Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

karotky
autor
23. lis 2007

Mkr........to mluvíš o Pardubkách?
Na mě se přišel manžel podívat ve 14h. a na PS jsem šla o 2.h později.Na otázku:"Co mám udělat s manželem?"........mi Peršín odpověděl:"Pošlete ho domů,ať se v klidu nají a vrátí se nejdřív za 2h."
Takže to bylo taky na domluvě.Mě osobně na PS manžel nechyběl.PA mi tam pustila rádio a než mi píchli vodu,vystačila jsem si sama se sebou. 😅

hablenka
23. lis 2007

karot: jo táááák tak to tě omlouvá 😅 😅 😀 ,
teda nedovedu si představit najíst se a najednou zjistit, že normální porod nepůjde jen císař, co potom ? vypumpovat žaludek? 😨 😕
mkr: takže se nemusí nikam předem volat a něco domlouvat? Stačí když začnou kontrakce přijet s manželem do porodnice a už tam třeba zůstane nebo ho pošlou dom?
Koukala jsem na stránky porodnice a tam je jen něco o těch kurzech , a že se platí 200Kč za přítomnost otce u porodu.
Teda já si připadám jako bych nikdy nerodila 🙂

lenkabu
23. lis 2007

CŘ se dělá i s plným žaludkem (jak myslíte že operují najedené lidi například od nehod?),ale je to s rizikem vdechnutí zvratků do dýchacích cest. Můžou z toho být ošklivé komplikace,proto někde vyžadují aby byla maminka nenajedená.

mkr
23. lis 2007

hablenka:v dnešní době doporučují si zavolat do porodnice jestli nemají stop stav, ted se rodí hodně miminek

mkr
23. lis 2007

karotko:jj o pardubkách

karotky
autor
23. lis 2007

Habli...........koukám,že už se bude platit za vše. 😀 Ten kurs je asi pro tatínky povinný nebo ne? 😕
Leni...........tak u nehod to beru,ale když jde někdo na plánovaný CR(je to operace jako každá jiná a před tou se nejí alespoň 4hodiny),tak je to něco jiného.Já osobně bych s plným žaludkem rodit nechtěla.Ještě bych jim tam hodila šavli 😝 .
Já jsem na PS pila jen vodu,ale jakmile mi začly kontrakce,tak jsem ani na to pití pomyšlení neměla.Měla jsem naposledy jídlo o obědě a Adam se narodil po půlnoci.Když se mě ve 2.30h. sestra ptala,jestli chci ohřát večeři,tak jsem přemýšlela o tom,jestli mám hlad nebo ne. 😀

mkr
23. lis 2007

pokud je to plánovaný CŘ tak je to o něčem jiným

hablenka
23. lis 2007

karot: no to právě nevím,snad ne 😕 na to bych manžela nedostala.

mkr: já mám do porordu ještě čas, to už sonduji trošku předem 😀 , ale radši si tam potom zavolám abych potom nezůstala rodit někde před branou 😅

zazrak
23. lis 2007

To jsem ráda,že se taky zapojil i nějaký muž.Jsem zdravotní sestra,sle to už jsem psala a tak se nezlobte,že budu upřímná.některé názory,které tu máte,,nebudu jmenovat,, tak těm se opravdu musím smát.Já vím,že jste laici a posuzujete věci jinak.Jen se někdy zamyslete.pro vás je opravdu tak důležitý komfort který máte vy a ne miminko!!!!!!!!porod je sám o sobě strašné riziko,kde komplikace přijdou nečekaně a je v ohrožení jak matka tak dítě.Vy raději budete jíst a mít pohodlí a vůbec vám nevadí,že když se při porodu dítě přidusí tak např Chrudim vůbec nemá na takové případy vybavení!!!!!!!!To vám pak miminko odvezou do HK na několik dní!!!!!!Je to můj názor,nikomu ho nenutím jen zkuste někdy popřemýšlet co je důležitější.Ono pokud o tom samotném výkonu jako je např.císařský řez nic odborného nevíte,tak to se pak píšou diskuse.A souhlasím,že strašit mladé maminky není noc pěkného.Nechci aby jste se urazily ale je to tak. 😉

andreeej
23. lis 2007

tak zazrak: myslím,že jídlo a pití,je opravdu to poslední,mě by třeba stačil tenkrát ten doktor 😅 😅 😅
ale víš,ono je to někdy složitější,určo si myslím,že strašit maminky teda nemá smysl,proto jsem sem dala ty odkazy na stránky,to jsou myslím i docela dobré informace
Jo z Chrudími je to určitě pravda i jsem byla s paní na pokoji,kterou převezli,s něčím si tam rady opravdu nevědí
Ale hodně žen v dnešní době začíná třeba i riskovat dlouhé cesty do vzdálených porodnic,domácí porody,právě kvůli tomu špatnému přístupu a nemyslím,že jsou to všechno nány,nebo si myslíš,že jo?
Já tedy doufám,že třeba naše porodnice bude čím dál lepší 🙂

hablenka
23. lis 2007

zazrak: to jsi napsala uplně přesně 😉

karotky
autor
23. lis 2007

Je fajn,že sem obřas přihodí názory odborníci a docela se zazrakem stotožňuju. 😉
Taky mi při porodu vadilo,že jsem si nemohla ulevit od bolesti změnou polohy,protože jsem byla celou dobu na monitoru,ale zase jsem měla lepší pocit z toho,že vím že je mimčo v pořádku. 😉
Ono záleží na samotné mamince,co je pro ní důležitější........ 😉
Ale rodit doma bych určitě nechtěla.Za ten strach z toho,jak to dopadne,by mi to určitě nestálo. 😖

andreeej
23. lis 2007

Hm,tak mě to jako moc odborný nepříjde,je to spíš názor zdravotníka.

Já jsem třeba maminu pochopila a nemyslím si,že jí šlo o jídlo a pití během porodu.

bugaboo.cameleon
23. lis 2007

Ahoj, chci přidat čerstvý zážitek z porodu v Pardubicích. Rodila jsem před 10 dny plánovaným císařem ve spinále, rodil mě dr. Farrag a dr. Hensel. Celé těhotenství jsem byla v péči dr. Farraga a jsem s ním velmi spokojená. Samotný porod proběhl poměrně rychle a v pohodě, byla jsem o všem informovaná, anestezioložka i ostatní zdravotníci milí. Na JIP sestřičky hodné, nepříjemní byli pouze dr. Novotná ( mmch ta mě nechala před lety v HK rodit skoro 20 hodin ... a chová se arogantně a je protivná stále ) a starý dědek dr. Navrátil ... Na šestinedělí byly sestry celkem v pohodě. Měla jsem jednolůžák a po císaři ho vřele doporučuji. Na novorozeneckém na rozdíl od HK jsou moc milé a ochotné dětské sestry, stejně tak i na intermediálu. Pokud mohu srovnat, tak to utrpení, které jsem prožila před lety v HK a na poslední chvíli nás zachránili akutním císařem, tak tentokrát mám vzpomínky na porod více než dobré. Císařský řez a hlavně následná rekonvalescence sice není sice nic moc, první dny jsou dost náročné, ale dá se to zvládnout. Snažila jsem se dát dohromady co nejdřív a nakonec mě pustili 4. pooperační den. Jsem mmch také zdravotník a pokud to celé shrnu, tak i když je pardubická nemocnice ve srovnání s FN HK dost rozdíl, tak já tam byla s péčí spokojenější než v HK. 🙂

mamina
23. lis 2007

Díky,Andreej.Máš pravdu,opravdu mi nešlo o to jídlo a pití.Šlo mi o to,že jsem člověk,kterej se docela bojí,když na něj někdo řve.Nešlo mi o jakýkoliv komfort pro MĚ,vždy jsem říkala,že POUZE,když bude mimčo v pořádku,tak chci mít možnost prožít si to podle svého a hlavně laskavý přístup v každé situaci.(To doktory snad nezabije,když budou milejší,ne?)
Myslím,že bugaboo mi potvrdí,že paní dr.Novotná není zrovna příjemný člověk a jestli jsem se něčeho bála,tak jí a jim podobných.A právě proto jsem raději jela jinam(vyšlo mi to Vrchlabí,ale než riskovat dr.Novotnou,jela bych kamkoliv..)

andreeej
24. lis 2007

mamina: o paní doktorce Novotné jsem právě slyšela od jednoho nejmenovaného zdrav.,že byla odejita z HK a teď straší v Pcích ☹
Ono je to jinak,já přeci nehaním porodnici v Pardubicích,jen si myslím,že by se celkově měl změnit přístup doktorů k pacientům,neříkám,že jsou všichni stejný.
A tady na této diskusi mi docela vadí,že to není diskuse.
Prostě něco napíšeš a hned tě někdo setře,jako že jsi úplná tupka.
Jinak znova opakuji,že nejhorší doktor,kterého jsem potkala v Pcích je Mindžák.

mamina
24. lis 2007

Jsme za jedno.Přístup k pacientkám značně pokulhává.Ale Mindžáka jsem tam nezažila. 😵 Díky Bohu. 😀 Holky na něj nadávaj i na jinejch četech.

janav
24. lis 2007

andreeej, se ti divím, že tě to furt baví, hájit tady svoje názory 😒

mkr
24. lis 2007

názory by se tady měly respektovat, každá prožila něco jinýho, tak to jen jsem napsala

andreeej
24. lis 2007

mrk,právě to je to,co mě na tom zaráží,že se lidi na koníkovi vůbec nerespektují 😉

andreeej
24. lis 2007

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

myslím,že mamina je taková revolucionářka koníka,když založila tu diskusi,já jí fandím,je potřeba,aby měly maminy informace,to ještě není nic proti ničemu

andreeej
24. lis 2007

janav: no baví,prostě mi to nedá,když jsem tady napsala po pravdě svoji zkušenost,tak mě to pak vadí,když je někdo ironickej a jízlivej a nemá absolutně žádný důvod,jen prostě nedokáže pochopit a tolerovat jiný názor,je to podle mě o nezralosti člověka

zazrak
25. lis 2007

No tak o nezralosti člověka bych raději pomlčela.v 31 letech ti člověk přijde nezralej??Ale to je jedno,každý má svůj názor a já psala že jiný je názor zdravotníka a laiky.On totiž laik vůbec nezná a nevidí ty jiný důležitý věci kolem.Nikoho tady nehaním a psala jsem jen svůj názor.Je to hlavně o lidech to nikomu neberu ale odborná peče je taky důležitá.Mám taky z Pardubek ne dobrou zkušenost ale prostě ůj názor je ten,že je důležitější zachránit životy obou dvou když se něco stane a na to prostě v některých porodnicích vybavení nemají.Takže záleží na každým jak si to přebere.

lenkabu
25. lis 2007

Já jsem zdravotník taky a souhlasím se zazrak. Doktoři by se určitě měli chovat k pacientkám laskavě,arogantní jednání sama nesnáším a myslím že můžu říct že jsem se ho v práci vyvarovala. Ale pořád je pro mně na 1. místě zdraví a život miminka a můj. A porodnice jako je Chrudim, Vrchlabí apod. mi prostě nezajistí odpovídající péči při komplikacích. A ty při porodu opravdu předvídat nelze, i když moje těhotenství probíhá naprosto bez komplikací,nemůžu říct že budu stejně pohodově i rodit. Co mi bude platné že můžu porodit do vody, na stoličce apod. když miminko nebude dýchat a v nemocnici nebude neonatologická JIP?Převoz pak znamená hrozné zdržení a moje dítě bude platit za to že jsem chtěla rodit alternativně.
V žádném případě se nechci někoho dotknout nebo obviňovat, tohle je věčné téma a my "zdravotnické" maminky se s těmi "alternativními" asi nikdy nedohodneme. 😉

andreeej
25. lis 2007

Tak Zázrak já nemluvila vůbec o tobě.
Určitě je na prvním místě zdraví mimi.
A alternativní nejsem,jen si myslím,že by člověk asi měl znát svoje práva.
A vaše příspěvky jsou právě skvělý,protože nad co napíšu aspoň zamyslíte,ale někdo útočí,aniž by přemýšlel.

andreeej
25. lis 2007

Myslím,že i nezdravotník má představu o možných komplikacích.
Já bych do Chrudimi nešla,doma bych nerodila,do Vrchlabí bych nejela.
Ale je hodně žen,které tak činí,protože třeba utrpěla jejich psychika ze špatného zacházení,tak právě proto by bylo lepší,kdyby se doktoři trošku nad sebou zamysleli a předešli takovým rizikům.
Myslím,že psychika asi vůbec v celým těh. a i porodu hraje velkou roli.

karotky
autor
25. lis 2007

Anreeej...............ono si asi nevybereš.Je třeba doktor,který na Tebe bude při porodu hodný,ale pak Ti něco zanedbá. 😖
Pro mě je třeba u doktora přednější odbornost,když tam mám na konejšení manžela nebo kamarádku. 😉
A když bych teda byla náročnější a chtěla od doktora i to vlídné chování,tak bych si ho musela taky zplatit. 😅 Peníze jsou totiž v dnešní době velká motivace. 😀

andreeej
25. lis 2007

No já mluvila i o té odbornosti.

andreeej
25. lis 2007

Jinak z těma prachama,to si myslím,že určitě,souhlas,jako v Básnicích,žlučník za 5 tisíc. 😀

karotky
autor
25. lis 2007

Andreeej.............já vím. 😉 Jen jsem uváděla příklad.
Se mnou se doktor třeba nesr.al 😅 ,ale měla jsem jistotu,že nebudu mít "žádné"poporodní komplikace. 😉
A člověk ten přístup vidí jinak,když má bolesti a když má po porodu.Já měla taky např.pocit,že tam na mě každý dlabe,protože mě žralo,že to trvá tak dlouho,ale když bylo po všem,tak jsem všem děkovala za to,že na mě byli hodní. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru