Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
14. únor 2008

Tak já vás musím zklamat, ale můj manžel to za těch 15 minut stihne, jezdí tam dost často a ty jsi Gábi sama měřila čas když jsme tam jeli v sobotu z centra 😉 Vím, že to neni nic k chlubení, ba naopak, ale on umí jezdit rychle a ani kdybych chtěla sebevíc tak stejně do 15ti minut neporodim 😕

Dludli už jsem si vybrala 🙂 😉

gabcos
14. únor 2008

Terka to jo, ale nebyl skoro žádný provoz...Milan jezdí taky rychle a fakt jsme to ani jednou v týdnu nestihly..ale jeli jsme ráno a je fakt dost velký provoz....takže záleží na tom, kdy se pojede...ale i kdybychom jeli 30 minut, tak myslím, že porod v autě tak jako tak nehrozí..... 😀 😀

krista
14. únor 2008

Dobře 🙂 Já už o tom nebudu spekulovat 🙂
Těžko říct, kdy pojedu a kde bude manža až mě to chytne 😒 Taky bych docela ráda zjistila, jestli mě tam sanitka odveze nebo si mám radši zavolat taxi při nejhorším 😝

panterka
14. únor 2008

krist, no, když myslíš, ale 15 minut s dodržováním předpisů, to Ti teda nebaštím 😀

panterka
14. únor 2008

jo, gabi, když říkáš, že ráno je provoz, tak co teprve odpoledne, jsou dny, kdy to jezdí ke kruháčí krokem 😒

krista
14. únor 2008

Panter nebudu to pitvat, v sobotu kolem 12h jsme jeli s Gabcos tuto trasu, Gabcos měřila čas - trvalo to 15 minut a předpisy jsme dodržovali, protože jsem manželovi řekla, že pojede pomalu, když veze "cizí" lidi 😉

Chápu že všechno záleží na daný situaci, nechtěla jsem tady vyprovokovat diskuzi jestli to stihneme za 15 minut nebo nestihneme, to byl dodatek k mému rozhodnutí - proč jsem se rozhodla rodit v Krumlově 😉 Budu tedy konkrétnější, od nás z baráku to je 26.2km což je pro mě také dobré kritérium 😉

panterka
14. únor 2008

krist, jasnačka, já Ti ten krumlov na 100% schvaluju 😉

panterka
14. únor 2008

tak jsem tu 😉

krista
14. únor 2008

Panter a co je teda to fyziologicky probíhající těhu? Že nesmí být žádný problémy? Já jsem na začátku špinila, tak nevim jestli se to jako počítá nebo ne 😖 No každopádně to asi nikde nemám napsaný, akorát u Dr. a v nemocnici v Č.B. tak by to snad neměl být problém 😉

Napíšu sem teda ještě jednou ty podmínky porodu do vody:
- ukončený 37tt
- fyziologicky probíhající těhotenství
- nesmí být infekce

A fotečka vany, která se dá využít i na první dobu porodní (u klasického porodu) 🙂
http://www.mladazena.cz/assets/mlada-zena/mamin...

krista
14. únor 2008

Jo prdlajs, mám to napsaný v průkazce, protože mám diag. hrozící potrat 😖 No sakra, to by mě překvapilo kdyby to nešlo 🙄

panterka
14. únor 2008

já si právě nejsem jistá, jestli já to fyziologicky probíhající těhu splňuju, myslím, že špinění je normální, ale mě dr. v nemocnici řekl, že mám placentu tak nízko, že mi zasahuje do branky. no, doufám, že se mi šoupne nahoru, jak bříško poroste. kdyby se nešoupla, tak bych o vaně nemohla asi ani uvažovat, protože jsem se dočetla, že pak je vysoký riziko většího krvácení při porodu (pokud je možnej normální porod) a ta voda by ho asi mohla ještě zvýšit, ne? jinak vana moc pěkná, ale není malá?😅

panterka
14. únor 2008

krist, já myslím, že špinění na začátku je normální, ne? od tý doby nemáš žádný problémy?

panterka
14. únor 2008

nehledě na to, že hrozící potrat je teď u Tebe už bezpředmětnej, to už může být leda tak hrozící porod 😅

krista
14. únor 2008

Aha tak to fakt nepůjde, pokud máš tu placentu nízko 😖
Vana se mi zdá tak akorát, rozhodně větší než máme doma, máme takovýho prcka 😝 Manža se tam se mnou asi nevejde, ale já ještě nejsem takový velryba, takže se tam nacpu, aspoň se budu moct nohama zapřít při tlačení 🙂

Škoda že jsem na netu ještě nevypátrala nikoho kdo by rodil přímo v Krumlově do vany, ptala jsem se PA jak to je, ale moc konkrétní nebyla, tak jsem na to sama zvědavá 😉 Jinak se mi taky strašně líbí v Krumlově tento pokoj:
http://www.mladazena.cz/assets/mlada-zena/mamin...

Na tom je fakt vidět, že je to tam přizpůsobený pro doprovod 🙂

krista
14. únor 2008

Jo to už je všechno v pohodě, teď už žádný problémy nemám, chápu že teď už "snad" potratit nemůžu (raději zaklepu, dokud neni venku neni vyhráno, stát se ještě může cokoliv, bohužel 😉) ale aby mi třeba pak Dr. neřekl, že mám smůlu!!! No já se se nenechám odradit 😀 Já si tu vanu hezky vydupu, jen aby dopadl dobře ten stěr 😵

Ještě jsem taky chtěla říct, že jsem četla i negativní poznámky na porod do vody, ale jen od těch co takhle nerodily 😀 Dobrý ne? 😝 Nemám ráda, když někdo soudí něco co nezažil 😉

panterka
14. únor 2008

krist, to je na to fakt super, že tam s Tebou může být partner celou dobu a nejen on. mám dost kamarádek, kde partneři k porodu ani nechtěli a tady v porodce je prostě oblíkli a byli tam nakonec rádi 😀 jinak ten mundúr, co dostane TM na sebe si prý pak vezme domu, tak nevím, co je na tom pravdy 😀 já jsem nadšená, teď už budu chodit celý těhu do nemocnice do rizikový poradny a takovou milou sestřičku a dr. jako z růžovky jsem fakt ještě neviděla 🙂

panterka
14. únor 2008

vanu tam mají, tak ty porody do vody asi uznávají, jinak by jí tam k tomu neměly určenou. vždycky ale záleží na tom, co řekne dr., to podle mě nestojí za to podceňovat. taky klepu, hlavně, ať je Kristýnka v pořádku 😉 tak jsem si říkala, že kdybych musela ležet v nemocnici, až budeš rodit, tak že doufám, že bys mi pak Kristýnku přinesla ukázat 😉 ale doufám, že tam nebudu 😅

gabcos
14. únor 2008

koukám, že se tu rozjela diskuze...🙂 ale k porodu do vody nemám co říct...manžel mě pozval na večeři, tak jsme si dávali do nosu, mňam mňam...🙂 a ještě jsem dostala náádhernou kyti a srdíčko, to jsem asi moc milovaná...🙂 😀

panterka, tak se tam zítra třeba uvidíme...🙂

panterka
15. únor 2008

Gabi, tak jsem Tě neviděla 😅 já tam neviděla nikoho, jen sestřičku, která mi brala krev 😅

krista
15. únor 2008

Ahojky, já se omlouvám, že jsem se včera vypařila, přišel mi manžel, tak jsem se mu věnovala 🙂

Panter: Teda ten mundůr si může vzít domů? To by bylo něco do naší sbírky 😀
Jinak doufám, že si o mě nemyslíte že do vany prostě půjdu rodit i kdyby byla nějaká rizika, zase tak pitomá nejsem, chci tak rodit, ale ne za každou cenu 🙂 😉 Jinak já doufám, že v porodnici budu ale až tak za měsíc 🙂
A kdy tam jdeš zase? Já tam budu v úterý na předpříjmu - ten už máš taky sepsaný? 🙂

dludli
15. únor 2008

Ahoj zensky 🙂

Kristy ta vana je pekna, ale jinak na me pusobi ta mistnost dost studene a depresivne a chirurgicky 😕 jo ale ten druhy pokoj, tam bych si hned zchrupla 😝

panterko ja myslim ze v te vane nepujde ani o to krvaceni, ale ze ten doktor tam proste hur vidi ne? Kristy jestli budes ve vane, tak jsem dost zvedava jaky to bude 🙂

panterka
15. únor 2008

a mimochodem byla hrooooooooozně moc hodná, fakt 😉

krista
15. únor 2008

Psala mi Gabcos holky:
monitory nejsou OK, za hoďku další, pak UTZ a asi už hospitalizace, dam vědět jak to pokračuje.

Zatím nic dalšího nepsala 😉

Dludli na mě ta místnost působila fakt hezky, už jsi se byla podívat v Č.B.? Působilo to na mě líp jak v Č.B., celkově je tam klid a příjemná atmosféra, v Č.B. je to na mě moc hektický 🙂

krista
15. únor 2008

Gabcos psala, že jí pustili domů, více nám poví sama 😉

gabcos
15. únor 2008

panterka : já tě viděla, neměla si pruhované triko??? Sestriřka u Tebe se jmenovala Křížová...🙂

takže tady je můj "zážitek" z dneška...

v 7 ráno jsme byla naklusaná na monitor do porodnice...monitor mi točili asi přes hodinu a přes veškerá cvičení, buzení, pořád rovná čára...zavolaný doktor zkonstatoval, že to není dobré, že je asi špatný pupečník, tak za hodinu znova na přetočení a že si mě tam určitě nechají a porod vyvolají....

na tom dalším monitoru ( točili mi ho asi 40 min.) to dopadlo ještě hůře, pokud byla ta čára předtím rovná, tak teĎ vyloženě podle pravítka...zase buzení mimi,ale prd...

ve 12,15 jsme šla na UTZ, na průtok pupečníkem, tam zase doktorka řekla, že je to o.k., že problém nevidí...
odhadní porodní váha EMminky je 3 350 kg...

takže sečteno potrženo...monitory katastrofa, prutok dobrý, takže na všechny vyšetření musím zítra ráno znova a opět hrozí případná hospitalizase, takže všechny věci s sebou....

co nevidět budu mít teda zkušenosti i z porodního sálu..dneska tam zrovna někdo rodil, když jsem byla na monitoru.... 🙂 🙂

krista
15. únor 2008

Gábi moc držím palečky, psala jsem ti i do IP 🙂 A jaký to prosímtě bylo když tam někdo rodil? 😅
To bylo slyšet? 😅 Emmi má krásnej odhad váhy, to je úplně ideální - bude to modelka 😉 😵

gabcos
15. únor 2008

no slyšet porod moc nebyl, jen když tam procházeli sestry a doktor a otevřeli dveře, tak paní zrovna hrozně křičela, takže mě z toho až naskočila husina....🙂

krista
15. únor 2008

Jé, to musí být něco a ještě se hodně bojíš porodu jak jsi se bála dřív?

gabcos
15. únor 2008

no bojím, bojím.... 🙂 ale kdybych měla u sebe tu porodní asistentku z dneška, tak se bojím méně, to je fakt zenská se zlatým srdcem, uplně z ní srší dobročinnost a laskavost, fakt paráda...🙂
hlavně chci mít ten porod už za sebou...!!!!!

na UTZ se jde do prvního patra na gynekolg.oddělení, byla tam mladá doktorka a sestřička, taky moc příjemné a hodné...

krista
15. únor 2008

Gábi tak to jsem ráda, že byla ta PA moc milá 😵 To je fakt super 😵 Tu ti teda k tomu porodu přeju a věřím, že to chceš mít za sebou, napadlo mě, jestli za to přenášení nemůže přece jenom to magnézko 😖 Vím že jsi ho nebrala dlouho, ale určitou část těhu jsi ho brala a tuším že tu o tom byly nějaký témata, že pak holky často přenášely 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru