Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

dludli
16. dub 2008

Kristy mas recht, vcera rikal MM ze uricte muisme vypadnout, ja byla zrovn av dobrym rozpolozeni, tak jsme si rikala co to jeste nejak zkusit, protoze pravda je ze sehnanim neceho co by nam aspon trochu vyhovovalo a finance bychom na to dosahli, mame znacny potize. No ale asi me k tomu vede to, ze mam proste potrebu to vyresit co nejdriv, bude mimi a tak, takze mozn an ato vsechno neumim koukat nejak objektivne, Do toho nas tlaci cas, a chtela bych to mit uz vyreseny. Uvedomuju si ze do leta stejne bydlet ve svym nebudem, ale bude to jiny, kdyz budem vedet jak to tedy vyresime, zda ten byt nebo rekonstrukce staryho domecku, nebo porste co a jak.
Presne jak rikas, strkali bychom penize do tchynina baraku a kdyby chtela tak z nich v budoucnu nemusime nic mit, Hlvane v tomhle pripade b ymusel aon azastavit barak, aby nam neco vubec pujcili, a to s ni dojednavat na to nemam nerv. Rda bych abychom kupovali neco vlastniho a tim mohli rovnou rucit.

Kristy nemuze to u Kristynky byt uz nejaky projev alergie? Na neco z jidla? Ze je i tak opruzena, tedy je mi jasne ze miminka umeji poradne vyvadet ale tohle uz je vazne nejak moc 😕

krista
16. dub 2008

Dludli no já hlavně lituju toho, že jsme nekoupili něco před těma dvěma lety ☹ Tenkrát byly ceny jinde, takže fakt radši na nic nečekejte, jde to všechno nahoru ☹ Zatímco předtím se dal sehnat byt 4+1 v našem baráku za 800tis.!!!! tak teď ani prd ☹ Nevim no, já bych vám přála, abyste se nemuseli zadlužovat, aby vám to tam klapalo, ale když už máte problémy teď spolu tak to bude horší až se malý narodí ☹

Ty jo alergie!!! Nestraš to snad ne 😲 No teď asi půl hoďky spinká s je docela klídek, já myslim, že to pořád budou ty prdy ☹ Ty opruzeniny už se lepší, nemá to tak hrozný, je to jen na jednom místě - naštěstí, asi to byla reakce na ubrousky nebo krém nevim, mažu Bepanthenem a teď jsem koupila Rybilku - ta je na to prý výborná, tak snad dobrý 😲 No příští týden pokud se to nezlepší tak to řeknu Dr. a uvidíme co s tím 😲 ale včera byla zlatíčko, pořád spinkala, v 17h jsme odjeli nakoupit a ona se vzbudila až ve 21:30 😲 tak asi proto vyváděla v noci, ale naštvala mě 😀 protože jsem byla ospalá 😝

krista
16. dub 2008

No něco si tam brblá, tak asi každou chvilku končim 😀

panterka
16. dub 2008

dobré ránko, holky 😉

dludli, taky bych to moc neodkládala a rozhodně se snažila jít do svýho... čím víc to budete odkládat, tím se vám bude odcházet hůř a hůř... 😒

kristý, teda holka, vy si fakt užíváte... ale jak psala dludli, tak zas na druhou stranu vám přeju, aby to byly jen ty prdíky ☹ a ne nic horšího...

jinak já si včera "výlet" užila 🙂 Hyneček je bobeš, je tam nejmenší a pěkně toho zneužívá, je to taková prdelka paní plavčice 😀 jéééé, já už se těším,ů až budu chodit plavat s tím naším druhým prďolkou 😵

gabcos
16. dub 2008

ahojky holky,

ta to me Teri mrzí že je to zase zpátky,ale třeba to bude už den ode dne lepší a lepší, musíš tomu věřit !!! 🙂

ty jo panterka, tak to Hyneček pěkná šikulka a liška podšitá...🙂 Hlavně že se mu tak líbí, taky se těším na plavání s Emmi, vodu miluje, tak by ji to mohlo bavit...🙂

dludli: i já souhlasím s ostatníma a šla bych do svého...teď to je třeba v pohodě,ale už tomu tak nemusí být třeba přístí týden a tak..a bude to čím dál horší sehnat si bydlení, navíc pak s mimískem.... 😒 ☹

my byli o víkendu koukat po parcelách a našli jsme domeček, z kterého jsme byli totálně paf, je obydlený, nový, spíše se nám líbí jako vzor pro náš budoucí...🙂 je v českém Vrbném, ale fakt náááádhera...jsou tam i pěkné parcely,ale bude to tam asi dost drahýýý....☹

panterka
16. dub 2008

ahoj Gabi, to plavání je super 😉 my jsme začli v 8 měsících, protože do předchozího kurzu jsme se kvůli věku nevěšli, je totiž až od 5 měsíců 😅 ten první kurz sice Hyneček proplakal, ale pak se to zlomilo a dneska je to taková potápka a plavec, že právě chodí plavat do velkýho bazénu a je tam právě nejmladší 😅 s Jáchymkem budem rozhodně chodit taky... stejně jsem zvědavá, jakej bude v porovnání s Hynečkem 😉

jsem zvědavá, jestli se vám podaří něco pěknýho a cenově dostupnýho sehnat, budu vám držet palečky 😉

jinak já snídám a začnu se připravovat na tu dnešní kontrolu 😒

gabcos
16. dub 2008

panterka, tady v Budějkách jsou asi 2 kurzy pro takhle malé děti (už od 3.měsícu),a le je to dost drahý...☹
ale zainvestujeme a Emmi to dopřejeme !! 🙂

Mooc držím palečky na dnešní kontrolu - jdeš k Fialkoviči, že??? 🙂

panterka
16. dub 2008

Gabi, tak to asi záleží na podmínkách, tohle je normálka v bazenu, tak je to až od 5ti měsíců, no, dřív bysme asi stejně nešli... oni pak ještě nabízí plavání od narození doma ve vaně 😉

jj, jdu dneska k dr., doufám, že tam Fialkovič BUDE! mám na něj sepsanej seznam otázek 😅 😀

jo, chtěla jsem se zeptat, jestli jste se, holky, nezajímaly, jak je to v krumlově s darováním tý pupečníkový krve 😉

dludli
16. dub 2008

KOcky se vsema s tim bydlenim souhlasim, chce to asi se nebat a prastit do toho, jsme ted "zmlsany" zahradou, takez priznavam mam obavy zavrit se na leto s miminkem a vlcakem do bytu, ale je to treba. Ze to bude za pad dni, tydnu zase to same vim moc dobre uz to tak parkrat bylo. No tak je fajn kdyz mi nekdo potvrdi to co si myslim i ja 🙂 clovek pak nema pocit ze b yudelal neco vylozene blbe.

gabcos
16. dub 2008

na darování jsem se neptala,ale je to tam podle mě možné, jsou tam na to reklamy... 🙂 ty o tom uvažuješ???

jjo, od 3 .měsícu je plavání ve vaničce,ale přímo v té budově, ne u nás doma...učí děti signálům, jak zatajit dech a tak...

dludli
16. dub 2008

jo vcera jsem narazila na pozemky v Trebotovicich, prvni ves za Dobrou Vodou, jeste tam jezdi 10, tak jsme resili jestli je to nebo neni daleko a nevime 😒

panterka
16. dub 2008

Gabi, rozhodně o tom uvažuju, dneska se na to chci Fialkoviče zeptat (mimo jiné) 😉 je to vlastně odpad, tak proč ne? 😉

gabcos
16. dub 2008

a kolik je to Dludli km???

panterka
16. dub 2008

jo, holky, tak s tou vzdáleností, to vám neporadím 😅 v budějcích je to jiný, ale já jsem rozhodně nechtěla v krumlově někam dál od centra 😅

gabcos
16. dub 2008

panterka, msylím, že je to dobrý nápad, ani nevím, proč jsem do toho nešla..☹

gabcos
16. dub 2008

a dludli, jak tam jsou drahé pozemky?? Kolik chtějí za m3 ???

panterka
16. dub 2008

Gabi, já jsem o tom uvažovala už v prvním těhu, ale tenkrát byl problém, že byl malej nedonošenej (což nějak prý nevadí, ale tenkrát jsem to někde četla, že to pak nejde) a pak jsem měla úplně jiný myšlenky, když jsem šla předčasně rodit, tak teď se na to chci zeptat takhle předem 😉

gabcos
16. dub 2008

to je od tebe panterka moc hezké !!! 🙂 😉

panterka
16. dub 2008

kdyžtak já se na to dneska zeptám a pak to sem písnu, abyste případně měly představu u druhýho 😉

jck
16. dub 2008

dludli...zkus napsat na region. jsou tam dvě holky z Dobrý Vody tak ti řeknou...já to tam neznám, ale co vím tak i na Dobrou Vodu je to z Bud. dost kousek 😅 to záleží jestli máš vlastní auto, nebo jak moc budeš cestovat 😅

panter...držím palečky na dnešní kontrolu, hlavně aby si tě tam nenechali, pěkně se sem vrať 😉 ještě je brzo 😀

jo a já jsem třeba chlěla moc chodit plavat, ale Natála má moc suchou pokošku tak nám to dr. vůbec nedoporučila, spíš ještě zakázala. tak uvidíme po létě, budeme chodit až po roce 😅 v létě se ta kůže prý srovná po sluníčku, tak v to moc doufám 😉

panterka
16. dub 2008

ahojky jck 😉 no, včera jsem se fakt cítila dobře, tak čekám, jak mě dneska doktor zchladí 😅

holčiny, teď jdu do sprchy, abych se před tou kontrolou taky trochu zkulturnila 😅 no, už se vidím, jak se holím, takhle je to hrůza a navíc teď mám klepačku po prášku 😅 pak se tu ještě ukážu 😉

gabcos
16. dub 2008

tak zatím panterká páá

ahojky jck:..🙂

já se taky loučím, Emmi se mi probouzí...🙂

dludli
16. dub 2008

No KM nevim holky, je fakt ze ze Suchace se do mesta pesky jeste dojde, z Dobry Vody uz hur a z cehokoliv dal uz vubec.
Gabcos pozemky maji kolem 700m a cena za metr nejak 995 kc tusim, takze to vyjde nejak kolem 700 000 Kč coz docela jde. V Suchaci kdyz nahodou tam je nejak yvolny pozemek, tak je to kolem 1 200 000, coz je uz nerealny. No holt bliz k mestu a je to hned znat

krista
16. dub 2008

Ahojky, tak malá mi usnula hurá 🙂

O darování pupečníkový krve jsem uvažovala, chtěla jsem udělat dobrou věc, ale po dvoudenních bolestech na tohle nemyslíte ☹ Však já chtěla rodit i do tý vody a nakonec mi bylo fuk kde "to" vyprdnu, hlavně aby to bylo 😝

Panter teda ty se fintíš na Fialkoviče 😀 Ať ti to dobře dopadne, držíme s Kristulkou palečky 😵

Gábi doufám, že to bude lepší, dneska je to takový napůl, no bylo i hůř 😉 Odpoledne jedeme pro nové občanky, kde máme Kristýnku už napsanou tak bude zase spinkat v autosedačce, na to se těšim 😀
A Emmi vůbec nebrečí? Já už nevim jak takovej stav vypadá 😅

Dludi tak Třebotovice jsou od Č.B. z centra 6km 😉 Řekla bych že to je parádní a když tam jede autobus, tak bych do toho šla 🙂

My se asi taky začneme porozhlížet, koukáme i na starší domy, vždycky jsme dům chtěli, ale MM ho teď chce nějak víc, o víkendu byl u ředitele jejich firmy a on má překrásnej dům, tak MM zvyklal 😝

krista
16. dub 2008

Výborně spala 30 minut a už zase řve 😖

panterka
16. dub 2008

holky, tak jsem tu z kontroly 😉 tak to vypadá mooooc dobře 😉 pan doktor je prostě zlatíčko 😵

kulllisek
16. dub 2008

Ahojky holky,

Panter, moooooooooooooooooooooooooc velká gratulace ke kontrole! Byla jsi u Fialkoviče? To je fajn, že se vám daří dobře! Jo a jaké bylo to plavání s Hynečkem?

Kristý, gratulace ke 30 minutám spánku 😀 Hele, kočko, ta Kristýnka, to je ale číslo...nebude nááááhodou po mamince??? Nech si někdy vyprávět, jaká jsi byla ty, jako maličká 😉

Zuzi, s tím pozemkem, hmm, to asi není špatná cena! Jenže za 2,5 mil. postavit domeček i s pozemkem, to by musel být sakra jednoduchej domek, v dnešní době.... 😕 My máme pozemek v Čakově, je to cca 15 km od centra, ale vesnička kráááásná, je tam takovej kopeček, kde jsou samý novostavby, tak tam máme svojí parcelku, doufám, že se tam jednou nějaký domeček promítne! Kéž by 😵

Já jsem dneska byla v nemocnici na porodnický ambulanci, poslal mě tam můj MUDr. kvůli posouzení vedení způsobu porodu, jestli císař nebo přirozenej, páč oční mi napsal zprávu, že nedoporučuje větší fyzickou námahu a při jakýchkoliv komplikacích radši doporučuje císaře. Tam na mě koukali jako na blázna, samo, že mi k tomu neřekli nic a zítra jdu zase do nemocnice na gynekologickou krajskou ambulanci, aby se mi vyjádřili tam....už mě to fakt nebaví! Když jsem tam dneska byla, tak teda tam natáčejí monitory, no, řeknu vám, to prostředí tam, to je spíš na depresi a ještě ta paní doktorka....chjo ☹

jck
16. dub 2008

panter...přidávám se ke gratulantům, jsi šikulka i když je to určo na budku být pořád doma 😅 a co ti dr. řekl?

kullísku...ty jsi byla v nemocnici v Krumlově? nebo v Budějkách? mě to v Krumlově nepřipadalo deprimující 😅

panterka
16. dub 2008

holky, díky 😉 pan doktor byl úžasnej... tak čípek se prodloužil, skoro 4cm (oproti 3cm před týdnem), cs3, vypadá to dobře 😉 gynipral zítra a pozítří ráno a večer a pak vysadit úplně, magnézko budu brát do 37tt, jinak mi řekl, že 2 týdny ještě uležet 😉 tak to vypadá na konec ležení, páááák si to užiju 😅

kulllisek
16. dub 2008

Jck, já budu rodit v ČB, takže ohledně deprimujícího prostředí je asi zbytečné tady mluvit 😝

Panter, fakt super, jste s Jáchymkem šikulky, že se takhle držíte!

Holky, to je dneska počasí, coooo? Doufám, že se to od zítřka začne zlepšovat, jak nám slibují! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru