Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

kulllisek
25. dub 2008

Ahojky holky, hlásím účast při pátku!

Kristý, tak co Kristýnka? Písej, co nového! S těma očičkama si fakt nedělej starost, Kristýnka je na 100% v pořádku!

Gábi, jéééé, vy se máte! Takže na výlet k vašim? To bude super! Sice je to dálka, ale snad to zvládnete bez větších problémů, hlavně jeďte opatrně!!!! 😉

Zuzí, tak co, jak je dneska? A jak bylo včera? Hlavně se drž, snad to bude dobrý! A kdyby něco, tak si zajdi dneska k Tůmovi, je tam do jedné a jak jsem četla, když jsou nějaké potíže a problémy, je lepší přijít dvakrát zbytečně než jednou pozdě... 😉

kulllisek
25. dub 2008

Jo, Zuzi, už jste koupili ten kočárek? My se chystáme v nejbližší době (cca 14 dnů) ho pořídit, asi koupíme buď ten Quinny Speedi nebo ABC Design 3Tec, ještě se rozhoduji, zatím vítězí Quinny, ale mám z něj takový zvláštní pocit, že je ten sporťák na mě šíleně velikej a nejsem za ním vidět... 😒 😀

dludli
25. dub 2008

Ahojky Miso, jo dneska je mi fajn, vcera jsem byla nakonec nejaka protivna, vim ze mi chteji ostatni pomoc a tak, ale me to proste zlobi, chci si veci kolem mimi resit proste sama no jsem nejaka vztahovacna nebo nevim, nejak mi vadi ze se mi lidi do chystani motaji. Snazim se to respektovat, ze to babicky taky zajima, no ale me to pije krev 😠 no mam proste nejaky obdobi 😅

Jo a kocarek mame objednany z nemecka,usetrime tim cca 5 000 😵 dodaci lhuta je 3 tydny, pry

krista
25. dub 2008

Ahojky 🙂

Dludli ty jo břicho jako na MS to byly určitě poslíčci 😉 Tak to si ještě užiješ když ti začínaji takhle brzo 😅 A děkuji za pochvalu Kristýnky 😀 Je úplně jiná s těma naušničkama 🙂

No jo to mě vůbec nenapadlo holky, že když tam má ten zánět tak to na to má vliv asi ☹ Dneska mi připadá že hračky sleduje, ale já už nevim 😅 Uvidíme časem 🙂

Kuli to je výborný že můžeš rodit přirozeně 🙂
Jsem zvědavá jakej kočárek nakonec teda vyberete, pak určitě nafoť a hoď do alba, ráda studuju fotky 😀

Dludli a vy máte jakej kočík? 🙂

kulllisek
25. dub 2008

Hele, Zuzi, a víš, že tehle týden je celkově nějakej blbej na ty nálady...tady v práci každej říká, že asi budou nějaký erupce na slunci, každej má blbou náladu, je rozmrzelej, náladovej, já jsem tenhle týden šíleně přecitlivělá, u každý blbiny mi vhrknou slzy do očí, myslela jsem, že je to těmi hormony, ale když mají takové nálady i netěhu, tak na tom blbým týdnu asi něco bude!

Hele, do všech těch věcí si nenech kecat, já bych to asi taky nesnesla!

Hele a kde jste objednávali, na nějakých netových stránkách? Já jsem taky přemýšela, jestli ten kočár neobjednat z Německa, prý to vychází mnohem levněji... 😉

jitulka1985
25. dub 2008

Ahoj maminky a těhulky 😵 Nevadilo by vám, kdybych se k vám vetřela? 😅 Koukám, že probíráte věci, které mě zajímají a budou se mi určitě v blízké budoucnosti hodit tak sem k vám občas přijdu nevadí?A byla jsem jednou pozvaná od Kristý 🙂
Jo a ještě bych chtěla pogratulovat Panterce k Jáchymkovi 😉

krista
25. dub 2008

Jitul ode mně jsi byla pozvaná asi 100x 😝 a žádný vtírání 😝
Jak se vede? 😵

Kuli taky si myslim, že by se vyplatilo objednat ho z Německa, jestli ti nevadí že by si to měla složitější s reklamací 🙂

jitulka1985
25. dub 2008

Ahoj Kristý 🙂Já vím, děkuju, tak jsem pozvánky nakonec využila, moc se mi u vás líbí 😉 Vede se celkem fajn, děkuju. A co Kristýnka?Ted nechá mamku na chvíli u PC? 🙂

dludli
25. dub 2008

Kristy mame objednanou Teutonii obr. v albu 🙂
Kullli ja ti nevim, on to nejak vykomunikoval Martin, dokonce jim tam i volal, protoze bezne do cech nedodavaji. Neslo mu prave pres net se zaregistrovat na nejaky ten net obchod, jelikoz tam v nabidce CR nebyla, ale nejak je pres mail ukecal. A vyjde nas to opravdu i s postovnym asi o 5 000 Kc levneji. Takze se to urco vyplati. Akorat doufam ze nebude problem nejaky s reklamacema a tak. Taky doufam ze jsme objednali opravdu to co jsme chteli 😅 Akorat jsou pak nejaky jeste vydaje navic s prevodem penez, kdyz je to do zahranici tak chteji platbu predem a nejak to stoji jeste nejaky peniz ten prevod. Ale porad je to financne mnohem vyhodnejsi.

kulllisek
25. dub 2008

Ahooooooooooooooooooooooooj Jitulko, tebe jsem člověče už tak dloooooooooooouho neviděla!!! 😀 Jen pojď k nám a poreferuj, jak se máš, co miminko, co kontroly u MUDr., co nakupování a pohyby!!!!!! Povídej a přeháněj!

Kristý ahojky, jak je dneska? Co kočička? Hele, chtěla jsem ti říct, že jsem prohlížela albíčko a Kristýnka je ti děsně podobná! 🙂 🙂 🙂 Fakt!

krista
25. dub 2008

Kristýnka se vrtí v posteli 😝 Nevím co jí je, hodně plakala, tak jsem jí musela dát zase najíst, chce jíst každou hodinu 😲 Já už mám zase míň mlíka, to je naprd, jeden den by mi prsa upadly jak se nalejou a další dny nic, ale nevzdávám to, kojím co nejčastěji, aby se nejvíc tvořilo 😝 a váží dost, takže podviživená teda neni 😀

A co baráček jak pokračujete? 🙂

krista
25. dub 2008

Dludli no jo, už si vzpomínám, moc hezkej kočík 🙂

Kuli fakt myslíš že je mi malá podobná? 😀 Já v ním vidím čím dál tim víc MM, včera se na mě i MM usmál jako ona, to je hrozný ty dva se snad domluvili 😀 Jsem zvědavá komu budou podobní vaši prcci, říká se že ty holčičky jsou do tatínků 😀

kamiiik
25. dub 2008

Ahoj holky můžu se k vám přidat, i když budu rodit v ČB? Vidím tady Kulli a Jitulku a Kristu tak vás jdu všechny pozdravit. 😵

krista
25. dub 2008

Ahojky Kami, jasně že se můžeš přidat, jak se máš? 🙂

kamiiik
25. dub 2008

Kulli pořád na tebe čekám, že přijdeš do snažilek ČB, abych s tebou probrala ten kočár a ty nikde. Míšo byla jsem se podívat v Bejbycentru a probírala tam s paní i ten ABC a ona mi ho nedoporučila, že prý už ta cena hovoří za vše. Že prý je sice pod německou značkou, ale vyrábí ho někde kdoví kde takže do něj uričtě nejdeme. Já už se na 110% rozhodla. Nakonec zvítězil Maxi Cosi trojkolka s Mura korbičkou. Je i větší takže vyřešený další problém. Míšo prosím tě jak máte velkej ten výtah? My máme 67 cm..Fakt se mi tam vejde? On je ten Maxi Cosi jen o malinko menší než Quinny.

jitulka1985
25. dub 2008

Kulli ahoooooj, děkuju za uvítání 😵 Taky jsem tě už dlouho neviděla 🙂 Za chvíli už budeš mít Viktorku taky u sebe co?To to letí...... 🙂 Jak se daří tobě a malé?Miminko kope, hlavně v noci, to je úplně nejaktivnější, jesti bude takhle aktivní celou noc i po porodu tak to bude tedy sranda 😅 Ale už se hrozně těšíme...... 🙂 Nakupování nás teprve čeká, chystáme se do Bejby centra, konečně už taky vyhlídnout kočárek a postýlku.......jenže ted je všeho takový výběr, že mi přijde že si snad ani nevyberu 😅
Kristý mně se zdá že malá je hodně podobná TM, ale z tebe má taky nějaké rysy 🙂 No je kráááááááásná, máte z ní radost co? 🙂 Z toho kojení mám celkem vítr, právě se bojím, že budu mít málo mléka(hlavně mám furt prsa stejný, přijde mi, že ani nepovyrostly, tak doufám, že to ještě přijde 😅 )

jitulka1985
25. dub 2008

Kamčo ahoooooooooooj, no to je jasný že se můžeš přidat 😵 Já jsem se sem taky přidala 😀 😀 Jak se vede??

kamiiik
25. dub 2008

Kristý já se mám celkem dobře. Miminko kope, teda spíš tak šimrá zatím jenom. V úterý jsme byli na kontr. UTZ u Čutky a všechno prý v pořádku..A co vy? Co prdíky už je to lepší? Kristý tak jsem taky neodolala a objednala se na 3D. 23.5. jedeme do Prahy. 😵 Hrozně se těším, zvlášť po tom co nám dal Čutka teď úplně škaredou fotku kde neni vůbec nic vidět.

kamiiik
25. dub 2008

Jitulko ahoooj, taky se ti vrtí spíš večer? Mě taky, ale je to hodný miminko. Co píšou některý holky, že se i budí jak kope a to jsou stejnej týden jako my třeba. Jitulko jsem zvědavá co budete mít. 😵 Jestli fakt čekáme to stejný pohlaví, když jsme měli ty stejný chutě. 😵

jitulka1985
25. dub 2008

Kamí tak to pak musíš napsat zážitky z 3D UTZ 🙂 My nad tím taky furt přemýšlíme, že bychom jeli, jenže já jsem tak líííííínáááá cestovat 😀 Ale láká mně to.Ty fotečky jsou nádherný z toho.To je dobře, že jste v pořádku 😉

jitulka1985
25. dub 2008

Kamí jojo, hlavně v noci, ale jako kopance vyloženě také necítím....spíš jakoby takový tlaky 🙂 No já jsem taky zvědavá co budete mít vy...když já u tebe prostě vidím holčičku, nemůžu si pomoct 😵

krista
25. dub 2008

Jitul neboj, hlavní mlíčko se nalije až po porodu, já neměla první dva dny v porodce vůbec nic, to jsem kojila pořád a nic neteklo 😖 Ale aspoň mi v Krumlově pomohly, byly tam moc hodný a vážim si toho 🙂 😵
Jj je podobná MM 😠 😀 Ach jo 😀 I když je pryč, mám ho pořád doma 😀 Bojim se že zdědila jeho tvář a moji povahu, to bude vražedná kombinace s mojí povahou 😀
A jakou barvu kočárku koupíte? 😵

Kami neboj miminko se rozkope až moc 😀 To jsem ráda, že je všechno v pořádku, jste statečný že jste zvládli amnio 😉 Prdíky už jsou lepší, sotva zkončilo šestinedělí tak se to mnohem zlepšilo 🙂 3D je úžasný uvidíš!! A kolik to tam stojí a co všechno v tom je? 🙂

krista
25. dub 2008

Teď psala Panterka že už má bobečka u sebe na pokoji 🙂

dludli
25. dub 2008

hm tady to zije 😀

krista
25. dub 2008

Odepsala jsem jí, ať kouká bobečka vyfotit a poslat 😀

krista
25. dub 2008

Kami, Jitul nejlepší je, že vy dvě nikomu neřeknete co čekáte, takže se to dozvíte fakt až po porodu 😀

krista
25. dub 2008

Dludli vy jste si nenechali říct co čekáte? 🙂 Jak se těšíte na překvápko? 😵

jitulka1985
25. dub 2008

Jooo??Tak to jsem ráda.Já jsem právě toho kojení bojím....že fakt nebudu mít mléko.To je dobře že ti pomohly.Takže Krumlovská porodnice dobrý? 🙂 Já se chystám na ty prohlídky v květnu, jsem zvědavá no.Kamčo už jste byli v Budějkách na prohlídce?
Jééé už ho má u sebe jo? 😵 Ta se máááá..... 😵 A ještě tam asi chvíli pobudou co?
Jinak my bychom chtěli nějakou neutrální barvu kočárku.

jitulka1985
25. dub 2008

Noooo my to nikomu neřekli, i když všichni se ptají ....tchýně, ségra, švagrová, prostě všichni a já se vždycky musím kontrolovat abych se neprokecla.Jednou jsem se pěkně prokecla před tchánem, ale naštěstí si toho nevšiml 😀 Doufám 😀

krista
25. dub 2008

Jitul no vidíš květen je za chvilku, to víš hodně mi tam pomohli, v Budějovicích tě právě pouští 3tí den domu (jak maji hodně porodů) a to se teprve tvoří pořádný mlíčko 😉 Pořád mi ukazovali techniku kojení apod., fakt dobrý 🙂
Panterka si myslim, že ještě takovej týden tam určo bude, ale netušim, nevím kolik teď malej váží, asi je podstatný, aby přibíral, sám dýchal, apod. nás pouštěli když jsme měli 2960g tak si myslim, že váhu bude mít brzo správnou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru