Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

karotky
autor
20. dub 2007

Já chodím k Peršínovi ke Kostelíčku-má tam ordinaci.
Doufám,že snad(min)do úterka porodím.
Mám docela bolesti,ale ještě se to dá vydržet.Třeba to do večera přestane. 😉

stranpa
20. dub 2007

Jaký bolesti..? Jako po vyšetření?..No on Peršín má docela velký ruce 😀

karotky
autor
20. dub 2007

No..........po vyšetření,ale už to ustupuje. 😉
Takže dneska zase nerodím. 😀
Jinak Peršín je jemný člověk-nemůžu si na něj v tomto směru stěžovat. 😉

stranpa
20. dub 2007

Já si nestěžuju..jen konstatuju,že má tlapy jak medvěd 😀

ilonap
20. dub 2007

Ahoj holky, i já hlásím příchod z poradny. Tlak jsem měla taky šílený 150/85 a ozvy měla malá taky celkem vysoko. Doktor mě vyšetřil a moc nepotěšil, prý ještě není hlavička moc dole, prý mám ještě aspoň týden, možná 2 vydržet. No hrůza, takže taky nic ☹ . Jdu zase ve středu.

stranpa
20. dub 2007

Ilonap..tak to Tě holka lituju..jéééjeee,já Vás lituju všechny,to čekání je hrozný..sama jsem 14dní přenášela,takže vím co to je ☹ Ale začala jsem rodit v Globusu 😀 tak hybaj holky na nákup 😀

karotky
autor
20. dub 2007

Né..........nikam dneska nejdu. 😀
Ilon..........třeba taky neporodím. 😅

ilonap
20. dub 2007

😀 já dneska náhodou v Globusu byla a stejně nic 🙂
Ale určitě vylezu ven na nějakou delší procházku, nejlépe mírně do kopce.Já mu dám počkat ještě 2 týdny!! Copak jsem nějaká slonice, či co?! 🙂

stranpa
20. dub 2007

Ilonap..a nic jo?? A nezapomnela jsi jeste neco koupit? 😀 A co okna? Jsou patřičně nablýskaná? 😀 a pak už jedině zbývají schody 😎

karotky
autor
20. dub 2007

Il........mě strašili předčasným porodem a jak to dopadlo? 😀
Tak Ty to třeba budeš mít naopak. 😉

ilonap
20. dub 2007

stranpa .. tobě se to řekne, ale když funíš už jen z toho, jak se koulíš po bytě... no, těmi schody asi dnešek zakončím.
Karot a ty určitě porodíš, nějak mi to napovídá moje intuice. Budu držet pěsti.

ilonap
21. dub 2007

Ahojte,tak jsem dneska zase plná naděje. Hned ráno se mi objevilo béžové špinění. Možná to opět nic neznamená, ale však víte,jaké mám motto. 🙂.

stranpa
21. dub 2007

ilonap..tak super..To už by mohl být náznak nějakých radostných událostí..Mě odešla hlenová zátka asi 2 dny před porodem,pak se objevily šíílený bolesti zad,kdy jsme si už říkala,jestli do dvou dnů neporodím,tak skončím na vozejku 😠 ..Tak holka držím palce.To je jak porod v přímém přenosu 😎 Tak dej vědět,jak pokračuješ 😉

krejcirice
21. dub 2007

Ahoj mam pro Vás vzkaz od KAROTKY šla ráno na kontrolu do porodnice a už si jí tam nechali ale na porod to zatím nevypadá až bude něco nového dám vědět 😉

janav
21. dub 2007

Ahoj, celý den sem nakukuju, jestli se tady Karotky neobjeví... krejcirice, díky za zprávu... a kdyby neco, hned nas informuj...

ilonap
21. dub 2007

Díky za zprávu o Karotce, že jí držíme pěsti, ať to má brzo za sebou 😉

krejcirice
21. dub 2007

Přišla mi ještě od ni sms,že má vysoký tlak,bílkovinu v moči a že sní nic zatím dělat nebudou že uvidí až v pondělí co řekne doktor.Pak mi ještě psala že tlak jí klesl ale zas má špatné jaterní testy.

janav
23. dub 2007

Ahoj holky,
mám pro vás aktuální info o KAROTCE. V 18:12 mi psala sms, že je na porodním sále, má píchnutou vodu a kapačku... až bude po všem, tak se ozve...
Tak jí holce držte pěstičky, ať to má rychle za sebou a miminko konečně v náručí 🙂

ilonap
23. dub 2007

Janav díky moc za zprávy. Držím pěsti, ať se holka dlouho netrápí. Snad to bude mít rychle za sebou.

janav
23. dub 2007

Ahoj Ilčo,
taky držím karotce pěsti, ať to má co nejdřív za sebou. Slíbila, že hned jak to bude, tak napíše. Mobil už má vypnutý, takže jde asi do tuhého 😲

janav
24. dub 2007

Ahoj holky,
ve 4:30 mi přišla od Karotky sms.
V 0:13 ráno se jim narodil Adámek - psala, že jí dal pěkně zabrat, že jsou oba grogy... vážil 4300 g a měřil 53 cm!!! Mám vás všechny pozdravovat!!!
PS: Pepovi ukradli u nemocnice kolo a šel domů pěšky 😒

KAROTKO ještě jednou oooooobrovská gratulace, ať jsi brzo v pohodě a můžeš si užívat svého štěstíčka!!!

ilonap
24. dub 2007

Ahojky,už jsem to přečetla v Dubnu2007, ale i tak Jani děkujeme za info.To je teda síla, trvalo to hodně dlouho a Adámek už je kus chlapa 😀 .Oběma gratuluju!!!!!

magika
24. dub 2007

Ahojda,tak moc gratuluji k Adámkovi,tak ted ještě ilon 😀 ...ale už to taky brzo bude,vid 😉

ilonap
24. dub 2007

Ach jo, už mám z toho depku.Samá nová miminka, jen té mojí prcce se ještě nechce 😢 .Dneska to vypadá na bouřku, tak snad se stane zázrak. 😠

janav
24. dub 2007

Ahoj holky,
dneska jsem se byla za Karotkou podívat v porodnici. Adámek je nááááádhernej, je obrovskej a má spoustu černých vlásků 🙂 ... mamince se daří dobře a všechny vás pozdravuje...

karotky
autor
29. dub 2007

Ahojky!
Už jsem doma z porodnice,tak Vám napíšu pár řádků z porodu a pobytu v porodnici.
V pátek 20.4. jsem byla na poslední kontrole u svého obvodního gynekologa Peršína.Zjistili mi bílkovinu v moči a na měřili tlak 140/90.Při prohlídce se ve mě sice doktor snaživě povrtal,ale bolesti vydržely jen do večera.Pan doktor mě nazítří poslal do porodnice na kontrolní monitor.Přišli jsme tam v 9h.Na točili mi monitor a po změření tlaku si mě nechali na oddělení pro rizikově těhotné.
Tam jsem ležela do pondělka 23.4.Ráno mi napíchli kapačku s oxitoxinem a natočili mo monitor.Začala jsem mít bolesti jako při MS,ale do oběda to opět přešlo.Nedělala jsem si žádné velké naděje,že bych ten den začalala rodit.
Když kolem 15té přušel Peršín do služby,natočili mi opět monitor,kde už "konečně" byly vidět nějaké kontrakce.
Pak mě Peršín poslal s PA na porodní sál a manžela(který za mnou přišel na návštěvu)jsem poslala na 2 h. domů.
Na sále mě oholili,vypláchli mi střeva a šla jsem do sprchy.Od 16ti h. do 17.30h. jsem chodila po sále a zaznamenávala jsem nepatrné bolesti,které přicházely po 5ti minutách.Pak mi doktor napíchnul vodu a bolesti se začaly stupňovat.
Po 15ti minutách mi napíchli kapačku s glukózou a pak přišel manžel.Byla jsem po dalším monitoru a doktor mi ještě dovolil chodit.Dokud jsem jen chodila,tak to šlo,ale pokud jsem si sedla na židli a pak vstala,vyhrknul za mě proud plod.vody.Chudák manžel-lítal za mnou s hadrem a uklízel tu spoušť,co jsem tam napáchala.
Moc dlouho jsem chodit nemohla,protože doktor začal mít pocit,že mimčo má nedostatek kyslíku a tak mě donutil,abych si po zbytek 1.doby porodní nehybně lehla a zavedli mi pochvou do dělohy sondu,která měla mimčo hlídat.Jenže stačil malý pohled a sonda začala houkat a tak jsem musela strnule v bolestech a ještě na monitoru ležet 5h.Nepředstavitelná muka.
Byla jsem ráda,že jsem se dočklala půlnoci a doktor mi povolil tlačit.
Asi na 7 zatlačení(během 13ti min.)byl Adámek vynku.
Byla jsem tak vyřízená,že jsem ani tak nepociťovala radost s narozeného miminka,jako velkou úlevu,že už to mám za sebou.
Adámka hned po narození odnesli na vážení a měření.Já na sále zůstala s doktorem,který porod dokončil.Pak mi ho přinesli a nestačila jsem věřit vlastním očím,že je to takový macek.
Pak Adama ovdezli na dětské oddělení a manžel tam se mnou zůstal ještě do 2.30h.Když odcházel z porodnice,zjistil,že mu někdo ukradl kolo,tak musel domů pěšky.
Mě odvezli na oddělaní šestinedělek a v zápětí mi od manžela přišla SMS:
"Tak jsem šel domů pěšky,
protože mi uradli kolo.
Ale na kolo prdím.
Hlavně,že nám to dopadlo s Adámkem.
Bud radši jezdit s kočárkem."
A víte,jak to nakonec s kolem dpadlo?Nedaleko baráku si ho zpátky koupil v bazaru za 1000kč. Neměl od něho doklady,tak bylo zbytečné,hlásit to někde na policii.
A jak to pokračovalo se mnou a Adámkem?
Měla jsem šílené trable s kojením,ale nakonec jsem se rozkojila.
Když už jsem si na Adámka začala zvykat,zjistili mu žloutenku a na 48h.mi ho sebrali a dali na sluníčko.Vidět jsem ho mohla jen každé 3h.,kdy jsem ho šla nakojit.Bylo to hrozně málo a strašně se mi po něm stýskalo.Hodně jsem to obrečela,protože jsem se musela dívat na svoje dvě spoluležící,které si mohly svoje miminečka užívat a já si připadala pouze jako kojná.Ani jsem se s Adámkem nemohla pomuchlat a hned mi ho zase vzali.
Včera mi ho konečně vrátili a já byla nejšťastnější člověk na světě.
Dneska nás konečně pustili domů.Manžel se na nás moc těšil a já se zase těšila domů,až se všichni vzájemně užijeme.
Porod jsem si sice představovala jinak(podle toho,jak mi ho doktor slíbil ),ale nevadí mi,že jsem si to vytrpěla se vším všudy.Stálo to za to a určitě mě to neodradí od toho,abych měla v budoucnu další děti.
Touto cestou bych chtěla poděkovat manželovi,který mi byl a je velkou oporou,dále skvělému porodnímu personálu v Pardubické porodnici a doktorovi Peršínovi,který mě odrodil.Připadala jsem si jak v seriálu "Ordinace v růžové zahradě".
Trochu jsem měla problém s jednou dětskou sestrou,která ze mě udělala málem krkavčí matku,když se mi nedařilo se rozkojit(dost mě tím vydeptala ),ale jinak sestřičky na dětském a šestinedělí jsou fajn.
Adámek je zlaté dítě.Stačí ho nakrmit a spinká jako zabitý.A když nespinká,tak se na nás pořád směje.Jsem ráda,že ho mám.

ilonap
30. dub 2007

Karot, to je super, že už to máš za sebou,já ještě pořád čekám na zázrak 😠 . Hodně jsi mě uklidnila, jak píšeš o tom personálu. Moje rozhodnutí rodit v Pardubicích to jen utvrdilo. A v kterém sále jsi rodila? A co šití? Bolelo?
To s tím ukradeným kolem, to je síla 🙂 .

magika
30. dub 2007

Ahoj holky....
Karotky...mám normálně slzy v očích.Fakt příběh,jak z knížky.
Ilon...neboj,však se už dočkáš.Taky jsem to první dítě přenášela asi 8 dní 😉 .Já ještě 5týdnů,uff.Už se taky na mimi těšíme.Rodit budu v Chrudimi,pže to mám blíž.

krejcirice
30. dub 2007

Ahoj Radko moc pěkně jsi to napsala,škoda jen že jsi měla také tak nijak hladce proběhlí porod jak já.U toho co jsi psala co ti napsal Pepa mi ukápla slzička,třeba se něčeho podobného dočkám i Honzy že ocení že jsem mu porodila dva krásné syny. 😉

karotky
autor
3. kvě 2007

Ahojky děvčata!
Snad už Ilon rodí...........nebo ne? 😲
Rodila jsem na sále,který byl se sprchou a WC.Číslo si sice nepamatuji,ale když se vejde na oddělení PS,jde se rovně a na konci chodby do leva a úplně na konci chodby je sál.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru