Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
5. srp 2009

Jo Mar, ještě doporučuju meltu s mlíkem, je dobrá na mlíko 🙂
teda tady bude Natálek 😀
Petro, a co když to bude kluk?

sluninka
5. srp 2009

Petro...tak to vám přeju aby to vyšlo brzy a tu holčičku taky..Natálky jsou andílci 😀

Meltu jsem pila taky po litrech,studenou,teplou..prostě jsem se snažila aby za každou cenu se ta laktace pořádně rozjela..bohužel jsem kojila jen pár týdnů 😒

mar26
6. srp 2009

luci meltu s mlíkem piju 3x denně od začátku...já fakt dělám co jde 🙂

lucie.krajcarova
6. srp 2009

a jak, nějaké zlepšení?

petra.vavra
6. srp 2009

luci- když to bude kluk, tak to bude Honzík... vim, že trošku neoriginální, ale já toto jméno naprosto miluju od svých 15 let a dokonce jsem si vzala i manžela Jana 🙂.
sluni- když to bude holčička a já si jí potají přeju víc (mám spoustu krásných věcí a bylo by to vše jednodušší), ale vím jak to je, minule jsem strašně chtěla kluka a máme Terinku a teď když se skoro rouhám, ať je to holka, tak si třeba příroda zase rozmyslí jinak 😀 , ale když to bude holčička bude se jmenovat Nathalie Emma. Možná to někomu přijde divný, ale Natálka jméno bylo moje druhé po Terezce co jsem chtěla a Emma je proto, že Terka má také druhé jméno (po mé spolužačce, která mě rodila a byla úžasným člověkem na sále, neměli jsme dvakrát lehký porod), tak chci aby holky měly obě druhá jména začínající stejným písmenem. No jsem prdlá, já vím 😀
mar- jestli je to tak, že nevidíš žádné zlepšení, tak se nestresuj a dej Nutroš. Pro mimi je důležitější mamka v pohodě, než ve stresu, že nemé mlíko.... 😉

sluninka
6. srp 2009

petra...mě to jméno divný nepřijde, kdyby došlo na holčičku,tak ať mají podobný jména obě 😉

mar26
9. srp 2009

Ahoj hokly,
Tak dneska jsme byly u paní doktorky,malá má 3820g a 54cm ...jsem se divila, že jí už 50-tkové bodýčka nejsou 😀
A prý s takovým přírůstkem rozhodně dokrm 30 nebo 60ml nutrilonu nepotřebuje nemám ho už dávat. Asi mám teda mlíčka dost a včera i dneska mi ublinkla..asi se trošku přejídá ...je fakt, že i po kojení když si prso zmáčknu,tak mlíčko ještě teče. Tak mám radost 😵

sluninka
9. srp 2009

Marti...teda tak to je super váha 😉 je fajn, že kojení je úspěšný 😉 držím palce,jen tak dál 😵

mar26
9. srp 2009

sluni děkuju, já doufám,že to kojení vydrží....ještě jsem si dneska koupila gravimilk...mi přijde,že za ty podpůrný věci vyházím víc peněz jak za nutrilon 😀 ,ale mlíčko je prostě mlíčko a je pořád po ruce 😀
Ale když není,tak UM ho dokáže skoro 100% nahradit...ne samo ve všem,ale v hodně věcech.
Koukala jsem na fotečky, Natynka je mooc krásná 😵

sluninka
9. srp 2009

Marti...děkujem, jsme se snnažili 😀
sice teď vyházíš víc peněz, ale pak až se to rozjede, to bude k nezaplacení..moc Ti to přeju, ale i kdyby náhodou, i tak je to krásný aniž bys kojila 😉 nemá to vliv (teda akorát když nakojíš tak můžeš mimí půjčovat i s lahvičkou třeba tchánovcům 😅 i když já Naty nedám ještě hoodně dlouho 😀 zatim jí nikdo kromě mě, maži a mojí mamky nehlídal ani nevozil 😝 😀

lucie.krajcarova
10. srp 2009

nazdar kočky, Petro, hezké jméno. jedna holka z naší diskuze má Ameliii Emmu, ale říká jí jen Emmo, a teď lituje, že dala dvě jména 😖
Mar, mám z vás holky radost!!!! Jen ať to pokračuje dál a dál stejně. Víš, možná měla Natálka spurt ve 3 týdnech. ještě to může přijít v 6 a pak ve 3 měsících. ten poslední trvá fakt dlouho... ale přesto jsem dokrmovala asi jen 5x, vždy večer. dá se to přežít.
Sluni, hezká úvodní fotečka 🙂 Fakt nikdo nevozil? tak to já se malého na pár chvil vzdám ráda, vozí mi švagrová, sousedka, když jsme tam na návštěvě, všechno spolehliví lidi. vždycky jsem blízko. chtěla bych, aby byl Marťa společenský človíček 😉
Mar, můžu se zeptat, kolik jsi doplácela v Nera?

mar26
10. srp 2009

sluni to s těma penězma jsem nemyslela vážně..vím,že to za to 100% stojí i kdyby to bylo 2x víc než nutrilon
😀
Jinak Naty taky nikdo ještě nevozil,ale je fakt malinká,ale tak od dvou měsíců bych jí dala klidně mamce na vození nebo tak...uvidíme,ale jaká bude povahově 🙂

luci tak uvidíme jak to bude v těch 3 měsících,ale věřím,že vydržím 🙂
V Nera jsme platili nějak 3600,- ...první noc jsme byli na pokoji 1...ten byl bez doplatku,jen za 60,- ...je to nejsociálnější pokoj co tam mají,4 lůžkový,ale byla jsem tam sama a mohl tam spát manža...za toho nic neúčtovali..asi za to,že tam netekla teplá voda,tak jsem chodila do sprchy,tam co je i vana.
Pak dvě noci na nadstandartu, jednou tam manža spal,ale taky to neúčtovali,přitom mu dávali povlečení...tak že cena super 🙂

lucie.krajcarova
10. srp 2009

Tak super, to nebylo tak drahé. jnak my poprvé vozily s tchýní společně. ani to nemohlo být moc dlouho, to ještě malý v kočárku moc nespal. ale te´d je to jiné. usne dokonce, i když s ním bruslíme, asi jak to dobře sviští!!!

sluninka
10. srp 2009

Luci..Kačka má Amélii Emu, viď?? 😉
no já jsem na malý hrozně závislá, takže ji nechci půjčovat, vim, že bych měla (teda je to moje a manži dítě 😀 tak co 😀 ) ono k tomu dojde, ale ještě zatím ne 😅 😀

Marti..já vim jak jsi to myslela 😉 ale sranda to byla 😀

lucie.krajcarova
10. srp 2009

ano káča, znáte se?

sluninka
10. srp 2009

jojo známe😉

petra.vavra
11. srp 2009

mar- super zpráva, jen tak dál šikulky 🙂
holky neplánujete nějaký srazík neratovických miminek???rády bychom se přidaly 😉

lucie.krajcarova
11. srp 2009

Petro, jo jo už jsem to tu navrhovala 🙂 jinak my na přelomu srpna a září jsme pryč, co takhle v druhé půlce září???

petra.vavra
11. srp 2009

Luci- pokud to budu vědět alespoň týden dopředu, tak myslím, že v tom není problém 😉. Jsem trochu aktivka, tak musím dobře přemýšlet co kde slíbím a na kdy 😀. Moc ráda bych se setkala s maminama, které mají podobné zážitky a hlavně pocity z porodnice v Nerátkách.

lucie.krajcarova
11. srp 2009

tak prima, už jsme dvě, kdo se ještě připojí? 😅

sluninka
11. srp 2009

my, my 😀 a moooc rády 😵

sluninka
15. srp 2009

halooo,nějak to tu vázne 😨

petra.vavra
16. srp 2009

jo jo vázne, to je asi tím, že jsou všichni u vody a koupou se 🙂

sluninka
16. srp 2009

petru...v deset večer joooo? 😀 i když to každej padne za vlast 😅

lucie.krajcarova
19. srp 2009

no jo, když tu není žádná nová rodička, tak je to těžké. nechcete nějakou sehnat 😀

petra.vavra
19. srp 2009

já bych se klidně přihlásila jako rodička, akorát nemám zatím co porodit 🙂

lucie.krajcarova
25. srp 2009

holky, jak to máte s letošní dovčou? jedete či jeli jste někam?

petra.vavra
25. srp 2009

my jsme byli na dovolené v červenci v Čechách a už se nikam nechystáme, doděláváme barák a já se chystám na studia...

zuzulik
26. srp 2009

ahoj holky, chci se vas zeptat : Vy ktere jste z Prahy a rodily jste v Neratkach, nebaly jste se, ze to do porodky nestihnete??? Jak dlouho Vam trvala cesta?a mely jste u porodu sveho doktora???
Ja se bojim, ze to do porodky nestihneme 😉 😕

misu
26. srp 2009

ahoj holky.. nakukuju, protože naši Edu jsme taky nechali přijít na svět v Nerátkách 🙂.. teď čekáme únoráčka a určitě se zase do Nera chystáme 🙂.. byla jsem tam max. spokojená, i když jsme úplně nejlíp neodstartovali, ale nakonec to dobře dopadlo a ta péče potom byla super 🙂.. navíc to máme kousek a není to takový stres jako v těch pražských porodnicích, co takhle slyším..
jen jestli tu je někdo, kdo tam rodil nedávno, připomeňte mi, prosím, kdy je třeba se tam registrovat.. vím, že určitě né tak brzy jako v Praze, ale taky tam minule hudrovali, že mají plno a hlásila jsem se dřív než v tom 36tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru