Těhotenství a platby u gynekologa. Braňme se

nevesta2009
26. zář 2008

Milá děvčata, zakládám nové téma, a to placení nestandartních poplatků u gynekologů.Samozřejmě uznávám že mnohdy jde o malé tzv. zanedbatelné částky,ale jde mi ( nám) o princip a nechápu proč bych měla, když si platím zdravotní pojištění platit za různé doklady, výkony atp. při návštěvě gynekologa s podezřením na těhotenství jsem zalplatila 50 kč za sklíčko a 30 povinný regulační poplatek.OK budiž.Poté mi sestra řekla že příště zaplatím za těhotenskou průkazku 150 kč , za vypsání mateřské 50 kč a vůbec ceník je k nahlédnutí tak mě to dost zarazilo Nechápu důvod PROČ toto plait.JAk jsem se informovala tyto poplatky jsou vybírány NEZÁKONNĚ a v podstatě lékař vás nemůže donutit jej zaplatit.Máte s tímto některá zkušenosti?
Jsem takový bojovník za práva a tohle mi z princiou vadí 🙂Nechápu že spoustě ostatních žen ne.......CO VY NA TO?
Je tady někdo konkrétně z Ostravy kdo má podobnou zkušenost? 😠

nevesta2009
autor
30. zář 2008

😖 Já jsem se ani neptala za co to je, jsem tím zpruzená.Prostě většina žen je to ochotna platit, nechápu proč asi mi nic jiného nezbyde.

S tím mě fakt baví, "dobrovolný příspěvěk" nebo " sponzorský dar".....dobrovolné příspěvky fakt moc nedávám.A vůbec nejde o to že si to nemůžu dovolit.

Zvláštní že to téměř nikomu nevadí, resp. možná vadí ale respektuje to a platí. 😢

kristi
30. zář 2008

ono se to spis nikomu nez tobe nestalo - platilo jen malo z holek, co tady psaly.

petua
30. zář 2008

Kristi: Tak to si zas nemyslim, chtěj to už pomalu všude.. Ale možná to spíš zjišťujou holky, který mění doktora, stěhujou se nebo tak.. Já když jsem chodila k doktoru v Plzni, tak jsem neplatila taky vůbec nic - pak jsem ho doporučovala kamarádce a po tý už chtěl roční poplatek (nevim už kolik to bylo).

kacka.va
1. říj 2008

holky, prohlídka po 6tinedělí je fakt hrazená pojišťovnou. Mně nejprve řekla, že je to za 30,-, ale pak se podívala a 30,- mi zase vrátila. Jinak já za celé těhotenství neplatila nic.

kristi
1. říj 2008

petua: hm, tak to nevim. Toho doktroa zase tak casto nemenim....

deathy
2. říj 2008

No, tak já včera byla u dr. Udělal prohlídku, za to nic nechtěl, ale ultrazvuk nedělal..že prý bych ho neměla hrazený pojišťovnou.. Takže fakt asi nějaký ten limit je. Mě to teda zrovna včera docela naštvalo, protože sem se hrozně těšila na prcka, že ho zase uvidím...a hlavně, měla sem včera kulatý narozky.. No takže škoda. Ani sem se nějak nezeptala kolik se za ten nehrazený UTZ platí, takže budu čekat na ten velký, ten snad nebudu platit..

meri
2. říj 2008

ja platím roční poplatek 1000,- Kč, ale jsem s péčí spokojená. Teď v těhotenství žádné jiné poplatky neplatím

funy
2. říj 2008

za odmeranie tlaku a pocuvanie srdiecka neplatim, ale za ultrazvuk 200 sk. napr. za vysetrenie krcka sa plati 500

dadka212
2. říj 2008

Ja zaplatím na začiatku tehotenstva 600,- Sk a to platí jeden rok a potom celé tehotenstvo neplatím absolútne nič, iba za fotku zo sona 50,- Sk

jaja257
2. říj 2008

No ja som zaplatila rocny poplatok 3500 Sk a mam pokoj, nic ine uz neplatim. Je pravda, ze chodim do sukromneho strediska, ale uz davnejsie som prisla na to, ze aj cas straveny v cakarni su peniaze a navyse mam uzasnu lekarku, ktoru by som nemenila. 😀

petua
2. říj 2008

Deathy: Pojišťovna bohužel hradí jenom tři USG za celý těhotenství - v 15, 20 a 30 tt, takže já jsem teď naposled taky ostrouhala ☹

marselina
2. říj 2008

já platím u gyn.jen 30kč poplatek,pokud jdu na odběry tak nic,za fotečku 50kč a za utz taky nic,dělá se 3v těhu který je placen pojištovnou,jinak můžu chtít UTZ každou poradnu ale to už bych musela platit 250kč.za průkazku ani sklíčko neplatívám.

petua
2. říj 2008

Marselina: 30,-Kč poplatek po Tobě chtějí teď v těhotenství? Neplať! 😨

lukin
2. říj 2008

marselina: Jakto, že platíš 30 Kč poplatek, když jsi těhotná?

etnicka
2. říj 2008

Ja tiez chodim do sukromnej kliniky a zaplatila som dobrovolny rocny poplatok 1500, v com mam nejake vyhody ako napr. 50% zlavu na nadstandardne sluzby /napr. za dvd z 3d ultrazvuku, to je asi jedina nadstandardna sluzba, o ktoru mam zaujem 😀 / a vsetko mam inak zadarmo. Keby som to nezaplatila, musela by som platit za kazde objednanie na presny cas 300, takze takto sa mi to viac oplati 😉 nechcelo by sa mi cakavat v cakarni asi... Je teda fakt hnusne, ze sa niektori doktori tak prizivuju na tehotnych, ako pise nevesta ☹

marselina
2. říj 2008

chodím k soukromému doktorovi,platím fakt 30kč,dřív nám aspon mřili tlak a vážili nás,ted vůbec,na chodbě je přístroj kam hodíš 10kč a ten tě jak změří,zváží,tak i tlak.vyjede ti lístek a s tím pak jdeš k sestřičce,fakt je že minulý měsíc po mě poprvé poplatek nechtěli a ještě jsem dostala dárek,prenatální kufřík pro těhulky,milé překvapení.uvidím příští týden,zda budu platit nebo ne.

lukin
2. říj 2008

marselina: Ale i soukromý doktor nemá právo od těhotné vybírat poplatek. Teda, ten na tobě ryžuje. Ke konci se chodí prakticky furt, a mě osobně by se nechtělo platit, když to mám ze zákona zadarmo. 🙂 No a prenatální kufřík dostává snad každá 🙂

etnicka
3. říj 2008

Ja som nedostala ☹ ale mozno nejaky dostanem v porodnici...

kacka.va
3. říj 2008

přesně, v těhotenství se návštěvy na gyndě neplatí, takže marselino, jestli to po tobě budou chtít, tak se fakt ozvi, protože na to nemají nárok.
etnicko: v porodnici se pak dostává ještě jeden kufřík, v něm je trochu něco jiného.

meri
3. říj 2008

30,- Kč by se rozhodně platit nemělo

petua
3. říj 2008

Holkyyy, a dostaly jste v porodnici ten kufřík všechny, nebo jenom když jste vyplnily tu kartičku v tom prvním kufříku? 😉

etnicka
3. říj 2008

tie tehotenske kufriky sa dostavaju aj na slovensku alebo len v CR? Ja by som ho fakt chcela 🙂 sa budem musiet u doktora popytat, ze ako to je...

petua
3. říj 2008

Etnicka: Ono to nic zas tak světobornýho neni - dudlík, plenka, časopis a zbytek reklamy 😀 😀

micanek
3. říj 2008

Holky ... co se týče těhulkování a polatků, tak za celétěhu jsem nikde nezaplatila ani korunu. .. jo a ´kufřík jsme dostali v porodnici po vypsání kartiček .. nebo spíš 2 kufříky.

kacka.va
3. říj 2008

petua: já tam měla teda i hafo vzorků krémů, čajíků a takové "serepetičky" 😉

petua
3. říj 2008

Kacka.va: No mně řikala sestřička, když mi ho dávala, ať se jí neptam, co tam je, že sama neví, že je v každým něco jinýho. vzorek jsem tam neměla teda ani jeden...! 😅 Ale byl originálě zalepenej, takže pochybuju, že by ho někdo vybrakoval 😀 😀

etnicka
3. říj 2008

😀 no tak dudlik nechcem, plienok budem mat kopu, casopisy necitam, reklamy pouzivam akurat na zbieranie psich hovienok... tak mi uz nie je smutno za kufrikom 🙂

marselina
3. říj 2008

jeden kufřík je pro těhulky a ten druhý co se dává v porodnici je pro mimi.pro těhulky je tam litrový nápoj mami,nebo tak nějak,dudlík,plínka,vlhčené ubrousky,čtení a krémy na bříško a strie a nálepka na auto děsná od indulony.
v tom druhém pro mimi bud brindák nebo dudlík,plínka,krémy pro miminka,vlhčené ubrousky a nějaký čajík,nálepka na auto a čtení a reklama.

marselina
3. říj 2008

10jdu do poradny,tak vám pak hned písnu zda jsem musela zase platit či nikoli.

susik77
3. říj 2008

ahojte, tak ja som v tehu nastastie nemusela platit ziadny pausal, len za mimor. ultrazvuky, tusim 300 kc a za fotky. Inak moj gynekolog ma tiez nezmyselne poplatky-napr. za pritomnost partnera u ultrazvuku-tusim to bolo 150 kc 😎 Asi ze v tom case nemoze obtazovat pacientky 😝
nastastie som cakala max. 1 hodinu, ked sa mi narodila mala a potrebov. som tam ist v sestinedeli tak som prakticky necakala vobec 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru