Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

karotky
autor
11. čer 2007

Ahoj Smudlino!
Tak brýlatého doktora jsem viděla na ambulanci jen jednoho a to dr.Tichého.
Jinak si jediná,která si na Faraga stežovala. 😉
Já osobně jsem si nemusela stěžovat ani na Mindžáka(pouze mě vyšetřoval při příjmu).Jinak ty sestry............asi záleží jak a která.Hlavně taky na tom,jestli toho tam mají hodně nebo ne.

smudlina
12. čer 2007

karotky, to máš pravdu, Farag mě opravdu nepřesvědčil, ačkoliv kamarádka si ho u porodu chválila,ale třeba bude mít možnost to jednou napravit 😉
A sestry? Jo, byl nával, takže chápu, ale hlavně je to o tom, že po porodu jste v zajetí hormonů, lítostivá,vztahovačná a blbý pocity jsou pak hned.

Ale příjemných sester je tam hafo, to zas uznávám. Dík za jméno dr. už si ho budu pamatovat.

sisstin
12. čer 2007

karotky: Mindžák je prej postrach..já měla na UZV Kokrdovou..a teda taky nic moc příjemná 😕

karotky
autor
12. čer 2007

Kokrdová vypadá,že je autorita.Chodila nám na vizitu(když jsme byly po porodu)a první dojem jsem z ní měla stejný jako Ty..........Siss.
Ale pak časem člověk zjistí,že není tak špatná a hlavně je důkladná a nic nezanedbá.
Mindžák je sice postrach........to je fakt.Když mě přijímali na rizikovku(3 dny před porodem)a já se zeptala sestry,kdo má zrovna službu a ona mi řekla,že Mindžák..........zděsila jsem se. 😀
Ale fakt to nebylo tak hrozný.I byl docela vtipnej.Ono,kdybych ho měla asi u porodu,tak bych mluvila jinak...........fakt nevím. 😉
Ale jinak jsem měla strach z Peršína(někdo si tu na něj u porodu stěžoval)a nakonec jsem s ním byla nadíru spokojená.
Budeš rodit tady nebo v Chrudimi?

ilonap
12. čer 2007

Ahoj holky,píšu už zas za letu 😀 . Na Kokrdovou nenechám dopustit. Ta mě totiž rodila a byla perfektní. Ona jen tak přísně vypadá,ale je fakt třída. Jestli budu ještě někdy rodit, chci jedině ji.

smudlina
15. čer 2007

vtipy u porodu? Jéjej, vážně jste některá byla u porodu vtipná? Možná podruhý, až nebudu tak vyjukaná, ale poprvé bych každýmu vrazila jeho vtip víte kam... 😎
chodíte některá k Dobrkovskýmu? Chodí k porodům? Dočetla jsem se, že už je tam hodně vzácnej...

ilonap
15. čer 2007

Kdo byl u porodu vtipný?

makoush
21. čer 2007

smudlina: ahoj, taky chodim Dobrkovskemu a vybrala jsem si prave proto, ze je porodník...ptala ses ho, jestli by byl ochoten asistovat? Ja si rikala,ze se ho zeptam, a i kdybychom si meli priplatit, tak bych do toho sla... Ted to jeste urgentne neresim, neni co, ale pristi rok snad jiz bude...tak asi tak, preju hodne stesti

zusma
21. čer 2007

Ahoj holky, nestíhám číst celou diskusi. Jen přidám,co jsem slyšela. Já osobně bych mooc ráda rodila v HK. Teď jsme tam byli na prohlídce a vrchní sestra říkala,že ví,co se povídá o porodnici v Pardub.,ale že se tam prý ta situace již změnila. Prý je tam nový primář(??nevím,zda si to pamatuji správně) z hradecké porodnice a že je to tam prý lepší než dříve. Tak nevím....Jen jsem chtěla napsat,co jsem slyšela. Kéž by to byla pravda 🙂

sisstin
25. čer 2007

karotky: no já asi na sto pro tady v Pcích..pokud nebude narváno a nepošlou mě jinam 😅 😅 😅 jinak ta moje šílená doktorka šla konečně do důchodu..takže nemusím mít strach, že bych měla to štěstí a rodila mě 😉

bugaboo.cameleon
26. čer 2007

Ahoj, prosím, máte někdo aktuální zkušenost s porodnicí v Pardubicích ? Přešel tam doc. Košťál z HK, jaké to tam teď je ? Co vše tam dávají, co je nutné mít vlastní ? Je tam jednolůžák ? Jak je to s kojením ? Nemá někdo zkušenost, jak to tam chodí po císaři ?
Chodím do poradny do Třebech. k dr. Farragovi - jeden z mála dr. s lidským a profesionálním přístupem, jsem maximálně spokojená. Nabídl mi, že pokud chci, že mě ze zdrav. důvodů odrodí on. Chodí pak i na šestinedělí ?
Před 4 lety jsem rodila v HK, nechali mě trpět 18 hodin, nebyla jsem otevřená, mimi stále vysoko, sloužila dr. Novotná ( studený psí čumák, nesympatická, protivná 🙄 😠 😖 ..... ) a protože byl víkend, tak se nikomu nechtělo do císaře, ale naštěstí nakonec mě ho konečně udělal dr. Špaček.
Bojím se jít znovu do HK, aby se něco podobného neopakovalo ......
Proto asi zvolím P-ice, kde bude můj gynekolog .....
Díky za veškeré info.

sisstin
26. čer 2007

bugagoo: já ti nemůžu zatím říct osobní zkušenost..ale dr. Farraga si skoro všechny chválí 😉 že je skvělý a lidský....tak po dohodě tě může odrodit on, to by bylo fajn ne? 😵 Já bych si ho taky přála 😉

bugaboo.cameleon
26. čer 2007

sisstin : jsem více méně rozhodnutá rodit u něj, když mi to nabídl, akorát otázka pak na odd. šestinedělí, kdo mně bude mít v péči ...... 😖

karotky
autor
26. čer 2007

Ahojky!
Nevím od kdy je v Pardubicích nové vedení,ale já tam byla(od 21.4. do 29.4.07)docela spokojená.
Nevím,jestli chodí Farrag na šestinedělí. 😒 Záleží na tom,jak často je v porodnici,když má ještě svojí ambulanci v Třebechovicích.Peršín(ke kterému chodím a taky mě odrodil)je v porodnici jen přes jednu noc a když mu v úterý dopoledne končila služba,tak mě nechal jen pozdravovat.
Jinak na šestinedělí nás chodila kontrolovat Kokrdová a když měli fofry,tak tam jeden den poslali Brzákovou.Jiného doktora jsem tam neviděla.
V 17.30h. jdu na gyndu(po prvé po porodu) a už teď mám žaludeční neurózu. 😅
Siss...........ke které doktorce nebo doktorovi teď budeš chodit?

bugaboo.cameleon
26. čer 2007

Nevíte jak to tam chodí po císaři ?

karotky
autor
27. čer 2007

Ahojky!
Včera jsem byla na gyndě a pan doktor mě moc nepotěšil.Mám vředy jako pras.....na čípku.Udělal mi stěry a za 3-4 týdny si mám zavolat na výsledky.Když budou blbý,tak budu muset na plastiku čípku a děsím se nejhoršího...........aby mi nevzali celý spodek.Už se radši předem loučím s představou,že bysme mohli mít další děti.Chjo... 😖
Jinak mě pan doktor zklamal tím,že už s porody v pard.porodnici zkončil(náš Adam byl jeho finální),protože se tam vymněnilo vedení.Dál se o tom bavit nechtěl,tak jsem se nevyptávala.
Jinak jsem včera mamku dokopala k tomu,aby Adama vyvezla na procházku alespoň odpoledne.Jediné,co jí zajímalo bylo to,co budu dělat já doma a ať si nemyslím,že s ním bude trajdat 4 hodiny. 😅
Já jí fakt v tomhle nechápu.Hrozně jim vadilo,že nemůžeme mít děti a když už se nám Adam povedl,tak to berou tak,jako by to bylo alespoň 5.vnouče a jsou z toho otrávení. 😖
Už aby byla sobota a mamka odjela domů.To bude balzám na duši. 😉

smudlina
27. čer 2007

karotky, to mě moc mrzí, podobně to s rodičema mám taky, aspoň tchýně je milionová... a k té cytologii, mě ji teda dr. dělal taky po porodu, ale snad bývají ty výsledky často zkreslený, takže jsem taky lítala po 3 měsících znova a dodnes nevím proč? Držím ti palce, snad to nebude nic vážnýho, předtím jsi cyto měla v pohodě?

bugaboo: po císaři tam maminy chodily normálně na pokojích kojit děti, pro svačiny, na ultrazvuky s náma stály frontu - jen jim první den čouhaly zpod noční košile hadičky s čímsi krvavým (moč či drén z rány, nevím..) prostě hrůza. Ale asi záleží na stavu, divím se, že nejsou na JIP.

makoush: na tu asistenci jsem se neptala, víš někdy mi přijde takový, že vstane levou z postele a všimla jsem si, že nemá moc rád dotazy, který směřují moc odborně v takový den. Tak jsem si pak řekla, co kdybych s porodem natrefila na jeho den Blbec... Ale když má dobrý den, tak je super, sranda, ochotný...

bugaboo.cameleon
27. čer 2007

já jsem 1. císaře měla v HK, byla jsem tam 2 dny na JIP ..... 1. den jsem do večera ležela, večer mi vytáhli cévku, drén jsem snad ani neměla, nebo jen pár hodin .....
tak uvidím 😖

bugaboo.cameleon
27. čer 2007

a nevíte, kolik týdnů předem před termínem porodu se tam nastupuje k plánované sekci ? 2 týdny ?

stranpa
27. čer 2007

Ahojda holčiny, tak už se mi to taky krátí,budu rodit v Pcích,sice to mám stejně daleko i do CR,ale pokud bych neco potřebovala,manžel mi to donese,pracuje v Pardubicích,prostě to nebudu komplikovat,už mi je to tak nějak jedno,hlavne at už to je..Holky jak je to s noční košilí,musím mít vlastní?Pokud bych šla na příjem,vytáhnu svoji z tašky?Nějak bych raději jejich,pak se mi to krvavý nechce tahat domů 😒 Je mi celkem jedno koho budu mít u porodu,jen bych nemusela Tichého a Minžáka..jinak přežiju cokoli 😀 Nového prim jsem zahlédla na ambulanci,kde jsem čekala na Uz,cosi se o nem už i šušká a není to tedy moc pozitivní,tak si pak vyberte ☹

smudlina
27. čer 2007

to už tam není primářem Hanousek? Ještě před 5 týdny jsem u něj byla s potratem....

bugaboo.cameleon
27. čer 2007

primář je teď doc. Košťál původně z gyn. HK, na studenty je přísný, někdo tvrdí i arogantní, má občas velmi svérázné názory , ale je to odborník a opravdu svou práci umí ....
operoval i mou mamku a ta si ho nemůže vynachválit, vše jí do podrobna vysvětlil, choval se profesionálně, doteď k němu dochází ...
ale jak říkám, každý má na něj a jeho vystupování jiný názor .....

mkr
28. čer 2007

ahojda, nevíte něco o porodnici v Litomyšli?
😉

sisstin
30. čer 2007

karotky: nevím..místo ní tam bude nějaká jiná 😉 ordinace se nemění 😉

suca
4. črc 2007

Ahojda, rodila jsem v Pardubicích u Dr.Faraga císařem. Je to super doktor a člověk. Sestry byly taky docela dobrý, když se berou s nadhledem. Maj tam toho dost, je to jak na bežícím páse. Otřesný bylo jídlo. Ještě tam rodil nějakej doktor Hensen Germund. Byl taky docela příjemnej.

sisstin
4. črc 2007

suca: Faraga si každá pochvaluje..teda skoro..viz. výše 😝

karotky
autor
4. črc 2007

Já taky neměla jídlo nic moc,protože jsem měla dietu kvůli zvýšeným jaterním testům.Takže když maso,tak na vodě a navíc to bylo bez chuti a zápachu. 😅
Jediné,na čem jsem si pochutnala,byly kompoty. 😀
Jinak jsem ráda,že už mám odrodíno.Momentálně z pard.porodnice odcházejí nejlepší doktoři(a nejen ti),protože se tam vyměnilo vedení.
Siss.............držím pěsti,ať nemáš smůlu na nějakýho blbouna. 😉

sisstin
4. črc 2007

karotky: tak snad nic horšího už být nemůže 😕 😅

karotky
autor
4. črc 2007

Jak si to teď myslela? 😀

sisstin
4. črc 2007

karotky: jako, že horší doktorka než Kratochvílová to nebude ne 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru