• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Preventivní nástřih u Apolináře. Dělá se všem?

4. června 2008 
Ahoj holky, kamarádka mi říkala, že u Apolináře dělají všem rodičkám nástřih, i když to není potřeba. Pracovala tam nějakou dobu jako zdrav. sestřička. Proto se chci zeptat, jestli je mezi vámi nějaká maminka, která rodila u Apolináře a neměla nástřih. Já jsem rodila v Podolí a nástřih jsem nechtěla a ani mi ho něudělali a nijak jsem se nepotrhala. Díky
27. dub 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
oba porody jsem měla u Apolináře - podruhé bez nástřihu ( druhý porod byl rychlejší, první těžší a delší). Takže to zřejmě pravidlem není.
27. dub 2008 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Myslela jsem prvorodičky. Takže to zatím vypadá, že u prvorodiček opravdu preventivní nástřih dělají :unamused: Děkuju.
27. dub 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, taky jsem rodila v Podoli bez nastrihu, ale mozna by byl lepsi...mela jsem dost uvolnene panevni dno a i kdyz jsem se natrhla jenom malo, mela jsem probl.-vypadli mi stehy, musela jsem chodit na laser-asi 2 tydny...doted mam jeste uvoln. posevni vchod, asi se to uz ani nespravi...
27. dub 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já u prvního taky měla nástřih :cry: Jesti to bylo potřeba neposoudím, ale ke konci vyhrožovali kleštěma, tak asi jo :confused: Další bez nástřihu, ale porod vedly asistentky :dizzy_face:
27. dub 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
susik: v podolí těch nástřihů není tolik, řekla bych, že spíš respektují porodní plán než u Apolináře. A zkoušela si cvičit cviky na pánevní dno? Chce to teda alespoň měsíc, než budou viditelné výsledky...
28. dub 2008 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
romankav: mne spis nestihli nastrihnout :slight_smile: to dno panevni je uz ok, ale ten posevni vchod po 8 mesicich ne...ze pry mi to uz zustane takhle. muj gynekolog ale rikal, ze pry to jeste neni na plastiku...
28. dub 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nástřih nemám. pokud to není nutné, tak ho nedělají. Ale podle mě je pořád lepší nástřih, než natrhnutí
20. kvě 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
souhlas s kačkou, nevím proč by ho dělali preventivně? dělají ho, když je třeba, já jsem nastřihnutá a šitá byla hodně, bo jsem rodila syna 4,24 kg a 56 cm, nastřihli mě až když to bylo potřeba, ne preventivně...kdybych rodila v Podolí nebo někde jinde, tak se s normálním porodem u mě necrcaj a šoupnou mě rovnou na císaře... :wink:
21. kvě 2008 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no hlavně kamaráda manželka se nakonec v Podolí natrhla až ke konečníku a měla pak problém i udržet stolici a hrozně dlouho se jí to hojilo, tak to musí být docela hnus.
21. kvě 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kacka.va: pokud se natrhla až ke konečníku a neudělali jí nástřih, tak to asi nebyla dost špatná nebo nezkušená PA. To se ale může stát všude.
30. kvě 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
romankav: to jo, já tím jen chtěla říct, že je lepší nástřih, než jakékoliv natržení. A když to občas člověk poslouchá, tak někde se nástřihy moc nedělají, ale mají tam zase mnohem víc natržených maminek. Ovšem to v žádných statistikách nikdo neeviduje :wink:
30. kvě 2008 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodila jsem tam pred tydnem a bylo to bez nastrihu a bez siti.. :wink: doktor rikal, ze nebude nastrih potreba, ze to jde krasne kdyz se spolupracuje presne jak vam doktor rekne, kdy tlacit a kdy prestat..a to jsme meli 50cm a 3,2kg..takze to opravdu neni pravidlem:slight_smile:
4. čer 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
sabs: my měly taky 50 cm a 3,49 kg a taky bez nástřihu. kdo tě rodil? :slight_smile:
4. čer 2008 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek