Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

verrun
16. bře 2017

@lluucc můžu se zeptat, jak tam teď mají vyřešené koupelny? je pořád jedna koupelna a jeden zachod na chodbě?

bbubble
16. bře 2017

@verrun ahoj, tak my sme boli v utorok na prehliadke 🙂 celkom sa mi pacilo, este sa pojdeme pozriet do Krnova ale ak to bude podobne tak asi skoncime v Karvine. Koupelny su normalne na kazdom boxe, a k tomu bola este jedna erarna na chodbe.

verrun
16. bře 2017

@bbubble a na pokojích? jako na šestinedělí?

nijij
16. bře 2017

Rodila jsem tam v lednu letošního roku a nemůžu si stěžovat 🙂

nijij
16. bře 2017

@verrun na oddělení šestinedělí má každý pokoj svoji socialku hned naproti pokoje. Jinak kdyby jsi potřebovala informace napiš 🙂

verrun
16. bře 2017

@nijij díky moc, no mě zajímají jen ty socialky, protože když jsem rodila 3 roky zpátky, tak ta koupelna na chodbě tam mě pěkně štvala

nijij
16. bře 2017

@verrun ne teďka má každý pokoj svoji socialku. Pokoje jsou buď 2 nebo 3 lůžkové

bbubble
16. bře 2017

no my sme na sestinedeli neboli, nemali volne pokoje, tak len na sale. ale paci sa mi ze je moznost byt na gynde na tych rodinnych, urcite by sme chceli aby aspon 1-2 noci tam bol so mnou muz..

lluucc
17. bře 2017

My jsme právě byli na tom rodinném pokoji a bylo to super. Velký pokoj se dvěma postelema u sebe (jako manželská), záchod a sprcha na pokoji, výběr z jídel na oběd, obří porce na večeře a vzhledem k tomu levná cena, ale hlavně mi strašně pomohlo, že tam byl celou dobu manžel s náma a moc mi ze začátku pomáhal, protože jsem nebyla schopná ani sedět, ani chodit. A samozřejmě i ta psychická opora... Jediná nevýhoda je, že to je docela daleko na novorozenecké, ale není řečeno že tam miminko bude muset být umístěno (u nás bohužel muselo :()

verrun
17. bře 2017

@lluucc a ten rodinný je kde?

lluucc
17. bře 2017

@verrun Jeto na gynekologickém oddělení. Není to nějaká extra dálka, ale po porodu, jsem tam jezdila na vozíčku,protože bych to nedošla (a to sedět taky nešlo, takže sranda). Jeto jakoby naproti tomu oddělení šestinedělí (novorozenezké je na konci odd.šestinedělí.)

verrun
17. bře 2017

@lluucc jj,tak to už vím.. díky

shafrah
23. kvě 2017

Hezký den, nějaké nové zkušenosti z poslední doby s porodem v Karviné? 🙂 Děkuju 🙂

verrun
24. kvě 2017

@shafrah teď si tu porodnici hodně lidí chválí... kamarádka rodila tři týdny zpátky a byla nadšená

shafrah
24. kvě 2017

@verrun Děkuju, já z okolí slyším také chválu, ale na diskuzích občas člověk najde, že ženy spokojené nebyly, tak si člověk těžko dělá obrázek 🙂 Ještě si domluvím prohlídku a pak už snad budeme mít vybráno 🙂

verrun
24. kvě 2017

@shafrah no já se bavila s porodní asistentkou a ta sama rikala, že stačí narazit na horší personál a je to v pr...a to se může stát v každé porodnici

bbubble
14. čer 2017

ahoj holky, tak ja hlasim cerstvu skusenost z karvine, vcera nas pustili 🙂 povodne som mala ist do krnova, ale nakoniec som sa uz pri prenasani nepohodla s primarom a sla som na konzultacie k dr Fialovi - karvinskemu primarovi. Nakoniec som sa teda rozhodla rodit unho, kvoli jeho skvelemu pristupu. Mala som porodny plan a dulu u porodu a nemozem sa stazovat, vsetci boli skveli, o miestnych PA som skoro nevedela, ale tak sme to chceli 🙂 trapili sme sa tam 23 hodin ale vsetci mali trpezlivost, nikto mi nic nenutil. Ked som uz zufala po 16 hod krizovych bolesti v kuse a naleze 2cm lozila za primarom, kedy mi uz spravia tu sekciu, tak sa vzdy iba pousmial a vravel ze by ma to zajtra mrzelo. 🙂 boli sme skoro cely cas na porodnom boxe s vanou takze super. Samotny porod prebehol takisto len s dulou, zrovna sa rodilo aj vedla tak sme zazvonili na sestricky az na poslednu chvilu a nikto uz nestihol dojst O🙂 akurat po porode hlavicky prisiel primar, sadol si potichu do rohu a dival sa. Boli sme tam uplne po tme, na zinenke, rodila som v drepu, na styroch, tak rozne :D miminko sa narodilo vlastnym tempom, ani neplakal, nikto mi ho nebral, pak sme este lezali s muzom a miminkom na zinenke a cakali na placentu.. za cely cas som vlastne na kozu vyliezla az na sitie - bola som trochu natrhnuta, ani na to si nemozem stazovat, primar ma sil velmi citlivo, dokonca aj pockal kym zaberie umrtvenie :D (co som u inych lekarov casto nevidela). Potom som sa osprchovala, pred odchodom na oddelenie sme miminko zvazili a islo s nami rovno na pokoj. Vlastne za cely pobyt som ho mala od seba iba ked som musela ist na ultrazvuk do prizemia. Mali sme rodinny pokoj na gynde, muz tam s nami bol 2 dni, pak uz musel ist do prace tak sme boli sami. Jedine co mi trochu prislo je, ze som citila trosku odsudzovanie zo strany sestriciek na oddeleni - nedavali to moc najavo, ale kedze som bola "ta s porodnym planom", tak trosku som to pocitovala - neslo nam kojenie a nikto mi moc nepomahal, ked som zavolala tak sice poradili, ale sami od seba nejak cakali ze si poradim so vsetkym sama.. celkovo som teda ale fakt rada ze som si nakoniec vybrala karvinu, a hlavne som okrem duly a muza, ktori mi strasne moc pomohli vdacna primarovi, ktory zariadil ze sa to mohlo cele takto odohrat.
a ano, porcie boli fakt obrovske. :D

bbubble
14. čer 2017

aby som teda len nechvalila, tak este doplnim :D mimco bolo po porodu cele dost od krvi, ale chcela som si ho umyt sama a nie hned - presuvali sme sa na pokoj o 4 rano tak som to nechala na "rano", len som ho poutierala. No a o par hodin som sa zobudila na to ze nejaky chlap stoji pri mojej posteli, a bez pozdravu na mna stekol akurat ze kedy ho planujem okupat, ci ked pojde do skoly. a siel prec. co som sa teda dalsie rano dozvedela ze bola moja vizita zo sestinedeli :D neviem ako sa volal ten doktor, ale tak nemoze byt vsetko super, inak sa nestazujem. 🙂

tomik1234
30. črc 2017

@bbubble gratuluji k miminku 🙂 taky budu vybírat mezi krnovem a karvinou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru