Výběr porodnice Obilňák nebo Bohunice?

lila4
11. bře 2019

Ahoj,
chtěla bych od Vás znát zkušenosti dobré i špatné a popřípadě doporučení, která porodnice je podle Vás lepší. Jen dodám, že mám těh. cukrovku s inzulínem, takže mám na výběr pouze z těhle dvou variant 🙂

ocetnicek
11. bře 2019

Obilňák za mě fajn, staré prostředí, ale personál v pohodě, mně tedy nesedla moje PA, ale třeba narazíš na jinou. To staré prostředí se dá vydržet, co mě ale tenkrát fakt vadilo byly špinavé sprchy, neumytá krev na kachličkách, no z hygienického hlediska nic moc. Teď budu volit Bohunice, protože z posledních recenzí jsem nenarazila na žádnou špatnou.

lila4
autor
11. bře 2019

@ocetnicek Děkuji za info a nevíš náhodou jak je to tam z prohlídkama? Protože na stránkách jsem se dočetla o víc termínech, tak jsem z toho zmatená 😂

ocetnicek
11. bře 2019

Myslíš jako monitor? To jsem chodila jednou týdně a pak před porodem dvakrát týdne a pak si mě tam už nechali. Na péči si nemůžu stěžovat, jen ta hygiena no..

lila4
autor
11. bře 2019

@ocetnicek no ja myslela prohlídku sálu v Bohunicich, jestli se tam třeba náhodou nechystáš taky kouknout 🙂

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
narnell
11. bře 2019

@lila4 Já jsem byla moc spokojená v Bohunicích (za měsíc se tam chystám znovu)😊 I přes komplikace u porodu ( krátká pupeční šňůra - malá musela jít zvonem), všechno proběhlo v pořádku. Personál perfektní. Za mě doporučuji.

jeanny13
11. bře 2019

taky jsem byla 2017 v bohunicích a teď se tam chystám znovu. Volila jsem mezi obilňákem a bohunicema, ale nesnáším prostředí starých nemocnic, takže bohunice vyhrály. Pěkné porodní pokoje, pěkné odd. šestinedělí. Personál (až na jednu sestru z novorozeneckého) perfektní.

petulejan
11. bře 2019

@ocetnicek nevím co je na tom pravdy,ale prý se na monitory teď nechodí,jak to bylo tři týdny před porodem. Známá si tam volala a prý ji objednali až na 40 týden. Pokud je těhotenství ok tak se nedělají ani ozvy ani monitory. Byla v Bohunicích.

peta34
11. bře 2019

Já minulý rok rodila na Obilňáku. Prostředí staré, ale sprchy a toaleta čistá. Co bylo uplně nejvíc, byly naprosto skvělé sestřičky na novorozeneckém oddělení a fajn sestry na popordním gynekol. Skvělý přístup 24h denně. Hodně podporují kojení. JInak předporodní kurzy jsou 3 celkem o ničem kromě jednoho, kde se jedná o kojení atd. Na monitoru jsem byla asi 3-4x před porodem.

nika_nadherna
11. bře 2019

Rodila jsem teď v lednu v Bohunicích. Prostředí pěkné, útulné. Byl nával, takže na šestinedělí jsem chvíli čekala na uvolnění pokoje po porodu, ale to je maličkost. U příjmu jsem měla trochu nepříjemnou PA, bohužel nevím jméno, která mi nevěřila, že rodím, prý jsem moc vysmátá, ale já si tam přišla porod užít a ne ho protrpět 😂 Naštěstí u porodu už byla jiná. Co mi vadilo, tak že na šestinedělí byl ráno na pokojích provoz jak na nádraží. Co chvíli tam někdo chodil, sestry, uklízečky, sanitářky...To je ale zřejmě všude. Ale některým bylo zatěžko za sebou zavírat dveře nebo s nimi naopak práskly, že nám budily děti. A jídlo teda příšerný, ale jak má člověk hlad, tak sní všechno. Vhodná mi ale ta strava nepřišla pro kojící. A tolik pěčiva, co jsem tam snědla za pět dní, tolik nesním normálně za měsíc 😂
Monitory nevím, rodila jsem předčasně, ale taky mi říkali, že objednávají až od termínu, kvůli tomu návalu.
Na prohlídce jsme byli, v sobotu od 14hod, myslím. Byla to přednáška o tom, kdy jet do porodnice, jak probíhá porod atd. Pak prohlídka porodních boxů, pokud jsou volné a prohlídka šestinedělí.
Jo a pokud pojedeš k porodu, tak v noci je otevřený jenom vchod do areálu z ulice Kamenice, hlavní brána ani vchod z Jihlavské není otevřený. To nás osobně překvapilo

diewcatqoo
11. bře 2019

Ahoj, rodila som pred 2 rokmi na obilnaku. Porod bol na nadštandardnej izbe, pretoze vsetky ostatne boli obsadene. Bola tam vana, sprcha, balon, radio, porodna stolicka, myslim, ze aj rebrik, vsetko super, ciste. Porodna asistentka bola za co najprirodzenejsi porod, co by mozno niekto uvital, ale mne to uz slo trochu na nervy a chcela som to nejako urychlit. Vzdy mi vysvetlila, co sa bude diat, ako predychat konktrakciu a pod. Pri prijme mi bolo povedane, ze respektuju porodny plan.. ale ja som ziadny nemala.. a ze je moznost volby polohy, ale kvoli komplikáciám som musela rodit klasicky v leze.
Co sa tyka oddelenia sestonedelia, boli sme na izbe dve, takze pohoda. Izby fajn, wc a sprchy trochu starsie, ale ciste. Sestricky vacsinou fajn, akurat na jednu, ktora mi na syna hundrala, ze je "vzteklina vztekla", pretoze sa nechcel prisat a plakal. Co sa tyka kojenia, vsade maju letaky, ze sa snazia co najviac podporit kojenie, ale mne teda moc nepomohli. Rozkojili sme sa az doma v klude.
Na monitory som zacala chodit 2 dni pred terminom porodu a chodila som kazdy druhy den. Tyzden som prenasala, 2x mi robili hamiltonov hmat, ale vzdy az po mojom dovoleni.

lila4
autor
12. bře 2019

@poah
@narnell
@jeanny13
@peta34
@nika_nadherna
@diewcatqoo Děkuji moc všem za názory a info 🙂

misicka455
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru