Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

megee
10. dub 2008

ještě jsem se chtěla zeptat na ty příkrmy mám dávat 1. týden mrkev, 2.týden mrkev a brambory, 3. týden mrkev brambory a maso, tak jsem se to aspon dočetla v různých letáčcích, ale co dávat potom? třeba květák a brambory nebo tak nějak? a pak to střídat? holky poradte prosííím jsem z toho fakt blbá... ☹

denousek
autor
10. dub 2008

megge ja budu 2-3 dny davat mrkev,pak kvetak,pak brokolici,pak mrkev s bambore,.pak brokolici s ryzi atd.. 😉

megee
10. dub 2008

to můžu dávat i rýži? to jsem nevěděla...a ovoce budeš dávat kdy?

veronikal
10. dub 2008

Ahoj holky, dne 2.4. 2008 se nám v 8 hodin a 42 minut narodil Adámek. Vážil 3,35 kg a měříl 49 cm. Je to náš poklad. Fotky máme v albu 😉

megee
10. dub 2008

veronikal tak to moooc gratuluju a přeju at jste zraví a spokojení, jinak Adámek je krásnej a skvěle vlasatej 😀

kristyan
10. dub 2008

Ahoj Veru tak nám popiš jakej byl prod a kohojsi tam měla z doktoru.Samozřejmě gratuluji k vašemu štěstíčku 🙂. A máte tolik vlásků no nádhera.

martinataylor
10. dub 2008

jéé tak to gratuluji k narození Adámka,hlavně mooc zdravíčka přeji....

Tu židličku koupím max.do 2 tisíc,stejně je to všechno stejný..moc to neřeším....ale jak píše Abinka,už se těším jak Klárinka bude od 4 měsíce papkat.

Akorát holky co nám dělá problém u Klárinky je večer usínání.Například včera usnula až o půl 11 a to papkala v 8 po koupaní....je to šílený...vůbec nevím jak ji uspat....a to bylo dobrý ale ted týden je to hrůza a nevím co sní.Vůbec se ji nechce spát a to přes den spí celkem tak 2-3 hodky.A to jen někdy...mám strach že bude hyperaktivní,prtotože je strašně čilá pořád a nemusí vůbec spinkat....fakt si nevím rady holky..

kristyan
10. dub 2008

Ahoj Marti tak mi mame taky problém Karolínka od té doby co přetočili čas tak v noci chce papat po 3 hod jsem z toho vyřízená,akorát dneska spala tak jako dřív v 7 večer pak ve 2 a pak v 6 doufám že se to vrací do normálu protože jsem vyřízená.a přes den spíme tak nějak divoce někdy nespí dýl jak hodinku a jindy prospí i 4 v kuse tak nevím mi asi žádného režimu nedocílíme ☹ ale večer usíná sama v 7 ale to spaní fakt nic moc 😒

veronikal
10. dub 2008

Kristyan: měla jsem naplánovanej císařskej řez kvůli poloze Adámka KP. Operoval mě můj gynekolog - Balák, takže jsem věděla, že jsem v dobrých rukou. Jinak všichni byli v prostějovské porodnici moc fajn.

kristyan
10. dub 2008

Tak to jo a jak se cítíš po císaři a máš velkou jizvu?A kojíš?

martinataylor
10. dub 2008

No mi dřív papakali v 6-7 večer po koupání,pak mi vydržela do 3 do rána a pak jsme papkali kolem 6-7 ráno.Ted je všecko jinak.Ted krmím např.v 7 po koupání,v 9 ji dám jetě třeba 60-90 ml,aby snad usla,někdy se to podaří.Pak paká v 1,pak kolem 4-5 hodiny a pak v 7-8 hod.Takže se nám to taky jaksi zvrtlo....možná by snesla už více mlíčka,fakt nevím....ale to krmení mi v noci nevadí,vzbudí se jen na papu,nakrmím ji a spí dále,ale nejhorší je to naše 2-3 hodinový usínání.Je to šílený....Jinak je zlatá

Verdíku dnes jsem s Renčou mluvila,potkali jsme se,zrovna říkala,že byla stebou na procházce...

denousek
autor
10. dub 2008

veroniko mooc gratuluju!!to mate cerstvounke mimisko to je fakt krasny...pockej jak se bude ted jen a jen rozvijet a ty z toho budes mit radost pozorovani tech pokroku je vazne super....tak si to uzivej,cas vazne leti jako voda...

holky to my problem se spanim nemam vecer vojtu po osme polozim do postylky do tmy do loznice on chvili kouka na NEZAPLEJ kolotoc a za chvili sam usne takze my to mame fakt dobry...ale trvalo to zvyknout ho na to ze se proste porad chovat nebude....

jo a jinak jidelni zidli beru asi ti baby point pinta...je leva a pekna a fakt jsou vsechny stejny... 😉

abinka
10. dub 2008

Veru taky se přidávám ke gratulacím.Je kouzelný 🙂 Tak držíme palečky ať vše zvládnete v pohodě.Hodně štěstíčka a zdravčka přejeme s Pepíčkem 😉

megee já jsem koupila první lžičku mrkev,květák a brokolici.V tomto pořadí jsem mu to dávala.Skleničku měl jednou na tři dny a někdy na dva dny.Dnes jsme už měli mrkev-brambor a má ještě na zítra.Vychází to tak týden jen zeleninu pak týden zeleninu s přílohou a třetí týden i s masenkem.Už nepapáme co tři hodiny většinou vydrží dýl.Máme ráno v 6h mlíčko v 9h frutapuru v 1h obídek v 5h mlíčko a v 10h kašička a spí do 6h do rána.Je to fajn 😉

Marti to je celkem blbý. 😒 No já to dělám tak,že od papání v 5h do 7h ho zabavuju a rozptyluju aby se unavil.Pak ho koupání unaví ještě víc pohoupu ho na skákacím baloně a malej chrní.

verdik
10. dub 2008

veronikal, tak tě vítáme mezi maminky, moc gratulujeme s Adámkem k Adámkovi, přejeme mu hodně zdraví, lásky , samé krásné dny v náruči milovaných a šťastných rodičů , a užívejte si každičký den, mooooc gratulujeme a maličký je krásný a těch vlásků 🙂
denousku, zkusím zítra zavolat dr a dám ti vědět a ta židlička u mě vyhrává ta pepe modrá, moooc hezká
kristyan Karolínka si to nějak rozhodila tou změnou času, kojily jsme stejně jako vy a ty teď píšeš, že se to nějak zvrtlo po 3 hodinkách, to se upraví, třeba měla nějaký ten růstový týden a chtěla papat častěji 😉
marti jo s Renčou jsme dnes byli na chvilku v parku,malá ti tak špatně usíná???a ty ji dáváš v 7,pak v 9 a pak v 1???a myslíš, že má v těch 9 hladeček, mi to připadá moc po sobě a to plače nebo jen tak leží a nespí???já dám Adámka do postýlky po kojení mezi 7-8 a on si chvíli brouká a drží v ručce plyšáčka a usne a pak se budí ve 3 a v 7, tak je hodný a taky se snažím , jak abinka, aby už od té půl5 odpoledne nespal do koupání,tak pa 🙂 🙂

martinataylor
10. dub 2008

Holky já sní dělám blbiny furt,rozptyluju,ona je neunavná.....dnes papala před 7 hodinou po koupaní 150 ml, v 9 jsem ji dala 60 ml slabou a usla,tak jsem ji šupla do postýlky a chrní....jinak když ji dám do postýlky hned po tom koupání a papání tak řve a řve....a je třeba 10 večer a piští a řechtá se,je neunavná....čilá jako rybka...

Tak vám holky závidím......po obědě v kočárku mi spí taky už jen chvíli...je to andílek s dáblem v těle 😀 ,ale miláček...

martinataylor
10. dub 2008

Verdíku přesně tak jak krmíš ty,tak jsem krmila taky,ale jaksi se to pokazilo...že by ji ta 120 ml už nestačila.Dnes jsem začla dávat 150 ml,tak uvidíme....dopoledne mi chrní v kočárku na balkoně 2 hodky a odpo tak hodku,to chodíme na procházku i s hafankem.A dnes ráno v 8 jak jsem ji dala 150 ml,tak mi vydržela až do 12:15 hod.do dalšího krmení...

Holky jdeme hajat...malá chrní,jupíííí....no jen at to nezakřiknu.... 😉 DOBROU NOC...

denousek
autor
11. dub 2008

holky jak pocitate kolik sni??podle toho kolik date do lahve vody nebo hotovy napoj??ptz kdyz tam date prasek tak je toho vic...a ja jsem to vzdycky pocitala podle toho kolik tak dam vody,,,micham 180ml vody takze hotoveho napoje je 200ml ale ja jsem to brala jako 180....v tom pripade jestli to pocitate podle mnozstvi hotoveho napoje tak mi ted snedl po ranu 200ml 😀

megee
11. dub 2008

abi ty už přikrmuješ tak dlouho nezačala jsi nějak brzy...
my meli dnes poprvé mrkvicku a spapal dve lzicky tak to snad půjde, nechci s tím moc spechat...

megee
11. dub 2008

jinak jsem koupila taky první lžičku od hami, nechtělo by se mi to vařit, mám mrkvu, květák a brokolici a pak chci dát mrkev a brambory...

taky se nám dnes konečně podařilo naučit se přetočit se zad na bříško 😀 , hurá konečně ho nemusím pořád otáčet když se v noci přetočí na záda 😀

martinataylor
11. dub 2008

Denoušku já to počítám podle vody,tak vody dávám 150 ml od včerejška a vydrží mi 5 hodin do dalšího jídla.

A dnes mi přišlo DVD o miminkách,tak to potěší,kašičky zatím žádné...

megee
11. dub 2008

marti to se máš že ti vydrží tak dlouho já do něj víc jak 100ml nedostanu a vydrží tak max. 4 hod. jak kdy

abinka
11. dub 2008

megee tak brzy to není.Píšou ukončený 4 měsíc my začaly o týden dřív.On už mi nechtěl jíst jedl jen když už měl opravdu hlad a pořád se mi od toho odtrhával.Tak jsem mu začala dávat kašičku z lahve a to držel než to stáhl a jak došlo tak se divil,že už není 🙂 Tak jsem u pár dní dávala jen tu kaši a pak jsem začala dávat příkrmy a frutapury.Dnes malej papal v 6h ráno a pak chtěl až ve12h a pak 3h a pak 7h.Teď spinká a bude papat tak v 11h a pak snad ráno.Byla jsem paf z toho že celé dopoledne nic nechtěl.No jedlík po tatínkovy fakt není 😒

Dvd mi taky přišo 😉

kristyan
11. dub 2008

ahoj holky tak mi jsme byli v OL na nakupech mame novou čepičku kalhoty atriko z dlouhym ruk.Kristynce jsme koupili hru na PC tak Karolinku jsem pece nemohla ošidit 😉 .Mi zatím neprikrmujem jen kojíme 🙂 zatim to male staci 😉

denousek
autor
11. dub 2008

marti me taky prislo nejake dvd o miminkach a poradnach je to totez??

abi a frutapurka mu jede jo??

kristyan co as z toho malej taky roste jako z vody a zase musim jet nakupovat sedesat osmicky....

holky zatim paaa ajinak uz mam obednanou jidelni zidly baby point pinta a i drevenou ohradku,,,vsk ona se neztarti...ma polohovaci rost tak mu tam dam vys hraci deku aspon nebude lezet na zemi kde tahne...

megee
12. dub 2008

abi tak to pak jo, no my teprve začínáme, ještě jsem se tě chtěla zeptat kdy jsi mu začala dávat frutapuru a kolik?

martinataylor
12. dub 2008

Denoušku my máme velikost oblečení 68,jo jo je to to DVD.Holky co je to ta frutapura?,abych byla v obraze až budeme krmit,já jdu po neděli taky koupit už tu židličku,snad v PV pochodím....

abinka
12. dub 2008

Denoušku je to 100% ovoce takže to moc sladké není spíš kyselé,ale už si zvykl.Ze začátku snědl půlku a třetí den snědl celou.
Marti frutapura je přesnídávka ze 100%.
Megee asi třetí den co jsem začala dávat příkrm tak jsem mu dala dopoledne i frutapuru.

My máme velikost 74 ale spíš už 80.

megee
12. dub 2008

abi díky za info, jinak my máme velikost jak kdy podle oblečení takže 68 - 80 😀 , ono totiž co výrobce to jiný číslování, abi kolik měří Pepíček?

martinataylor
12. dub 2008

Abinko tak to jste šikulky,roste ti pořádný chlapisko....já jsem ted koupila šatičky v 74,za chvilku ji taky budou,dnes jsem ji vážila a má 6.70 kg.Tak uvidíme 29.dubna to jdeme do poradny a konečně mi ji snad poprvé naočkují...

abinka
12. dub 2008

megee Pepíček měřil před 3mi týdny měl 66cm,ale od té doby mu je zase spoustu kalhot krátkých tak bude mít víc.Ve středu jdeme tak jsem zvědavá 😕

Marti má být po kom muj chlap má pomalu 2 metry a 100kg 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru