Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

zdeniii
19. bře 2012

@svoma já jedu znovu v pátek na TP 🙂
Proč tě stresuje? Já jsem ráda že aspoň slyším srdíčko malého, že je všechno ok. A on to stejně vždycky prospí což nechápu, ale dcerka spala i při porodu :_D

svoma
19. bře 2012

@zdeniii no právě,ona spinká celé dny i noci a nedaří se jí probrat ani když mi na monitoru melou břichem,jenže gynekolog vždy řekne,že se hýbala,že jsou tam kopečky,tak že je vše vpořádku,jenže ty kopečky tam jsou jen když mi melou břichem,prostě mi přijde,že to zanedbává,navíc mi ani nedělá prohlídku,prostě mi přijde,že tam chodím naprosto zbytečně. Navíc mi sestra u něj řekla,že mi měl dělat utz ve 38. týdnu kvůli mimču a jeho mírám,že se to tak dělá a nic,tak říkala minulý týden,to jsem byla 39. týden,že ho snad udělá a zase nic,takže se akorát bojím,aby něco nezanedbal. To nemluvím o tom,že ani nedělal prohlídku už 3 týdny. A také nevím,jestli není divné,když na jednom monitoru měla malá tep srdíčka přes 140 a na tom posledním pod 130,prý je to tím,že spinkala,jenže ona spinkala i při těch víc jak 140. 😕

zdeniii
19. bře 2012

@svoma mně dělal ultrazvuk naposledy to už je hoodně dlouho, můj ani ty váhové odhady nedělá, je to zbytečné.
A prohlídku vnitřní jsem taky měla před 2týdny naposledy 🙂 páč psak tam nebyl a ted jsem byla už v porodnici a to dělají jen monitor, to už stačí. 😉
A ten tep bych fakt neřešila, někdy mají víc někdy míň, vše je v pořádku. Nám to teď lítalo mezi 130 a 145 myslím... ale já to moc nesleduju. Hlavně že buší 🙂

svoma
19. bře 2012

@zdeniii jj,tak mě jde o to,že sestřička mi řekla,že on to normálně dělá,já před tím chodila jinam a s malou jsem ani monitory u jiné gyn nestihla a teď teda nevím,co je normální. 😅 Tak snad je vše vpořádku. Ještě mi jde také o to,že při předchozím těhu malá špatně rostla,měla o tři týdny menší bříško,byla jsem v nemocnici skoro dva týdny,kontrolovali průtoky a nevím,prostě teď hysterčím,aby zase něco nebylo blbě. Tak se vynasnažím být vklidu. Kdybych aspoň od začátku těhu neměla pořád nějaké komplikace,já nakonec musela i na plodovku,tak teď se všeho bojím. 😒

svoma
19. bře 2012

@zdeniii s tím bušením srdíčka je to také nervák,protože malá je fakt lenoch a kolikrát se nehne celý den ani noc,kdybych měla brát počet pohybů,co mají být za den,tak bych u gynekologa seděla pořád. 😅

zdeniii
19. bře 2012

@svoma taky jsem byla na plodovce. Vím jak se cítíš, ale určitě je všechno v pořádku uvidíš a malá bude brzy ve tvém náručí!!

svoma
19. bře 2012

@zdeniii díky,doufám,že ano,teď ležím a děsně mě bolí břicho a celý spodek,doufám,že se to rozjede. Jak je?

zdeniii
19. bře 2012

@svoma je mi úplně stejně🙂) takhle to mám vždy večer a nic z toho není...
myslím na tebe aby už to bylo ono, moc ti to přeju!

svoma
19. bře 2012

@zdeniii díky,jsi hodná,ale ono to určo není,už je to totiž lepší. 😅 Já si říkám,že jestli mi nepraskne voda,tak to snad nepoznám. 😅

zdeniii
19. bře 2012

@svoma tak to jsem na tom úplně stejně, já to taky nepoznám 🙂)

svoma
19. bře 2012

@zdeniii u malé mi praskla voda,tam to bylo vpoho.A u malého mě divně bolelo břicho tři dny po druhém termínu,tak mě radši hnali do porodky jako prvorodičku a ono to bylo ono. Já bych nerada letěla do porodky s poslama,obzvlášť při třetím těhu,to bych si fakt připadala jak cvok. 😀

svoma
19. bře 2012

@zdeniii jdu to zkusit zaspat,uvidíme,hezký večer. 😉

zdeniii
19. bře 2012

@svoma tak at se to rozjede!!! já právě u prvního jela na příjem že jsem přenášela a tam mi dr řekl že rodím 🙂 a já byla v klidu nic jsem necítila _:D no a za 5 hodin byla malá venku 🙂 takže to fakt nepoznám pokud mi nepraskne voda 😀
Papa a krásný večer!!

svoma
20. bře 2012

@zdeniii hezké ráno,tak zase nic. 😅 To jsi měla rychlovku,já také oba porody super rychlé,takže teď si říkám,abych vůbec dojela do porodnice. U malého mi začaly kontrakce v půl třetí odpoledne a v půl páté odpoledne po dvou hodinách už byl venku. A to všichni,že porodím nejdřív ráno. 😀 A s malou mi v půl jedenácté dopo praskla voda,v půl jedné jsem byla v porordce,ale nic se nedělo,ve třičtvrtě na pět mi dali půl nějakého prášku,první kontrakce byla za deset minut šest a v 18:18 už byla malá venku,takže ani ne půl hodinka. 😉

zdeniii
20. bře 2012

@svoma krásné ranko 🙂 a já na tebe tak myslela 🙂
Jak to máš daleko do porodnice?
Noo tak yjsi to měla všechno rycvhlé - super!!!

svoma
20. bře 2012

@zdeniii díky,ale malé se prostě ještě nechce. Do téhle porodnice to mám tak 15 minut. Já předtím rodila v JH a tam to je odtud skoro dvě hodiny cesty,ale ona mi voda praskla v Suchdole nad Lužnicí,tak to bylo 40 minut jen. A když jsem čekala malého,tak to jsem ještě v Suchdole bydlela,takže také 40 minut,ale to jsem tam jela,protože mě divně bolelo břicho a jako prvorodičku,co přenáší mě tam hnali. Já bych teď zase ráda rodila v JH,ale to bych asi nestihla určo,jsem tam zvyklá,znám to tam a navíc tam je porodní asistentka naše příbuzná,já nemám ráda cizí prostředí,ale nemůžu si dovolit to riskovat.

Jak je?

zdeniii
20. bře 2012

@svoma Neboj v ČK se ti bude líbit, je to tam parádní! Všichni moc milí, pohoda a klid. Uvidíš. Proč myslíš že bych se tam jinak hnala z ČB 😉 když bych to tu měla do porodnice ani ne 5 minut 😉

Je dobře, nic se neděje 🙂) dneska půjdu na prochajdu s dcerkou tak se aspoň protáhnu a sluníčko úžasně nabíjí 🙂

svoma
20. bře 2012

@zdeniii jj,hledala jsem právě na netu info a vybrala čk já to i do čb mám tak 15-20 minut,ale všichni nadávají a i v rodině máme s čb špatnou zkušenost. A v čk jsem byla před víc jak rokem na konizaci čípku.

Mě je dnes také docela dobře,teď se jdu obléknout a jdeme také na procházku a pak nakoupit. Hezké odpo. 😉

zdeniii
20. bře 2012

@svoma hezké odpo i vám, čekám až se to moje zvíře vyspí 🙂)

svoma
21. bře 2012

@zdeniii hezké ráno,jsem včera odpadla a dnes mi malá vstala ve čtvrt na šest,to bude dlouhý den,ještě když nesmí do školky. 😅 To vstávání mám za to,že jsem si stěžovala,že vstává v šest,tak pro jistotu dnes vstala už ve čtvrt na šest. 😀

zdeniii
21. bře 2012

@svoma ahojky, noo to je teda ranní ptáče!! To by mne odrovnalo. Jsem ráda že Helí vstává nejdřív v půl sedmé 🙂

svoma
21. bře 2012

@zdeniii to buď ráda. 😉 Tak a mě předběhla v naší diskusy s porodem jedna a druhá možná také rodí. 😀

zdeniii
21. bře 2012

@svoma teda to jsou potvurky! Já nepredbiham neboj 😉

svoma
21. bře 2012

@zdeniii Ty máš termín přede mnou,takže můžeš klidně rodit. 😀 😉

zdeniii
21. bře 2012

@svoma oo děkuji 🙂 dneska v noci by to šlo 🙂) máme s manželem nplánovanou večeři a kino 🙂))

svoma
21. bře 2012

@zdeniii jů,super,závidím. 😉 Užijte si to. 😵

zdeniii
21. bře 2012

@svoma to víš plánuju akce aby nám je mohl malý překazit 🙂))

svoma
21. bře 2012

@zdeniii jen jestli se mu bude chtít něco kazit. 😀 Ale snad Ti to teda vyjde,budu na Tebe myslet. 😉

zdeniii
21. bře 2012

@svoma ahojky tak jsem se tak najedla že asi prasknu 🙂)

svoma
22. bře 2012

@zdeniii hezké ráno,já letím na KO a monitor. Večer a v noci to vypadalo nadějně a zase to přešlo,už mě to neba. 😝 Snad aspoň na monitoru něco bude. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru