😉 . Mně to čeká koncem tohoto týdne - asi vyvolávačka.

maladama
31. říj 2012

a jak by to tam mělo po té rekonstrukci vypadat? Oddělené místnosti , nebo pořád jeden centrální sál s kójemi?

akzeret1
3. lis 2012

holky dávají ještě v Motole plíny a perlany?jesli jo kolik plen na den nebo si můžete chodit podle potřeby?

zlababa07
3. lis 2012

zdravím, byla jsme v pátek v Motole na poradně a stěhování+školení na nových přístrojích proběhne teď od úterý do pátku. Nejspíš tam bude trochu zmatek a omezený provoz, ale nachávají se snad 2 porodní pokoje na gynekologii, takže k úplné uzavírce snad nedojde. Jen by bylo asi dobré si tam předem zavolat, pokud byste zrovna jeli rodit v těchto dnech.

asaka
5. lis 2012

@maladama maji byt plne oddelene mistnosti s vlastnim soc. zarizenim, jak to tam prostorove premeni si teda nedovedu predstavit, mista tam mnoho neni, asi to tam uplne prevrtali 🙂

nany123
6. lis 2012

Ja byla v Motole min. ST a dr. Vlk mi rikal, ze tuhle ST nebo CT ma byt slavnostni otevreni salu a od patku 9.11. se ma uz rodit v novem. Tak jsem zvedava 😉
@akzeret1 Dle tech papiru, co jsem dostala, je omezen snad jen pridel na vlozky (1 balik), jinak snad vse pri starem...

akzeret1
6. lis 2012
akzeret1
6. lis 2012

@nany123 díky za info

ellionor
7. lis 2012

aktuálne info z Motola ( viz foto ) Jo a do piatku rána je drtivá vačšina porodov presmerovaná na Bulovku a Vinohrady. Termín mám 9.11. tak dúfam, že tie ich nové boxy otestujem a nebudem musieť niekam inam :D

palomitacheca
7. lis 2012

@akzeret1 rodila jsem v srpnu a dostaly jsme jeden balik tech porodnickych vlozek, plinky pro miminka nam kazdy den doplnovali, pripadne stacilo zajit na sesternu 🙂

maladama
7. lis 2012

@ellionor tak držím palce, abys vydržela ještě ty dva dny, a těším se na report, jak že to tam teda bude vypadat!

já jdu za týden do Motola na první rizikovou poradnu, "moc" se těším na to x-hodinové čekání. S prvním jsem taky chodila do rizikové, ale až od toho 38tt, teď si to holt užiju už od 14tt. A se mnou zbytek čekárny, protože jednou za dva týdny hlídání fakt neseženu ☹

ellionor
7. lis 2012

@maladama no zatiaľ som v pohode, tak snáď to vydržím a potom zreferujem 🙂 Ja som bola v porodani 3x ( 3 hod, 1,5 hod a včera 4 hod ) no nezávidím ti to čakanie - prajem pevné nervy 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru