Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lendam
2. kvě 2010

Mě to taky hrozně rychle uteklo, od půlky května půjdu na mateřskou. Termín mám 14/6, tak to snad vyjde. Držím Anty palce..

antynka1
2. kvě 2010

Díky, tobě taky 🙂

antynka1
4. kvě 2010

Luci - tak co? Kdy jdeš k dr.?
Jak to funguje v Nerátkách s očkováním proti TBC? Dělají to automaticky? Já totiž přemýšlím o tom, že bych chtěla nechat očkovat nejdříve až na konci šestinedělí a ne hned v porodnici, nevíte jak se na to tváří?

lucie.krajcarova
4. kvě 2010

anty, příští pondělí, a sestra zněla tak radostně, když jsem jí říkala, že jsem asi těhotná. že by si mě pamatovala? my to s paní doktorkou hodně probíraly, co a jak a sestřička mi hlídala Martínka 🙂
Myslím, že TBC píchají před odchodem z porodnice domů.

antynka1
4. kvě 2010

Tak Luci - budu moc a moc držet palečky 🙂 A to je hezký od sestřičky 🙂
A díky za info o TBC - asi ho odmítnu, tak doufám, že budou v pohodě.

lucie.krajcarova
4. kvě 2010

Anty, určitě se na to zeptej předem, ať víš, do čeho jdeš. a díky moc 🙂 tak si říkám, že bychom tě mohli přijít navštívit, až už nebudeš dva v jednom, myslím přímo v porodnici 🙂 ráda bych si oživila vzpomínky 😉

antynka1
4. kvě 2010

Luci - to klidně přijď, akorát nevím, jak dám vědet. Jestli chceš písni mi na sebe mobil do IP a já ti pošlu svůj a až to nastane, tak ti pošlu SMSku 😉

lucie.krajcarova
4. kvě 2010

Anty, tak super 🙂 pak napíšu, abychom ti nebyli na obtíž 🙂

petka80
4. kvě 2010

Anty - s TBC nebudeš mít žádný problém, zrovna jedna paní, co jsem se s ní v porodnici seznámila, to odmítla, a úplně v pohodě.

antynka1
4. kvě 2010

Petko - tak to je super, díky za info 🙂

antynka1
5. kvě 2010

AHojky,
tak jsem dnes bly azse na monitoru - na monitrou nebyla ani noha - akorát jedna paní uvnitře, takže jsem čekala asi 15-20 minut. A na poradně ani noha. Takže paráda. Středu kolem 11 tedy vřele doporučuji. No jinak mě asi klepne, protože to vypadá na TP na 14.6.... Do tý doby asi chcípnu.... Jinak až na drobnosti vše v pořádku - ketony a bakterie..... Byla jsem u dr. Dvořákové - fakt pečlivka, dokonce mi dělala i UTZ 😉 Ale s tím termínem mě tedy dostala.....

antynka1
5. kvě 2010

Omlouvám se za překlepy - píšu rychleji, než myslím. To bude tím, jak mě rozhodily s těma termínama......

lucie.krajcarova
5. kvě 2010

Anty, čím to, že ti to tak posunuli? a už se necítíš dobře?

antynka1
5. kvě 2010

Posunout to měla už moje bývalá gyndr. - pořád to tak nějak vycházelo, ale ona to neřešila - a díky tomu mi vyšli blbě i ty tripple testy, protože se pořád řídila termínem dle MS. Takže pořád tam rozdíl byl, akorát to do teď nikdo neřešil. Prvně to byl rozdíl 14 dnů, pak 6, pak 10, teď zase 14 - no už jsem z toho pěkně zmatená a nevím co si myslet. Teď to přepočítávaly dle UTZ v prvním trimestru. Takže porodím kdoví kdy, doufám, že to nebude až na Vánoce 😀
A cítím se jak vorvaň, bolí mě břicho, občas už nemůžu ani chodit, takže to stojí za prdlačku....... Takže jsem se už těšila, že to budu mít brzy za sebou a ono prdlajs.....

lucie.krajcarova
5. kvě 2010

Anty, tak to chápu, mně to změnila hned podle velikosti plodu!!!! aspoň vím, na co si dát pozor. a jaký TP máš v průkazce? no jedna věc je to mít za sebou a druhá, aby bylo mimi dopečené 😉 já se modlila za každý den navíc - my jsme ještě nebyli přestěhovaní do domečku, chtěla jsem už být v novém s miminkem. no a porodila jem ten víkend, co jsme se přestěhovali 😀 o týden dřív. ale stejně měl jen 3 kg. máš nějaký odhad hmotnosti podle utz?

antynka1
5. kvě 2010

Jj, dej si na to pozor - ty nervy a plno slz kvůli genetice, která tím pádem vyšla úplně blbě za to nestojí...... No změnit to měla - já jsem s tou doktorkou měla problémy, takže jsem jí v těhu měnila. V průkazce mám právě ten termín dle MS a všichni se tím doposud řídily. Dnes mi dělaly UTZ - a váhový odhad je 2300 g - takže je mimi fakt ještě malé. Ale nechci, aby to byl obřík, protože jsem prcek, tak kdyby měla malá kolem 4 kg, tak bych mohla mít problém - to jsme dneska taky řešily-dr. mi ještě na UTZ přeměřovala vnitřní pánev, jestli je OK. Tak prý pokud mimi nepřeroste, tak by to mělo být v pohodě. Já taky chci aby bylo mimi dopečené - ale to víš, už jsem se psychicky i fyzicky chystala a najednou je to všechno zase o kus dále než předtím. Ale ta dr. byl opravdu bezvadná, byla hodně pečlivá a milá.

petka80
5. kvě 2010

Anty - super, že jsi byla v Nera spokojená 😵 A Dvořáková je fakt bezva 🙂
S tím TP je to na bednu, to tě fakt lituju. Mně stačil ten jeden týden, co jsem přenášela a se kterým jsem jakoby "nepočítala" a málem mě vezli do Bohnic 😒

antynka1
5. kvě 2010

No jestli skončím v Bohnicích, budete mi tam holky nosit buchty a každý měsíc nového kačera na šňůrce? 😀 😀 😀
Jak dlouho nechávají v Nerátkách přenášet?

lucie.krajcarova
5. kvě 2010

Antynko, to jsem ráda že jsi nakonec doktorku změnila a ty nervy se neprodlužovaly. Miminko je zatím malé, takže by tam měsíc mohlo vydržet a mohlo by mít ideální váhu 🙂 a kam teď chodíš na gyndu?
co se týče přenášení, myslím 10 dní ne? znám holku, co 14 dní - v jiné porodce, zdá se mi to fakt dlouho..

rintintyna
5. kvě 2010

čau kočky po pár dnech, anty to jsou teda věci, chápu Tvoje pocity. Klárka měla od začátku termín porodu o 14 dní později než dle MS (měřila jsem si BT, takže jsem to tím měla porvrzené) a potom to potvrdily i testy ve 12tt, které prý jsou nejvíce směroplatné, bo potom ke konci těhu už může být každké miminko jiné a může to zkreslovat. Moc Ti přeji, ať to ještě vydržíte, ale kdyby cokoli, tak koukni na nás. Klárka se narodila s váhou 2490 a teď po dvou měsících už máme o kilo navíc. Není to sice žádná sláva a musíme každý týden chodit na vážení, ale jinak je moc šikovná, dokonce co chvilka vyžaduje zvedat z lehu do sedu a jiné aktivity. Kočárek nesnese, zítra už snad konečně příjde šátek a půjde nám šátkování. No nic jdu žehlit pa, jo a dnes je mezinárodní den PA, tak jestli máte kontakty na ty svoje, tak jim nezapomeňte popřát 😉

antynka1
5. kvě 2010

Chodím teď na gyndu kousek od Černého mostu. Jsem ráda, že jsem to udělala, ta bývalá fakt začala dělat problémy a chyby..... Těch 10 dní je myslím normál, 14 je pokud vím v Podolí. No jsem zvědavá, jak to teď budou počítat, pokud bych přenášela......
No já vůbec nevím, kdy jsem otěhotněla, takže netuším, co je správně.
Rinti - ty jsi rodila v 37 tt bráno dle MS nebo UTZ? Kterým temrínem se řídily v porodce? A Klárka ti krásně roste 🙂

petka80
5. kvě 2010

Anty - jj, asi deset dní. Já měla termín v sobotu 3.4. a na vyvolání bych šla asi ve středu 14.4. Naštěstí malá vykoukla "už" 11.4. Ale já i mimčo jsme byli v pohodě, pokud by měli asi nějaký pochybnosti, tak asi dřív.

lucie.krajcarova
5. kvě 2010

Rinty, to je prima, že píšeš. tak Klárka je takový drobeček? a mlíčko pije dobře? s tím svátkem PA to je hezké. moc ráda bych popřála Věrce z Neratovic, kdybych na ni měla kontakt. ale ani nevím, jak se jmenuje příjmením 😒

anty, já chodím do Kostelce a zatím velká spokojenost.

rintintyna
6. kvě 2010

dobré ráno všem. Anty jéé chodíš kousek od Černého Mostu, to znamená, že jsi někde z okolí? My bydlíme v Horních Počernicích 😉 Jinak ten 37tt byl počítán právě od toho screningu ve 12tt, kde mi to vlastně opravili a podle toho jsme se řídili. Jinak UTZ ke konci těhu, to bych asi rodila až v létě, bo Klárka ke konci přestala růst, takže zatímco já jsem byla podle délky těhu v tom 37tt, tak ona svojí velikosti někde na začátku 35tt, ale to tak právě je, že mimanka se ke konci už různí. Někdy může jít také o porochu placenty, ale tu u mě vyloučily. Průtoky a vše bylo v poho. Kontroloval nám to právě dr Winter a říkal, že za 14 dní ale raději na kontrolu. Týden na to jsem se s ním zdravila na porodnici 😀 Lucii jj to naše přibývání je zatím trochu stresík. Každý týden chodím na převážení a jednou jsme pochválení, podruhé zase, že jsme přibyli málo. Naštěstí máme rozumnou paní doktorku, která nás stále nechává jít svým tempem za což jsem jí vděčná. Také jsem pročítala tu diskuzi o malých miminkách, kde jsem na Tebe narazila 😅 a to mě také trochu uklidnilo. Nicméně od minulého týdne jsme měli s kojením fakt problém. Když jsem šla kojit, tak lačně chytala po prsu, ale hned si ho zase rvala ven, kroutila se, vztekala, řvala, docela to ve mě vypěstovalo pocit, že mám asi málo mlíka, navíc jak jsem stresovala, tak ho fakt ubylo. Ale pak jsem zjistila, že když si prdne, nebo se vykaká, tak je klid, takže to asi hlad nebude a budou to prdy. Dnes ráno třeba stejnej scénář, tak manžel nahřál pecky vložila jsem je mezi naše bříška, tak se uklidnila ještě chvilku pila a pak spokojeně usnula. Nicméně doufám, že až ty bolení ustanou a snad to bude kolem toho 3 měsíce, tak snad začne přibývat rychleji. No hold je po mě, já byla ve 12 letech v ozdravovně na měsíc, abych stloustla a přibrala jsem 30dkg 😀 Vážila jsem tehdy kolem 30kg. Jooo a včera jsem navařila kotel kmínové polévky, je to teda hnus fialovej, ale snad to udělá dobrotu a vyžene prdíky. A jak jste tu řešili to očkování, tak mi ho máme posunutý až po všech očkováních a nebyl to vůbec problém 😉

antynka1
6. kvě 2010

Ahojky,
já bydlím za Prahou, kousek za Měšicema, ale vyplatí se mi dojíždět 🙂 Naštěstí do Nerátek to mám kousek 😉
Já jí mám taky menší, teď po tom přepočtu - takže dle MS jsem dnes 36+4, dle přepočtu UTZ z 9 tt jsem 34+3 - taky to prý celkem sedí na velikost hlavičky ze včerejška, no a dle odhadu váhy ze včerejška 33+5 - no takže si můžu vybrat......
Ale já doufám, že bude mít tak kolem 3 kg, jak jsem prcek, tak by to potom mohl být problém....
Rinti - tak ať malou už prdíky netrápí - držím palečky!!! A díky za to info o očkování. Já ho taky odložím.

petra.vavra
6. kvě 2010

Věrka= Nováková 😀

lucie.krajcarova
6. kvě 2010

Rinty, hlavně nevzdávej kojení, v tom to není! mně malý za první tři měsíce přibral 3 kg!!! a do tématku Malá miminka můžeš klidně psát 🙂 souhlasím s tím, že jsou to prdíky, nám taky pomáhaly pecky a pak zavinout do zavinovačky. nebo v létě jak bylo horko, jen nosit na letadlo - bříškem dolů, to jediné zabíralo. jo a s tím posunutým očkováním se nedivím, ono se to občas dává i podle váhy, ne podle stáří, takže se musí počkat.

Petro, díky, je to ona 🙂

Anty, a kde přesně bydlíš? zrovna odpoleden jedem do Měšic za známou 🙂

keminek
7. kvě 2010

holky, v neratkách se platí i za pobyt na 3-4 lůžkovém pokoji 200-300 kč?
http://www.almeda.cz/ceniky/cenik-vykonu-zbozi-...

rintintyna
7. kvě 2010

ano 😉 s tím, že tam máš k dispozici myslím nějaké potřeby pro miminko a možná vložky pro sebe, teď nevím přesně jak to je

petka80
7. kvě 2010

jj, je to tak, že se platí i za ně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru