Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

anieanne
28. kvě 2010

Ahoj holky, jdu k vám na drby o téhle porodnici.
Zatím jsem pevně rozhodnutá rodit v Hořovicích, ale přeci jen je máme trochu dál, tak zvažuju i další varianty.Slaný a Kladno jsem vyloučila, tak mě napadly ty Neratovice. Jaký na ně máte názor ? Jeden z mých hlavních požadavků je, aby porodnice měla samostatné porodní pokoje, žádné kukaně oddělené plentou...

antynka1
28. kvě 2010

@anieanne ahojky, jsou tam dva porodní sály + jeden na císaře a jsou to samostané místnosti.

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Keminek, v Neratovicích teda KP nerodí, je to rovnou císař, jen ať víš. u mně jako u prvorodičky nebylo o čem přemýšlet. a na ten zevní obrat jsem nechtěla, říkala jsem si, když je mimčo dva měsíce KP, tak asi ví proč. no a měl krátký pupečník.

ten nadstandard pro celou rodinu je zajímavá volba, ale na celou dobu? mně to přijde dlouho. jako první noc a den, fajn.

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

annie, v Neratovicích jsi při první době porodní na pokoji nebo v koupelně, je to takové prima soukromí. jinak si přečti diskuzi, příspěvků je tu habaděj. asi to z Berouna budeš mít pořád dost daleko...

Keminek, ty máš vybraných tolik porodnic 😀 tak ať nepřebereš 😀

petka80
28. kvě 2010

Keminku - no jo, je to pech ten KP. Člověk fakt neví. A je stejně zajímavý, že někde KP rodí v poho normálně a jinde to znamená automaticky CS 😒

Luci - zas tak brzo ne, malá se narodila chvíli před půlnocí v neděli a domů jsem šla ve čtvrtek. Ale bývali by mě pustili už ve středu, kdybych chtěla. Ale mně se teprve spouštělo mlíko a nechtěla jsem jít domů s příkrmem, tak jsem tam ještě den zůstala. Anička byla celou dobu u našich, manžel byl s náma v porodnici asi dva dny.
Myslím, že jí to ta její malá hlavička moc nebrala, že máma je najednou někde v nemocnici a má u sebe miminko, ale ona tam být nemůže a musí jít pryč s babičkou.... 😒

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Petko, tak to jsme to s odchodem domů měli úplně swtejně 🙂

keminek
28. kvě 2010

petko, jj.. vůbec jsem to nečekala. Před porodem prý 3-5 % a v 32. tt. kolem 10% a někde jsem teď četla jen 7%. Prostě všechny se už převážily a ten zbytek se průběžně do porodu snaží. A četla jsem dost příspěvků, kdy se mimča otočila jak do 36. tt., tak klíďo i před porodem (např. i na sále, když se jelo na císaře 😅 ). Ale už jich není tolik no.. 😒
Já se na porod opravdu moc těšila. Kdyby mi to bylo jedno, tak prosím.. 😖 Proto mě i uklidnil ten přístup v Nera 😉

No je to zajímavý.. někde rodí třetinu až půlku KP. Někde ta třetina znamená 7 porodů, jinde 70. Ale často 90% KP jde na CŘ.

luci, myslíš ty 3 domky kolem Prahy, z nichž jsem byla jen v jednom na obhlídce? 😀 Kdybych rodila přirozeně, tak až to přijde, zvednu telefon, zjistím, kde maj volno a jedu 😝 😀
ten nadstandard tam platíš prostě za ten pokoj a jestli si tam vezmeš manžela, dítě, zvíře.. 😅 a na jak dlouho, to už je tvá věc.
tys taky měla KP? Já vím, že v Neratkách porod KP nehrozí 😝 Mně se tam malá otočila náhodou vleže a samozřejmě mezitím přibrala.. už to není o tom, aby přepadla tíhou hlavičky. Už by se musela otočit svou vůlí a je to malý miminko, tak to pro něj není jednoduché. A jestli se při tom hemžení zamotala do šňůry.. to nemůžu vědět.

Zevní obrat pořád promýšlím, u druhorodiček prý je vyšší úspěšnost. A silou to nedělají. Když to nejde, tak miminko raději nechají být a obrat je neúspěšný. Dokonce někde čtu, že to doporučují jako operaci, která může zabránit císaři nebo rizikovému porodu KP.

keminek
28. kvě 2010

jo luci, jestli jsi měla mimi KP, tak ten CŘ byl plánovaný. Oni takhle raděj plánují operaci na večer? (jako třeba že se rovnou vyspíš nebo na to maj víc klidu apod.)

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Keminek, měli jsme plánovaného císaře, ale malý chtěl na svět dřív, proto se narodil v neděli večer 😀 měl tam zůstat do čtvrtka. jinak můj byl KP od 32tt a beze změny.. tak jsem měla dost času se psychicky připravit na operaci. a pak sjem si ji přála, abych nebyla moc dotrhaná 🙂 a pak taky miminkům hrozí silné dioptrie..

keminek
28. kvě 2010

@lucie.krajcarova jaký dioptrie? proč? stačí, že se děsím kyčlí. U holčiček je to prý ještě rizikovější. Samotná ta poloha v bříšku ☹ Měli jste nějaké problémy s kyčlema?

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Keminek, no četla jsem, že je při porodu kp velký tlak na oči.. no a manželův bratr tak rozený je a silné brýle teda má 😔 my žádné problém s kyčlema neměli, normálně.

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

pravda je, že mi ho změřili až při odchodu z porodky, ale narovnal se rychle! to znám případ holčičky po porodu KP, kdy měla několik dní v zavinovačce vedle hlavičky patičku 😖

keminek
28. kvě 2010

@lucie.krajcarova no já vzhledem k vyššímu riziku u těch kyčlí u holčiček raději půjdu na cř. To riziko je právě víc u té polohy, u které píšeš. Pro porod sice asi vhodná je, jelikož mimi naléhá zadečkem, ale jak má nožky až u hlavičky natažené, tak to není ideální pro ty kyčle. Samozřejmě to neznamená automaticky problém 😉 Pak může naléhat rovněž zadečkem, ale nožky mít skrčené, tak to je snad lepší. Taky je lepší nemít málo vody a snad je i lepší být vícerodička. co já vím.. 😝
přeji ti, ať je tvoje druhé miminko vzorně hlavičkou dolů, ačkoliv jsem si vlastně tak nějak jistá, že bude 😀 😉 😉

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Keminek, vidíš, a já zas slyšela, že je to horší pro kluky 🙂 v každém případě to komplikované je 😒 souhlasím s tím CR. ale zase je dost času, všechno se může změnit 😉
a díky moc za přání, snad už si to zasloužím! druhé dítě a první porod, bude to stejně těžké 😀 jako první doba porodní bude pekelně dlouhá, to je mi jasné.

keminek
28. kvě 2010

luci, kulový.. už to tam máš vytahaný, nemysli si 😀 mně první doba trvala 5,5 hod. 🙂 otevřela jsem se raz dva 😀
s těmi holčičkami jsem to teď četla ve dvou odborných článcích, jak jsou na netu ty různý lékařský texty. Radost z toho ovšem nemám.
Já jsem teď měla týden řádnou depku, ale dneska mi už bylo dobře a hodně mi pomohlo to, že jste napsaly, jak v Neratovicích dávají miminko po CŘ mamince, když si o něj řekne a nikoliv až 3. den, jako je tomu všude možně 😝 Přiložit hodinu po cř a mít miminko hodinu a dostat ho nastálo hned časně ráno druhého dne, to jsem nezažila ani u přirozeného porodu.

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Keminek, myslíš, že i po císaři? to jsem nevěděla, myslela jsem, že se "počítá" jen normální porod - jako že jsou ty cesty vychozené 😀
no a s tím císařem, z vlastní zkušenosti musím říct, že i když jsem prodělala operaci, tak vše bylo suprové 😉 fakt možná lepší než i u lecjakého porodu 🙂

keminek
28. kvě 2010

luci, jasně, že jsou po porodu asi vychozenější, ale ten tlak mimča na čípek už jsi měla i ty 😉 Já měla čípek zkrácen už ve 32. tt. na 28 mm (CS 4-5) a klid na lůžku. Teď mi na čípek mimi netlačí, tak mám furt 45 a CS0. Týden před porodem jsem byla otevřená nejdřív na prst, pak na dva. Ale tys už v době porodu měla mimi těžší, takže nějaké změny na čípku taky proběhly. Ač ses třeba neotevírala. Úplně jak nový to tam rozhodně nemáš 😀
operace určitě může být lepší než lecjaký porod. Jenže mě na tom přirozeném normálním porodu moc záleželo. Už jsem se vyloženě těšila. Bolesti se po zkušenosti prostě nebojím, jen jsem se bála zásahů zdravotníků rutinních a zbytečných (špatná zkušenost). Chtěla jsem miminko na bříško atd. V tomhle druhém porodu jsem si věřila a věřím. Zvládla bych ho, myslela bych hodně na miminko. Na porod KP se ale necítím.
Chjo chjo

lendam
28. kvě 2010

@antynka1 Tak mě můj dr poslal příští týden na monitor do Nera, prý se mám objednat u pí Velanové, volala jsem ji a samozřejmě neobjednává, tak mi jen řekla, že mám přijít út nebo st mezi 8 a 12h... Mám KP a plánovanou sekci na 14/6, tak snad mimi vydrží, než se mi dr vrátí z kongresu. U Tebe nic nového? Lenka

antynka1
28. kvě 2010

@lendam A kdy tam jdeš? Já tam bud v úterý někdy kolem devátý. Na monitory se neobjednává, ale tentokrát chtěly, abych se objednala do poradny. Chodila jsem tam vždy ve středu, ale objednaly mě na úterý, takže jdu v úterý... Ale myslím, že kdybych šla zase bez objednání, tak se prd stane.......... U mě nového jen to - už jsem to tu psala, že nebudou čekat do 14.6. ale do 8.6. a pokud do té doby neporodím, tak budou řešit co dál - jestli vyvolávačka nebo císař. Tak uvidím.

lucie.krajcarova
29. kvě 2010

Leni, taky máš mimi KP? to je teď nějak časté!!!
Keminek, máš pravdu, měla jsem i kkontrakce a prý jsem byla otevřená na 2 prsty, tak to museli zastavit nějakým roztokem do žíly. ale délku čípku nevím.. škoda že jsem si nemohla nechat těhu knížečku ☹

lendam
29. kvě 2010

jo, take KP, ted v pa to dr ani nekontroloval s tim, ze u sekce je to jedno. Anty, dorazim tak na 10h, drive to nestiham. L

lucie.krajcarova
29. kvě 2010

Leni, a ty jsi měla mít v každém případě císaře? pročpak?

antynka1
29. kvě 2010

@lendam tak jestli půjdeš v úterý, tak se tam stejně asi potkáme 😉 , já mám poradnu až někdy kolem jedenáctý....... Ono je tam stejně volněji až později, ráno si asi počkám.....

lendam
29. kvě 2010

Lucie, kvuli tomu ze je mi 40 let a mame v rodine dlouhe porody. Tak aby to pro mysaka nebylo rizikove. Anty, po tom monitoru se vysledky s nekym maji konzultovat? Poradnu domluvenou nemam.

antynka1
29. kvě 2010

@lendam po monitorech jdeš do gynekologické ambulance na poradnu. Na monitrou ti také změří moč, tlak a zváží tě. No a s těmi všemi výsledky jdeš pak do té ambulance k dr.

antynka1
29. kvě 2010

@lendam a že nemáš domluvenou poradnu nevadí, já tam také doteď chodila bez objednání - akorát si občas počkáš....... příště tam budu chtít jít také zase bez objednání.......

lendam
29. kvě 2010

@antynka1 díky za info, tak se tam asi uvidíme, moji fotku znáš, klidně se ke mě přihlaš 🙂) budu ráda

antynka1
29. kvě 2010

@lendam přihlásím se, neboj 🙂

anieanne
31. kvě 2010

@lucie.krajcarova Jj, pročtu. Já už právě nejsem z Berouna, přestěhovali jsme se ke Slanému, jen jsem si ještě nezměnila pas...

lucie.krajcarova
31. kvě 2010

ANie, takže to máš teď blíž do neratovic?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru