Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

svatule
8. lis 2011

@petrushka32 ty už to budeš mít za sebou, taky držím pěsti, ať je vše ok 🙂 Jinak mě jako prvorodičce ani nenapadlo, že by mi měli malou dovézt dřív, teď pokud půjdu na plánovaný CS, tak se zkusím domluvit, ale podle mě stejně záleží na směně, jaká tam bude. Ale jak říkám, celkově spokojenost, některé sestřičky lepší, některé horší, ale to je všude. Rodila jsem v prosinci a bylo fakt narváno, ale i tak jsem byla na pokoji ve 2, fakt se snažili, ani jsem nežádala o nadstandart. Vítkovice mě právě odradili, že berou děti až od toho 37 tt, mě totiž dr pořád strašila předčasným porodem, tak jsem nechtěla riskovat. A Fifejdy tou dobou procházely rekonstrukcí a tak jsem se o ně ani nezajímala...

petrushka32
8. lis 2011

@jetynka tak já bydlím cca taky 30 km od Ovy, směr spíše na Nový Jičín, ale tam bych rodit nešla🙂
No tak třetí dítě to už jsi zasloužilá mamina🙂To už máš zkušenosti, co já , hlupá prvorodička🙂

@svatule no já o Vítkovicích ani nepřemýšlím, spíše se lámu jestli FN nebo Fifejdy, ale i FN máme blíž. Jen se bojím , abych tam jako prvule nebyla uplně za magora🙂

zuzkkkaaa
8. lis 2011

@andelka díky za gratulaci 😵 😵

Tak holky jsem zpět z porodnice a faaaakt mooooc doporučuju, super porod i lidi tam zrovna tak jako šestinedělí, všechno v pohodě. 😵
JInak my měli porod rychlovku, ve 2 mi praskla voda a dorazili jsme už skoro s hlavičkou mezi nohama 😀 Malej se narodil v 3:30, Takže jsme za tatínka u porodu taky nic neplatili. Jen 180 Kč za pobyt 😉

Ale dost mě teda šokla cena za nadstandart, jako 1000 Kč na den 😲 Ale je tam teď dost volno, takže na pokoji jsou většinou dvě, takže se to dá v pohodě přežít. Pokud se nechytne vyloženě nějkaá prdlá spoluležicí 😀

Jinak u císaře může být i tatínek, u toho kdy je maminka od pasu dolů umrtvená 😉 Někdo jste se na to ptal žejo?

zuzkkkaaa
8. lis 2011

@petrushka32 Petruš, já byla u prvního dítěte v porodnici ve Vítkách a to byl teda děs, to šestinedělí bylo peklo, ty sestry tam byly na ranu, furt mě stresovaly, prej jestli malá nepřibere, tak vás nepustíme domů 😠 😠 no já jako prvorodička byla z toho na nervy. 😖
Naproti tomu tady ve FN fakt sestřičky chodili, furt se ptali na kojení, jak to jde, všechno vysvětlily, fakt zlaté byly skoro všechny. 😉

petrushka32
8. lis 2011

@zuzkkkaaa jéé tak moc gratuluji k prckovi🙂
To jsem ráda, že jsi spokojená, to jsi tam byla nějak krátko za 180kč🙂
Teda porod rychlý to bych taky chtěla🙂 Tak mi popiš, jestli ti dali malého na bříáško, přiložili pak hned???🙂
Pak s tebou už fičel na pokoj??
Jo a plínky -kolik ks dávají na den, nebo musím mít jen svoje??Nechce s emi tahat balík,🙂

petrushka32
8. lis 2011

@zuzkkkaaa jo a otěch Vítkách jsem to taky slyšela o šestinedělí , z každé strany..

zuzkkkaaa
8. lis 2011

@petrushka32 Malýho mi dali hned na bříško, a i jsme zkoušeli přiložit, ale nehctěl, pak jsme to ještě zkoušeli ty dvě hoďky co jsme ho tam měli, ale tak olízl si aspoň tu bradavku 😀
Pak mě převezli na šestinedělí, a hned mi malého dali. Jako já ani nechtěla, chtěla jsem si dvě hodiny bucnout, 😀 ale tak nakonec jsem ráda 😉 . Pak se hned chytl a sál krásně 😵 😵
Plínky musíš mít svoje, já měla v tašce nabalených asi 20 Ks, mám pocit že to i stačilo. Kdyžtak ti manža přinese. Balík je moc, ať to netaháš. Jo a vezmi si ty jednorázový přebalovací podložky 😉
Byli jsme tam tři dny, a čtvrtej šli domů 😉

Jo holky ještě jedna super věc na FN, je erární prádlo i prostěradla, prostě každej si mohl vzít košil kolik chtěl i to prostěradlo si měnit, bylo fajn. Ve Vítkách, když jsem měla od krve prostěradlo, tak mi ho odmítli vyměnit, že prej jsem měla být víc opatrná 😠 😠

zuzkkkaaa
8. lis 2011

Jo ještě jsem si vzpoměla na něco, jídlo tu nosili až na pokoj, oproti Vítkovicím, kde se muselo chodit do jídelny a dítě nechat jako samotné na pokoji 😖 . To jsem do sebe vždycky náhazela abych už mohla být u prcka, strašně jsem byla jako prvorodička vybobkovaná, teď už to všechno beru jinak 😀

lena.k
8. lis 2011

Holky, pridavam se k vam, taky chci rodit ve FN, TP koncem unora (doufam, ze ne 29.2. 😀 ) Vahala jsem mezi Vitkama a FN, ale nakonec FN zvitezila hlavne kvuli novorozenecke JIP, kdyby se nahodou neco potento.... Jak uz mnohokrat receno, vsude je neco, zalezi, kdo jak co proziva a vnima. Ja si hlavne rikam, ze nejdedu na hotel, ale rodit 🙂 a chci co nejlepsi peci pro malou, coz podle me FN splnuje na 100%
@zuzkkkaaa gratuluju, takovy rychly porod bych chtela taky a rada slysim, zes byla spokojena.

andelka
8. lis 2011

@zuzkkkaaa no tak to jsou výborné zprávy 😵 doufám že druhý porod bude podobný tomu prvnímu a nebudu na porodním moc dlouho zaclánět 😀 ty ušetřené penízky za tatínka u porodu se hodí, co?
Akorát je zajímavý, že Dany se narodil skoro stejně jako Tomášek (4h) a dovezli mi ho až v 11h, v tom šoku a radosti že ho mám u sebe jsem se ani nezeptala co s ním tak dlouho dělali.

Jj, plínky svoje, stačí 15-20, zbytek doveze manžel. Ty košile byly taky fajn, člověk si vzal kdy potřeboval novou. I si převlík postel když byla nehoda (stalo se mi to hned po první vizitě).
A je fakt, že se taky chodili ptát, jestli vše OK, kontrolovali jestli mi teče mlezivo, a já furt říkala jo, jo dobrý a kojila jsem kdykoli byl prcek vzhůru a projevil zájem. Tak nás nechávali, ať si na sebe zvykáme. Malej vypadal prý jako kojené miminko, trošičku přibral, tak byli spokojení a taky jsme šli čtvrtý den dopoledne domů.

Ve Vítkách se chodí do jídelny? By mě kleplo. Většinou jsem jedla oběd nebo něco a mimino přicuclé 🙂

Nadstandard je fakt drahej, navíc já potřebuju společnost, s někým pokecat, byla jsem na dvoulůžkovém a bezva to bylo.

petrushka32
8. lis 2011

@zuzkkkaaa Tak to je super🙂kéž bych to taky tak měla🙂Teda všechny měly🙂
Proč zrovna ty podložky? 😲 Jako mám je doma, to jo. Tak oni nedají ani jednu plenu škrti?.-)Ani vložky žádné??To naše zdravotnictví je v krizi🙂
Takže košile dostanu erarní, tak to je fajn, pro mimi taky oblečko je erár?každý den se převlíká po koupání??Koupe se ráno? Kosmetiku asi taky mají erární co?
No s tím jídlem, je to fajn, taky by mě stresovalo jít do jídelny..
A vizity jsou vždy ráno? Kontrolují váhu mimi??Rodičku každý den??

@lena.k ahojky, tak toho 29.2. bych ti fakt nepřála😀

zuzkkkaaa
8. lis 2011

@andelka No já měla první porod rychlovku no ale oproti druhému to bylo teda megadlouhé. Jako fakt dej bacha a jeď klidně už když si mylsíš, že to bude ještě dlouho trvat. Jako já tam mohla zaclánět o něco dýl, by mi aspoň stihli udělat přípravu 😀 😀 Ale jsem samozřejmě ráda, že to šlo takhle hladce. 😵

zuzkkkaaa
8. lis 2011

@petrushka32 nedaj ti skoro nic 🙂 vložky si vem také svoje, ty přebalovací podložky taky. Oblečko pro mimi je erár, mají docela hezký 😉
Kosmetiku tam žádnou nemaj, jen krém na opruzeniny. Ale já nic moc neměla. Dostala jsem tam ten uvítací boxík a tam byla nějaká kosmetika, tak jsem to hned využila, včetně dudlíku 😀 Vizity jsou ráno, váží se mimčo, rodička každý den, ale většinou jen číhnou na břicho jak se zavinuje. Pak poslední den se dělá kontrolní ultrazvuk tvého břicha 😉

MImčo se koupe po obědě, ale v den kdy se odstřihne pupíček, tak se nekoupe, takže nám to vyšlo, že sestra mi koupala malého jednou, ale to stačí

petrushka32
8. lis 2011

@zuzkkkaaa a bolesti jsi mělůa od večera??Nebo ses prostě ráno vzbudila a rupla voda??

zuzkkkaaa
8. lis 2011

@petrushka32 no bolesti jsem sice nějaký měla, ale myslela, že to jsou poslové 😀 tak jsem šla spát 😀 a probudila se až v ty dvě, až mi rupla voda. Jako já snad na to čekala nebo co, protože rupla v posteli, něco jsem cítila a šla na záchod a tam to teda teklo, ale ani kapičku nemáme v posteli 😉

petrushka32
8. lis 2011

@zuzkkkaaa oni to ho nedali okoupat? Takže i kosmetiku si mám vzít??To je šílené, oni tam nemají ani erár olejíček😀?
Tak to si vemu, taky mám tady taková pidi balení, co jsem měla v prenatal boxu🙂 Aspon dezinfekci na pupík tam mají , že jo?.-)
A jak s kojením? hodí se koukat, poradit, vím, že asi u tebe počítali s jistou zkušeností🙂

andelka
8. lis 2011

@petrushka32 ne, všechno svoje, plínky i vložky. Jako kdybys fakt neměla, dali by asi. Když měl Dany měsíc, byli jsme dva dny v nemocnici, vezla nás RZ, já sbalila narychlo, takže mi pak museli dát plínky a nakonec i nějaký ten obleček.
Jinak oblečky i kosmetiku mají erární, Dany se snad koupal tam jen jednou dvakrát, nějak to nehrotí a bylo to odpoledne. Oblečky nám myslím dávali ráno.
Vizity jsou ráno, zvlášť pro maminku a zvlášť pro miminko. Každý den. Váhu kontrolují, ale nevšimla sjem si kdy. Já jsem tam nikdy nevážila.

@zuzkkkaaa no já právě porodila Danyho po 2,5hodinách od příjezdu do porodnice a 1,5h po příjmu na oddělení. Na přípravu jsem se ptala, a prý: No nestihnem 😀 takže klystýr nic a oholená jsem byla z domova. Právě se bojím kdyby druhý porod byl podobný, ať dojedem. Kdybych si v noci nevšimla že slabě krvácím, tak snad porodím na příjmu. Ty bolesti které by mě donutily 100% jet do porodky začaly 30minut před narozením prcka.

petrushka32
8. lis 2011

@andelka vy máte takové super porody za sebou všechny-)Já chci taky takový🙂
Všecko nabalím, kdyby došlo pošlu manžela pro další zásoby🙂

andelka
8. lis 2011

@petrushka32 oni ti to poprvé ukážou, koupou sami, podruhé už maminka sama, ale většinou pod dohledem. Aspoň kolegyně z pokoje to tak měla.Ale něco do té vody dali, že to pěnilo.
Pupík mu šmikli ráno a pak jsme šli domů, takže mě poučili jak se o to pak starat.
S kojením - pustí ti video. Já problémy neměla, no ale taky se mi mlíko rozjelo až doma večer, tak tam nebylo co řešit, jen mi kontrolovali prsa a bradavky - jestli netvrdnou, jestli nemám vpáčené...
spolubydlící kojila přes klobouček a u té sestra seděla a vysvětlovala.

andelka
8. lis 2011

@petrushka32 no já jsem si nabalila všechno na jeden den, člověk neví kdy porodí, jestli návštěva bude za dlouho nebo za chvíli. Takže od všeho něco pro přežití a zbytek donášela a odnášela rodina (plínky, ručníky, toaleťák, já jsem si ještě nevymýšlela kruh na sezení, kojící čaj, jogurty...)

petrushka32
8. lis 2011

@andelka a ty kloboučky nejsu povinné sebou ne?
No já taky nebudu balit nic extra, standart hygienu, možná nějaké muslli tyčinky🙂

andelka
8. lis 2011

@petrushka32 nene, to oni ti pomůcky dají, když potřebuješ a je nějaký problém.
Jj, taky jsem měla - pití,musli tyčinku a hroznový cukr a piškotky. Ale nakonec jsem si počkala až na jejich snídani, ta bodla, sežrala jsem všechno 😀

petrushka32
8. lis 2011

@andelka no si myslím😀 Miluji voňavé snídaně s vonící kávičkou🙂
Jsem se smála, když jsem četla v jedné knížce- co pro tatínka- svačinku, penízky,...tak ještě abych nasmažila řízky🙂Vzala mu pěknou četbu, aby se tam nenudil🙂
Jo balení do porodnice, bude jedna velká šou🙂

zuzkkkaaa
8. lis 2011

jo holky ad jídlo 😀 . Něco si přibalte. Já byla v těhu zvyklá dost jíst a najednou člověk porodí a oni mu na snídani donesou suchou housku a meltu, jako fajn to bylo, ale já byla hladná jak vlk. 😀 Nemohla jsem se dočkat oběda případně svačiny (opět suché pečivo a melta, čaj)
@petrushka32 jojo poprvé ti koupání ukážou a pak už sama.
NO přesně taky Mara furt odnášel, přinášel různý věci. třeba župan jsem absolutně nevyužila, byl tam hic.
@petrushka32 Jo a nezapoměň toaleťák 😉

petrushka32
8. lis 2011

@zuzkkkaaa ani toaleťák nedají?😀 Vemu si obyč i vlhčený🙂
No suchá houska ani máslíčko a džemík?🙂 Sákra, já asi nasmažím nakonec fakt ty řízky🙂

zuzkkkaaa
8. lis 2011

@petrushka32 no a vlhčený ubrousky pro prcka samozřejmě si vem 😉
No u nás dvakrát snídaně jen dvě suchý housky, takový ty nasladko 😉 ale bez másla či džemu 😀 Jednou chleba s taveňákem a pak hodně na véču chleba s juniorem či sýrem, jakousi paštikou čico... jako šetří se všude. 😀

svatule
8. lis 2011

tak jídlo mě osobně stačilo, je fakt, že já nejsem úplně nějaký obr jedlík, spíš jím po menších porcích a víckrát denně. to že ho nosili na pokoj mi maximálně vyhovovalo 🙂
dětskou kosmetiku jsem nebrala, krém na dupku měli a malá se tam koupala jen 1x, navíc se nějak extra neloupala
jinak pro sebe jsem brala toaleťák, vložky, kalhotky, svoji kosmetiku, hlavně dobrý jemný sprchový gel, všem co půjdou na císař ještě doporučuji obyč mýdlo-omývala se tím ta jizva, krásně to tím šlo
pro malou jsem měla vlhčené ubrousky a pleny
jinak s tím tatínkem u císaře uvidíme, jak jsem rodila, tak to nešlo, rodila jsem spinálem, tak jsem zvědavá, jak to bude tentokrát
a opravdu můžu říct, že jsem byla spokojená, tak doufám, že i podruhé to bude ok

cara.m
autor
8. lis 2011

@petrushka32 toaleťák taky nedají 😀 a klobouček mi půjčili, při odchodu jsem ho musela vracet. Ale doporučí Ti sami lepší - od Medely. Mi je pak byl kupovat manžel v lékárně přímo v nemocnici, tak kdyby byl potřeba, někdo Ti ho tam skočí koupit 😉

zuzkkkaaa
8. lis 2011

@svatule Mě to teda taky nakonec stačilo 😉 ale po tom porodu, jsem byla fakt megavyhládlá, jak jsem ještě den před tím nejedla 😅 tak by mi bodly spíš nějaký párečky s rohlíčkem 😀 než suchej rohlík 😅

svatule
8. lis 2011

@zuzkkkaaa my měly na jipce luxus, po těch 24 hodinách, když jsme se okoupaly, jsme dostaly piškoty a jogurt 😀 byla jsem asi 36 hodin bez jídla a ani jsem to nemohla sníst, jak jsem měla smrsklý žaludek. Ale chápu, že rodit normálně je mnohem větší energetický výdej 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru