Úplně přirozený porod. Kde doporučíte?

amelia000
12. lis 2019

Ahojte, som sice slovenka ale nakolko nechcem ist rodit do mäsiarne tu na sk rozhodla som sa pre porod v cesku.
Citala som plno recenzii a prezrela fakt vela stranok, no ale aj tak si myslim zeby bolo najlepsie nechat sj poradit od vas.
Moje podmienky su:
- Ziadna kanyla
- ziaden nastrih hradze, holenie, klystir,
- prakticky ziadne tie rutinne zasahy (jedine v ohrozeni zdravia ok nastrih prezijem)
Hladam porodnicu kde by som si mohla sama urcit polohu v 1 aj 2 porodnej faze, mat bonding, dotepanie pupocnika, sukromie a muza cely cas pri sebe. Idealne ak by bola moznost rodit nejak v utulne vybavenej miestnosti.

Stretli ste sa aj s takou moznostou u vas? Alebo existuje nieco take?

texetka
15. lis 2019

@barchen Dala jsem příklad zemí, kde vím od známých jak to tam funguje. Ne že je to ideální 🙂 Každý systém má své ALE .
Upřímně - jsme za to aby si lidi rozhodovali jaký typ pojištění si budou platit a jaký ne. Zda jim stačí běžný - základní, nebo zda si chtějí připlácet a od toho si pak čerpat jisté nadst služby.

janamariemarketa
15. lis 2019

Slyšela jsem že Krnov a Vyškov. Ale v každém případě bych se více než na porodnici (i když to je taky důležité!) zaměřila i na doprovod, tedy vlastní PA nebo dulu. Z mé zkušenosti je to zásadní. I když jsou vstřícní, jsou to lékaři a vidí to prostě jinak (profesní deformace, únava, peníze pro porodnici, já nevím co ještě, nevis kdo bude mít službu.. ) . Budeš mít jistotu, (díky už vytvořenému vztahu a tomu že bude mít čas tě i lépe poznat,) že tvůj doprovod bude "kopat" za tebe.. Je to stručně napsáno, ale snad pochopitelné ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru