Ledňátka 2019

tsasenka
8. kvě 2018

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂

priefi
21. zář 2018

@tsasenka hodne se je kupuje v polsku v biedronce. Ja je jeste teda nezkousela, ale mam v planu. Ale myslim, ze nekdo nekde v diskuzi o plenach psal, ze jdou sehnat i pres net nekdo doplnil, ze albert ma stejneho vyrobce a ze to je defacto to same, ale pry albert pleny o trochu sice pry vyjdou draz nez v tom polsku dady. Ale ani sovy z alberta jsem nezkousela.

krisatko
21. zář 2018

@tsasenka já se vám každý den, nebo Ob den... Zatím mám 3 kila nahoře.

priefi
21. zář 2018

@krisatko tak na to bacha, Tvoje holcicka muze mit stejnou nesnasenlivost, ale taky nemusi. Moje mamka nesnesla nic v usich krom zlata, u me to same. U me to pretrvava a mamka pred nedavnem nabodou zjistila, ze se neco zmenilo a dokaze v usich nosit kde co (cca od 55 let) a ma tech nausnic najednou tunu 😂😂😂 paradnice se z ni ted stala 😂😂😂 ale jako mi se to libi, ale ja hold nemuzu

krisatko
21. zář 2018

@priefi můžu zkusit bílé zlato, ale žluté se mi nelíbí.... Hodinky mám z chirurgické oceli i snubní prstýnek, tak by to jednak vypadalo divně a druhak mi to přijde jak na starší ročníky

priefi
21. zář 2018

@tsasenka ja na tu vahu radeji ani nelezu. Hrozim se uterka 😂😂😂 naposledy, kdyz jsem tam vlezka na vahu, tak 11+ 😭😥😂

sarkoc
21. zář 2018

Dadda penky buď osobně v Polsku v Biedronce a nebo najít někoho, kdo je nakupuje ve velkém a dováží sem...pak je tu samozřejmě prodává malinko dráž, ale jsou fakt perfektní...kdybych se nerozhodla látkovat+eko plenky, tak jdu do nich zase (pokud by teda malé vyhovovaly)...my jsme si vždycky alespon jednu dovolenou ročně plánovali někde na severu, Jeseníky, Krkonoše atd, že se ako jeden výlet vyrazilo pro plíny :D A jinak jsem kupovala od někoho, kdo právě vozí ve velkém sem...nejlepší je najít nějakou maminku v okolí 🙂

krisatko
21. zář 2018

Jinak holky dneska super noc.... O půl 10 večer mi ve spajzu vybuchly dvě sklenice s moštem, tak jsem následně musela všechny vytáhnout a zkontrolovat. Jedna mi udělala gejzír IV kuchyni, takže malování se mi do Vánoc nevyhne, pak už jsem je otvírala venku. Některé jen sykly, některé trochu vyšuměly, některé byly jak sopka. Všechno znovu převařit, zavařit a pak naskládat do lednice. No dost jsem šla tak o půlnoci a vstávala v 5. A jak dojedu z práce, čeká mě velký úklid 😣 budu muset odsunout sporák, vyšplhat na linku a všechno lepivé jablečné utřít ☹ veselo.....

priefi
21. zář 2018

@krisatko jaj, to Ti teda nezavidim 😔

tsasenka
autor
21. zář 2018

@krisatko Jé, tak to je nepříjemné ☹

halasovci007
21. zář 2018

@priefi ja teda poverciva tolik nejsem.Ale chapu to.Kdyz jsme se vzali myslela jsem ze miminko bude hned a objednavala jsem z netu prkotinky a pak dva roky nic.Psychika v haji a vecicky putovali v nasim do skrine,abych je nemela doma (poznamenavam,ze to byli takovy prkotinky) a cekalo se.Dekzji za tipy.Jak rikam ubrousky nejhorsim pouziju v domacnosti,ale plenky jibe vyuziti nemaji.Je rozhodnuto pro sovickove se nejede 😊😉

halasovci007
21. zář 2018

@krisatko jaj malovat ještě,to je teda fakt škoda. 😣

sarkoc
21. zář 2018

Jinak ještě k těm plenkám, na dcerku jsem ty úplně nejmenší měla s vykrojením na pupíček, myslím, že takové fialové Happy Bella nebo tak něco...a sestřičky v porodnici je neznaly a hrozně je chválily, že je to super a měly by to dělat na všech plenkách...ted se chci kouknout, jestli se něco takového nedělá i mezi ekoplenkami...

krisatko
21. zář 2018

@sarkoc tu ochranu pupíku mají aji ty co jsem dostala jako testovací vbalicku od doktorky, jmenuji se nějak babylove nebo tak nějak

sarkoc
21. zář 2018

@krisatko aha, tak ty jsou z DM a měly by možná být i nějak částečně eko, pokud nemají víc řad 🙂 Já už to pak nezkoumala, protože když byla větší, naprosto nám vyhovovaly ty Dada, tak ani nevím, co se dělá...třeba se toho chytlo víc firem a dá se vybírat 🙂

malecek
21. zář 2018

Holky plenky Dada se kupují v Polsku v Biedronce,my je vozime k nám už třetí rok a za celou dobu si snad jen pár maminek stěžovalo, že by jim nesedly, já doufám že nám sedět budou. 😇😇

krisatko
21. zář 2018

@sarkoc co jsem se dívala na letáček tak mají jen více velikostí jak všichni. Jinak těm indikátor vlhkosti mají i ty Pampers co mám vel. 2 i tyto. Tak jsem si oddychla že nebudu muset nic koumat 😂

sarkoc
21. zář 2018

@krisatko Inikátor vlhkosti? To jsem nikdy nevyužila :D P(r)očůraná plína se pozná i bez toho...ani upřímně nevím, že to na plínách je :D...jinak s Pamperskama uvidíš no, mě strašně smrděly a jsou celkem silné na to, že jsou to jednorázovky...spoustu maminek s nimi není spokojených a samozřejmě také spoustu je, takže to chce fakt zkoušet no, jako asi všechno 🙂

priefi
21. zář 2018

@sarkoc v porodnici jsem u syna dostala testovaci asi hipp a taky mely vyrez, ja mela pampers zelene 1 a mam pocit, ze to taky mely. Tak ci tak, tim, ze syn mel 49 cm, tak jsem je vsechny musela zahybat, protoze i pres orez na pupicek byly velke 😅 Indikator vlhkosti ma jen pampers premium care a jeste jedny plenecky, ostatni to nemaji 😉 mozna i 1 u klasickych pampers, ale ted si nejsem jista. Ja ho totiz zaznamenala az pozdeji 😂😂😂😂 kdyz jsem zkoumala, co to je a proc to jako meni barvu 😂😂😂😂

tsasenka
autor
21. zář 2018

Holky, tak jste mě těma Dada plenkama popletly hlavu, našla jsem si je na netu a i s dopravou vychází cenově moc dobře. Tak zkusím objednat pár balíků na vyzkoušení 😀

bemo
21. zář 2018

@halasovci007 s těma plenkama to nemůžeš dopředu vědět. První dvě děti nosili všechny možné značky a nepamatuji si že by jim udělali nějaké zle. Tak jsem uvažovala i u třetího dítěte a najednou to bylo jinak. Ze začátku měla jen pampers ty drahé a až byla věští tak snesla i ty zelené, ale sovicky nikdy, ty zůstaly pro naši čtvrtou. Takže dopředu bych nic nenakupovala, alespoň ne ve velkém.

@halasovci007 já byla u všech třech holek na náušnicích a to nastřelenení bylo v pohodě, ani nepípli. To je taková rychlovka.
Mojí sestře naši nevím proč náušnice nenechali píchnout a v dospělosti s tím měla problém a několikrát si nechala dírku zarůst, než jí to přestalo dělat zle.
Já můžu mít na sobě jen zlato, vše další mi dělá zle.

krisatko
21. zář 2018

@priefi já to mám právě napsané i na těch 2 :-O že tam je.....

journals
21. zář 2018

@bemo Právě, mě taky přijde dost riskantní nakupovat dopředu zásoby jak plen, tak kosmetiky. Co pak s tím, když to vyhovovat nebude?

veselaopicka
21. zář 2018

@zetta01 tak to ja uz musim tehotensky tak od 4. měsice protože ja uz neobliknu nic a ani jednu bundu.. zatim mam jen bricho a jde mi do predu hodně.

zetta01
21. zář 2018

@veselaopicka já mám naštěstí kalhoty bokovky takže je zapnu pod břichem, taky mi roste břicho hodně do předu a boky mám naštěstí pořád stejné. Ale je fakt že prostě ty těhotenské jsou opravdu daleko pohodlnější. Já jsem přes léto nosila šaty a nebo obyč.legíny které jsem měla ohlé pod břichem, ale nebylo to moc příjemné, ale nechtělo se mi utrácet za těhotenské kapri to jsem si říkala, že nějak vydržím a koupila jsem si rovnou dlouhé legíny a na zimu si je koupím akorát zateplené já se v nich cítím nejlépe

tsasenka
autor
21. zář 2018

@journals Popravdě, já jsem vždycky měla nakoupené hodně, protože po porodu se do města nedostanu. Bydlím na vesnici a popravdě jsem byla ráda, že mám doma zásobu plenek, ubrousků a kosmetiky a že nemusím posílat manžela něco kupovat. Jakmile mi holky trochu povyrostly, už jsem si jezdila nakupovat s nima. A teď mám taky malou zásobu, tak na 2 měsíce.

journals
21. zář 2018

@tsasenka No já důvod chápu, chápu slevy, chápu že pak nemusí být příležitost, tomu rozumím, ale co budeš dělat s tou dvouměsíční zásobou, když se ti dítě bude osypávat? Co pak? Však dojet nakoupit pleny může manžel i sám, případně objednat online.

priefi
21. zář 2018

@krisatko je to mozne, ze i 2 je maji, ale my jsme zelene 2 nepouzivali, tak nevim 😊

tsasenka
autor
21. zář 2018

@journals Mně se teda nestalo, že by se mi děti oprudily z plenek, nikdy. I když ta druhá měla kožní problém, tak zadeček měla vždy OK. Já teda při každé výměně plenek pořádně natírám zadeček a měním plenky dost často, aby byly v suchu. A obě mají dost citlivou pokožku, často s výskytem ekzému, ale nikdy to nebyl problém z materiálu plenek. Některé plenky nám nesedly, protože třeba protíkaly a mimčo jsem mokré až na zádech.
Takže teď mám doma 4 ty malé balíky plenek z Dmka, zkusím koupit Dada a ségře zbyly Pampersky. No, u prvního jsem měla zásobu na půl roku dopředu 😀

halasovci007
21. zář 2018

No ja nejake jedny dvojky koupim a uvidim.Alespon jedny..Az nas pusti z porodnice budu ze vseho vypleskla (prvni potomek) tak at mam komfort alespon v tom,ze budu pripravena.Nez se s malou szijeme a uvidime co ji vyhovuje, chci mit doma vybaveno.Jasny kdyz ji to nesedne koupime neco jineho.Treba moje kamaradka strasne chvali plenky Monperi - jsou pry drahe jako Pampers,ale mnohem lepsi rikala.Ja si objednala teda vzorecek.Uvidim.Mozna zkusim vzit ty Dady taky jsem slysela chvalu.