Zkušenosti s porodnicí Krnov

ivanastoskova
10. únor 2019
nikahavel
11. únor 2019

Čauky ta porodnice je vyhlášena, já tam nerodila , ale když jsem potratila byla jsem na chatě v Jeseníkách a jeli jsme tam. Dělali mi tam laparoskopie a sekci a upřímně jsem neměla lepší zkušenost z jiné nemocnice. Celé to oddělení je fajn. Dali mě jako jedinou na pokoj abych si mohla pobrecet a sestra šla se mnou i na sál, požádala doktora aby mohla být se mnou. Hrozně to pomohlo. Všichni byli úžasní. Kdybych to neměla z Ovy tak daleko jela bych tam i teď rodit po této zkušenosti.

kkk612
11. únor 2019

@ivanastoskova porodnice vyhlášena sice je, ale občas se hold taky něco někde nepovede (kamaradku hodně špatně zašili po císaři), asi tak jako všude. Pocházím z Krnova, rodit budu také tam, ale spis protože tam mám celou rodinu, která se mi postará o psy a manžela 😂 a asi také protože tam nemají problém s vedením porodů soukromou PA, když není žádný problém a snaží se vyhovět porodnim přáním. Takže porodnice fajn, ale sestinedělí prý hrůza, sestry mnohdy protivné, když se vyskytne nějaký problém, takže pro prvorodicku prý celkem šok. Strava samozřejmě také pouze jen 3x denně, ale vaří docela uspokojivě.

nikahavel
11. únor 2019

@kkk612 mám podobnou zkušenost i z Ostrava Vítkovice, porodnice dobrá a šestinedělí úplně otřesná sestra. Přijde mi co jak tak poslouchám obecně že už je to snad i kolorit. 😂😂😂

kkk612
11. únor 2019

@nikahavel Jo očividně Jo. Všichni se chlubí, jak strašně podporují kojení, ale když to nejde, tak se k vám chovají otřesně, ne že by zavolali laktacni poradkyni a ta vám v klidu vysvětlila a ukázala možnosti. Většinou co slyším, tak chytí prso a nacpou ho miminu do pusy a snaž se. Takže trauma matka, trauma dítě a po 4 měsících marneho snažení končí na UM. Já teď bydlím v Bohumíně, chodim k Lukačove, tak jsem se rozhodovala mezi Vítkovicemi a Krnovem, divala se na soukromé PA, ale nakonec jsem se opravdu rozhodla pro Krnov a domluvila se s místní PA. Proste cca 14 dnů před porodem budu naložená u rodičů a počkám, až to přijde. Nechce se mi jet narychlo z Bohumína do Krnova, když už budu rodit. Člověk nikdy neví, co se na cestě stane, jestli nebude zasekana Poruba nebo Opava, nedejboze Krnov, který mezi 15-16 hodinou je taky fajn zasekaný a když člověk neví, jak se do nemocnice dostat bočními ulicemi, tak to taky stojí za to. Navíc rodiče bydlí 300m od nemocnice 😂 Ale jedno velké plus pro Krnov, mají tam zajímavou porodní stoličku, na té to asi zkusím.

nikahavel
11. únor 2019

@kkk612 úplně stejná zkušenost s tím kojením. Po 30 hodinovém porodu mi pak donesli malou a já na ni koukala a ta sestra po mě doslova zařvala, tak ji laskavě nabídněte to prso ne... No to bylo něco na mě poprvé v životě jsem viděla tak malinké dítě a to se znala s mojí matkou, měla u ní ve školce své dítě a i přes to se ke mě tak chovala. A pak si mi neustále chodili stěžovat, že dcera už 7x kakala a že ji musí furt umívat. No tak jako já za to můžu. Kojila jsem pak 18 měsíců, ale pomohla jsem si sama homeopatikama protože mi nešlo ty prsa rozkojit. Oni ji jen cpali příkrmy a žádná pomoc. Jediné na čem neustále trvali bylo co 3 hodiny malou budit, dnes vím jaká je to blbost když děcko pěkné přibírá. Za každou cenu jsem chtěla domu, chtěli nás tam držet kvůli tomu dlouhému porodu, ale tak jsem otravoval, že mě nakonec po těch 3 dnech pustili. Já zas měla dost hlavně s doktora co mě přijal, zástupce primáře. Prvně mi tvrdil že má malá sotva 2500kg a že se mi ztrácí plodová voda takže už den po termínu mě donutil k vyvolávání což bylo naprosto to nejhorší dnes vím že mám posunutou ovulaci a malá prostě potřebovala čas a samozřejmě měla pěkně přes 3 kg úplně ukázkové miminko. A nejlepší byl v tom že si myslel jak není vtipný když neustále opakoval co ty baby furt janči že zubař je daleko horší než nějaký porod. No to neměl 2 dny v kuse kontrakce co 5-10 min a neotevíral se vůbec 😂😂😂😂😂

kkk612
11. únor 2019

@nikahavel jej, já jen doufám, že u mě porod bude fyziologický, vše půjde tak jak já chci s mou PA :D, malá bude po narození v pohodě a max. do tří dnů jdu domů, déle v porodnici nebudu ani omylem, pokud nebude potřeba. Zatím nám vše vychází dle plánu :D :D :D

nikahavel
11. únor 2019

@kkk612 všechno bude v pohodě neboj u nás se taky nic nedělo jen to blbě odhadů a tím vyvoláváním to bylo utrpení. Kdyby můj doktor nebyl zrovna v Africe tak bych to konzultovala s ním ale hold to tak nebylo. Uvidíš vše bude ok jen si ustát sebe a víc cítit co je dobré

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru