Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
9. dub 2008

my naštěstí nic nesplácíme, takže je to v pohodě 😅

krista
9. dub 2008

No tak s tím se nic nenadělá 😖
A nevíš jak to je, když chci jít do práce třeba ve 2,5 letech věku dítěte, ale chci jít do jiný firmy než do tý kde jsem teď? Musím dát oficiálně výpověď?

krista
9. dub 2008

To se máte Panter 🙂 Nám jde na splátky měsíčně jeden plat 😉

krista
9. dub 2008

A z druhýho platu se teda kupujou věci jako dovybavení a teď na ty opravy, ale díky tomu jsme zvyklý vyjít s málem, takže se taky nebojim toho rodičáku, jen vím že pak asi těžko koupim jeden měsíc věc třeba za 5tis. 😉

panterka
9. dub 2008

Terko, tak to nevím, ale si výpověď dát musíš, pokud jí nedají oni Tobě, spíš by to mělo jít přes nějaký to ukončení pracovního poměru dohodou, ne? 😕
no, já hlavně během týhle druhý mateřský musím dodělat ten rok školy, co jsem kvůli tomuhle těhu nezvládla 😅 a pak si budu hledat novou práci... když jsem šla na mateřskou s Hynečkem, tak mi skončila smlouva na dobu určitou...

no, on hlavně MM je takovej, že se zuby nehty brání dluhům 😅 no, je fakt, že si dost věcí musím vydupat, protože se mu zdá, že zbytečně utrácím 😅 no jo no...

panterka
9. dub 2008

no, vidíš, tak to my jsme na tom vlastně podobně, protože sice nesplácíme, ale zas nemáme druhej příjem 😅

krista
9. dub 2008

Já mám právě smlouvu na dobu neurčitou a do tý práce už se vrátit nemůžu, jedině kdybych nic nesehnala, ale budu si poctivě hledat něco nového a když najdu tak okamžitě nastoupim bez ohledu na to kolik malý bude, to se nedá nic dělat, právě si nemůžu dovolit být pak bez příjmu 😖

A jakou školu děláš? 😉

My bysme bez dluhů neměli auto a zrekonstruovanej byt, ani kdybych sebevíc šetřila, tak 400tis. doteď nemám 😉 🙂

krista
9. dub 2008

Tak já běžím!! 🙂

panterka
9. dub 2008

na mateřský s Hynečkem jsem začla dělat bakalářsky finanční matematiku na pedáku v budějcích, no a v červnu jsem měla dělat státnice 😒 ale musela jsem přerušit

jinak, my jsme měli docela štěstí... tak hlavně MM je o 5 let starší, takže když jsme se poznali (mně bylo 17 a jemu 22), tak už byl rok v práci, pak jsem v 19ti dodělala školu a hned nastoupila do práce (v krumlově na VZP), když mi bylo 20, tak jsme začli shánět byt a podařilo se nám koupit byt na dobrým místě, zděnej - 2+1 za 490tis (byl to rok 2000) no a v tý době, když jsme vybrali veškerý pojštění, vyplatili nám stavební spoření, tak jsme dali dohromady hotovost 390tis, a těch 100tis dostal MM bezúročnou půjčku v práci 😉 pak jsme spláceli 5tis měsíčně než vyplatili stavebko MM a pak jsme to splatili v hotovosti

no a do toho jsme ten byt zrekonstruovali víceméně svépomocí a chystali svatbu (rok 2001), no a za těch 6 let, co jsme tam byli, se hodně zvedly ceny bytů, takže jsme 2+1 prodali za 940tis. a koupili 3+1 v paneláku za 970tis.

panterka
9. dub 2008

Terko, já psala román, tak mi to tak dlouho trvalo 😀

krista
10. dub 2008

Ahojky 🙂

Panter finanční matematiku, no ty jsi blázen!!! Matematiku nesnáším, to jsem nikdy nemohla pochopit 😀 U nás je na matiku MM - v tom je výbornej, už na škole mě učil, díky němu jsem to dodělala 😅 a já jsem zase na češtinu, kolikrát bych ho přerazila za ty hrubky 😅 Ale já se taky někdy činim 😅

My jsme se právě poznali, když já měla před sebou 5 let školy a MM 2 roky, takže takový chudý studenti a pak už to šlo ráz na ráz, když mě táta před maturitou vyhodil z domu (bez zjevné příčiny, ale byl nemocný), tak jsme si museli vzít půjčku, abychom měli na podnájem, nedalo se z jednoho platu všechno utáhnout 😉 No to už je minulost, ale táhne se to s námi pořád a pořád bude, až nějaká půjčka zkončí - začne nová, protože tak to prostě je jak jednou člověk začne, jedině že by se nám podařilo našetřit a to se nepodaří 🙂

No jinak dnešní noc hrůza 😝 Dávám už ty kapky, ale účinek ještě neni nebo ani nebude ☹ Než včera usnula pořád se kroutila a vyřvávala, tak jsem neustále vstávala a dávala jí dudlíka 😒 Ve 00h se vzbudila na kojení, tak jsem jí nakojila, ale dát jí spát to bylo zase umění, takže odpadla někdy před třetí hodinou a pak se vzbudila něco před pátou a to bylo zase to samý, takže jsem si jí dala do postele, abych k ní aspoň nemusela vstávat, ale hrůza děs teda 😖 Jestli ty kapky nezaberou, tak mě odvezou, nemůžu si ani vyčistit zuby, dojít na záchod ... to po ránu nesnáším, protože na tohle já byla zvyklá udělat to co nejdřív 😝 No je to naše malá siréna 🙂

Dneska bude zase krásně, určitě půjdeme ven 🙂 😎

panterka
10. dub 2008

ahj kristý... tak to jste to měli fakt těžký ☹ to si nedokážu představit a vlastně ani teď nemáte doma klid, když tam máte mámu ☹

panterka
10. dub 2008

držím palečky, aby ty kapky zabraly, chudáčci malý ☹

krista
10. dub 2008

Panter včera jsme se zrovna s MM o tý naší situaci bavili, protože jsem přišla do kuchyně a tam bordel jako by tam bouchla bomba a MM říkal: "To jsi tu měla být před chvílí" že prý to bylo ještě horší, že tam zametl, umyl nádobí ... ap.Máti totiž zase vařila, ale když ona vaří tak to je na úkor toho, že to tam pak musíme uklidit, že se na to nevys... 😒 😠 MM pořád doufá, že se odstěhuje máma, když taková byla dohoda, ale já tomu moc nevěřím ☹ Budeme muset odejít my, ale budeme mít klid a ona zrekonstruovanej byt, takže na tom budeme obě strany líp 😖
No to je fuk, nebudu si kazit hezkej den, dneska asi přijde hrazdička pro malou 😵

A co ty jak je? 🙂

Ach jo, Kristý dlouho spát nebude, pořád se tam kroutí, to bude zase den 😝 Navíc jí ty kapky nechutnaji, předtím jsem si myslela že jo, ale teď se u toho šklebí a vzteká 😝

krista
10. dub 2008

Jééé další "tt" no paráda 😵

krista
10. dub 2008

A musím říct, že kolikrát mám strach, jestli je ten její brek ještě normální nebo to mám letět někam za Dr. 😕

gabcos
10. dub 2008

Dobré ránko holky ...🙂

Terka, to mě mrzí, že kapičky ještě nezabraly...☹ Snad to bude lepší a lepší...🙂 A taky přeji hodně síly na "boje" s maminou...☹

Nepůjdeme dneska kočíkovat spolu???

V 5 jdu na kontrolu po šestinedělí, tak jsem zvědavá...🙂

Ty jo panterka, "33", to je krááásný....🙂

krista
10. dub 2008

Gábi to bysme mohli!!!! S tím kočárkem 🙂 A jak to uděláme co? 😀
Tak dej pak vědět jak jsi na kontrole dopadla 🙂 Držím palce, myslim si, že na tom budeš dobře, když už plníš i ty manželské povinnosti, z těch já mám hrůzu 😅

panterka
10. dub 2008

holky, já už to prostě nemůžu vydržet... dneska když přišla mamka pro Hynďu, tak jsem zas řvala jak želva ☹

panterka
10. dub 2008

Gabi, tak to na Tebe budu myslet a dej vědět! 😉

gabcos
10. dub 2008

jéé, tak to bude paráda, pokud to kočíkování vyjde, aspoň pořádně pokecáme..🙂

už jsi jela někdy tím busem, nebojíš se teda??? že bchom kočíkovali třeba na střeleckým ostrově, námku nebo tam někde???

Manž.povinností se neboj, já se taky děsně bála - a zbytečně...🙂

gabcos
10. dub 2008

jsme vzhůru, jdu krmit dravou zvěř..._) zatím pááá

panterka
10. dub 2008

Gabi, tak paaaaa 😉

krista
10. dub 2008

Gábi jo jela jsem jednou s MM, ale pořád se bojim 😅 No nechci otravovat ty lidi, takže bych musela na druhý konec sídliště do nízkopodlažního, ale to bude v pohodě 😉 No a asi bych si měla pro jistotu přibalit mlíko, protože než tam dojedu tak bude mít určitě hlad jak jí znám 😝 a jak se domluvíme - hodina, já zase nevim jak to bude až se vzbudí, určitě bude zase protivná 😖

Panter chápu že je to pro tebe těžký, ale už finišuješ, všechno si vynahradíš, já jsem tady doma taky řvala a to jsem ani neměla takový rizika jako ty ☹ ale prostě ta samota je těžká no 😖 A co nějaká kamarádka co by tě přišla rozveselit? Tak já řeknu MM ať mi tu někdy nechá auto a sjedu za tebou 😀

krista
10. dub 2008

Jééé Gábi tak čauky 😅
Čekám na poštu, doufám, že malá vydrží spát 😕

panterka
10. dub 2008

Terko, ani nevíš, jak ráda bych s váma, maminy, pokecala osobně 😉 kdybych byla ok, tak bych za váma určo do budějc vyrazila, ale takhle si ještě musím počkat 😒 uvidím, co mi řekne Fialkovič ve středu (teda DOUFÁM, že tam bude on) a podle toho se přizpůsobím... to už budu rovných 33tt

kámoška tu za mnou byla v pondělí s malým, ona se mnou ležela v nemocnici, přenášela 😅 tý jo, malýmu je něco přes 2 měsíce a je jak náš Hyneček skoro v půl roce - necelých 6kg a necelých 70cm 😅

no a druhá kámoška psala, že se s malým zastaví příští týden dopoledne, až budou děti ve školce, tak uvidím, jestli zase neonemocní 😉

krista
10. dub 2008

Panter ty kráso, to má kámoška macka 😀
No vidíš, určitě budeš mít lepší náladu až tě někdo navštíví, takhle by mi doma taky hrabalo, ale aspoň že je ten net co? 🙂

panterka
10. dub 2008

Terko, on měl skoro 4,5 kg, když se narodil 😅 dal jí taky pěkně zabrat a nakonec musel císařem ☹
no, s tou kámoškou uvidíme, sama už víš, jak je hrozně těžký se s dětma nějak domluvit, tak doufám, že to zvládnou a přijedou 😉
jako že mi hrabe, to už je holej fakt, a teď jak začíná být hezky, to fakt už nemůžu vydržet... musím, ještě aspoň do toho ukončenýho 34tt ☹

krista
10. dub 2008

Neboj Panter, ještě napadne sníh 😀 😅 😀

panterka
10. dub 2008

no, nedá se nic dělat... musím se s tím poprat a už vás nebudu deptat 😉 užívejte si, faaaaaaaakt 😵 ty zlatíčka jsou to nejlepší, co může být 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru