Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

betox
27. srp 2012

@hest nikdy neříkej nikdy 😉

petra.vavra
27. srp 2012

@hest tak to mě smutno teda není 😀 mě je jen líto, že už se nedostanu tak blízko a než si dodělám dulu a kojo kurz, tak to nikdo chtít nebude ☹ ....čas je neúprosný....

hest
27. srp 2012

@petra.vavra napíšu ti IP-)

kacule201
25. zář 2012

I přes první ne moc dobrou zkušenost s Neratovicemi ☹ , jsem se přece jen rozhodla opět rodit zde. Tak nějak doufám že tentokrát to bude lepší.

Prvního synka jsem rodila plánovaně - neplánovaně SC (zadečkem napřed). Nastoupila jsem v úterý, ve středu ráno v 9:00 byla plánovaná SC (spinál), ale ve 2:00 ráno mi praskla voda, takže se šlo na věc. Chápu že byli všichni rozespalí a unavení, ale to je neomlouvá :(. Sc samotný byl fajn, vše bylo rychlé, bezbolestné, malého mi ukázali a pak až do rána nevím nic. Nechali mě ležet na pokoji, malého mi nedonesli (prý že Bonding - ha, ha), dokonce ani nikdo nepřišel říct mi jestli je vše v pořádku. Takže jsem celou noc nespala a čekala co se bude dít. Zvonek na sesternu mi nedali ani na lůžko, takže jsem si nemohla ani zazvonit ☹. Druhý den stále nic, musela jsem počkat až přijde manžel a přiveze mi malého na pokoj, abych ho alespoň viděla a ujistila se, že je vše v pořádku. Navíc mě to mrzelo i proto, že paní vedle mě měla celkovou narkózu, a stejně měla malou u sebe i s manželem. A to nemluvím o jedné sestře z novorozeneckého, která byla velmi nepříjemná. Když jsem se jí prosila o pomoc s kojením - cca 5x mě odbila, že je ještě čas, a po šesté mě okřikla větou "No, jo to se musíte víc snažit" 😠 a ten tón byl děsný, pak se vystřídala služba a nová sestřička byla o 1000% ochotnější a příjemnější.

Tak doufám, že druhý porod bude jiný a že splní vše, co v Neratovicích slibují. I kdyby to zase mělo být ukončeno SC.

rosalyn
3. říj 2012

kacule201
To mě teda fakt mrzí, co čtu. Chtěla bych taky rodit v Neratovicích, ale mám pocit, že to tam bylo super tak před 3-4 lety, pak už čtu dost negativních zkušeností. Doufám, že tedy druhý porod budeš mít lepší a taky tu poporodní péči. Jestli pak přidáš zkušenost, budu ráda.
Když jsme se byli v nemocnici podívat, působilo to tam na mě dobře, ale asi záleží na lidech.
Tak hodně štěstí.

antynka1
10. říj 2012

Ahoj holky, tak po delší době se zase hlásím, protože výběr porodnice už je zase na pořadu dne - ještě je tedy čas, ale už přemýšlím. Jsem sice zaregistrovaná u Apolináře, ale Neratovice jsou pro mě pořád volbou číslo jedna 🙂 Když tam zase začnu chodit na monitory - nebude jim doufám vadit v průkajdě ten štemlp z Apolináře? Nevíte některá?

manasa
12. říj 2012

@antynka1 v klidu, taky jsem tam byla v 36tt a mám zas štempl z motola...kde teda taky rodit nechci....u mě první Hořovice, ale mají teď prý často plno, takže kdyžtak pak Neratovice 😀 a Motol jen při nějakých komplikacích jako rezerva...

hest
12. říj 2012

@antynka1 já jsem také měl štempl z apolináře, a jen se mi na to zeptali, řekla jsem jim, že v tom týdnu kdy jsem se registrovala jsem vůbec nevěděla kde chci rodit..a úplně v pohodě..

Jo jinak holky jsem se musela pobavit, před rokem a kus po tom co jsem porodila Káju jsem psala do Betynky svůj porodní příběh a oni ne a ne ho otisknout....a teď, když jsem to nejmíň čekala mi to otiskli🙂 Sice to trochu zkrátili, nenechali tam bezva historku jak můj manžel parkoval před neratovickou porodnicí..protože to jsem ho málem roztrhla nu ale což, akorát mi to zobecnili chtěla jsem moc poděkovat té PA s kterou jsme Káju odrodili. Ale i tak, snad to Neratkám udělá dobré jméno.

rosalyn
17. říj 2012

Holky, já jsem taky registrovaná u Apolináře, ale rodit chci v Nera. Nevíte, jestli se to musí u Apolináře nějak nahlásit nebo jim to dojde, když tam nebudu chodit do poradny? Jak jste to měly vy? Dík.

antynka1
3. lis 2012

@rosalyn nevím, podle mě se to nemusí. Já to tedy nemám v plánu nikam hlásit. Ale @hest by nám mohla říci, jestli to hlásila nebo ne 🙂

hest
4. lis 2012

@antynka1 @rosalyn Já jsem nikde nic nehlásila, dokonce jsem nadrzo dvě kontroly chodila k Apo i do Nertek (chtěla jsem mít srovnání v přístupu) jen v Neratkách se mě poprvé ptali jé a Vy máte registraci u Apolináře, tak proč chcete rodit tady? A popravdě jsem jim řekla, že v nějakém 14. týdnu jsem neměla šajn, kde vlastně budu rodit.

To razítko vám stejně nezaručí, že bude u Apolináře místo, je to jen byrokratický nesmysl, stejně ty matky nerodí tak jak si to objednaly.

rosalyn
6. lis 2012

@hest Aha, tak dík moc za radu. Taky jsem si říkala, že zajdu i k Apolináři, ať vidím, jací jsou tam doktoři. Už se mi to blíží, ale malej prý přibývá pomaleji, než by měl, tak doktorka přemýšlí o císaři a to jsem slyšela, že apolinář je na to super, lepší než Neratky. Nemáte někdo zkušenost?

hest
6. lis 2012

@rosalyn upřímně, císaře zvládnou v obou místech, Apolinář je asi určitě lépe vybavený, ale zase se ti tam nebudou věnovat po porodu tak jako v Neratovicích. Doktoři jsou fajn, ale na oddělení šestinedělí to jsou hlavně sestry se kterými se tam budeš potkávat a které tě buď podpoří, nebo sprdnou jak malého haranta. Pro mě osobně bylo tohle velmi důležité, ať k samotnému porodu či k nástupu laktace...Zvážení zda císaře..schválně bych to nechala na dr. z porodnice (jedné nebo druhé) nenechala bych se natlačit nějakou svojí dr. do možná zbytečného císaře. Dr. v porodnici mají větší přehled, více zkušeností, řeknou ti, třeba prostě jen není malej tabulkovej..ale je jasné, že zase kdyby ti zlobila placenta, tak to smysl má. Koukni do obou porodnic, jak to na tebe bude působit (hih napadla mne věta ať víš, do čeho jdeš-)))))

ella_k
6. lis 2012

Ahoj, ráda bych se poradila, zda si myslíte, že je lepší registrovat se i v nějaké pražské porodnici, když chci rodit v Neratovicích. Napadá mě jen, že se může stát nějaká komplikace, překotný porod nebo co já vím a Praha se mi ještě bude hodit. Ale možná je to zbytečné? V Praze nemůžu vymyslet, kterou porodnici bych vybrala a Neratovice mi jsou sympatické. Tak jen nevím jestli to teď řešit (za pár dnů bych Prahu musela) a nebo to nechat být a registrovat se rovnou v Neratovicích. Případně zda byste mi mohla některá napsat, kdy je nejlepší sehnat si v Neratovicích porodní asistentku a jak se to dělá (koho mám oslovit?). Hrozí mi, že manžel u porodu nebude moci být kvůli práci a nerada bych tam byla sama, připadá mi fajn mít u sebe alespoň někoho předem domluveného. Díky za odpovědi.

maruska1988
6. lis 2012

Ahoj v Neratoviciach sa registrovať vobec nemusíš, možeš si tam dohodnúť prehliadku porodnickeho oddelenia každy pondelok od 16:00 do 17:00hod a sana sa presvedčíš či Ti to tam vyhovuje alebo nie. Inak ja budem rodiť tiež v neratkách, je pravda že u nich možeš rodi´t až od 36 tt pretože nemajú novorodenecke pre predčasne narodené deti a prevážajú ich potom do Prahy. V Prahe registracia je tak do 13 tt myslím , inak ja nie som nikde spolieham na Neratky po prípade ešte Mělník. 😀

antynka1
7. lis 2012

Co se týká císaře (u mě hrozí také), tak právě asi proto chci znovu do Nerátek, protože tam je pro mě ta výhoda, že mimčo mi hned dali, nedají tě na žádnou JIP a kromě toho, že musíš ležet a chodí tě často kontrolovat, tak je to vlastně stejné jako po klasickém porodu. Představa, že budu po císaři někde třeba 2 dny ležet na JIP, bez návštěv a prcka donesou jen na kojení - no tak to není nic pro mě..... A k Apolináři jsem se také registrovala jen kvůli případným komplikacím.... Kdybych rodila dříve atd.

ella_k
8. lis 2012

Díky moc za odpovědi, jste hodné. A když se zaregistruji někde v Praze (třeba Krč nebo Apolinář) a pak budu chtít rodit v Neratovicích, tak to půjde? Nebude jim vadit, že jsem se předtím registrovala jinde?

petra.vavra
9. lis 2012

@rosalyn nedá mi to, než reagovat..... 🙂 Nejdřív tedy nechápu větu typu, že malý přibývá pomaleji....japak to paní doktorka tak dobře ví..... jasné dané je to, že miminko nejvíc přibere v pposledních 8mi týdnech a váhové odhady pomocí UTZ josu jen odhady, takže říct takovouo kravinu, no nevím.....já když jsem šla rodit, tak i MUDr Winter, který platí za opravdu dobrého dohadce a doktora v Nera mi osahal břicho na příjmu a prej.... no jo, klasika miminu do 3,5 kila, to nebude zadnej problem a Vik se narodila a měl 3850...... 😀 opravdu dobrej odhad.....a rodila se s naprostym prehledem a paradne. CS v NEra nebude problém, můžeš si dokonce domluvit, kdo chceš, aby ho dělal, ale určitě bych před CS utíkala jak to jen bude možné...V nera především razí heslo přírodních a klidných porodů, takže na druhou stranu, ten kdo CS úplně nepotřebuje a přesto na něj jde, tak bych volila porodnici jinou. U Apolináře určitě nikdo neude řešit nějaký bonding mimina apod., prostě ho odnesou a donesou, jak psal někdo výše jen na kojení. Tady se dá domluvit spoustadalších věcí, ale je to na přání a domluvě rodičky. Spousta mamin ani neví, že je nějaký umožněný bonding u tatínka.
@antynka1 jéééé na tebe si pamatuju, když jsi tu byka s první miminkem, gratuluji k dalšímu miminku.... 🙂

jinak já byla na návštěve Nera miulý týden, ale néééé teda na prohlídce porodnice, to už ne, děkuji 😀 , ale byla jsem podívat na anšeho anděla Pavlu, a když jsem tam viděla ta malá miminečka, tak se mi možná tak na 10 vteřin rozklepalo srdce na další, ale strašně rychle to přešlo. Tak jen doufám, že se do Nera dostanu jako Dula a laktačka, ale jako rodička už ne 😀 😀 😀 . Věřím tomu, že to jednou vyjde.

rosalyn
9. lis 2012

@petra.vavra No doktorka mi to říkaal podle ultrazvuku, že podle velikosti je o 2 týdny pozadu. Já tomu nerozumím a ani to moc neřeším, píšu jen co jsem se dozvěděla. Pořád doufám v klasický porod. S doktorem Winterem je to ale síla, jak se mohl takhle seknout? A nemáte někdo čerstvé zkušenosti s doktory v Neratkách? Např. na Mušku jsem slyšela skoro samé negativa.

rosalyn
9. lis 2012

@ella_k Já mám v průkazu taky Apolináře, ale když by se v Neratkách někdo ptal, tak jim řeknu (a je to mimochodem pravda), že jsem chtěla mít nějakou jistotu, kdyby se něco dělo do 36 tt, že mě někde vezmou, když Neratky berou až od 36 tt.

petra.vavra
9. lis 2012

@rosalyn já jsem to psala spíše tak, že prostě na žádné odhady nevěřím.... prostě to miminko pokud je v pořádku a vše probíhá a vyvíjí se jak má, tak proč se to u nás tolik řeší, zbytečně se tím pak stresují maminy a všechno úplně zbytečné, tím ted nemám na mysli tebe, ale prostě všeobecný fakt 😉 když tady čtu ty různé bláboly, tak se už tomu všemu jen směju..... každý testuje 2 dny potom, co má sex a už řeší duchy atd., kyselina listová je spasitelná, to nemluvím o vitamínech apod., které se v naší zemi prodávají v největší míře v rámci EU, proč asi, utrogestan bere každá druhá...... prostě dnes se bere těhotenství jako něco, co se kontroluje každých 14 dní a nedej bože, když někomu nevytiskne doktor fotku...... (psáno všeobecně ne na zmiňovanou osobu 😉 )
Winter je 100% odborník a hlavně příjemnej člověk, takže se tomu jen směju a doufám, že by se zasmál i on 😉 , ano na Mušku tu každý plive a já už jsem tu někde psala, že jsem zrovna byla s maminou na pokoji, ktery se rozjelo šití a jedinej Muška to okamžitě začal řešit a na nic nečekal a mamina šla domu v pohodě a ne s tím, nad čím ostatní jen kroutili hlavou a čekali, zda se to začne stahovat samo a bylo bez přešití, takže třeba prostě není usměvavý atd., ale zase je dobrej na něco jiného.... já to beru tak, že s každým to je, jak se s ním nastavíš., mě pokud se něco nelíbí nebo s nečím nesouhlasím, tak to prostě řeknu a vyžaduju diskuzy, pak se můžeme dobrat nějakého konce, ale odkejvat u někoho něco a pak zakládat sáhodlouhé diskuze na různých webech, to je dnes praktika všech těch, co se bojí něco říct.... včak on je taky jenom člověk a nikdo nikomu ještě hlavu neutrhl, max mu řeknu, nejste mi sympatický, proto bych vám jako doktorovi nevěřila a tuíž jsou jistá omezení proč si vás nevybrat.... ale to musí probéíhat právě ta diskuze a ne někde něco za rohem.... 🙂 ... já v Nera rodila 2x, ani jednou nemůžu říct jediné negativum.... prostě ho nemám....at premýšlím, jak premyslim...... T mi rodil doktor, ktery tam mel kdysi nejaky problem s rodickou a resilo se to i medialne.... odrodil me a pohoda, a ja reknu, ano byl dobrej. Ted jsem mela MUDr Jarosovou.... slysela jsem v poradne i na ozvech, no jo, ale ona je takova mlada a bla bla bla..... a co ze je mlada, byla vyborna, ani jsem nevedela, ze je to ona a ze je to doktorka a halekala jsem na ni , at si vezme rychle fotak...a ona s usmevem udelala vse a ja asi po 3 hodinach se dozvedela, ze to byla MUDr......a co, zasmaly jsme se tomu a bylo to, nikdo tam nekoukal na nikoho pres prsty a nestebetal za rohem to a ono..... 🙂 snad kazdy pochopi, co tim chci rict...... 😀

antynka1
9. lis 2012

@petra.vavra to je hezký, že si mě pamatuješ, to mě potěšilo 🙂 A za jak dlouho z tebe bude Dula?

@rosalyn mě se Winter taky dost seknul - holt pohmat je jen pohmat 😀 A taky mi vtipálek řek, že umí i pohlaví a pak z něj vypadlo na 50 % holčička a na 50% kluk 😀 Ale Winter je fajn 🙂

antynka1
9. lis 2012

@rosalyn a co se týká Mušky - nevěřím tomu, že by něco zanedbal, myslím, že ví co dělá. Jeho jediný problém je, že není moc přátelský a pohodový jako ti ostatní.

petra.vavra
9. lis 2012

@antynka1 prej 50na 50 tak to mě fakt rozesmalo!!! Dula budu asi tak za 50 let..... jsem predvybrana, ale proste ten malej had, me nenecha, takze pocitam, ze pristi rok uz ale nastoupim, takze to vidim tak za 2-3 roky, ale treba ted bych mela jit skamaradkou do Melnika jako proste dalsi clovek k porodu, takze to snad zaziju aspon takhle, jedine co by nevyslo, kdyz by byl manzel na sluzebce v cizine, to asi ty dve mury jen tak neudam.... ale Nera jsou proste srdecni zalezitost 😉 strasne bych se tam chtela vratit 🙂

antynka1
9. lis 2012

@petra.vavra to by bylo hezký. Tak ti držím pěsti ať ti to vyjde dle tvých představ!

petra.vavra
9. lis 2012

@antynka1 díky moc 😉 jsi hodna

bambulkaivanka
17. lis 2012

Dovolím si reagovat k těm odhadům váhy. Rodila jsem v Nera a byla jsem maximálně spokojená, ale odhadům opravdu nevěřím :o) Já chodila k Dr. Budkovi, byl to můj lékař ještě než dělal v Nera a spokojenost největší. Ale jak jsem zjistila i mistr doktor se sekne. Mě celé těhu bylo řečeno, že bude dítko malé, dokonce 2 dny před porodem byl odhad maximálně 3500g a synek měl přesně o kilo víc. 4510 g a 54cm. Ale sám pan doktor mi říkal, že jsou to pouze odhady, že to nikdy není 100%, to se opravdu zjistí až po narození 🙂 Rodila jsem normálně přirozenou cestou a neměnla bych. Muška asi víc co dělá, ale jak píše antynka není moc přátelský a pohodový, ale to je bohužel pro nastávající maminku docela důležitá věc. 🙂

bambulkaivanka
17. lis 2012

Ale co jsem slyšela tak Muška je dobrý doktor, jen prostě odradí svým chováním. Pokud bych čekala druhé, tak bych rodila jedině v Nera, i z toho důvodu, že to mám pár minut pěšky 🙂 Jediný co mě mrzelo, že při porodu pár sestřiček na dětském řešilo, proboha kolik vitamínů jsem to snědla, že je to dítě tak velké, pak ale přišel můj dvoumetrový manžel a tchán a brzy pochopily co jsem jim říkala, že vitaminy jsem opravdu nezobala 🙂 Jen mám velkého muže 🙂

antynka1
21. lis 2012

Tak se prý zavírá porodnice v Brandýse, takže se dá očekávat větší nápor v Neratovicích.....

hest
27. lis 2012

@antynka1 snad to už nebudu potřebovat...-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru