Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

lucinamamina
27. říj 2007

...to je moje řeč,že na blbce můžeš narazit kdekoliv... 😉,ale pokud tam jsou jinak hodní,tak tím se to snad vykompenzuje 🙂

karotky
autor
27. říj 2007

Siss..........tak to jsem ráda,že to dopadlo podle Tvých představ. 😉
Hlavně držím palce s kojením............třeba se to rozjede. 🙂

jaul
27. říj 2007

siss, to jsou krasny zazitky 😉

helenapce
30. říj 2007

Ahoj všichni, jsem tady nová. Mimi čekám v dubnu a tak mám dost času na to rozhodnout se kam jet rodit. V Pardubicích jsem před 11 lety porodila dceru a nemůžu si na personál vůbec stěžovat a to nemluvím o té zastaralé porodnici. No jo, ale 11 let je 11 let, co ? Docela jsem vyděšená z těch všech negativních názorů. Nevím čím to je, ale asi tím, že vím co všechno mě při porodu čeká. Když člověk jede poprvé, tak to má sice načtený z knížek, ale realita je jiná a to nemám žádný dramatický zážitek. A teď, když čtu, co všechno jsou někteří doktoři schopní vypustit z pusy......
Napiště někdo, že máte i kladný zážitky.

sisstin
30. říj 2007

helenapce: já jsem o stránku předtím psala, že jsem byla moc spokojená..a rodila jsem minulý pondělí 😉

helenapce
30. říj 2007

díky za povzbuzení, nikam jinam se mi moc jezdit nechce, protože manžel je dost zaměstnaný a asi bych pak byla v porodnici mimo pce dost opuštěná...

sisstin
30. říj 2007

helenapce: na šestinedělí jsou moc hodní a dětský sestričky taky 😉 porod, to už záleží, co chytneš za doktora 😉 ...jinak pokud bude možnost nadstandartu, tak si ho vem..je to k nezaplacení 😉

helenapce
30. říj 2007

sisstin: díky za doporučení, už jsem slyšela, že nadstandart je ok, jaká je jeho cena ?

sisstin
30. říj 2007

helenapce:200 na den 😉 takže většinou dáš za celý pobyt 600..a třeba mě to pojištovna 201 proplácí 😉

janahakova
18. lis 2007

Ahoj děvčata. Já mám termín v únoru a jsem na vážkách jestli do Pardubic nebo do Hradce, třetí možnost je ještě Chrudim. Co se týče vzdálenosti jsou nejlepší Pardubice. Názory slýchám různý, někdo haní, někdo chválí... Ale chtěla jsem se zeptat jaký používají v Pardubicích šití? Jestli Vám stehy potom vyndávají, nebo jsou to ty co se samy vstřebají. Díky za info.

zdenucha
18. lis 2007

Janahakova ja jsem rodila před měsícem v Pcích císařem..vůbec na nic si nemůžu stěžovat všichni se chovali báječně a stehy jsem měla ty co se vstřebávají.Takže dopoučuji Pardubky fakt super přístup i prostředí. 😀 😵

karotky
autor
20. lis 2007

Janahakova...........nezáleží(co se týče šití)na porodnici,ale na doktorovi.Mě šil Peršín a měla jsem venkovní stehy šité nevstřebatelnou nití.Tudíž jsem se musela na vyndání stehů vrátit druhý den po propuštění.Ostatní doktoři v pard. porodnici tenkrát šili vstřebatelnými. 😅
Myslela jsem,že ho zabiju. 🙄

moncicik
21. lis 2007

janahakova:i já mám zkušenost měla jsem ty samovstřebatelné stehy!
A Pardubice můžu jen doporučit!!!!
Jsou tam skvělý!!!

mkr
21. lis 2007

janahakova:tuhle otázka jsem řešila se svým dr. a on sám my doporučuje případně odjet do Chrudimi, i když my nejspíš pojedem až do Litomyšle uvažuji nad porodem do vody, hlavně jde o to koho zrovna chytneš

mkr
21. lis 2007

omlouvám se za chyby

mamina
21. lis 2007

V Pardubicích je novej primář.Prej chce zavýst 80% císařů,protože je to běžný v Emérice!!(Kámoška tam dělá,říkal to před ní.)No,a dneska byly za 4 hodiny udělaný tři...
Jinak sám Peršín mi vzkázal,že kdyby rodila jeho přítelkyně,pošle ji do Chrudimi.Já si dojela do Vrchlabí a nelituju.(Porody do vody jsou tam běžný.)Nechtěla jsem klasickej porod,kdy mě holej,že je to zvykem,stříhaj,protože je to zvykem,klistýr dávaj,že je to zvykem,řežou,že je to zvykem...
Mě neholili,nenastřihávali,dostala jsem k pití čaje,co jsem chtěla,normální jídlo během 1.doby porodní.(Ještě že tak,byla jsem tam 2 dny,než se malá narodila.)Nikdo se ve mně zbytečně nehrabal-vyšetřovali mě jen asi 3* denně,aby zbytečně nenamáhali porodní cesty,nikdo mě nenutil ležet přikurtovaná kolik hodin na monitoru během kontrakcí na zádech,ale snímali mě takovým jakoby mobilem ozvy každou půl hodinku.Prostě ho přiložili(v jakékoliv poloze jsem byla,žádná nevadila) a cca po půl minutě se jim zobrazil tep a tlak mimča.Prostě sestra nebyla líná se ke mně ohnout..(Věděli jste,že něco takovýho vůbec existuje?A že např.poloha na zádech ZPOMALUJE OTEVÍRÁNÍ porodních cest?A že právě proto dělaj často sekce-že se mamina podle nich pomalu otvírá?)Neříkám,že vždycky,ale někdy bejvá císař zbytečnej,a já se dost bojím kudly,nechěla jsem riskovat...
Z Pardubic cesta trvá hodinku a půl.Jestli chcete,koukněte se na to,jak jsem Betynku rodila já v Jaký byl porod,str.45,ať můžete srovnat.Porod v Pardubkách s Peršínem byl lékařská klasika,s Dandou to bylo podstatně horší,to mě doktorka(Novotná?)skoro zabila,ale doktoři se tam hodně vystřídali.Bohužel,co vím,odcházej právě ty dobrý,buď právě do tý Chrudimi nebo do soukroma.
Toť vše,co vím já-z poslední doby(od jiných-personálu) i z doby dřívější(z vlastní zkušenosti).Přeju Vám lepší zkušenosti s nima,než mám já...

karotky
autor
22. lis 2007

Mamino.........v tom máš pravdu,že ti lepší doktoři odcházejí a je to asi tím,že Pard.nemocnice jakožto akciovka je už nedokáže platově ocenit.
Jsem ráda,že jsem to tam chytla ještě za "dobrých" časů a uvidím za 3 roky,kam se rozhodnu. 😉
I o tom Vrchlabí silně uvažuju. 🙂

hablenka
22. lis 2007

Ahojky všem
mamina: no píšeš to hezky, ale teď si vem jak musíš strašit prvorodičky co třeba nemají šanci si zajet až někam do Vrchlabí. A podle toho jak vidím, že máš děti už velké tak jistě taky vzpomeneš, jak to bylo před těma 12 roky, že teď je ta péče a prostředí všude na vyšší urovní.
S tím císařem s tebou souhlasím, taky bych jistě nechtěla řezat pro to, že je to běžné v americe. No třeba budu litovat, ale zůstanu u těch Pardubek.

Nevíte prosím někdo jak je to teď v Pardubicích s otcem u porodu? Kde a a kdy se to musí hlásit a jestli se za to platí atp. díky všem za info

moncicik
22. lis 2007

Je možné že se u nich víc preferují sekce,ale když tu tak pročítám koníka,myslím že se moc nemýlím když napíšu že stoupá počet rodiček co si císaře vyžadují, proto v Americe je to běžné.
Ženské prvorodičky i vicerodičky nechtějí porodní bolest tak radši podstoupí císaře,což já osobně nechápu pže bolest je po cisaři také a ne malá.
Pražské celebrity nerodí jinak, jen cisařem.A dá se to čekat že to bude hitovka.Vždyť od toho je taky ten název....prostě holt bolest není na místě a budou se tomu přizpůsobovat i porodnice.
Ale co se týše Pardubek,pořád jsou tam ještě schopní lékaři na porodním sále a vynikajíci na odd.novorozenců.

mamina
22. lis 2007

Hablenko,koukni mi do profilu. 😀 Velký děti?Dobrý-Martinovi je 12,Danovi 10,ale Janičce bude o vánocích 5 a Stáňa slavil o výkendu druhé narozeniny.Takže tak velký nejsou. 😉Betynce bude zítra měsíc.
Jinak z Pardubic do Hradce je to cca půl hodky a odtamtud do Vrchlabí je to necelou hodinku,takže to moc daleko není.Jezděj tam běžně Pražandy,Brňačky,dokonce jedna mamina si zajela až z Aše. 😵 Já jen říkám svůj názor.Kdybych nemohla jet do Vrchlabí-třeba proto,že mi praskla voda a nemusela bych to stihnout,tak bych už radši jela do Chrudimi..
Nebojím se porodu,ani porodních bolestí(děti mám krom Betynky přez 4 kg) ,ale prostě se bojím doktorů v Pardubicích.A to nejen na porodnici.Třeba na chíře mě málem nechali vykrvácet a ještě mě seřvali...(Ale to je jiný oddělení,to sem až tolik nepatří..)Prostě jsem měla dobrý ohlasy na Vrchlabí,tak jsem se tam jela podívat.Nadchli mě svým přístupem,tak jsem tam šla i rodit,a nemělo to chybu.Když jsem odcházela s miminkem domů,loučili jsme se s porodní asistentkou se slzama v očích.A to ještě mírně řečeno.Můj manžel byl nejdřív dost skeptickej,že ten rozdíl není určitě tak velkej,ale potom i on řek,že to snad ani není možný,jak jsou skvělý,že kdyby ještě někdy něco bylo(jestli bude 😀 ),tak že mě jinam ani nevezme...
A doufám a přeju ti,abys měla dobrý zkušenosti s Pardubicema.Já teď po Betynce vím,že i porod může bejt hezkej zážitek.A o to mi šlo...

andreeej
22. lis 2007

Ahoj mamino,tak to je super,že to tak v tom Vrchlabí funguje,to ti přeju.
Já právě taky nic moc ty Pardubice a člověka to pak dost mrzí. 😔

A víš,co mě hlavně štve,že jsem to na koníka vůbec napsala,neb někdo si právě myslí,že jako strašíš prvorodičky i jsem požádala admina,aby mi ty moje příspěvky smazal,docela mě to vadí,jak se to pak hodnotí. 😢

karotky
autor
22. lis 2007

Ono fakt záleží na tom,na koho kdo kde narazí. 😉
Já byla s Pardubkama spokojená,ale teď to může být klidně jiné.Chtělo by,aby sem někdo dal aktuální info,abychom byly v obraze,jak to tam teď chodí.
Třeba sestřičky z novorozeneckého sem někdy zavítají,tak snad někdo něco písne. 🙂

andreeej
22. lis 2007

karot: Tak to máš pravdu.

O Vrchlabí jsem četla ve Vieweghově knížce,narodily se mu tam obě děti.Popisoval z pohledu chlapa,taky docela dobrý. 😉

pavek
22. lis 2007

pro mamina
Tak to máte jediný štěstí, že jste neměla komplikace, že? Co by tam s Váma asi dělali? Nejedená, napitá, to by Vás ani na toho ev. císaře nemohli uspat, co? A co pak s dítětem, kdyby se něco dělo? Kam by jel? Že by do zavřenýho HK nebo do těch "blbejch" Pardubice? Nebo až do Olomouce? A ještě, že neměli třeba plno a nebylo zavřeno, že? Jet tam až z Brna, Aše, Prahy, no fakt bezva. Jezdit po republice a hledat vhodnou porodnici. No fajn, dobrý. Ať jedou všichni do Vrchlabí a zbude víc místa a času na ty, co si neustále nestěžujou, až tam zase příště třeba budeme. Nesoudil bych porody císařem, když nevím jak a kdy jsou indikovány. Raději "zbytečný" císař než zkažený život rodičů i dítěte. A pak musím souhlasit s moncicikem, když jsme tam s manželkou byli i přes vypětí a plná oddělení jsem byli s přístupem lékařů na šestinedělí a novorozencích velmi spokojeni. P.S. Přeju hodně zdraví Vašemu miminku (teď už bez ironie 😉 )

mkr
22. lis 2007

co je na tom, že ženská při tom jí, to má třeba celý den hladovět?až si to sám vyzkoušíte, tak něco říkejte

hablenka
22. lis 2007

Mamina: přeji ti, že jsi měla pohodovej porod, že jsi se těch 90 km tam v klidu dostala, ale každej s tím nemusí souhlasit, že je to blízko.
Vrchlabí Ti nehaním, ale každej prostě nemá tu možnost se tam dostat a potom musí do těch strašnejch pardubic. Asi s nimi nemáš dobrou zkušenost, to je mi líto, budu se modlit aby tam na mě někdo neřval, že třeba nemám nějaké vyšetření či co....
Karotky:;ty mě překvapuješ o stránku dříve sem dávala aktualní info Siss

Jinak asi nikdo neví jak je to v Pardubicích s otcem u porodu no nic , hlavně že víme jak super je to ve Vrchlabí.

andreeej
23. lis 2007

http://www.iham.cz/

http://www.aperio.cz/
Mrkněte sem jestli vás zajímá více,myslím,že trend se ubírá trošku jiným směrem,co se týče porodů.

Myslím,že se tady opravdu dost zbytečně dohadujete.
Nevím,každý má úplně jinou zkušenost a taky bych řekla,že i představy.
Tak určitě Pardubická porodnice nebude o nic horší,než kterákoli jiná v ČR.
Asi hodně záleží i na koho zrovna narazíte.
No s tím císař. bych tomu asi moc nevěřila,nevěřím,že by primář něco takovýho řekl a hlavně to může být vytrženo z kontextu,prostě takový jedna paní povídala.

karotky
autor
23. lis 2007

Habli............jsem si nevšimla,že o stránku dřív psala Siss. 😅
Tak pokud Ti to stačí,tak je to OK. 😀
Já budu po "nových" informacích pátrat,až to pro mě bude aktuální........cca za 3 roky.
Jinak se musí zastat Pavka..........s plným žaludkem se císař nedělá.Už kvůli narkóze,..........rodička by se mohla zadusit zvratky.Ale to už asi všichni víte. 😉

hablenka
23. lis 2007

andreeej: jo souhlasím s Tebou. A také záleží případ od případu, komplikovanost porodu a shoda okolností atd.....
je fajn, že pár porodnic v Čechách jsou kvalitních jinak by to bylo opravdu už smutný,
Když to vezmu před těma 11 rokama tak jezdili maminky z Pardubic rodit do chrudimě, že byla lepší peče lepší doktoři atd. asi je to pravda na doktory si absolutně nemůžu stěžovat, ale jedna PA tam byla taky nepříjemná a vybavení?
Porovnávat s dneškem to prostě nejde bylo to starý a "hnusný"

mkr
23. lis 2007

co jsem se byla dívat na porodní sály, tak jedna PA posílala tatínka domů, a že mu zavolají až porod začne, ale takhle je to i v HK, ale vše je na domluvě pokud asi budete chtít, aby tam manžel zůstal celou dobu, tak asi nebude problém

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru