Porodnice Teplice. Máte čerstvou zkušenost?

radun
2. únor 2012

Ahojte!
Rozhoduji se pro nějakou porodnici... Teplice mám v dojezdové vzdálenosti a na webovkách mají napsáno, že respektují porodní plány, že jsou pro přirozený porod apod. Je to pro mě hodně důležité. Máte s TP porodnicí někdo čerstvou zkušenost? Zajímá mě především přístup personálu - skutečně respektují přání ženy co se týče klystýru, oxytocinu a dalších praktik? Já hlavně nechci ÚL, tak řeším kam. Děkuju moc!

bobina24
3. únor 2012

Ahoj 🙂 bydlím kousík od Teplic a také jsem samozřejmě přemýšlela o porodnici, do které jít. Nejdříve mě strašně moc odrazovalo to, že návštěvy můžou pouze na chodbu (kde protahuje, projde tam spousty lidí...), ale pak jsem si řekla na žádost přítele, že bysme to nějak přežili. Jenže ve 30tt jsem si musela jít lehnout do porodnice kvůli tvrdnutí bříška a upřímně řeknu, že jsem odtamtud utekla (podepsala jsem revers), nejsem cíťa, ale chování paní Dr. bylo bezcitné. Vše jsme měli naprosto v pořádku, testy vše, monitor, vnitřní nález a paní doktorka mi přesto řekla, že pokud teď porodím, miminko mi umře. Z toho jsem byla opravdu psychicky hodně špatná, kvůli jejímu přístupu. Neuměla jsem si představit, že bych se s touto paní Dr. setkala u porodu. Nakonec jsme vybrali nemocnici v Mostě, nyní jsem na ní slyšela samé kladné názory ohledně všeho a máme to stejně daleko jako do ÚL. Tak hodně štěstí při výběru 🙂

bobina24
5. únor 2012

@radun Ahoj ještě jednou, vzpomněla jsem si, jak je to s tím porodním plánem: kamarádky když tam rodila musela hodně hodně moc bojovat za to, aby ten plán respektovali, a když už nemohla ona si prosazovat co si přála, bojoval její manžel, který byl se vším seznámen dopředu 🙂 hodně štěstí přeji

radun
autor
6. únor 2012

Ahoj, děkuju na informace. Mě tak štve, jak to s tim českým porodnictvím vypadá, to je fakt hrůza ☹... Já chci u porodu dulu, tak snad mi poradí, kam a jak, ale vím stopro, že Ústí fakt ne, tam se na představy rodičky neohlíží nikdo. Podle webu taky nevypadají špatně Litoměřice... Tak uvidíme, určitě se podíváme tam i tam a uvidíme. Most už je zas o kousek dál, ale třeba taky skončím tam 🙂 Ještě jednou díky!

devendra
6. únor 2012

Ahoj, tak já jsem měla tu čest rodit v Teplicích. Měla jsem s sebou vlastní porodní asistentku a přes počáteční komplikace (prosazení porodního přání) bylo vše ok. Přiznám se, že jsem si první dobu porodní užívala v poklidu doma, pod pečlivou kontrolou mé PA, která sledovala jak mě, tak i dítě a na teprve na finální porod jsem jela do Teplic. Takže co se týče "hekárny" tak nemohu sloužit. Měla jsem hodně podrobné porodní přání, a proto byli ze začátku značně překvapení, ale manžel zabodoval a zabojoval. Prosadili jsme si všechno, včetně porodu na stoličce, přítomnosti mé PA, nenastřihnutí a plného bondingu. Asi největší problém byla ta porodní stolička, na které Teplice neumí rodit, jak se přiznali, ale nakonec do toho mladá a statečná paní doktorka šla 😀 Co určitě doporučuji je nadstandart, protože jak píše bobina24, návštěvy na pokojích nejsou povoleny a pak se všichni tísní na nevelké chodbě. Při mém porodu byly všechny nadstandardy obsazené, takže jsem se tam dostala asi druhý nebo třetí den (z pěti) a bylo to naprosto super.

PS: Pokud si budeš tvrdě stát za svým, co se týče toho oxytocinu a klystýru (já neměla ani jedno), tak to respektovat budou, ale musíš se připravit, že to budou zkoušet 😀 Holt jedou nějakou svou rutinu a nestandardní případy, jako třeba já, je trochu vykolejí 😉

devendra
6. únor 2012

@radun Každopádně, pokud tam budeš mít i partnera, tak doporučuji všechny tyhle "administrativní" věci, jako je prosazení plánu a tvoje přání přenechat na něj. Alespoň budeš mít klid a budeš se moci soustředit jen na výkon🙂 Hodně štěstí a kdyby něco, dej vědět 😉

radun
autor
6. únor 2012

@devendra Prosím Tě, a tys tam měla partnera i svoji PA? Já bych nejradši muže i dulu, ale nevím, jestli je to v TP možné. Chtěla bych tam jet už někdy před porodem a probrat to s nima, aby pak nebyli úplně totálně překvapený... Taky plánuju být co nejdéle doma a jet tam jen na finiš. Jsem moc ráda, že jste si tam zvládli prosadit, co jste chtěli, ať si pěkně zvykaj, plánujem to taky tak. Moc děkuju za info!

devendra
6. únor 2012

@radun jj měla jsem tam jak manžela, tak PA. Právě, že já jsem to s nima před porodem raději neřešila a využila moment překvapení 😀 A vzhledem k tomu, že jsem šla rovnou na sál, tak nebyl ani čas cokoliv řešit 😀 Nicméně ve 30 tt jsem se telefonicky informovala a prý standardně 2 lidi k porodu nepouští, ale pokud PA nebude zasahovat do finálního porodu (to bohužel musí v porodnici odrodit doktor), tak nebude problém. Každopádně moje známá tohle v TP řešila i s primářem, takže na dva lidi u porodu jsou připravený.

radun
autor
7. únor 2012

@devendra Moment překvapení je dobrej 😀... Já to tam přeci jenom asi půjdu probrat předem - asi rovnou s manželem, aby na mě byli hodný 🙂 - on by byl asi dost nervozní, kdybychom to neměli předem domluvený.

michaelka83
26. únor 2012

@radun Taky jsem rodila v Teplicích, ikdyž jsem tam jela s dost obavamy ( když jsem byla ve 27tt týden na konzervativní gynekologii, tak mě tam strašně vydeptali - přesně, jak píše bobina24). Na hekárnu jsem se také nedostala, vše proběhlo doma , takže jsem tam byla cca 1,5h a malý byl na světě🙂 Přístup personálu ok, ale nic jsem si nediktovala, neměla jsem porodní plán atd. Ani jsem jim do toho kecat moc nechtěla, malý byl trošku přidušený, takže vše muselo proběhnout rychle....jinak doktorka mi pak na mojí otázku, zda by porodní plán akceptovala, řekla, že ne.... ☹
Jinak personál na novorozencích super, pokoj čistý, ty návštěvy tam fakt nemají dořešený☹

radun
autor
27. únor 2012

@michaelka83 Díky za informaci! Ono je to většinou o tom, na jaký personál narazíš. Já toho po nich zas tolik nechci, jen přirozeně porodit a případné zásahy probrat předem (což v ÚL není vůbec zvykem). Ještě jednou díky, ať se vám oběma daří 😉

jennyska
27. led 2014

Ahoj @radun @michaelka83 @devendra @bobina24 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Teplicích do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-teplice/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru