Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

dasty
15. bře 2007

andulkaavetrelec a zdenicka:Dobrkovský je opravdu fain doktor mám u něj kamarádku a ta si ho nemůže vynachválit-je to opravdu pan doktor.Já jsem rodila-když H.K.nepřijímala měla jsem paní s H.K.která se mnou byla na pokoji a jelikož H.K.už měl plnou kapacitu posílali sanity do Pce.Chrudim byla v tý době uzavřená.Berou prý nejbližší moužnou porodnici když se něco takového děje.Holky nebojte zvládnete to -hlavně si nenechte sypat popel na hlavu.Držím pěstičky a pevné nervy. 🙂

andulkaavetrelec
15. bře 2007

zdeni, já jsem o tom s tím mým mluvila, že by byl u porodu, ale nějak to pak vypadalo, že by raději mluvil o něčem jiném, spíš si myslí, že mu moc nedůvěřuju, že by to zvládl, než že by nechtěl jít
dasty: to se mám teda na co těšit, až mne budou posílat z jedné nemocnice do druhé...no zatím nemám důvod k obavám, miminko je hodné, nebolí, nezlobí, jenom se docela hodně hýbe, což je asi dobře, jojo, bojovat se musí, to znám z práce, jak se člověk neozve, tak má smůlu, a naše zdravotnictví není dokonalé

už abych byla aspoň v tom významném 24. týdnu, to bych byla o něco klidnější, pak sedmý měsíc atd., jsem moc ráda, že tahle možnost diskuze existuje, dříve, rodit před 10 20 lety, tak bych byla mimo, i když je pravda, že mám jednu kamarádku s dvouměsíčním miminkem, takže nějaký zdroj zkušeností nablízk. A jak jste na tom vy? Máte v okolí nějaké čerstvé maminky s miminky?

karotky
autor
16. bře 2007

Ahojky!
Vítám další členku do klubu. 😀
Já tu kamarádky nemám-pokud nebudu počítat kolegině z práce(ty si ale netahám domů-jsou to slepky 😅 ).
Jsem ráda,že se sem přihlásilo dost Pardubaček,alespoň se tu necítím tak ztracená. 🙂 Třeba se ještě s nějakou maminou poznám v porodnici.
Uvidím.

stranpa
16. bře 2007

Ahojda holčiny, ta Andulko nevím,nevím, zda se cítím nějak významně,když jsem v tom 24t 😎Někdy ss spíš cítím pod psa,docela me berou záda,auuuuu 😢 ,jak ležím dlouho na zádech a nebo blbě sedím,pak lezu do slova po čtyrech 😨
Tak si myslím,že mě opet neminou ty úžasné kžížové bolesti..jako u prvního 😖
A v širokém dalekém okolí opravdu nikoho nemám,neznám.Před třemi lety jsme se přestěhovali kousek za pardubice,takže se tu stále ještě rozkoukávám a hledám a hledám 😉

andulkaavetrelec
16. bře 2007

Ahoj stranpo, nebydlíš náhodou v semíně? mně teda záda taky bolívají a blokují se, ale myslím, že to chce pohyb, po cvičení, po protažení to zakřupe a je to dobré, nebo choď na předporodní cvičení do nemocnice- jsou ve čtvrtek, na stránkách nemocnice - porodnické oddělení to najdeš, teda pokud jsi už na mateřské a nepracuješ

stranpa
16. bře 2007

Andul,tak v semíně nebydlím 😉 na mateřské také ještě nejsem, stále ještě pracuji a chtěla bych vydržet až do nástupu na mateřskou,tech 8týdnů před porodem..se mi nejak ještě nechce být doma,bych se nudila ☹ a v nemocnici pracuji,tak se mi tam ještě pak docházet na kurzy mooc nechce,ale děkuji za tip..nafoukla jsem si doma baloon,tak se válím na balonu,ale žádná sláva ☹

andulkaavetrelec
17. bře 2007

ten balon budu úžívat až ke konci těhotenství na uvolnění,teď teda cvičím, jsem taková poctivka- cvičím, jím vybraná jídla, nepiju, snad se mi to u porodu vrátí...

sisstin
17. bře 2007

já mám v Pce porodnice vítr už teď..všichni si stěžují..naposledy moje známá, co rodila před dvěma měsíci 🙄

andulkaavetrelec
17. bře 2007

ahoj sisstin, už jsem tě tu mnohde viděla, desátý týden, jak to neseš? já ten dvacátý už dobře, začátky jsou těžké, nenervuj se, ještě máš čas si to rozmyslet a třeba se teď v Pardubicích snaží, když mají takovou špatnou pověst, já teda si stojím za tou Chrudimí,ale třeba bude chtít na svět už před 34. týdnem, nebo bude v Chrudimi zrovna stopstav a budu muset do Pardubic...

karotky
autor
17. bře 2007

Holky...........pořád lepší rodit v Pardubicích,než v pralese na stromě,ne? 😀
Já mám spíš vítr z toho,abych to do porodnice stihla včas.Pak už to nechám osudu. 😉

mamina
24. bře 2007

Ahoj,holky!První dítě větinou "spěchá" na svět tak 10-12 hodin(až na pár vyjímek),takže to docela určitě stihnete. 😉 Jinak v Pardubkách jsem rodila 2*.Poprvé s Peršínem.Tenkrát byl "čerstvej",akorát z medicíny.Ale už tehdy byl fajn.Rodila jsem sice 15 hodin,ale jen mě chválil,že jsem statečná,že hodně vydržím...Kluk měl 4,25 kg.Naproti tomu vedle mně ležela histerka,řvala,vztekala se,vytrhla si jehlu z ruky,no hrůza!Na tu teda taky zařval.(A to měla odrodíno za 2 hodiny i s cestou!)Prý byla slyšet až na šestinedělkách.Ale fakt je pečlivej a milej.Když Pardubky,tak s ním nebo s Navrátilem.Dokáže sice řvát na maminu,ale je to nejlepší odborník,co tam je.Podruhý mě rodila Kokrdová a (asi) Novotná.Málem mě zabily (a manžel byl se mnou),nechali mě 21! hodin bez jídla i pití,za tu dobu přišly asi 5*,sestra na mě řvala,že mi praskla voda a že to musí stírat.Když ze mně voda vytekla za 20 minut znova,vztekala se,že příště si to budu stírat sama.Bylo mi zle,křížový bolesti,přitom mě nutili ležet na zádech(což je to nejhorší),kluk mi poškodil páteř,takže se bolestí zad nadosmrti nezbavím...Tehdy mě zachránil p.primář Hanousek.Když jsem ho ubrečená prosila,ať už se mnou něco dělaj,jak jsem poprvé vše zvládala,ale teď že jsem na konci sil,že jinak umřu,prohlédl mě a PŘED NÁMI tu doktorku seřval,že už se mnou dávno měla něco dělat a že už jsem měla mít odrodíno...Než došel anesteziolog a než mi píchnul epidurál,tak mi prošla hlavička...Takže:do Pardubic ani za milion!Kluk měl 4,05 kg já měla 32 stehů,4 měsíce jsem téměř nemohla chodit,dodnes fobie z Pardubic.(Je to 9 let)A co jsem slyšela,tak ty nejlepší doktoři odtamtud utíkají.Takže já teda ani náhodou..Karotky,prosím,zeptej se,jestli by Peršín nešel k porodu a kolik by to stálo,ta pohotovost.On je fakt dobrej.K němu bych šla..Jo,kamarádka mi radila,že při křížových bolestech je dobrý jít na všechny 4 a prohýbat hřbet jako kočka a dejchat.
Jinak druhý dvě jsem rodila v Hradci.Holku jsem rodila s PA.Byla skvělá,radila,usmívala se,pomáhala,podporovala...Teprve ona mi řekla,že mám vlevo stočenou dělohu,že se mám otočit na pravý bok,bude to víc bolet,ale urychlí se to a nebudu potrhaná..A měla pravdu.Po té radě byla holka za půl hodiny na světě,měla 4,10 kg a já ANI STEH!(rodilo nás 16)Ale poslední porod byl zase s doktorem.Spěchal,spěchal,až to uspěchal,prdnul mi i přez mé pochybnosti oxitocin,zprudka se mi zvýšili bolesti a já se přestala otvírat(to se při oxitocinu stává dost často).Při křížových bolestech mě nutil být pouze na zádech,max.na boku.Kluk měl 4,22 kg,velikánskou hlavičku,málem jsem ho ani neporodila.Měla jsem takový bolesti do páteře,že mě chytala křeč do lýtka v levé noze(pak jsem druhý den kulhala).Sama jsem prosila o císaře...A moc nechybělo a byla jsem na něm.Ale je fakt,že jinak nezařval doktor ani jednou,i když ke konci na něm bylo vidět,že neví,co se mnou dál...A to ten den nás rodilo 11 a já přitom jako poslední.
No,od tý doby,co vím,že jsem zase těhotná,mám děsivý sny,kde se mi vše vrací.Prostě,vřele doporučuju prodejchat si to co nejvíc doma,třeba ve vaně,to pomáhá,a do porodnice opravdu až na poslední chvíli.A pokud bych zase mohla rodit s Pa,byla bych šťastná.
Jinak,v Pardubicích nenechávaj mamině těhu průkazku(prý je to lékařský doklad a musej ho archivovat(nevím proč),ale v Hradci vám ji při odchodu domů vrátěj,ať máte památku..Je docela hezký,vzít si ji do ruky a znova po letech v ní listovat. 🙂
Vrchlabí chválily před lety achválej dodnes.Přeju šťastnou ruku,dobrýho doktora a rychlej porod. 😉 Mamina

karotky
autor
24. bře 2007

Mamino...........klobouk dolů.Na to,že si pokaždé rodila takové macíky a ještě s komplikacemi,jsi docela odvážná přivést na svět další dítko. 😕
Já bych byla šťastná,kdyby v době mého porodu měl službu Peršín.Chodím k němu do poradny a je děsně fajn.Jenže on má službu jen v úterý dopoledne a to já se do ní netrefím. 😅

mamina
24. bře 2007

Karotky,prosím,zmiň se mu i o mně..Je to asi jedinej doktor,kterýmu z pardubický porodnice důvěřuju(teda kromě Novotnýho,ale ten už prý k porodům skoro nechodí-je prý na operačním).A když už bych musela rodit s doktorem,brala bych rozhodně jeho. 😉 A prosím,napiš mi pak přez IP,jestli by mě taky vzal.(Možná,ale jen možná si na mně bude i pamatovat.Tehdy mi říkal,že jsme jeho první velký dítě.. 😀 ).Díky moc.

karotky
autor
24. bře 2007

😀 Teď si mě docela rozesmála tím,že si na Tebe bude Peršín pamatovat 11let(pokud jsem pochopila dobře,že Ti rodil 1.dítě).
Koukám,že asi hodně sleduješ ORDINACI V RUŽOVÉ ZAHRADĚ a nebo máš slušnou fantazii. 😅 Pokud chceš k porodu doktora,který zrovna nemá ten den službu,připrav si do obálky min.10 000kč.Pochybuji,že by Peršín v době svého volna jel k Tvému porodu až z Hradce(pokud by ovšem nebyl někde na dovolené 😀 ) a zadarmo.

mamina
24. bře 2007

Říkám,že jsme byli PRVNÍ takhle veliký,tak by si to i pamatovat mohl.První den na ZŠ si taky pamatuješ,ne?A první taneční..To se nezapomíná.Co já vím,tak v Pardubicích brali za tu pohotovost 1 000,- a do Hradce za ním klidně pojedu.No uvidíme,i kdyby si mě nepamatoval,rodit bych u něj stejně chtěla.

karotky
autor
24. bře 2007

Peršín v Hradci pouze bydlí a nedokážu si představit,že by si u něho zazvonila doma se slovy:"Pane doktore,odroďte mě prosím!" 😀
Navíc on už odrodil víc urostlejších dětí.Vím to,protože jsem se s ním o tom bavila.
Dítě vážící 4,250g v dnešní době není extrém. 😉

mamina
24. bře 2007

To je mi jasný.Ale stejně se ho zeptej.Já na něj nemám jinej kontakt.Když bude chtít,můžu k němu zajít do ordinace a domluvit se s ním na ostatním.A kam mi řekne,že za ním mám přijet,tam za ním pojedu,to není problém.

karotky
autor
24. bře 2007

A Ty si dokážeš zařídit,aby si rodila v úterý ráno do 14ti h.?
On jinak v nemocnici není,tak nechápu,kam by si za ním chtěla jet? 😀

mamina
24. bře 2007

V tom to právě je!Když to nebude v úterý do 14-ti hodin,tak to vezme jako tu pohotovost(když bude chtít) a pak se za to platí.Právě proto,že musí být na telefonu a v případě potřeby přijede do porodnice i v neděli o půlnoci,víš? 😅

karotky
autor
24. bře 2007

No,jo.Ale tenkrát neměl soukromou ambulanci.Když je teď každý den v ordinaci,tak nevím,jak by se mohl utrhnout,když tam má každý den plno?!

m.a.r.t.a.
28. bře 2007

Ahoj holky,ja take premyslim,kde rodit,z Pardubic pry vsichni dobri doktori odesli,ale zase rikaji,ze pokud mas nake komlplikace,tak jsou Pardubice lepsi,ze pry kdyz se neco deje,tak te vezou do Pardubic nebo Hradce. A na druhou stranu se tam nelezi tyden a ty tri dny se to tam da vydrzet, ale asi to je vse opravdu o lidech.

janav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karotky
autor
29. bře 2007

Jani..........děkuji za sálodlouhý příspěvěk.Opravdu mě to zahřálo na dušičce. 😉
Zítra jdu na 1.monitor do porodnice,tak si to tam s manželem alespoň pořádně prohlédneme. 🙂

janav
29. bře 2007

Karotky,
jestli to stihneš číst ještě dneska, tak na ten monitor vyražte opravdu brzo, nelépe tak po 7 hod. ráno abyste tam byli. Běž ke dveřím rizikovky, tam sestrám nahlaš, že máš jit na monitor a ony tě pošlou buďto do suterénu, kde mají monitory 2 a nebo na porodní sály. Každopádně čím déle přijdeš, tím déle budeš čekat. Tak ať ti to dobře dopadne.
P.S.: Páťu mám na klíně a olizuje mi loket 😀

karotky
autor
30. bře 2007

Tak mám po monitoru.
Nahlásila jsem se na recepci u ambulance a během 10ti min.jsem šla nařadu(monitor natáčejí hned u ordinace-ve stejné chodbě,jak je recepce).Asi za půl hoďky jsem byla hotová,akorát mě štvalo,že na podpis toho papíru s křivkou,jsem musela čekat 45.min.
Hlavní je,že je všechno v pořádku. 🙂

janav
30. bře 2007

Karotky,
tak to je moc dobře, že je všechno Oukej.
Vidíš, ani mi nedošlo, že nechodíš do rizikovky, takže tam je asi jiný postup při těch monitorech. Je fakt, že pro rizikovku se monitory dělají v pondělí a ve čtvrtek - když je poradna - a to se chodí do suterénu i na porodní sál. Ale mimo poradnu rizikovky je to asi jinak. Vzpomínám si, že když jsem byla jednou v poradně, tak tam jedna sestřička nějakou maminu nabádala, že na monitor nemá chodit v pondělí a ve čtvrtek, ale že si má zavolat a objednat se.
Tak hlavně, že jsi v poho.
Zase informuj.

karotky
autor
31. bře 2007

Monitor teď natáčejí jen v úterý a pátek dpoledne.Nevím,jak to je s rizikovkama. 😉
Příště už budu vědět,do čeho jdu,tak nebudu tak vyplašená jako včera. 😀

mamina
1. dub 2007

Janav,rozhodně ti přeju dobré zkušenosti s pardubickou porodnicí.Bohužel,MÉ OSOBNÍ zkušenosti jsou poněkud jiné.(Rozepisovat to nebudu,už jsem o tom psala.)Jen ještě jedna MOJE zkušenost:u svého třetího těhotenství jsem na 28.týdnu jela s manželem do špitálu.Byla jsem dost vyděšená,protože jsem už téměř 2 dny necítila pohyby a navíc asi před třemi týdny porodila švagrová na 22.týdnu mrtvého chlapečka.Když jsme dorazili,sestřička byla taky moc příjemná.Ale pak přišel dr.Tichý v podstatě nám řek,že holka je jen líná,že spí a co že ho otravujem...Takhle si teda já rozhodně milý přístup nepředstavuju.Takže moje mínění nezmění asi nikdo.Kéž by už nikdo takové a podobné zkušenosti nezískal...(taky proto jsem se rozhodla své další dvě děti porodit v Hradci,ale to je zase jiný příběh..)Jsem ráda,že už se to tam SNAD mění k lepšímu,ale já tam nejspíš opravdu rodit nepůjdu..ť ti mimi pěkně roste... 🙂 Mamina

janav
2. dub 2007

Ahoj mamino,
nic proti tvým osobním zkušenostem, ale pokud jsi téměř 2 dny necítila pohyby, tak jsi asi docela otrlá, že jsi jela tak dlouho. Já bych jela hned po 12-ti hodinách. Sama jsem měla od 28. týdne problémy, měla jsem předčasné stahy dělohy, tak si mě tam nechali na kapačkách. A přístup byl fajn. Nevím, jak je to dlouho od tvého třetího těhotenství, ale časy se mění. To, že tvoje švagrová porodila mrtvého chlapečka je opravdu velká smůla a neštěstí, ale nemůžou za to přece doktoři v pardubické nemocnici.
Abych přidala další kladnou zkušenost (jestli tomu budete věřit nebo ne, to už je vaše věc) - kolem mně je spousta kamarádek, které během loňského a letošního roku porodily v Pardubicích a nestěžovala si žádná. Vlastně jedna, která porodila předčasně a odmítla zůstat s miminkem v nemocnici, tak byla naštvaná, že její dítko naučili na Nutrilon a že když si ho přivezla domů, tak nechtělo její mlíko. Ale to je její vina.
Každopádně Karotky, ať už se rozhodneš rodit kdekoli, napiš svou zkušenost. A držím ti pěstičky, ať je všechno OK.

karotky
autor
3. dub 2007

Ahojky!
Hlásím návrat.
Pan doktor mě moc nepotěšil.Nelíbil se mu monitor z pátka(přitom mi v nemocnici říkali,že je v pořádku),protože jsou tam dost skoky na křivce.A já husa si myslela,že když bude mrňous vzhůru a bude se hýbat,že je to lepší než kdyby spal.Na to mi doktor řekl,že je lepší něco mezi.Tak nevím.
Takže se mám zítra neprodleně objednat na monitor a chce ho do pátku vidět.No nevím,jestli se mi to zdaří se tam vecpat,když toho teď mají hodně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru