Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

kousinka
18. dub 2008

Taky jdu gratulovat panterce 😵 ať už jí obá klucí dělaj jen samou radost 😵 😵 😵 a panter já vim že si chtěla stihnout příští hokejovou sezonu 😀 ale tolik jste chvátat nemuseli 😉 😀 😀

krista
18. dub 2008

ahojky neni vůbec čas psát, panterka psala že se byla na malýho podívat a obrečela to, rtg plic má v pořádku, jen mu ještě pomáhaji, my máme teplotu takže pořád řev, mm jel ted pro čípky, pááá

krista
18. dub 2008

Ještě psala Panterka, že porod klasika, akorát nešla ven placenta, takže narkoza a vyndavání ručně 😉

krista
19. dub 2008

Přišla jsem předat zprávu od Panterky:
Čekám na výsledky tý cukrovky a doufám, že mě už přeloží k malýmu, čekám jenom na to, až tam bude místo, gynda mě už chce pustit.

kulllisek
19. dub 2008

Ahojky Kristý, to je mi líto, že máte teplotu... ☹ ach jo, holky, co to s vámi je...ale držím palečky, aby se to zlepšilo... 😉

Takže Panterka je asi už docela v pohodě, co? To je moc dobře, pořád držím palečky, aby se i Jáchymek dal brzo do pořádku, chlapeček jeden maličkatej!!!!

Mě bylo včera nějak šoufl, bolely mě neskutečně záda, až mě ta bolest probudila...chjo, ale dneska už je to v poho 😉

krista
19. dub 2008

Kuli ahojky, no je to naprd s malou, je mi jí líto, ale co nadělam 😖
Ty záda - mě občas chytaji i teď jak se často taham s malou 😝 hlavně ti nepřeju křížový bolesti u porodu 😅

Nová zpráva od Panterky:
Tak zítra by mě měli přeložit k malýmu. Pomalu mu snižujou podporu dýchání a už zhubnul, má 2220g. Jo a cukrovku nemám. Možná už mi ho zítra dají klokánkovat, teda jestli bude OK.

krista
19. dub 2008
gabcos
19. dub 2008

jééé Terka, fotečka Jáchymka, ju?? 🙂
Je hezounkej a vypadá dost veliký...🙂 Je vidět, že ho Panterka výživně krmila...🙂

A jak válčíte Terka vy??Pořád mám malá teplotu a prdíky??? ☹ ☹ ☹

krista
19. dub 2008

Ahojky Gábi, nejen prdíky, teplota byla jen včera - naštěstí, dnes jsem neměřila, nechci jí dráždit teploměrem, ona by mi dala vědět kdyby jí měla 😝 pak máme taky mykozu a nový kapky na oči, když to nezabere tak budeme muset na sondáž 😖 Navíc mi ze Sabu strašně zvracela, takže jsem to vysadila a nemáme na prdíky nic, dnes je zatím hodná, pořád jen spí, počítám že mi dá v noci 🙂

A co vy?

gabcos
19. dub 2008

Terka, mykozu??? A kde ji maji miminka??? v pusince nebo nekde na nozickach??? vubec jsem se s tim nikdy nesetkala...☹ a boli to Kristynku??? a co s ocickama??? Bože, co vy si všechno vytrpíte, to je hrůza....☹ ☹ ☹
A co máte na tu mykozu???

My jsme v pohodě, Emmi nic netrápí, nic nebolí... Je celkem hodná,dneska sice občas brečí,ale jde to...🙂 Aspoň víme, že ji máme...🙂

krista
20. dub 2008

Gábi mykoza je ta opruzenina kterou má na zadečku a na pulince ☹ takže za to nemůžu já, ani vlhčený ubrousky, ale už se to lepší 😵 Máme imazol krém, dostaly jsme ho na předpis, jsou to takový malinký pupínky, kdybych tam v pátek nešla tak by to dneska měla snad už i na břiše, protože se to dost rozlezlo za pár dní 😕

V očičkách má už dlouho nějakej zánět, nejdřív to bylo jedno oko, Dr. doporučila Opthalmo Septonex - totálně na nic 🙄 nakonec se to rozlezlo i do druhýho, tak jsme dostali antibiotika, zatim výsledek moc neni ☹

To je dobře že Emmi nic netrápí 🙂 A jaký je váš denní program? My zatim jen brečíme nebo spíme 😀
A jak jde kojení??? Já mám teď asi tu laktační krizi, mám úplně placatý prsa a skoro se mi nenalejvaji, je prostě vidět že vypije celý prso (což dřív nebylo) ale ještě teda vystačim, nevim ale na jak dlouho 😒

Nová zpráva od Panterky:
Tak za chvíli se stěhuju za Jáchymkem. Dneska už mu vysazujou to přidýchávání a ozařujou ho, protože má žloutenku. Už ho začínaji krmit tím, co se mi podařilo odstříkat. Už jsem si na něj i sáhla a jukl na mě bobánek očkem.

Ptala jsem se jí za jak dlouho je tak pustí když bude všechno v pořádku, odpověď:
Teď hlavně musí v pohodě dýchat, pak uvidíme co ta žloutenka a pak se musíme nějak rozkojit a malej musí začít jíst sám a přibírat. Já počítám tak se 14 dny (s Hynečkem jsme šli po 10dech a to dýchal sám). Tak uvidíme, maj tu hrozně porodů, tak nás tu snad nebudou zbytečně držet, když bude Jáchymek Ok.

gabcos
20. dub 2008

Terka, tak to mě moc mrzí, co všechno si ta malá princezna musí vytrpět, snad to všechno bude v pořádku, hlavně ty kukadla, to musí být hodně nepříjemné...☹ ☹

Kojení nic moc, sice pořád kojím, ale přes den se mi taky nenalývají,ale to je teď prý normál, jenomže Emmi vypije někdy jen 60 ml, někdy 50 ml, takže ji musím dokrmovat...☹ V noci ale vypije tak 110 ml, tak to jde...🙂

Jinak náš pogram...🙂 Ráno vstáváme po posledním kojení - takýe tak v 6-7 hod., jak kdy...Po kojení si hrajeme, povídáme, zpívám ji, povídám říkačky a tak, no trochu mi hrabe a napodobuji různě hlasy, zvuky a tak,ale užívám si to... 😀 😀 , hodně je na té hrací dece...pak vyčerpáním usne a zase se to celé opakuje, kojení, hraní a tak..večer v 7 koupeme, pak napapkat a v 8 jde spinkat..🙂 to je tak jakoby pevně dané, je na to zvyklá, takže usne bez problémů...🙂

Jsem moc ráda, že Jáchymek je v pořádku a bude brzo u panterky, určitě bude ryhle přibývat a pustí je za chvilku domů...

Ja se těšíš na naušničky??? Jdete myslím ve středu, ne??? 🙂

kulllisek
21. dub 2008

Ahojky holky, tak máme zase pondělí... 😒

Gábi, máte docela fajn program na celý den, takže se určitě nenudíš! 😉

Kristý, ty očička musí být fakt děs, hlavně pro Kristýnku, hlavně, aby se to brzo zlepšilo 😢 Pořád ji tolik trápí prdíky? Ono je to jedno s druhým...prdíky, opruzená prdelka a ještě ty očička, ani se jí nedivím, že nemá náladu... 🙄 Ale neboj, určitě se to zlepší!Jééé, vy jdete tenhle týden na naušničky? To je super! No, jenže to k těm všem Kristýnčiným problémům přibudou ještě bolavá ouška, takže se Kristý připrav... 😒

Na Panterku a Jáchymka moc myslím a držím palečky, aby to zvládli co nejlépe a brzo byli spolu doma 😀

jck
21. dub 2008

Ahoj holky,

pozdravujeme panterku a držíme Jáchymkovi palečky 😉 😉 😉 když jí budete někdo písat

kristi...aby vám ty uši píchaly když máte ty očka, naše mudra by to třeba nepíchla jak není mimi úplně zdravé, uši jsou moc citlivé, tak by se to mohlo třeba i zhoršit.
Nechci tu psát bludy a rozumy, ale já bych si tam zavolala tak pro jistotu, aby jsi tam nešla pro nic 😖

kulísku...to tě taky čeká, takový stereotyp, pořád dokola, najíst, přebalit, pohrát, spinkat, pochovíčkat atd, vykoupat a klídek 😀 ale je to paráda, já si to taky opravdu užívám 😉

gábi...tak zítra vyrážím do sekáče do Vrbnýho, taky tam mají značkový Nextový atd. písna mi to adel na regionu (proč tam vůbec nechodíš?) tak zítra vyrážím, jedeme s Natálkou na to kožní do Bud. tak to vemu jedním. Jak mi psala Adel tak to mají na ramínkách krásný vypraný, to jsem moc ráda, já nejsem ten hrabací sekáčový typ 😅

Přeji krásný den, snad bude 😎 😎 😎 dneska musím do banky, tak snad nezačne pršet, doufám 😅

krista
21. dub 2008

Ahojky 🙂

Gábi to máte fajn program 😵 My teda taky koupeme v pevnou dobu a to kolem 20h, ale to je tak celý 😀 Jinak na tu hrazdičku ještě moc nereaguje, kouká na ní a na chvilku jí zabaví to jo, ale to je tak celý 😖 A hrozně ráda usíná při čtení pohádek 🙂
Jj ve středu jdeme na ty naušničky, no spíš se netěšim, protože se bojim toho řevu a ošetřování až jí to budu muset protáčet 😅 A vy jedete teď na víkend k rodičům, že? 🙂

Kuli prdíky už jsou lepší, dneska mi teda zase dává, ale o víkendu byla hodňoučká a prděla celej den 😅
A co Viktorka? 🙂

Jck pro nic tam nepůjdu, protože jdeme na kontrolu po šestinedělí, buď se ouška píchnou nebo ne 🙂
A přeju hezký nákupy 🙂

jck
21. dub 2008

kristi...Natálka taky měla ten zánět v očích (už jsem to psala) a dr. jí právě proto píchala uši až týden po 6nědělí, tak jsme jely k dr. jen kůli naušničkám

krista
21. dub 2008

Tak uvidíme, Kristýnka měla ten zánět už minule a když jsem se ptala, jestli si mám už připravit náušničky tak Dr. řekla že jo, třeba si to neuvědomila. Mě to nevadí, mám Dr. pod barákem, tak jestli tam půjdu znova tak se nezbláznim, spíš jde o to, že ten zánět se nelepší 😖

jck
21. dub 2008

já mám dr. přes celý město 😅

Co nového s panterkou? ví se něco?

kulllisek
21. dub 2008

Kristý, taky bych asi nechvátala s naušničkama, dokud není vyléčenej zánět v očičkách, mohlo by se to do oušek snadno rozšířit a hnisající ouška s naušničkama, to je pak nadlouho!!! Až tam půjdeš, tak to doktorce řekni a zeptej se na to, jestli se to může, jistota je jistota! 😉

Jééé, Jck, takže dneska jdeš něco pokoupit do sekáče? Hmm, taky bych vyrazila 😵

Holky, takovej blbej dotaz, kde jste kupovaly kojící prsenky???? 🙂

jck
21. dub 2008

kulli...zítra jedu nakupovat 😉 dneska jsem líná jak sv...a - a to doslova 😀
Já kupovala kojo podprdu v bejbycentru, ale nikdo mi neřekl, že si mám koupit o číslo větší, tak jsem jí ani neměla, mám úplně novou, vel 85C s kosticema, tak kdyby jste chtěly stačí písnout 😅
a pak mi půjčila kojopodprdy kámoška 😉
A mají je za pěkný ceny v Priači 🙂 ale kuli nech to opravdu na poslední chvilku a kup si větší aby jsi nedopadla jak já, já blb 😀

kulllisek
21. dub 2008

Jojo, Jck, díky za radu, nechám to na poslední chvíli....jen aby ji pak nemusel jít vybírat manža, až mě odvezou nečekaně do porodnice!

Ale do toho Prioru zajdu 😉

dludli
21. dub 2008

Ahoj holky, tak mam za sebou narocny vikend, dneska jsem hodinu zaspala 🙄 uz se opravdu tesim mooooooc domu 😔

Koukam ze Panter s Jachymkem se vicemene dari, tak to je fajn 😵

Holky ty kojo prsenky staci o cislo vetsi? Ja jsem si tudle rikala jestli nekoupim proste nejakou obyc tech par dnu to nejak zvladnu a pak si dojdu koupit proste podle aktualniho stavu

dludli
21. dub 2008

Tady je dneska klidek 😵 snad je to proto ze si uzivate ty svoje drobecky, ktere nezlobi!

jeste me napadlo k tem prsenkam, pry se dela neco jako čekačka, neznate to? Jako ze ji muzete mit jeste pred porodem a pak se da vyuzit i jako kojici , takova zkratka cekaci 😀

gabcos
22. dub 2008

Ahojda holky, tak jak se vede dneska???

JCk: ať se vydaří nákupy, pak poreferuj, ju?? 🙂

Tak já si kojo podpsenku koupila až když jsem byla venku z porodnice..do porodky jsem měla uplně obyčejnou, z obchodáku za 200,- KC a pak až když jsem si byla jistá velikostí jsem si koupila pěknou v Triumph... 🙂 🙂

Teri, jak válčí Kistýnka, zlepšuje se to všechno????
No Emm byla včera docela protivná, takže má u mě minusové body za včerejšek.... 😀 😀 Navíc MM byl na služebce a dorazil až v 10 veřer, takže na všechno sama samotinká...

krista
22. dub 2008

Ahojky, tak u nás pořád řev, tlačení, asi je to lepší než bylo, ale spí hodinu, pak jídlo, řev, za několik dalších hodin si schrupne půl hoďky a furt dokola, takže teď jí mám na klíně jinak by to nešlo, sotva jsem stihla dneska vyžehlit a jsem zvědavá kdy si stihnu udělat něco k jídlu 😝 Gábi to jsme dvě na to samy, akorát MM nemá služebky a stejně chodí domů pozdě, ani o víkendech neni doma, v neděli jsem mu malou prdla v 7h (samozřejmě že mu řvala a dobře mu tak 😝) a šla jsem si nabarvit hlavu, abych aspoň nějak vypadala 😝 Už bych si s malou taky docela ráda hrála, ale to nejde, položim jí a řve, v jedinž pozici ve který nekřičí jí mám teď a to je úplně v sedě 😔

K podprdě - čekačku neznám 😀 koupila jsem si první obyč u vietnamců za 60,- a kupodivu mi vyhovuje víc než ta co jsem si koupila po porodu v Tescu, je úplně na nic, má tak blbej střih 😠

no já musim, kroutí se mi tady jako žížala a vyvádí, tak pááá, asi tady dlouho nebudu 😉

jinak se omlouvam, ale zpravy o panter nestiham predavat jsem rada ze ziju 🙄
Ahojky, tak mi dali bobanka dneska na hrudnik, tak jsme hodku klokankovali. Je to uzasny. Spinkal mi na prsou. Uz nehubnem, tak uvidime, ja to bude pokracovat dal.

dludli
22. dub 2008

Kristy to je jasne, zvlast kdyz mas doma takovy zahul.

Hele napadlo me mas satek nebo klokanku? Kdyz se ji libi takle u tebe v sedici poloze tak bys ji treba mohla nosit na brisku v nejaky prima prikrcen ypoloze, s nozickama k brisku, treb aby ji to na prdiky pomohlo.
Holka tedy uzijes si, no ale verim ze ti to vsechno vynahradi, tohle nemuze trvat vecne no ne?
Dala ti Dr nejaky tipy co s tim?

gabcos
22. dub 2008

tak Emmi je protivná i dnes...☹ ach jo...☹

kulllisek
22. dub 2008

Ahojky holky, zase pro změnu nestíhám ☹ Takže teď sedím v práci a snídám 🙄

Kristý, fakt to nemáš jednoduchý! Asi bych se taky už zeptala doktorky, protože bych si už nevěděla rady. Ale jak píše Dludli, s tou klokankou to není špatný nápad...nebo si ji jenom vypůjčit od nějaké známé, která jí má...víš, na zkoušku, třeba bude Kristýnka plakat i tak, takže bych nešla hned do koupě nové 😉

Holky, jsem dneska nějaká přejetá... 🙄

gabcos
22. dub 2008

Terka mě ale Emmi taky brečí pokud nenajdu zábavu co ji baví...takže je třeba Kristýnka jen potivná, že neví co by...

krista
22. dub 2008

Jsem tu na skok, malá opět brečí, ale nechám jí, asi se chce jen chovat, připadá vám to asi tvrdý, ale spala zase půl hodiny 😲

Gábi tak mi poraď co mám dělat?? Položim jí na hrací deku, chvíli kouká na ty věci a pak brečí, že ji musim zvednout, čtu jí pohádky, mávám před ní chrastítkama a pískací knížkou ... nic nepomáhá 😒 Buďto je to ten růstový sprut co přejde za týden nebo nevim zase 😖 Dr. se na to musim ještě pořádně poptat, ale připadám si jako idiot, nedokážu jít tožiž popsat za jakých okolností brečí, protože je to skoro pořád a Dr. mi teda ani nepoví čím to je 😖

Ta klokanka nebo šátek to neni špatnej nápad holky, uvidim, díky za typ 🙂

Tak já už k ní jdu, pááá 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru