Ledňátka 2019

tsasenka
8. kvě 2018

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂

priefi
24. čer 2020

@veselaopicka na to nejhorší sudokremem a pak, když to je podhojené, ale suché, promašťovat, třeba bepanthenem

veselaopicka
24. čer 2020

@priefi zkusime diky

priefi
24. čer 2020

@veselaopicka jinak sudokrem je zinková mastička, další není třeba dávat

veselaopicka
24. čer 2020

@priefi no ja sem prave sla do lekarn rikala sem jim to a oni ze teda misto sudokr tkusit zinkovku.

priefi
24. čer 2020

@veselaopicka tak asi mysleli, že nemáš používat sudokrem, ale jinou zinkovku 😉

halasovci007
25. čer 2020

@veselaopicka lipobase je fajn, ale myslim, ze je na predpis.

halasovci007
25. čer 2020

Holky je tu nekdo, kdo zkousel doma vyrobit bazenek na micky? Ty ceny jsou strašný a micky mam a v bazenku na vodu to neni ono. Mala si v tom na návštěvě vyhrala cely odpoledne. 🤔

priefi
25. čer 2020

@halasovci007 doporučuji bazének z Lidlu, nebo spíš domeček. Je fakt super. Je fakt, že stojí skoro 900, ale něco vydrží a té radosti 😉 měli jsme před tím takový obyč, co děti dostaly pod stromeček, ale za chvíli bylo po něm. Dalo by se podle něj udělat domácí, ale myslím, že by taky moc dlouho nepřežil. Mrkni fakt na ten Lidl. Já nad ním uvažovala skoro rok, než jsem se odhodlala a fakt nelituji

priefi
25. čer 2020

@halasovci007 není na předpis, můžeš ji koupit i normálně 😉 na předpis je ale celkově hrázena ZP

veselaopicka
26. čer 2020

Holky a este jeden dotaz. Mala mo zacla chodit casto po spickach. Kdyz na ni houknu tak jde normalne.. mam to resit? Kamoska mi rikala ze to je normalni.. jeji mala obcas takhle chodi ve 2 letech byla s ni na ortopedii a vse v poradku. Nerada bych neco zanedbala na 18ti mesicni jdeme v srpnu.

pe_tu_ss_ka
26. čer 2020

@veselaopicka tohle malý dělá, když na sebe chce upoutat pozornost.. Taky vždy houknu, a jde i běží normálně 🙂 nejvíc to začal dělat, když se někam snažil dosáhnout, a tak se naučil na špičky.. Ale víc chodí normálně.. Jako chce to hlídat, teď to budou řešit u mě v práci (bývalá jsem chůva).. Ale holce je 8 let a takhle baletí i venku.. Už jsem je na to upozornila, aby zašli na fyzio.. Protože ta tak chodí téměř celý den, aniž by si to uvědomila.. A to už dobře není 🙂

martinasip
26. čer 2020

@veselaopicka ahoj naša to robila tiez napiminali sme dôležité je aby tak nechodila stále a vedela naslapovat aj na celé chodidlo 😉

halasovci007
26. čer 2020

@priefi muzu poprosit odkaz? Nejak nevim pod vim to hledat 😱🤦‍♀️
@veselaopicka nase princezna se postavivna spicky vzdycky když chce nekam videt nebo na neco dosahnout.

priefi
27. čer 2020

@halasovci007 ještě mě napadlo, pokud nechceš nic drahého, můžeš použít klasický dětský nafukovací bazének na vodu 😉 brzy na ně budou i výprodeje, takže to bude za pár kaček
Jinak posílám odkaz
https://www.lidl-shop.cz/PLAYTIVE-JUNIOR-Detsky...

veselaopicka
28. čer 2020

@martinasip tak to ne ona chodi i normalne ale sem tam zacne po spickach. Jdeme k dr v srpnu tak ji to reknu ale snad to bude teda ok

halasovci007
28. čer 2020

@priefi děkuji

veselaopicka
30. čer 2020

Holky nase mala ma dnad obdobi vzdoru.. by me zajimalo kde je ta moje hodna usmevava holcicka...😳😳 a tezce ji nedavam co vyvadi. Muzete mi nekdo napsat ze to prejde??? Kdyz na ni zavolam ma me tezce na haku dela ze neslysi .. reknu ne udela pravej opak.. porad se vzteka.. ja si pripadam venku pred lidma jak kdybych to dite mela totalne nevychovany a je mi trapne. Driv sem sni mohla jit udelat velky nakup a ted? Ted mi v pulce kauflandu zacne vylejzat z voziku a kdyz ji dam zpatky tak totalni histerie... 😳 je mi z toho na nic kdyz vidim jak se strasne zmenila. To nemeni na tom ze to je moje holcicka ale me to desne ubiji. Diky tomudle sem se.rozhodla ze druhy.dite nejdriv za 5 let a to kdo vi jestli.

halasovci007
30. čer 2020

@veselaopicka u nas doslo ke zlepšení diky tomu, ze sem zacala částečně praktikovat výchovu Nevychovou. Narazila jsem na ni v lednu a zjistila, ze několik maminek z meho okoli taky na webinare zdarma kouká (jednou za cas jsou zdarma, jinak jde o placeny kurz). K memu překvapení to u nas celkem funguje. Kurz jsem neabsolvovala cely, ale ctu i jejich články a vlastne tim, ze ti ukazou pohled ditete na danou vec, tak ja pochopila proc se vzteka. Nejsem zastancem jen Nevychovy samozrejme, ale nam to dost pomohlo.

pe_tu_ss_ka
30. čer 2020

@veselaopicka také máme takové období.. V obchodě naštěstí nevyvádí, ale to jen proto, že se mu v košíku líbí, kočár taky nesabotuje 🙏 ale doma, když mu vezmeme něco, co právě ukoristil, nebo něco zakážeme, nebo když už zvednu hlas.. To umí udělat super divadlo(poslední dny se zamiloval do vysavače, a kolikrát mi přijde, že naschvál drolí krupky, abychom ho museli vytáhnout. A pak je konec, když ho jdeme uklidit). Když to jde, tak odvedu pozornost a nebo si ho nevšímám..

veselaopicka
30. čer 2020

@pe_tu_ss_ka ona když má Dobrý den tak v tom košíku i vydrží taky se jí tam líbí ale když má blbý den tak mě v půlce stává to že se jí nelíbilo v kočáře to máme za sebou ve 13 měsících to bylo v březnu začala chodit a od té doby asi měsíc kočáru vůbec pak byla Corona takže jsme taky nikam nechodili s kočárem ale teď už v pohodě vydrží asi zjistila že je to pohodlné Já jsem z ní vždycky úplně na prášky Kámoška mi dneska řekla že mě tohle vůbec nezávidím Její holčička je strašně hodná tam kam ji postaví tam stojí je teda starší o 4 měsíce Přitom ona se takhle chová jenom venku většinou že je taková jak kdyby na něčem jela jak mi dneska řekla kámoška ale doma bývá i v pohodě a mu mojí mámy? Mám moc mě vždycky diví a říká mi že je úplně zlatá a hodná tam se chová úplně jinak tak já nevím jestli mě zkouší těžko říct no Tajně doufám že z toho vyroste i když si myslím že to horší období ještě přijde

priefi
30. čer 2020

@veselaopicka bude líp, neboj, bude to jen chvilka. Je důležité ale, abys jí ukazovala kde je hranice. Ona zkouší, co může. Když Ti začne dělat scény, čapni ji, vem ji do klidné uličky, polož zpět na zem, zkus vysvětlit, proč to je tak a ne jinak, pokud nepomůže (jakože v tomhle věku nepomůže) nech ji vyvztekat a pokud na to máš, běž pryč, abys na ni viděla, ale ona Tebe ne, aby neměla při vztekání publikum. Doma to samé, začne se vztekat, běž do jiného pokoje, nedělej publikum. Je to jen přechodné období, pak zase vše bude ok. Pak bude zase období vzdoru kolem 2 let a nejspíš bude horší, kolem 3 až 4 malá puberta, kdy to je o nervy, ale už se spolu domluvíte

priefi
30. čer 2020

@pe_tu_ss_ka 😂😂😂😂😂

pe_tu_ss_ka
30. čer 2020

@veselaopicka hele myslím, že tohle vážně dělají všechny děti, a kdo říká, že mě, tak kecá.. 😂 Jinak fakt zkouší hranice.. Už to pochopil i ten můj, že neskáče vždycky podle toho, co malej zkouší 💪

pe_tu_ss_ka
30. čer 2020

@priefi noo jako kdyby to nebylo aspoň několikrát denně 🙏😂

priefi
30. čer 2020

@pe_tu_ss_ka tím, že máme 2 děti, tak na vynucování si nehrajeme a chce řvát, ať řve, jdu jinam a do vteřiny klid, hold mu pokus nevyšel, tak proč se namáhat 🙈 tak aspoň poznám, že jen zkouší. Kdyby řval i dál, tak je něco špatně a mojinkám, ale když se otočím jdu (a předpokládám tedy, že to hraje), fakt od vteřiny klid

priefi
30. čer 2020

@pe_tu_ss_ka ale u prvního dítěte jsme si teda užili... Co já se toho načetla... A nic nepomáhalo... Až toto, nedělat publikum

pe_tu_ss_ka
30. čer 2020

@priefi to já právě nedělám, taky vím, tě tohle hraje a zkouší.. Ale ty krupky by drtit nemusel.. Zrovna roed chvílí našel na stole v krabičce protein a vysypal ho.. 🙈 Jak jsem hlídala 6 let ty holky (nejmladší od 8 měsíců), tak jsem obouchaná. A chlapec má smůlu, i když je první 😂

krisatko
30. čer 2020

@veselaopicka naše je tam občas taky vztekaci, nejvíc pomáhá jí nalákat na něco jinýho "pojď mi pomoct s timhle" "dáme si svačinku" "ty jo videla jsi to tam, pojď se honem podívat" a mezitím zapomene proč se vztekala. Nefunguje to pokaždé ale ve většině případů jo.

priefi
30. čer 2020

@krisatko jj, to taky často zabere 😉

veselaopicka
1. črc 2020

@krisatko tohle u nás zabírá když kvůli něčemu brečí snažím se jí hned zaujmout právě tímhle stylem Pojď mě pomoct nebo podívej co to tam je snažím se jí zapojit do běžných prací někdy To samozřejmě nejde ale třeba mi pomáhá vytahovat ze spodního koše nádobí z myčky a podává mi ho a já jí to komentuju jako stylem opatrně ať ti to nespadne a Podáš mi talíř a Podáš mi tácek a ona mi furt to odkrývá a pěkně spolupracujeme ale u toho vztekání Mně přijde že to nefunguje Zatím to dělám stylem že ji nechám položit na zem jenom ji přidržují aby se nakřáplá hlavou a Většinou když odejdu tak ona za mnou přijde se mazlit a já jí říkám že jí teď nechci že se vztekala a že se to nedělá občas se stalo že přestala ale Nebo se taky stalo že přidala No uvidíme zkusím jí dávat za dveře aby mě neviděla aby právě neměla tu publikum