Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

andreakral
1. bře 2012

Dobré ráno všem, dnes jsem zde náhodou objevila toto téma, kkteré je mi blízké, protože termín porodu mám za 14 dní v porodnici v MB, včera jsem byla též v poradně a žádnou příšernou maminu jsme tam tedy nepotkala, proto mě zaráží příspěvek Sarpie, co se nestačila divit co tam potkala, spíše se nestačím divit, jak může někdo hodnotit člověka na základě 3 hodin v poradně, to svědčí o ledascčem, Sarpie co takhle využít služby nadstandartu, myslím, že to bude prospěšné pro Tebe i pro ostatní maminy.

ivda
1. bře 2012

hoj holky, omlouvám se, že vám sem vstupuji. V MB jsem rodila oba své dva syny, naposedy před rokem. 🙂 Všimla jsem si, že řešíte návštěvy - loni se návštěvy dodržovaly dle návštěvních hodin, výjimkou byl velký nadstandart - ten apartmán. Tak za vámi může kdokoli a kdykoli, jen se to nahlásí na odd., aby o tom věděli. 🙂 A o nadstandart si řekněte hned na příjmu. 🙂 Přeji pohodové porody. 🙂

sarpie
1. bře 2012

@andreakral tak mě třeba 3 hodiny na odhadnutí člověka se kterým bych na pokoji 4 dny strávit nechtěla stačí.. Mimoto to nebylo určené pro tebe, tak nechápu proč reaguješ? Možná jsem tam potkala právě tebe když je taková tvá reakce 😉

sarpie
1. bře 2012

@ivda ahojky, včera jsem zrovna koukala, že mají u vstupu uvedeny návštěvní hodiny a pro nadstandard měli uvedené stejné jako na normálních pokojích, takže akorát v tom velkém jsou neomezené a v těch po dvou klasické? Díky

ivda
1. bře 2012

@sarpie JJ, oni to tam tak mají napsané, ale po dohodě se sestřičkama není na tom velkém nadstandartu problém. Na tom po dvou už jo, co maminy říkaly. Musela by souhlasit spolubydlící a i tak byli většinou s návštěvou na chodbě. Každopádně nadstandart se tam vyplatí už proto, že jak o tebe tak o mimčo se na nadstandartu líp starají a máš i lepší jído. 🙂 Je to sice investice, ale mě se vyplatila. 🙂 Ten velký nadstandart je fajn v tom, že tam může být partner, a že máš soc. zařízení na pokoji a prcka máš pod dohledem i když jsi ve sprše. 🙂 Já porovnávám, po 1.porodu jsem nadstandart neměla, po 2.jo, a příště ho chci zase. Radši si našetřím, ale vím, že tobě i prckovi se max.věnují. 🙂

sarpie
1. bře 2012

@ivda Co jsem koukala, tak nabízejí i možnost být na tom dvojlůžkovém nadstandardu sama, tak bych to ráda zkusila tak, tam by měla být taky možnost aby tam byl manžel se mnou. Zeptám se na to.

ivda
1. bře 2012

JJ, to taky jde, ale to bys musela mít fakt štěstí. Ty jsou většinou plné. Mě ho taky nabízeli, ale byla bych tam s maminou s dvojčátkama a nemohl tam manžel zůstat dýl, než na návštěvní hodiny. ☹ Přijímali mě v 17,45, na sál mě ještě nevzali a MM by musel jet 50km domu, nebo spát v autě a čekat, až půjdeme na sál. Tak jsem nakonec byla na tom velkém, sice to bylo dražší, ale zase jsem se dobře rozkojila, byla jsem v klidu, nikdo mě nestresoval, a měla jsem hafo super jídla. 🙂

terezab
autor
1. bře 2012

@sarpie
@barky Holky,tak my uz to mame za sebou. Malej se narodil dnes rano ve 3:19 s vahou 4110g a 53cm. Mela jsem stesti, ze byl volny nadstandart, takze jsem tu jeste s jednou maminkou, co rodila den prede mnou

sarpie
1. bře 2012

@terezab Téda, to byla rychlovka, moc gratuluju. A malej je pořádnej kus 😉 Tak to se asi nepotkáme, u nás se nic zatím neděje ☹ A jaký byl porod?

terezab
autor
2. bře 2012

@sarpie me taky ve stredu doktorka rekla,ze se nic nedeje a na porod to neni. No a v 9 jsme jeli 😉 Porod byl docela drsnej. Malej byl moc velkej, mel velkou hlavicku, takze me dost potrhal. Navic mel kratkou pupecni snuru omotanou kolem krku a nalokal se plodove vody, takze fakt docela zazitek. Jinak personal je tady fakt super. Zatim jsem potkala jen jednu protivnejsi sestricku

ivda
2. bře 2012

@terezab Gratulujeme. 🙂 Užívej si malého. 🙂 Úplně jsem si vzpoměla na nás - můj malý měl 4590g. 🙂

barky
2. bře 2012

@terezab je tak to je krása moc gratuluji a přeji jen to nej 🙂

barky
2. bře 2012

@terezab ty máš sebou PC? když jo a budeš mít čas tak písni jake to bylo a jak to začlo a tak 🙂 jestli epidurál nebo bez a tak

sarpie
2. bře 2012

@ivda a v kolik hodin tě poslali na sál? Toho se právě bojím, že tam dorazíme a ještě to na porod nebude a manžel bude muset jet domů a já tam zůstanu sama. No třeba budu mít štěstí. Manžel tam s tebou tu první noc spal? Kvůli tomu kojení bych právě taky chtěla být na pokoji sama, abych na to měla klid.

sarpie
2. bře 2012

@terezab no to ti věřím, porodit tak velké dítě, to tě obdivuju.. 😉 Tak až budeš mít víc času a budeš chtít, tak nám to popiš víc, ať vím co mě čeká 😀 A internet máš asi svůj co?

barky
2. bře 2012

@sarpie neboj když to bude k porodu tak ho tam nechaji a když ne tak se vráti. A proč by tam spal? My u prvniho odrodili byl tam ty 2 hodky co jsi ješte na sále a pak mi pomohl do sprchy a jel domu. co by tam delal?A co se týče toho kojeni tak neboj instinkt ti pomuže a ja bych určo nechtela byt sama. třeba i ta mamina co tam bude ti poradí 🙂

sarpie
2. bře 2012

@barky tak někdo manžela třeba chce mít u sebe i přes noc. Pokud bych měla ten velký pokoj, tak bych ho tam taky chtěla aby nemusel jet třeba domů a pak se vracet. Pro mě je třeba manžel velká opora, já se právě stresuju z toho pobytu víc než z porodu, tak kdyby tam byl se mnou celou dobu, tak by mi to hodně pomohlo.

terezab
autor
2. bře 2012

@sarpie
@barky Holky, internet mam jen v mobilu. Kdyz jsme prijeli, tak jsem byla otevrena jen na 2 cm,takze manzela poslali domu, me pichli injekci a ubytovali me na pokoji. Injekce mela bud zmirnit kontrakcea abych se vyspala nebo naopak spustit porod. U me se stala varianta dve, takze jsem ve ctvrt na jednu volala manzelovi, ze me presouvaji na sal. Byl tady za pul hodiny, kterou jsem stravila v pripravne a pak jsme sli spolu na sal. No a tam uz to pak bylo relativne rychle. Skoro celou dobu jsem byla ve sprse a jednou mi stihli na luzku udelat monitor. Nakonec jsem to zvladla bez epiduralu. Nikdo mi ho nenabizel a ja se po nem neptala 🙂 I pres vsechny komplikace to tu zvladli perfektne a diky bohu nemuseli ani pouzit kleste. Jen to ctrictvrte hodinove siti teda nebylo nic moc ☹

terezab
autor
2. bře 2012

@sarpie manzel tady nespal, nebyl duvod. Byl s nami ty 2 hodiny po porodu na sale, pak ja sla na oddeleni, maleho si vzali na 2 hodinky sestricky a manzel jel domu. Nemam apartman, jen ten klasicky nadstandart, na kterem jsme 2

barky
2. bře 2012

@sarpie ja proti tomu nic nemám, ale zaleži i od chlapa. Vím že ten muj by tam ani nechtel byt. Už u prvního porodu řikal že se citil nejhuř z toho že ja trpím a on mi nemuže pomoct, vydržel to, ale asi jen proto že to byli 4 hodiny nevim jak by to dopadlo kdybych mela rodit třeba 18h.

terezab
autor
2. bře 2012

Jinak k vecem co vam daji - dostali jsme jedno baleni vlozek, 3 jednorazove plenky, 3 kosilky pro mimco, vzorek kremu na zadecek, tusim ze 2 latkove pleny a zavinovacku se trema povlakama. Zbytek je treba mit svoje.

sarpie
2. bře 2012

@terezab dotaz ohledně spaní manžela byl hlavně pro ivdu, protože vím, že měla ten apartmán, tak jestli ho takhle plně využili. Super, že jsi měla štěstí na ten dvojlůžák, mají tam jinak plno? Kdyby to náhodou třeba o víkendu přišlo, tak jestli třeba bude volno 😉
Obdivuju, že jsi to tak zvládla, já se modlím aby malá neměla před 3,5 kila 🙂 No šití věřím, že asi moc příjemné nebylo, tak snad se to brzo zahojí.

sarpie
2. bře 2012

@barky jasně, no ne že by ten můj tam chtěl být, ale pokud bych si to vyloženě přála, tak by zůstal. Ale tak návštěvní hodiny jsou dost dlouhé, raději bych teda byla za ten dvojlůžák jen pro sebe aby mohl být po celou dobu návštěv a nemuseli jsme sedět na chodbě. No uvidíme jak to vyjde, případně to budu muset nějak těch pár dní přežít bez něho 🙂

terezab
autor
2. bře 2012

@sarpie ty dvouluzkove nadstandarty jsou tusim plne

sarpie
2. bře 2012

@terezab no tak zatím to vypadá, že se nic nechystá, ale to vypadalo i u tebe a malý už je na světě 🙂 Tak snad budu mít taky štěstí a bude volno. Stojí teda těch 400,-?

barky
2. bře 2012

@terezab holka tak ti zavidím i ja to už chci mit zasebou 🙂

sarpie
2. bře 2012

@barky viď, já taky.. tak snad se brzo dočkáme 😉

terezab
autor
2. bře 2012

@sarpie jj, stoji 400,-

ivda
2. bře 2012

@sarpie No právě že jsem byla na příjmu taky otevřená jen na 2cm, kontra sice po 5 min, ale i když jsem je pak měla po 3 minutách, neotvírala jsem se. Na sál mě vzai kolem 23.hod. a to jen proto, že jsem začala hodně krvácet, měli strach z odlučující se placenty. Tak to pak honili a urychlovali, jak to jen šlo. Malý se narodil v 1:02 .
A manža tam se mnou byl tu první noc, pak byl doma se starším synem. A pak tam chtěl být noc před propuštěním, ale neměli jsme hlídání pro staršího, tak tam nakonec nebyl. Ale pro nás byl ten apartmán fajn i pro to, že si starší syn zvykl na malého už v porodce a doma to pro něj nebylo tak hrozné. Trávil u nás celé návštěvní hodiny a kluci se max. milují. 🙂

ivda
2. bře 2012

Jinak vám holky přeju co nejpohodovější porody. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru