Tak co, máte "dvě čárky"? - termín porodu v září 2019

barumat
4. led 2019

Já na ty svoje přišla v úterý a dneska zkontrolovala, jak to sílí. Ale do kontroly daleko 😞 Termín mi vyšel 09.09.2019, skoro magický datum, tak snad bude u doktora vše ok, i když u prvního to teda bylo všechno jiný.

tanakin
9. led 2019

@barumat jj, je mi to jasné. :-/ ale nějak se od toho nemůžu odpoutat no. i když s tím jídlem a růstem/přibíráním dost bojujem od narození

barbora_rozek
9. led 2019

@barumat jojo, každá o máme s kojením jinak, mně to zase příjde přirozené. Dr mi to nedoporučovala pač při prvním jsem měla poporodní komplikace. Po porodu mně asi 2 hodiny sešívali, za 6 hodin se ukázalo, že tam stále něco teče, tak znova a za měsíc znova :( navíc jsem docela drobule křehule, tak možná i pro to to byl záhul. Ale já věřim, že to zvládnem. Dnes mi bylo zle jak psovi, že jsem ani oběd nemohla dovařit a to je sice nepříjemné, asle někde jsem četla, že je to dobré znamení

barbora_rozek
9. led 2019

@tanakin buď v klidu, můj kluk ma teď 2 a půl a rozjedl se tak poslední měsíc. Do té doby byl víc jak ze 70% na mléku. Já si myslím, že když ho v těhotenství ubyde, tak bude mít malá hlad a donutí jí to

barumat
autor
9. led 2019

@barbora_rozek Jj, já jsem si právě jen představila tu mojí, a tak nějak mě to zaskočilo 😃 představa, že mi třeba řekne "maminko chci prsíčko", ona je taková veliká a i působí jako starší, mezi školkovými dětmi je malinko drobnější, ale vzhledově s nimi splývá, má takový vyspělý vzhled prostě, jakoby přeskočila úplně to období "batole". Tak možná je to i tím 😁 Ale každopádně jsem to nemyslela nijak zle, tohle je fakt každého věc 👍

barumat
autor
9. led 2019

@barbora_rozek Jinak to jsou teda blbý zkušenosti, snad to teď bude v pořádku od začátku až do konce ✊✊✊

barbora_rozek
9. led 2019

@barumat však já se taky nezlobím. Já nesnáším, jak se maminky přou o jeden jediný možný způsob výchovy (kéž by to bylo tak snadné 🙂) a já sama jsem docela dost tolerantní, tak dycky říkám ať si každý dělá jak mu to pasuje. A v kojení nikoho nesoudím, protože my jsmě měli díky těm mým komplikacím těžší začátek kojení. Náš kluk je chytrý jak rádio ale je taky drobeček a mamánek, možná i díky tomu kojení

barbora_rozek
9. led 2019

Jinak ještě mně napadá k tématu, ty naše záříjová miminka (tedy aspoň ze začátku září) by měly být podle horoskopu panny... Věříte na horoskopy? Já teda moc ne, ale když jsem si četla na seznamu jaké by mělo být děťátko panna, tak musím říct, že jsme si to dobře naplánovaly

luciex2
9. led 2019

@ajkada já právě při první dceři srdíčko až 8+ tak uvidíme 😊

barumat
autor
9. led 2019

@barbora_rozek Já to nějak nezkoumala, ale kamarádka se mi smála, že porodím dalšího robota a puntičkáře 😃 Dcera jede totiž jak podle jízdního řádu, uklízí, všechno chce mít stejně, kolem půl roku mi začala usínat na minutu přesně 😂 To teda opustila, ale pedant je pořád dost hustej a panny jsou taky prý hodně racionální, mají v sobě řád a tak. Jestli to bude tak, tak k nám zapadne 😃

kspp1
9. led 2019

Tak my jsme také dostali dáreček o Vánocích....jedno 5tileté dítko už máme a loňské Vánoce jsme se také radovali ze dvou čárek, bohužel radost v únoru skončila....ani nevíte (nebo možná víte) jaké to jsou nervy teď....k MUDr. jdu v pátek a jsou to strašné nervy.

barumat
autor
9. led 2019

@kspp1 Tohle je něco, čeho se bojí asi každá z nás 😒 Držím palce, ať je tentokrát všechno v pořádku 😘

marketa1218
10. led 2019

Holky, jak vám je? Mně kromě citlivých prsou, nafoukleho břicha a věcného zývání je jinak úplně dobře. Kontrola zítra

tanakin
10. led 2019

@barbora_rozek jj, snad to tak bude taky. jsou světlejší dny, kdy si na prso třeba 2h nevzpomene, a pak dny, kdy chce pořád. to by mi to možná i ulehčilo.
odpo se chystám na gyndu, tak jsem velmi zvědavá, co mi dr řekně

barumat
autor
10. led 2019

@marketa1218 Já mám citlivý bradavky, na prsou se mi objevily parádní žíly (asi se mám na co těšit), mám nafouklý břicho, mám furt chuť na různý nakládaný ryby a dušený maso a je mi mnohem víc zima. Ale nic dramatickýho, kdybych to neposuzovala z pozice, že jsem těhotná, možná bych to ani nezaznamenala.

hawah
10. led 2019

Ahojte, tak já našla dušíka 7.1. a včera a dnes už hezké čárky, termin ms mám dneska. Z příznaků jen strašná zima furt, motání hlavy, trochu bolí podbřišek a chvilkama prsa, břicho nafouklé. K doktorovi budu volat koncem příštího týdne. 🙂

marketa1218
10. led 2019

@barumat Ta zima mi je taky dost hrozná 😀 myslíš, že i tohle s tím je spojeno? 😀

janulejean
10. led 2019

Ahoj, přidávám se k vám. O vánocích jsem také našla dvě //. Nicméně mám hroznyyyyyy strach. V Srpnu jsem prodělala zamlknuté těhotenství a následovala revize. Po tom nějaké léčení, snažili jsme se početí vším možným podpořit. Podařilo se nám hned na poprvé. Dneska jsem byla na kontrole, měla bych být 6+2 podle ms, ale srdeční akce ještě nebyla. Ale byl vidět žloutkový váček, ten minule ani nebyl. Ale mám strašný strach že je zase vše ztracené protože nebylo srdíčko. Doktor tvrdil že je ještě brzo....Dostala jsem duphason na podporu. Další kontrola na konci měsíce. Je to normální že srdíčko ještě nebylo co myslíte :(

barumat
autor
10. led 2019

@marketa1218 Určitě dvě kamarádky takhle zjistily, že jsou těhotné 😊
@janulejean Jj, neboj, do osmého týdne nic neobvyklého, když ještě srdíčko netluče. Vím, že je to těžké, ale snaž se zůstat v klidu.

luciex2
10. led 2019

@janulejean Hlavně se nestresuj ,já jsem u první dcery měla srdíčko až 8+ protože jsem měla ovulaci prostě déle a celkově byla dcera menší než ostatní děti. No a dneska už jí budou tři a je to pěkný expert 🙂

marketa1218
10. led 2019

@janulejean Já jdu na kontrolu zítra a předpokládám, že srdíčko ještě také vidět nebude, měla bych být něco mezi 6-7tt. Chci mít aspoň potvrzeno kvůli štítné žláze, musí se mi upravit dávkování. Taky se trošku bojím, ale také se i těším a jsem zvědavá. To bude dobrý, neboj 🙂 Kdy jsi teda měla poslední menstruaci?

janulejean
10. led 2019

Děkuji holky za povzbuzující slova, strašně si s manželem miminko přejeme. @marketa1218 Poslední MS začala 27.11. ovulaci jsem měla podle měření 10.12. Říkám si že když tam byl aspoň ten žloutkový váček tak se něco děje... tak snad se prcek ukáže.

kspp1
10. led 2019

@janulejean tak to máme termínově skoro stejné. Jdu na kontrolu zítra a nervy mám šílené....štítnou žlázu taky řeším. Po minulém neúspěchu si nic růžově nemaluji. Moc bych chtěla, aby už bilo srdíčko a bylo vše ok...držím palce 🙂

ajkada
10. led 2019

@marketa1218 Mne je pekne blbe. Otevru lednicku, zvedne se mi zaludek, zase ji zavru. Z kazdeho jidla je mi spatne, nejradsi bych nejedla nic, ale to je mi pak spatne jeste vic 😐. K tomu brisko jak ve 4. mesici a citlive na hopsajici batole 🙂

ajkada
10. led 2019

@janulejean Drzim palce, ale kdyz lekar rikal, ze je jeste brzy, tak neni duvod neverit 🙂 A klid a pohoda prckovi pomuze vic, nez nervy, i kdyz vim, ze je to tezke 🙂

ajkada
10. led 2019

@kspp1 Taky drzim palce a dej zitra vedet.

lenkapk18
10. led 2019

@barumat jak to myslíš že se máš na co těšit?

barumat
autor
10. led 2019

@lenkapk18 No že asi dost porostou 😀

barbora_rozek
10. led 2019

@tanakin dej vědět jak dopadneš u Dr. co ti poví na to kojení

lenkapk18
10. led 2019

@barumat jo tak to snad ne já to mám taky a už teď jsem na f a g

barumat
autor
11. led 2019

@lenkapk18 Jako v prvním těhotenství si žíly na prsou nepamatuju, vylezly mi jen dvě a dvě zboku na břiše. Ty tam mám zase, ale ne tak výrazný jako tehdy. Ale ty modrý dálnice shora až k bradavce vypadají vyloženě vtipně.