Ve které pražské porodnici s vámi může být partner celou dobu?

tesmoody
21. čer 2019

Snažím se v tom zorientovat. Zatím jsem pochopila, že není problém být na porodním boxu, ale že "příprava" probíhá někde jinde, na společném pokoji, kde partner být nemůže. Nevíte, které porodnice umožňují přítomnoust partnera celou dobu? Diky

rencinka87
21. čer 2019

@tesmoody v Podoli napriklad (tam jsem rodila ja a budu znovu, muzu doporucit, obzvlast pokud ti jde i o prirozeny porod bez zasahu). U Apolinare a v Motole to nejde, tam je “hekarna”. Nevim jak Krc, Vinohrady a Bulovka.

guinea
21. čer 2019

@tesmoody Na Bulovce to taky nejde, proto jsem jí zavrhla.

eldrag
21. čer 2019

Ono asi záleží na situaci, ja v podolí ležela na předporodnim hekačka na pokoji s další pani , na porodnim sale celou dobu se mnou muž byl i potom. druhy porod v motole, rovnou na sal, kde byl se mnou taky... jen na klystýr ho sestra vyhodila, ikdyz nechápu proč, když pak odesla a starat se musel manžel - ta sesterska peče při porodu tam byla pomala ale ted ned byl naval no.... jinak byl se mnou zase celou dobu.

journals
21. čer 2019

Neni to Praha, ale v Neratovicich v pripade nadstandardu to jde. Mela jsem vyvolavany porod a nez jsem porodila (3 dny) tak byl manzel na pokoji se mnou a pak po porodu take. Ve dne v noci 🙂

karlajasmine
21. čer 2019

Krc to taky nejde

moxha
21. čer 2019

Apolinář nejde..

berub
21. čer 2019

@karlajasmine v Krči to jde, ale musí mít nadstandardní apartmá tam může být manžel i přes noc. A na sále je to samozřejmost.

zuzaaaaa
21. čer 2019

Rodila jsem v Roudnici a můj muž byl celou dobu ve špitále semnou, měli jsme rodinný pokoj. Doporučuji!

jade85
21. čer 2019

@berub nadstandardní apartmán už v Krči není...

karlajasmine
22. čer 2019

@berub nadstandardní apartmá ani nevím že tam je?!

berub
23. čer 2019

@jade85 tak to ani nevim, je pravda ze sem rodila pred 2 lety

dandaa
23. čer 2019

V Podolí s tebou může být, ale jen když je nadstandardní pokoj. Jinak jsi na pokoji kde jsou i jiné maminky. Jinak na běžný pokoj tě dají když vyvolávají porod a jsi tam než se rozjede a nebo pokud máš prasklou vodu a bez kontrakcí. Taky dost záleží jak jsou volná místa. Můžou být plné pokoje a půjdeš rovnou na ten porodni box kde může být chlap pořád s tebou.

ada22
23. čer 2019

Myslím, že v Motole byly nějaký nadstandard pokoje, kde mohl být i partner po porodu. Je to ale již čtyři roky zpátky.

jancakmetkova
12. srp 2019

U Apolinaře semnou Teda celou dobu byl, ale já na žádné hekárně nebyla, šla jsem rovnou na box. Po druhé chci je taky tak abych na ní nemusela :D

lolam10
12. srp 2019

V podoli to jde.neni tam hekarna ale kazda rodicka ma svuj porodni box kde muze byt manzel celou dobu.pri prijmu tam akorat byt nemuze protoze je tam vic zen ale to je chvilicka nez vas vysetri a natoci monitor...

kuliseks
12. srp 2019

Vim, ze to v tehle diskuzich asi malokoho zajima a omlouvam se, nechci se hadat nebo tak neco, ale proste mi to neda.. proc se tolik zen stara a zajima o to, kde budou mit jake pohodli a partnera pri vsem, pomalu i pri klystyru a nezajima je spis to, jakou peci a profesionalitu dostanou pd doktoru v te jake nemocnici? Mne slo teda hlavne o to, kde se co nejlip postaraji o miminko potazmo me v pripade komplikací, to ostatni bylo dost vedlejsi.. znovu opakuju, ze to nemyslim spatne a nechci se hadat.. jen proste tomu nejak nerozumim 🙂 drzim palce vsem, co je porod ceka a aby jim tedy pomohl hlavne partner a nepotrebovaly tolik ty “odborniky” 🙂 i kdyz nepochybuji, ze se najde porodnice, kde je vsechno.. hezky den vsem

beatty
12. srp 2019

@kuliseks v ramci Prahy jsou vsechna pracoviste na takove urovni, aby se zachranila matka i dite.
Spousta komplikaci ale vznika prave zpusobem vedeni porodu.
Kdyz je rodicka v klidu a je porod alespon trochu prirozeny, rizika se vyrazne snizuji.
Prirozenym porodem tady mam na mysli zadne popohaneni a volba porodni polohy.
Obzvlast pokud tehotenstvi probiha fyziologicky a bez komplikaci. Potom je opravdu lepsi volba klidnejsi a vstricnejsi porodnice.

Ale kazdeho volba jest. Nekdo je paradoxne klidnejsi, kdyz ma za zady doktora, ktery mu diktuje co ma delat.
A nekdo z toho ma vetsi strach.

barchen
12. srp 2019

@beatty Rodila jsem 2x v jedné pražské masové porodnici a myslím, že jsem měla přirozené porody minimálně na úrovni mimopražských profláknutých porodnicích. Přenášela jsem obě děti, to první až 8 dní, nikdo mně nikam nehonil, ani v poradnách, nestrašil žádným vyvoláváním, žádnými komplikacemi, byla jsem doma až do poslední chvíle, v porodnici po příjezdu mi natočili monitor, nikdo mne nevyšetřoval vnitřně, teprve až na por. sálu, nikdo mi nevnucoval ani klystýr, ani jsem nemusela do sprchy, oba porody bez epidurálu a jiných oblbováků. U druhého dítěte při tlačení nebyl ani lékař, pouze PA. Akorát obě děti jsou porodila v tom "nenáviděném" polosedě na křesle, na zemi na čtyřech mi bylo blbý přivést dítě na svět. Jako chápu, že teorie je krásná věc a mnoho maminek by si přálo přivést dítě na svět v poloze vinyasa flow, případně zavěšené na laně jako u TRX (brát prosím s ironií) ale prakticky by to zvládlo pouze nepatrné promile žen. Protože fyz. kondička současných matek je žalostná. Vidím to na cvičení a v ulicích. Při podřepu by to po prvních dvou kontrakcích u tlačení vzdala většina, na čtyřech by možná některé vydržely déle. To neustále omýlené klišé o masových porodnicích a jejich metodách se tady drží jako klíště. Ale doba se změnila, ve většině případů může žena odmítnout cokoliv, co neohrozí dítě. Samozřejmě je rozdíl slušně to odmítnout anebo mávat popsanou A4, kde má matka rozepsané na minuty i návštěvy toalety. Ale zaráží mne jedna věc, přesto i tady na MK je vidět strašné paradoxy, většina chce rodit přirozeně, ideálně i bez přítomnosti lékaře a do 48h. vypadnout z nemocnice ale pak je tady polovina dětí po 6m na UM, matky řeší, jak se vyhnout všemožným preventivním testům, nabraná kila v těhotenství a po něm neřeší a první fyzická aktivita (nedej bože sport nebo namáhavější práce) znamená výrazné ohrožení nenarozeného dítěte. Takže tedy, jak je s tou přirozeností? Budeme přirozené ve všech směrech nebo jenom v těch, ve kterých to vyhovuje té konkrétní ženě? 😉

kuliseks
12. srp 2019

@beatty presne to jsem ja 🙂 jsem radsi, kdyz mam za zadkem odbornika 🙂 a opravdu me vsude odbornici jsou.. i v ramci Prahy 😉 do Krce by me nikdo nedostal na zadne oddeleni dobrovolne a vim, ze nejlip se o miminka postaraji u Apolinare, to bylo pro me stezejni,. Ale kdo chce co, at ma to 😉

drakenn
12. srp 2019

@kuliseks tak jde asi o tu psychiku ženy, ta je nejdůležitější. Ženy se chtějí cítit bezpečně, pohodlně. Pak se jim lépe rodí. Je přeci známo, že stres způsobuje komplikace

urtica
12. srp 2019

@kuliseks Mně připadá, že příliš často je pohodlí a psychika dávána do rozporu s bezpečím, přitom tyto dvě věci jdou (nebo by měly jít) ruku v ruce - zejména u porodu(!). Pokud je mi známo, tak celou 1. dobu porodní výrazně ovlivňuje oxytocin - hormon štěstí, který se vylučuje jen pokud je žena v klidu a v pohodě...u vystresované rodičky tím pak automaticky dochází k zástavě děložní činnosti a ke komplikacím. Někdo je odolnější, někomu (jako třeba mně) stačí jedna nepříjemná sestra a je zaděláno na problém..

karlajasmine
12. srp 2019

@kuliseks psychika ženy totiž strašně moc ovlivňuje průběh porodu, to není můj výmysl ale fakt.. To je to samý jako při samotným dělání miminka.. Těžko chlap "skončí", když bude mít za zadkem nepříjemnou doktorku.. Je to fakt hodně podobný. V Krči je dost odborníků kteří mi zachránili dítě a zároveň moc příjemné prostředí. Každá žena by si zkrátka měla vybrat prostředí, kde se bude cítit dobře A zároveň kde je odborný personal.

urtica
12. srp 2019

@karlajasmine Jj, já toto řešila před druhým porodem s jednou psychoterapeutkou přes porody a snad prý porod (vypuzení dítěte) - sex (dosažení orgasmu) - kojení (spuštění laktace) fungují na velmi podobném principu...

sisakysela
12. srp 2019

@urtica naprosto s vami souhlasim! Myslim,ze v dnesni dobe je pece v porodnicich na urovni vsude a i naopak v tech vyhlasenych (Apolinar,Podoli) se muze neco pokazit. Proto pro me pri vyberu porodnice bylo primarni to,abych se citila co nejvic v pohode. Budu rodit v Neratovicich s vlastni porodni asistentkou (ktera me provazi tehotenstvim a pripravuje na porod) a s manzelem (pokud budu JA chtit) po celou dobu se mnou. Jestli budu mit nadstandart a k obedu prvotridni kuchyni je mi opravdu jedno, ale vim,ze vzhledem k tomu,ze je to tak intimni okamzik v zivote,tak nejsem zvedava na neprijemny personal,ktery me akorat vystresuje. Ale kazdy ma preference jine. Ja vsak verim, ze psychicke naladeni dela 90% uspenosti🙂

urtica
12. srp 2019

@sisakysela Rodila jsem tam též s vlastní PA a super 😉

zuzajulie
12. srp 2019

Ja Vinohrady a vyhnali ho, az na sal mohl nekdo byt. Ale zas na druhou stranu jsem tam byla spokojena, a kdyby tam se mnou zustal, tak mu asi nereknu nic pekneho 😀

nita1984
12. srp 2019

Základ je ten, aby každá rodila tak, jak si přeje. Osobně volím malou mimopražskou porodnici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru