Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

janav
3. dub 2007

Karotky ahoj!
Tak to je smůla... to když se mu něco takhle nezdá, tak aby si tě tam ještě nenechali!? Každopádně sem zase napiš!!!

karotky
autor
4. dub 2007

Teď jsem si volala do porodnice a na monitor jdu v pátek v 9.40h.Dřív mě nevezmou,protože je dělají jen v pátek a v úterý.Co se týče placenty,tak tu mám podle doktora v pořádku(podle UTZ).
Asi jsem udělala chybu,že jsem mrňouse pořád budila,aby se hýbal a jak se mi boulovalo břicho,tak ta spodní křivka(co je zaměřená na činnost dělohy)mi párkrát poskočila a doktor si asi myslí,že šlo o kontrakce.
Plašit se rozhodně nebudu.V pátek za ním zajdu s výsledkem a když se mu to nebude zase zdát,tak mu řeknu,ať mě pošle do nemocnice. 😉

qerki
4. dub 2007

Ahojky holky, jenom v rychlosti, než se prcek probudí, rodila jsem před 2 měsíci v Chrudimi (do Pcí jsem nechtěla) a byla jsem moc spokojená. Doktorky byly moc milé a profesionální a sestřička, která si se mnou docela užila, byla strašně trpělivá a hrozně mi pomáhala. Všem doporučuji. Mějte se a ať budete rodit kdekoliv, ať máte zdravá a hodná miminka. 😝

janav
4. dub 2007

Karotky, koukala jsem na ten tvůj obrázek z monitoru... kontrakce vypadají jinak, to tě můžu ujistit... tipovala bych, že se mu spíš nelíbilo, že se prcek tak hodně hýbal... no uvidíš v pátek... tak držím pěstičky.

magika
5. dub 2007

Ahoj děvčata,tak jsem si poctivě přečetla veškeré příspěvky a rozhodla jsem se napsat své zkušenosti.Jsem zdrav.sestra a pracovala jsem nejdříve v Pcích na neurologii a pak,než jsem otěhotněla,tak v CR na interně.Rodit chci v Chrudimi,je to tam ted opravdu super.Z Pardu mám jednu negat.zkušenost.Při mém 1.těhot. jsem začala v 6.týdnu krvácet a málem jsem potratila a doktorka,jejíž jméno si nepamatuju mě vyšetřovala,jak řezník.Nejdřív mi řekla,že jsem potratila a pak když dělala UZ,tak prohlásila "Ježíši Kriste ono to ještě žije"Tím mě naprosto odrovnala.Bylo mi 20,byla jsem v šoku,že jsem vůbec těhotná a ona se ke mně chovala takovýmto způsobem.Ale je to už 5let.Jsem z Hlinska,takže to mám půl na půl do Chrudimi a nebo do Havl.Brodu.V Havl.Brodě jsem rodila před 5 lety a byla jsem naprosto spokojená.Ted jsem si vybrala Chrudim,protože tam pracuje manža a mám tam kolegyně.Tak všem přeji zdravá mimi a pohodovej porod 😉

karotky
autor
6. dub 2007

Ahoj holčiny!
Hlásím návrat z monitoru a od doktora.Prcek celou dobu spal,ikdyž jsem měnila polohy a od rána mě bolí břicho jako pr........Naměřili mi tam nějaké kontrakce a tak jsem se s výsledkem stavila u doktora.Ten naznal,že se nic neděje a že málokdy přijdou kontrakce před odtokem plod.vody.Takže zase nerodím. 😅

ilonap
7. dub 2007

Zdravím všechny maminy.Musím přiznat,že ve vašich diskusích jsem našla učiněný zlatý důl informací.Jsem taky z Pardubic a marně jsem sháněla informace na jiných webových stránkach o zdejší porodnici.Bohužel jsem neměla to štěstí.Ale tady jsem hltala písmeno za písmenem 🙂 .Jsem ve 35.tt a už se taky rozhoduju,kde budu rodit,zda Pardubice,nebo Chrudim.V pondělí,zrovna Velikonoční si mám zavolat do Pardubic na prohlídku porodního sálu.Jsem hodně zvědavá.Nějaké informace jsem už dostala.Celkem mě překvapilo,že se nic neplatí u přítomnosti otce u porodu.Nevíte náhodou některá,kolik bych zaplatila za případný epidurál? Jinak první monitor mě čeká v pátek,tak jsem zvědavá.Mějte se všechny hezky a opatrujte bříška 😉 .

janav
7. dub 2007

Ahol ilonap,
za epidurál se v Pardubické porodnici taky nic neplatí (teda aspoň v loni se nic neplatilo). Ale pokud o něj budeš žádat, musíš to říct už při příjmu, aby kontaktovali anesteziologa ještě dřív, než ti přijdou bolesti. Taky sem napiš, co jsi říkala na prohlídku porodního sálu (já jsem rodila na sále č. 5 🙂).

ilonap
7. dub 2007

Janav,díky za informaci.Určitě dám vědět,jak dopadla ta prohlídka sálů.Jestli kouknu i na pětku,určitě si na tebe vzpomenu 🙂 .

ilonap
8. dub 2007

Ahojte holky, slíbila jsem, že vám poreferuju, jak dopadla prohlídka porodních sálů. Měla jsem sice jít až zítra, ale měli tam dneska prázdno, tak jsme s manželem zajeli už dnes. Po zazvonění nám přišla otevřít sestřička a bez jakýchkoliv problémů se nám věnovala. Prolezli jsme všechny sály, dostali základní instrukce a seznam, co si vzít. Byli jsme hodně spokojeni. Vše nové, moderní... Teď už jen aby byl i ten můj porod tak pěkný. 🙂
Jo a za ten epidurál se fakt nic neplatí.

karotky
autor
8. dub 2007

Já už se tam tak těším,ale mimču se ještě nechce nějak ven. ☹
Snad těch posledních 14 dní uteče jako voda. 😉
Ilon..............koukám,že už to máš taky skoro za pár. 🙂

ilonap
8. dub 2007

Karotky, abych řekla pravdu, já vlastně asi nevím, jestli to mám za pár. Podle PM mám termín 21.4., což je fakt za pár, ale mimčo je trochu menší a termín mi podle ultrazvuku vychází až na 15.5. Jak to máš ty? Kdy ti to doktor naplánoval podle ultrazvuku? Jsem z toho trochu zmatená, pořádně nevím, který termín mám říct, když se mě někdo zeptá.

karotky
autor
8. dub 2007

Já mám termín podle MS 22.dubna.Podle předposledního UTZ(27.3.) mi to vycházelo na 2.dubna,tak už jsem z toho trochu nervózní. 😅

ilonap
8. dub 2007

Aha, tak to už máš asi opravdu za dveřma. Neboj, ono to příjde. 😉

karotky
autor
8. dub 2007

Když jsem byla na posledním UTZ(3.4),tak už mělo mimčo 3500g.To už by mi bohatě stačilo.Větší,jak 4kg nechci. ☹

ilonap
8. dub 2007

Tak to naprosto chápu.Já se taky modlím,ať malá moc neroste.Kolem těch 3kil bohatě stačí.

karotky
autor
8. dub 2007

Vždyť si psala,že je Tvoje mimčo menší! 😨
Kámošce kvůli tomu samému problému oddalovali termín o 14dní a nakonec rodila v původním termínu.Kluk měl 3600g.

ilonap
8. dub 2007

Zatím menší je.Prý.Ale jestli budu čekat až do toho 15.5.,tak opravdu nevím, jaký obr to ze mě vyleze. 🙂 Malá měla před týdnem kolem 2,5kg. Takže doufám,že ten konec dubna to jistí.

karotky
autor
8. dub 2007

Hurá.........už sis tam dala fotku.Alespoň to nebude tak neosobní. 😉
Zase ty váhy podle UTZ člověk nesmí brát vážně.Voda trochu zkresluje. 😀

ilonap
8. dub 2007

Trochu jsem měla problém převest fotku do formátu jpg 😀 . Ten ultrazvuk je doopravdy jen orientační. Prý má odchylku až 300g.

karotky
autor
8. dub 2007

Když už seš takový talent přes počítače,proč si neuděláš albíčko? 😉

ilonap
8. dub 2007

Nesmíš na mě tak moc rychle 😀 .Všechno časem bude.Navíc jsem těm fotkám v těhu moc nedala.

karotky
autor
8. dub 2007

Jdu se mrknout.

karotky
autor
8. dub 2007

Máš akorátní bříško, docela Ti ho závidím. Hlavně přidávej další fotky, abych mohla srovnávat.
Loučím se s Tebou manžel si jde upravovat fotky z letiště. Pa

ilonap
8. dub 2007

Papa

hanyko
9. dub 2007

Ahoj holky,tak jsem si dnes přečetla všechny příspěvky a nedalo mi to,abych nepřidala svoji zkušenost.Jsem poměrně čerstvá mamina, v lednu se mi v pardubické porodnici narodila dcera Nikolka.Já musím říct jedno:naprostá paráda!Nemůžu nic vytknout.Docela jsem si v porodnici užila,přijali mě už před porodem,protože se mi v posledních dnech zvýšil tlak a už jsem přenášela.Druhý den po přijetí mi večer sama praskla voda a už to jelo.Na sále byly velice příjemný sestry a por.asistentky.U porodu jsem měla dr.Krčmářovou,byla moc milá,porod se mi trochu zkomplikoval,tak potom zavolala na pomoc dr.Tichého a nakonec všechno dobře dopadlo a já u toho neměla žádný nervy,protože mě fakt svým přístupem dokázali hodit do pohody.Na odd.šestinedělí byly úplně výborný sestřičky a taky dětské sestry a laktační poradkyně byly super.Já teda můžu říct,že i přes komplikace mám na porod příjemný vzpomínky a to právě díky personálu a jeho lidskému přístupu.Myslím,že jsem se setkala se všema dr.,který jsou tady zmíněný a všichni jsou naprosto v pohodě.Možná ten dr.Mindžák na mě působil trochu afektovaně,ale taky byl ok.Takže holky,klidně jděte rodit do Pardubic,není to žádná hrůza,ale naopak!U druhýho dítka tam jdu jistě zas!!!Teď si už užívám svoji malý kočičky.Jen jsem se do Pardubic teprve před pár lety přistěhovala,tak bych uvítala nějakou kámošku-maminu,která by se mnou chodila kočárkovat,na kafíčko,po nákupech a tak 😉 Tak,holky,už odroďte a můžem založit partu mamin a vyrážet na prochajdy,co? 🙂Přeju ať už je to co nejdřív,taky jsem byla poslední dny netrpělivá,ale přijde to,nebojte 😀

janav
10. dub 2007

Ahoj Hanyko,
tak gratuluji k lednové slečince 😉 ... konečně se tady začínají množit i pochvaly na Pardubickou porodnici... já pokud budeme mít ještě jedno dítko, tak určitě budu rodit zase tam... našemu broukovi je už 5 měsíců, ale pokud budeš chtít vyrazit na procházku, ozvi se a můžeme se domluvit 😉

ilonap
10. dub 2007

Ahoj, tak to jsem ráda, že slyším pozitivní věci. Já už jsem se stejně rozhodla, že tam budu rodit. Bydlím totiž v Moravanech a mám to do nemocnice jen asi 15 minut autem. Taky jsem se nedávno (v lednu) přistěhovala a nikoho tu ještě neznám. Byla jsem ráda aspoň za tyto stránky, kdy si můžu s někým pokecat, kdo je na tom třeba podobně.

karotky
autor
10. dub 2007

Ilon.............když bydlíš v těch Moravanech,neznáš náhodou Vondrovi?

ilonap
10. dub 2007

Karotky bohužel neznám. Já tady totiž ještě neznám vůbec nikoho. 🙂 Jen lidi z baráku a to jsou samí starší lidé. To víš, jsem na rizikovce a mám naordinováno jen ležení, takže kromě pár procházek okolo baráku se do styku s lidma moc nedostanu. Snad se to po porodu změní a já se tu s nějakou maminou seznámím, ať můžeme společně vyjíždět s kočárkem. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru