Výbírám mezi pražskými porodnicemi. Poraďte

elischka
16. kvě 2011

Dámy prosím o Váš názor - momentálně stojím před klasickým rozhodováním, v které z pražských nemocnic se registrovat k porodu - nejbližší je Vinohradská. Obecně asi na posledním místě z pražských porodnic - ale říkám si, že všechno je o lidech, na blbé můžu narazit všude - tak proč se za nimi trmácet, když naopak ty super můžu mít za rohem? Začala jsem si číst i různé recenze a popravdě mi v rozhodování vůbec nepomáhají. Jak vyřešit tohle dilema? Řešily jste něco podobného nebo jste měly hned jasno?

elischka
autor
17. kvě 2011

ahoj holky, děkuji za vaše "zkušenosti" - asi se zkusím v daný termín podívat na registraci v Podolí a když už bude plno, tak to budu řešit dál - nehodlám se tím stresovat.o)

weri1
17. kvě 2011

já bych třeba ani na nadstandart nešla, měla jsem super maminky na pokoji a dost jsme se nasmály a že byly záchody na chodbě? to mi vůbec nevadilo, však dojít jsem tam došla tak co. a hlavně taky je super v Podolí ty porodní boxy.

petka80
17. kvě 2011

Taky se muzes vykaslat na prazsky velkoporodnice a zvolit nejakou mensi mimoprazskou. Ja jsem z Prahy 10 a Vinohrady mam taky nejbliz, ale tam bych teda nechtela rodit ani za nic, tak jsem hledala jinou moznost a nakonec se rozhodla pro Neratovice - rodila jsem tam 2x a maximalni spokojenost.
Ono hlavne zalezi na tom, co je pro tebe osobne pri a po porodu nejdulezitejsi. Pro kazdeho to je neco jineho 😉 🙂

elischka
autor
17. kvě 2011

myslím, že soukromí a chápavý přístup, pominu-li odbornou stránku věci, kterou stejně jako laik neposoudím

romcovaklarka
17. kvě 2011

@elischka Ano jak píše @petka80 o Neratkách jsem slyšela taky super reference i kamarádka tam rodila a spokojenost, ale pro mě je to daleko, ještě přes celou Prahu. Taky Havl. Brod prý super ale taky trochu z ruky 🙂 No a pro mě teda nakonec ten Benešov. Je to fakt, určitě ještě ty menší porodnice zvaž, kor jestli je pro tebe důležitý přístup personálu a soukromí a jestli nemáš nějaké rizikové předpoklady (jako jo, každý porod se může nějak zvrtnout, ale přece jen předem víš, zda máš třeba cukrovku, vysoký tlak nebo jiné nemoci... - pak jdi jedině do velké pražské porodky s JIP)

weri1
17. kvě 2011

tak já si třeba na přístup personálu v podolí nemůžu stěžovat, velice milí...a hlavně nikdy člověk neví co se může zvrtnout při porodu, takže já bych do menší nešla ,kor když jsem z PRahy

karol84
18. kvě 2011

já si vybrala podolí - kvůli samostatným porodním pokojům, možnosti přítomnosti partnera po celý porod (včetně 1. doby porodní) a taky kvůli určitému pocitu "bezpečí", který jsem měla díky novorozenecké jip apod. personál byl super - při poradnách, porodu i na šestinedělí. skvrnou na kráse této porodnice jsou nezrekonstruované odd. šestinedělí - ale to se dá vydržet.

sipkova1
30. kvě 2011

Ahoj holky, můžu se zeptat jak moc jste při rozhodování o porodnici braly v úvahu vzdálenost? Braly byste nemocnici, která má lepší pověst a vybavení a je dál nebo tu, která má horší pověst a vybavení, ale je blíž? Děkuji

kristi
30. kvě 2011

myslim, ze u me to vzdalenosti nebylo, z Cercan to bylo a bude pres 40 km jak do Apolinare tak do Podoli....byla jsem v Podoli, nejak mi bylo blizsi

korcula
30. kvě 2011

ahojky, já teda 2 krát podolí a pokud se zadaří potřetí, tak jedině tam... hrozně se milíbí to soukromý při porodu a 6N se dá přežít...🙂

karol84
30. kvě 2011

@sipkova1 brala jsem v potaz kvalitu i vzdalenost. nicmene v praze je pri zacpe vsechno daleko a kdyz je provoz volny - napr. pres noc, tak se zase dostanes autem skoro vsude celkem rychle...

sipkova1
30. kvě 2011

@karol84 no právě, jenže člověk předem neví, jestli pojede v dopravní špičce nebo ne 🙂 . Já bych chtěla do Podolí, ale nejblíž mám Bulovku…

karol84
30. kvě 2011

@sipkova1 no ja jsem tim chtela rict, ze ve spicce je problem dostat se kamkoliv a naopak v noci se dostanes celkem rychle i na druhou stranu prahy, takze je to vlastne skoro jedno, kde ta porodnice lezi (pokud teda nemas to stesti a neni hned za rohem a nemusis jezdit nikam). o bulovce jsme taky uvazovali, ale vyhralo podoli. pokud by se nepovedla registrace v podoli, tak jsem to sla zkusit prave na bulovku. nechci strasit, ale byt tebou, tak si take pripravim aspon 2 varianty, kdyby se v prvni vybrane porodnici registrace nepodarila + dalsi varianta se hodi i v pripade,ze ve vybrane nemocnici zrovna maluji/vyhlasi stop stav apod. kdyz to na tebe prijde...

sipkova1
30. kvě 2011

@karol84 Ahoj, děkuju moc za odpovědi. Já právě tu Bulovku mám za rohem, ale mám k ní docela negativní vztah, ležela jsem tam na jiném oddělení a tak nějak se mi tam prostě nechce. I když zase ten pocit, že to je za rohem, je fakt lákavý i z hlediska toho, že se tam dochází několik týdnů před porodem, na předporodní kurzy...

karol84
30. kvě 2011

@sipkova1 to docházení před porodem zase nebylo tak hrozné - mě sice bolely kyčle jak děs, ale už bylo skoro jedno, jestli dojít několik metrů po bytě, nebo dojet do porodnice... 🙂 většinou objednávají tak kolem 37. týdne první poradnu, někdo jde třeba až v 38. týdnu, takže máš i šanci, že těch poraden zas až tolik nebude... a na porodní kurz můžeš chodit kamkoliv nebo třeba i nikam. jen bych doporučila ve vybrané porodnici navštívit porodní sál. a co se týče podolí, tak předporodní kurz je na 3 sezení, my měli 2 v jednom dni, takže jsme jeli kvůli kurzu také jen 2×. pokud máš k bulovce jakoukoliv averzi, tak bych neváhala a zkusila se určitě registrovat v jiné porodnici - a vzdálenost bych nebrala až tak v potaz. není nic horšího, než rodit v porodnici, ve kterou nemáš důvěru. když se registruješ v podolí, tak ho máš prakticky v centru a až začne porod, tak se tam nějak určitě dostaneš (přinejhorším taxikáři většinou vědí kudy jet i v největší špičce, nebo s partnerem nastudujete alternativní trasy podle denní doby 😀 )

weri1
30. kvě 2011

@sipkova1 já bych jela do Podolí i kdyby byla dál 🙂

elischka
autor
31. kvě 2011

holky děkuji vám všem, skutečně jste mi pomohly srovnat si priority a také u mě vyhrálo Podolí - mimochodem dnes nás u registrace bylo "jen" 6

azeretka
31. kvě 2011

@elischka jéé, ty jsi byla dnes, tak to máš nejčerstvější informace, já se chystám příští týden, když jsem si volala na kartotéku, tak mi tvrdila, že stačí když přijdu mezi šestou a sedmou, ale to se mi zdálo pozdě. Co si o tom myslíš, podle dnešních zkušeností? moc děkuju 🙂

karol84
31. kvě 2011

@azeretka nikdy nevis predem, zda se v dany den prijde registrovat 5 nebo 15 tehotnych - radeji bych to neriskovala a prisla do 6

elischka
autor
31. kvě 2011

@azaretka ono je to asi opravdu individuální, protože 1. tatínek tam byl prý už v 4,15 h! a poslední přišla paní asi v 6,15 h. Tak bych řekla, abys měla klidné svědomí, dorazit v 5,30-5,45 h - přesně jak píše @karol84

azeretka
31. kvě 2011

@elischka @karol84 děkuju holky, souhlasím s Vámi, pro klid duše fakt raději dřív, nikdy nevíš a projednou to člověka asi nezabije 😉

sipkova1
31. kvě 2011

@elischka 4:15 Ty mě děsíš, to já mám ještě půlnoc 🙂 . Můžu se zeptat jak přesně ta registrace v Podolí vypadá? Je tam otevřeno už před tou sedmou ráno? A dávají tam předtím nějaká pořadová čísla? Ta registrace je dole v kartotéce?

sipkova1
31. kvě 2011

holky, jen doufám, že se u té registrace nepoperem 🙄

karol84
1. čer 2011

@sipkova1 registrace je v kartotéce, budova je otevřená, kartotéka nikoliv - čeká se na chodbě před kartotékou. žádná pořadová čísla nebyla. cca 15-30 minut předem přijde sestra a dá na dveře papír, na který se zapíšete v pořadí, ve kterém jste přišly. registrace začíná po otevření a je hotová během pár minut

elischka
autor
1. čer 2011

@sipkova1 4,15 h mě taky šokovalo, ale fakt to nemá cenu být tam tak brzo.o) a prát se určitě nebudete.oP....spíš je to takové zpestřední pro zaměstnance, kteří přichází do práce

sipkova1
1. čer 2011

@karol84
@elischka
Ahoj holky, děkuju za info.
Tak doufám, že tam nebude nějaké handrkování, kdo přišel dřív a kdo později. Já chodila do Podolí na reprodukční imunologii a tam si pár při příchodu vzal pořadové číslo a bylo to vyřešený, to mi přijde super řešení.
Jinak manža si ze mě dělá srandu, prý ať napíšu do diskuse, že v Podolí je to hrozný a tím zmenším konkurenci na registraci 😀

karol84
2. čer 2011

@sipkova1 to by se tak rychle nerozsirilo :D musela bys zalozit spoustu nicku na spouste webu s dostatecnym predstihem a nenapadne, ale vytrvale zhorsovat povest :D a pripravit se na to, ze s tebou budou polemizovat spokojene byvale i soucasne klientky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru