Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

raduskaberuskakolin
1. pro 2009

Ahoj, našla jsem dnes tuhle diskuzi a celou ji přečetla 😝 , do Neratovic se chystám podruhé, poprvé jsem tam rodila plánovaným císařem pro KP v roce 2004. Ted začínám 37.týden, min. týden jsem tam byla poprvé na monitoru a u doktora, byl moc příjemný i sestra. Naplánovali jsme císařský řez, ale já se zapoměla zeptat, kdyby to na mne přišlo náhodou dřív, od kterého týdne se tam vlastně smí s ohledem na to, že nemají dětskou JIP, rodit? Nevíte někdo? A kdo se tam chystáte na Vánoce? 🙂 🙂 🙂 Já bych měla na císaře nastoupit 17.12., výkon 18., termín mám 28.12.0í. Všechny moc zdravím, Radka 😎

antynka1
1. pro 2009

Smí se tam od 36+0, dříve ne, to by tě poslaly jinam ☹

lucie.krajcarova
1. pro 2009

Ahoj Radko, tak vidíš, to je super, už v Nerátkách zůstaneš! já měla termín 19., plánovaný císař 16., kontrakce ale už 12., takže ten den císař 😉 a pročpak budeš mít císaře?

raduskaberuskakolin
1. pro 2009

Tak to jsem už první den "za vodou" 🙂 , jsem 36+1 😉 . Císaře budu mít kvůli předchozí sekci, ted jsem byla týden hospitalizovaná s bolestí v jizvě, pak kvůli cukrovce, apod.."prkotinám" 🙂 🙂 . Lucko a ty jsi tedy začla rodit dříve? Já bych to brala, jen bych se pak musela modlit, abych stihla z Kolína dojet 🙂 A když jsi tam přijela s rozjetým porodem, udělali ti stejně císařák?? Asi záleží, z jakého je to důvodu, že..R.

lucie.krajcarova
1. pro 2009

Raduško, měla jsem od rána kontrakce, odpoledne po 5 minutách, tak jsem se do porodnice jela "ukázat" a už si mě tam nechali - po vyšetření. pak mi dali nějakou kapačku, která právě porod zpomalila. do 3 hodin pak byl malý na světě. no a samozřejmě jsem byla při vědomí, je to vzrůšo 😉
Raduško, nechceš si vyplnit profil?

raduskaberuskakolin
1. pro 2009

Luci, tak jsem to vyplnila 🙂. Já byla při první sekci taky při vědomí, ale nějak mám pocit, že jsem všechno už zapoměla, jak bylo, taky si tohle těhotenství ted užívám trochu jinak, než před 5ti lety 🙂 , je fakt, že i těch neduhů je nějak víc. A vy chcete Luci další mimi? Můžu se zeptat, kolikátý den jsi šla domů? Já tenkrát až 7mý´, ale hlavně proto, že malá měla žloutenku. Ted mám v pátek výkon a v uterý by mne chtěli pustit, ale raději se na to neupínám ( i když... 😀 😀 , je to na 23.12., tak bych bych moc ráda byla doma, to je jasné ). R.

lucie.krajcarova
1. pro 2009

Radu, jj pomalu už další mimi, mám dvouletou rodičovskou, tak bychom to rádi stihli. malý se narodil v neděli a ve čtvrtek jsme šli domů, táta si bral narychlo dovču 🙂 jizva se mi hojila dobře, rozkojila jsem se a malý začal přibývat, tak nás tam nedrželi dlouho. naordinovala jsem si, že bude vše v pořádku, a bylo 😅 tak to zkus taky 🙂

antynka1
2. pro 2009

Radko, taky si myslím, že když nebude žádný problém, tak tě pustí brzy. Nemají důvod si tě tam nechávat přes Vánoce 🙂 Tak budu držet palečky 🙂

raduskaberuskakolin
2. pro 2009

Holky, to moc doufám, no uvidíme, budu referovat, ted mám jiný problém - můj obvodák mi nechce udělat předoper. vyšetření, že toho chtějí moc a on tohle nikdy nedělá, že si to dělá gynda sama a takový řeči, tak nevím, zítra jim to musím říct, jak to uděláme, R.

antynka1
2. pro 2009

Tak to máš teda divnýho obvodáka..... Vždyť ti jen vypíše žádanky, ne? Ach jo, to je tedy ochota.........
Chodily jste někdo do Neratovic na ty předporodní kurzy? Nevíte jestli k něčemu jsou?

lucie.krajcarova
2. pro 2009

Raduško, to je divné, to máš nějakého morouse ne? v každém případě jak to na mě přišlo dřív, tak jsem je taky neměla, takže mi vše dělali před císařem 😀 ale stejně do tří hodin od příjezdu tam byl Martínek na světě 😝

Antynko, já chodíla na kurz do Letňan, bylo to sice jen povídání (já si to zapisovala), a video s porodem a úlevové polohy, ale jsem ráda, psychicky mi to pomohlo. kurz v Nerátkách bohužel neznám.

antynka1
2. pro 2009

A kde je to v Letňanech? Tam jsem nic nenašla.... A do Letňan se dostanu lépe než do Neratovic 😉

lucie.krajcarova
2. pro 2009

antynka, je to centrum Motýlek, tady je odkaz
http://www.studio-motylek.cz/

antynka1
2. pro 2009

Díky moc, jdu to hned omrknout -)

lucie.krajcarova
2. pro 2009

je to naproti Tesca, teda kousek odtamtud

raduskaberuskakolin
2. pro 2009

Ahoj, kurz neznám 😉 , nechodila jsem. Dneska mne uklidnila diabetoložka, všechna vyšetření aodběry mi udělá ona a bez řečí, tak aspon něco, zítra jedu do Neratovic na monitor, takže vstávám v půl 6 ráno, to je jediné děs běs - to dojíždění, ale dva týdny a bude po 🙂 , R.

lucie.krajcarova
2. pro 2009

Raduš, to musíš takhle brzy? já tam jezdila na devátou. na monitoru jsem nečekala dlouho, horší to bylo na gyndě, vždy spousta lidí..

lucie.krajcarova
2. pro 2009

Radko, mám prosbu, mohla by sis změřit bříško v nejširším místě? já to zapomněla, tak nevím, jak moc široké věci potřebuji na konci těhu..

petka80
2. pro 2009

luci - ty máš teda starosti 😉 😀 Každopádně přeju pěkné snažilkování 😵

Já to měla perfektní, protože v Nera jsem byla jen 1x na kontrole v tom 36 tt a pak jsem až do konce chodila na kontroly a monitory ke svému gynekologovi (Gyncentrum Hloubětín).

antynka1
2. pro 2009

Tak to já budu muset zjsitit, jestli má moje doktorka monitor a kam budu vlastně po tom 36. chodit. No ale naštěstí mám ještě spoustu času 🙂
Vstávat v půl šestý? No takt o nic pro mě, já jsem strašný spáč, doufám, že mimčo bude po mě a po tatínkovi, oba si rádi přispíme 🙂 Takže nakonec ty vyšeteřní budeš mít od diabetoložky? No tak to je gól... Tak to bych fakt nečekala...

lucie.krajcarova
2. pro 2009

Raduško, tak koukám, že jsi od Kolína, do Neratovic to máš krapet dál. u prvního dítěte jste bydleli u Neratovic nebo jak jsi přišla na tuto porodnici?
Petko, děkuju, když to ještě chvíli nepřijde, tak se taky zlobit nebudu 😉

raduskaberuskakolin
2. pro 2009

Luci, monitor je od 8, poradna na 9, jezdím od Kolína, takže na cestě tak hodinku určitě, než se ráno osprším a vyhrabu, je půl 7, na půl 8 až 8 tam a je to akorát, aby přede mnou nebylo moc maminek na monitoru. Jedu radši brzy, abych tam nestrávila celý den. 🙂 Jo a bříško 😀 , spíš pupek mám 115 cm. Moje dr. sice monitor také má, ale radši jsem pod kontrolou tam, je to tak 2-3 x před porodem a dá se to zvládnout. Jj, moje diabetoložka je zlatá, je to mladá holka, ordinaci má v nemocnici, takže vše udělá, jsem moc ráda, měla jsem z toho nerva, jak to budu dávat dohromady. Na Neratovice jsem přišla vylučovací metodou, Kolína jsem nechtěla po špatných zkušenostech mé sestry a nakonec i mých, Kutná HOra se zavřela, Čáslav a Nymburk mne nějak neoslovily, pak už skoro ty Nera byly nejblíž a hlavně mne oslovila spousta kladných hodnocení už tehdy a první návštěva rozhodla, všichni se chovají velmi mile, primář je strašně příjemný, Radka 😝 jsem se rozepsala

lucie.krajcarova
2. pro 2009

To neva, dobře se to čte 🙂 takže první porod jsi měla v Kolíně? tam rodina švagrová. díky za ty míry 😅

antynka1
2. pro 2009

Moje švagrová také rodila v Kolíně - tkaže se hlásím do klubu těch, kterým švagrová rodila v Kolíně 😀

raduskaberuskakolin
2. pro 2009

Ne ne, rodila jsem v Nera 🙂 . V Kolíně rodila sestra a děs běs, ale je to už 7 let a já tam ted ležela dvakrát v těhu a prostě mi tamní prostředí ani lidé nesedí, takže se budu modlit, abych nezačla rodit dřív a nemusela tam, i když asi bych stejně jela do Nera a doufala, že neporodím v autě 😀 😀 😀 , holky dobrou noc, moc pěkně se s vámi kecá 😀 , r.

lucie.krajcarova
3. pro 2009

tak jestli švagrová nebo sestra, to je skoro stejné, tak už jsme v klubu tři 😀
Antynka a kde bydlí švagrová?moje v Poříčanech.

antynka1
3. pro 2009

T bychom ten náš klub měly nějak pojmenovat 😀
Moje švagrová bydlí přímo v Kolíně - kousek od nemocnice - došla by tam v pohodě i pěšky 🙂 Co jsem se dívala o hodnocení Kolína, tak tam bych asi fakt rodit nechtěla... Ještě že mám Neratovice tak blízko A je to tam opravdu příjemý, ne jak některé z těch hnusných, velkých pražských nemocnic....
Radus, jak dlouho ti trvá cesta do Neratovic?

lucie.krajcarova
3. pro 2009

Raduska tam asi právě je 😉

raduskaberuskakolin
3. pro 2009

Ahoj, ted jsem dojela zpátky, jedu tam kolem hodinky, v klidu. Primář mne prohlédl, byla to chvilenka a další kontrola za týden, jestli do té doby prý neporodím 🙂 , ale ačkoi mám na monitoru dráždivou dělohu, jsem úplně zavřená, takže to byla od něj spíš nadsázka 🙂 , R.

lucie.krajcarova
3. pro 2009

Raduš, tak to ti dopadlo dobře. ale obdivuju tě, že ještě řídíš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru