Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

moncicik
19. srp 2007

Holky, taky si nemyslím že to s těma Pardubicema bude až tak žhavý!
V každé porodnici je něco..,v každé se najde nějaký ten doktor hrůza,a všude se rodí jak klasicky tak císařem.
Když budou mít v HK stop stav stejně nás vylifrujou do Pardubic a v tu chvíly nám bude jedno kde hlavně že už ...porodíme.
Ležela jsem tam na odd. a personál byl super a Mudr...ové taky.
Jen člověk se asi nemá chuť pochlubit že to tam bylo prima , protože mu to přijde normalní a je spokojený ale jakmile je člověk nespokojený rád to chce vykřikovat do světa.
Takže narodila se tam kvanta miminek a kvanta maminek je spokojená.

karotky
autor
19. srp 2007

Moncicik..........když nás propouštěli z porodnice,tak byl stop stav jak v Chrudimi,tak v HK a odprdly to Pardubice.Ty už zavřít nemohly. 😅
Takže si myslím,že hodně taky záleží na přeplněnosti porodnice a pokud mají fofry,tak nemůže nikdo čekat,že se s ním bude každý rozkecávat.
Myslím,že i Mamina trochu přehání.Mě doktor sice napíchnul vodu a "všechnu" jí ze mě vymačkal,ale pokaždé,jakmile jsem vstala,tak jsem udělala na zemi potopu.Střídavě to vytírala PA s mým manželem.Ale,že by mi někdo kvůli tomu nadával,jsem si nevšimla.
Stejně ten sál musí po každém produ uklidit,takže o nic nejde. 😉

moncicik
20. srp 2007

karotky: od toho jsou tam uklízečky ! s tímhle bych si vůbec nelámala hlavu , prostě rodim a hotovo!
Navíc když z tebe cáká krev pri operaci jakýkoliv tak to taky nemusis uklízet ty ! 😀

Prostě pokud mi vyjde že bude sloužitž můj Mudr. tak jedu tam rodit. 🙂

karotky
autor
20. srp 2007

Ke komu chodíš?

moncicik
20. srp 2007

karotky: Mudr.Mohamed Farrag 😀
ale rodila bych i u Mudr.Brycha.

Kdo rodil tebe a klasicky?

luucia
20. srp 2007

nojooo, Móňa má kliku a chodí k Medvídkovi!! 😵 😵

karotky
autor
20. srp 2007

Mě rodil Pešín a klasicky.Taky k němu chodím do ordinace. 😉
Škoda,že už v porodnici zkončil. 😖 Malda mi psala,že je tam jen občas na záskok.
Moc fajn doktorka je ještě Brzáková a Brycha jsem vlastně měla u porodu taky.Nahrnuli se tam všichni,co měli ten den službu. 😀

moncicik
20. srp 2007

karotky: Brzáková je fajn.
Brycha znam osobně je to kamarád🙂ale Médu bych u porodu chtěla no.
A jak si byla spokojená s porodem a s personálem?

Luci: Medvídek je príma jen aby to stihnul 😀

karotky
autor
20. srp 2007

S porodem moc ne,ale s Peršínem ano. 😀
On mi totiž sliboval rychlý porod,protože jsem byla(měsíc dopředu)otevřená na 2 prsty a nakonec jsme byli zklamaní oba. 😅 Svíjela jsem se tam v bolestech od 17.h. do půlnoci(tu nakonec odhadnul správně-seknul se o 13 min.).
Personál byl taky super.Hlavně PA.Ze začátku se mi zdála být přísná,ale nakonec jsem se tam s ní docela zamála. 😀
Brala bych je oba u dalšího porodu,ale to už se mi asi nepoštěstí. 😢

luucia
20. srp 2007

karot - jak je to možný, když si byla měsíc dopředu otevřená na 2 prsty že si měla pomalý porod??

luucia
20. srp 2007

holky, já myslím že to s tou porodnicí v Pardubkách nebude tak zlý! Z vlastní zkušenosti vím, že se líp pomlouvá než chválí, takže bych se toho tolik nebála! Kdyby se tady dělo něco hroznýho, tak by se to určitě řešilo!

moncicik
20. srp 2007

No ono Luci můžeš být otebvřená treba dva mesice dopredu i na víc prstu a muzes prenaset nebo ne a ne porodit.

Karot: já jsem tad tvuj příbeh sledovala trosku.......jeste než si rodila.
😀 a po kolika dnech tě propustili?

luucia
20. srp 2007

karot - super, že ste na kyčlích dopadli dobře!! Z toho mám strach! Museli ste mít po narození široký balení nebo ani to ne?

moncicik
20. srp 2007

přesně tak Luci, můžou to být i ty červíci co se snaží poškodit porodnici.Ale je tam tolik porodů denně , že by si špatnou pověst ani nemohli dovolit.

moncicik
20. srp 2007

Holky jinak jsem slyšela že široký balení se dává te'd už automaticky.

luucia
20. srp 2007

Monci - taky si myslím, že jim chce spíš někdo uškodit!! Je jasný, že se všude něco někdy nepovede, ale neházela bych to jen na doktory!!! 😉

moncicik
20. srp 2007

Je to těžký ale všude je něco.

A pokud jsem spokojená s doktorem tak je mi fuk kde mě odrodí.

karotky
autor
20. srp 2007

Luuci...........asi se mi tam Áda už nemohl vejít,tak jsem se otevřela,ale než jsem se otevřela na těch potřebných 5 prstů...........to byl horor! 😀
Široké balení Ti doporučí v porodnici(ikdyž má mimčo kyčle v pořádku)do 6.týdnů.Pak jdeš na kontrolu a my měli mít šir,balení ještě do 4.měsíců.Ale Áda mi ve 2,5.měsících vyrostl z těch nějvětších(pro půlroční dítě 😀 )ort.kalhotek,tak pak už jsem to nedávala.Ale dneska jsem z toho měla fakt hrůzu,že jsem mu něco zanedbala. 😅

luucia
20. srp 2007

monci - přesně!! 😉 já myslím, že ani s těma Dr. to tam nebude tak hrozný

ilonap
20. srp 2007

Ahoj holky,my široké balení v porodnici neměli... Nám ho naordinovala až dětská doktorka na první kontrole u nás doma 😉

karotky
autor
20. srp 2007

Ilčo...........jak to,že? 😨
My šli na kyčle hned ten den,co se Áda narodil.Vím,že to bylo odpoledne,protože se tam za mnou stavila Janav. zrovna,když jsme se vraceli z prohlídky na pokoj.

moncicik
20. srp 2007

Kamarádka ted ve čtvretk rodila a široký balení ji rekli hned.....asi to davaji pro jistotu.
My s prvním kloučkem taky neměli od začatku a když jsem šli na to zda jsou uzrálá ta jadírka v kyčlích tak byl naprosto ukázkový.

ilonap
20. srp 2007

to jo, my šli taky na ultrazvuk, ale doktorka nám k tomu nic víc neřekla,než že to má v pořádku. Až pak doma, když jsem se probírala tím množstvím papírů, jsem natrefila i na ten z nožiček a tam bylo jen zafajfkované doporučované široké balení. Až doktora nám doma ukázala, jak se to vůbec skládá... 😕

karotky
autor
20. srp 2007

Tak to my jsme to měli i s ukázkou,jak ty plíny sládat. 😕
Asi na to tenkrát neměli čas.Nebylo náhodou hodně porodů?

ilonap
20. srp 2007

to nevím,jestli bylo hodně porodů, ale v každém případě nás bylo hodně miminek na ultrazvuk 😅

karotky
autor
20. srp 2007

Nám zase nestihli udělat ultrazvuk ledvin a mě vytáhnout stehy.Takže nás propouštěli v neděli,já šla v pondělí na stehy a v pátek jsme letěli na ultrazvuk ledvin.A ve středu poprvé k doktorce. 😝
Fakt je to lepší,když si to člověk odbyde na jednom místě a nemusí pak někde lítat. 😒

smudlina
27. srp 2007

br, holky, já teda fakt nevím, ale teď jsem se na emimi dočetla, že dr. mindžák prý přivazuje nespolupracující rodičky...úplně jsem se opotila! Jako chápu nějakou hysterku, ale mě třeba tak šíleně bolelo v kříži, že jsem chtěla být v polosedu, to by mě zajímalo, jestli bych taky byla nespolupracující....?
Moc moc moc si přeju, ať do příštího léta tenhle chlap odtamtud vyletí!!!!

karotky
autor
28. srp 2007

Smudli............mě rodil sice Peršín,ale ikdyž mě nepřivazoval 😅 ,moc jsem si vymýšlet nemohla. 😀
Asi záleží na situaci a komplikacích u porodu. 😉
Pokud jim nebudeš chtít zdrhnout ze sálu,než porodíš,tak snad žádné přivazování nebude. 😉

smudlina
28. srp 2007

no asi jde o hysterky, doufám...
jinak mě poloha s nohama v opěrkách parádně vyhovovala, navzdory těm "přirozeným polohám" dnes proklamovaným...

karotky
autor
28. srp 2007

Já se na opěrky dostala až při tlačení,ale to byla už "pohoda"............oproti těm bolestem,které jsem musela vydýchávat ležmo na levém boku.
Pokud nebudeš napojená na monitor a budeš moct chodit,tak si toho važ. 🙂
Držím pěsti!
Budeš rodit v Pardubicích?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru