Kde koupit zimní těhotenský kabát/elegantní delší bundu?
Snad kromě kabátů od Happy Mum, z nichž ty nejlepší jsou už velikostně dost probrané, jsem nikde na českém trhu neobjevila obstojně vypadající těhotenský teplý zimní kabát. Bříško mám dost velké, jinak mám postavu v podstatě štíhlou 36/38. Hledám něco elegantnějšího, v čem nebudu vypadat, že mám spíš nadváhu, než že jsem těhotná. Hledala jsem i v běžné konfekci, ale neúspěšně, jelikož ve volném střihu přes břišní partie byla moje postava utopená a vypadala jsem doslova jako sud 😅 Kde nakupujete Vy?
Stručné shrnutí
- Na českém trhu se těhotenské zimní kabáty prodávají u specializovaných prodejců jako Topmama a Happy Mum, kteří nabízejí modely s rozepínací vsadkou umožňující nošení i po porodu.
- Levnější varianty a běžná konfekce jsou dostupné na Bonprix.cz a v H&M (ve větších prodejnách na Štěrboholech, v Myslbeku, na Pankráci, na Zličíně a ve velkém obchodě u Anděla), přičemž v threadu byly zmíněny těhotenské kalhoty z Bonprixu za 79 Kč a 199 Kč a prošívané těhotenské kabáty.
- Alternativní řešení zahrnují nákup většího netěhotenského kabátu (např. velikost 42), koupi přes aukce/bazary (Aukro.cz) nebo výběr ne-těhotenských značek vhodných pro těhotenství jako Esprit (kabát ve vzhledu vlny, kód V84455) či Mamalila (zimní vlněný kabát).
Nejčastější otázky
Q: Kde v Česku koupím těhotenský zimní kabát?
A: Specializované e-shopy a prodejny zmíněné v diskuzi jsou Topmama a Happy Mum (Happy Mum má e-shop i prodejnu v OC Harfa), dále se zmiňují Bonprix.cz, Esprit (model V84455), obchod Bena v OC Šestka a velké prodejny H&M (Štěrboholy, Myslbek, Pankrác, Zličín, velký obchod u Anděla). Aukro.cz a lokální bazary byly navrženy jako zdroj second‑hand nabídky.
Q: Má smysl kupovat drahý těhotenský kabát na pár týdnů?
A: Názory se liší: některé uživatelky doporučují neinvestovat a raději koupit větší konfekční kabát (např. číslo nebo dvě větší), jiné volí investici do kabátu z Topmama/Happy Mum nebo Espritu, u kterého zmíněná původní cena byla 4 188 Kč (v jednom inzerátu prodáno za 3 900 Kč + cca 70 Kč poštovné).
Q: Jak zajistit, aby kabát šel nosit i po porodu?
A: Hledejte kabáty s rozepínací vsadkou (vsadky na zádech nebo zip) nebo střih pod prsy/áčkový střih s páskem; další možnost je nechat kabát po porodu zúžit u švadleny za „pár stovek“ podle zkušeností v diskuzi.
Q: Kde si těhotenské oblečení mohu vyzkoušet osobně?
A: Doporučené kamenné prodejny v diskuzi jsou H&M ve větších pobočkách (Štěrboholy, Myslbek, Pankrác, Zličín, velký obchod u Anděla), prodejna Happy Mum v OC Harfa a obchod Bena v OC Šestka; v konkrétním HM v Novém Smíchově na Andělu těhotenské oddělení nevedou.
Q: Jak řešit nejistotu velikosti při nákupu přes internet?
A: Číst recenze uživatelek a tabulky velikostí, sledovat poznámky ke střihu; v diskuzi se doporučovalo řídit se hodnocením produktu, protože u Bonprixu prý stejný střih v jiné barvě může sedět odlišně, a u Topmama byla zmíněna ochotná komunikace e‑shopu a objednaná velikost S/M.
Q: Kde hledat levné těhotenské kousky nebo výprodeje?
A: Levné varianty lze najít na Bonprix.cz (v threadu konkrétně prošívaný těhotenský kabát z nabídky Bonprixu, katalogové číslo 353009882) a na aukčních portálech/bazarech; v diskuzi byla zmíněna koupě těhotenských kalhot za 79 Kč a 199 Kč z Bonprixu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Specializované prodejny jako Topmama a Happy Mum jsou v diskuzi uváděny jako spolehlivé zdroje těhotenských kabátů s rozepínací vsadkou.
- Bonprix a H&M ve větších prodejnách byly opakovaně doporučovány jako dostupné a levnější zdroje těhotenského oblečení.
- Kabáty s rozepínací vsadkou nebo áčkovým střihem se dají nosit i po porodu.
Sporné názory
- Někteří doporučují nekupovat drahý kabát na krátké těhotenství a raději pořídit větší konfekční kus; jiní v diskuzi preferovali investici do kvalitního kabátu z Topmama/Happy Mum/Esprit.
- Hodnocení kvality a velikostí u Bonprixu bylo v diskuzi kontradiktorní (některé zkušenosti pozitivní, jiné upozornily na nekonzistentní velikosti).
Otevřené otázky
- Dostupnost hezkých těhotenských kabátů na počátku zimy může být omezená; poptávka v některých sezonách převyšuje nabídku.
- Přesnost velikostních tabulek a shoda střihů napříč barvami u e‑shopů (zejména Bonprix) zůstává nejistá při online nákupu.
Zmíněné značky a firmy
Topmama, Happy Mum, Bonprix, H&M, C&A, Esprit, Bena, Angel wings, Kara, Mamalila, baby-boticky.cz, Aukro.cz, tehotne.cz
Zmíněné produkty a metody
kabát Esprit „ve vzhledu vlny“ kód V84455, prošívaný těhotenský kabát Bonprix (katalogové číslo 353009882), Mamalila zimní vlněný kabát, těhotenské vsadky/rozepínací vsadky na zádech, vsadky na nošení dětí, koupě většího netěhotenského kabátu (např. velikost 42), úprava kabátu po porodu u švadleny za „pár stovek“, nákup přes Aukro.cz nebo bazary, Bonprix těhotenské kalhoty (příklady nákupních cen 79 Kč a 199 Kč)
Místa a osoby
OC Šestka, OC Harfa, Nový Smíchov (Anděl), Myslbek, Štěrboholy, Pankrác, Zličín
Tak už tuto diskuzi asi uzavřu, jelikož jsem si už vybrala. 🙂 Nakonec vyhrál kabát, který je rozumnou kombinací praktičnosti (je hodně teplý a dá se díky střihu využít i po porodu) Opticky by neměl rozšiřovat postavu. Bude dost teplý i na zimní procházky s dcerou. Teď jen, aby mi seděl, jelikož objednávám přes internet... 🙂
Hezké a kvalitní věci mají i v Espritu..kabát například zde:
http://www.esprit.cz/kabát-ve-vzhledu-vlny-V84455
Mám s objednáním z e-shopu dobré zkušenosti, i velikosti odpovídají.
Torpen, kde jsi objednávala? Hledala jsem bundy Elpasa, jelikož je fakt pěkná a jsem na tom podobně jako ty, ale našla jsem jen polské a slovenské e-shopy, našla jsi něco v ČR? Diky..
@torpen Děkuju, tak pak prosím dej vědět, až ti přijde...
Právěže přes internet je to takové nejisté, objednávat, třeba líbí se mi i bundy i z Bonprixu, ale v hodnocení píše každá žena něco jiného, některá objednávat menší velikost, že jsou větší než normálně kupujeme, někomu to je zas přesně.. Třeba já jsem si objednávala tepláky a punčocháče z HM, punčocháče seděly přesně, tepláky se zdály dobrý druhý den tak povolily že padají a musím nosit přes ně ještě gumu. No ke konci těhu možná budu ráda, ale teď jsem jak v pytli a to jsem chtěla něco pohodlného a přitom hezkého na doma 🙂
@comadreja Vědět dám. 😉 V Bonprixu mi vadilo, že u těhotenských věcí mají už dost probrané velikosti a obvykle zrovna ta moje už nebyla k dispozici. I přesto se mi tam podařilo koupit dvoje těhotenské kalhoty a jeden svetr bez zapínání v netěhotenském a vše sedělo a dokonce i slušelo. 🙂 Bála jsem se dost o kvalitu materiálů, jelikož hodně slýchám, že Bonprix ji nemá příliš vysoko. Hodně jsem si četla hodnocení výrobků pod zbožím, i informace ohledně toho, zda velikost odpovídá velikostní tabulce a nejde o "hadr". Někdy se dokonce podle recenzí stávalo, že ani dva stejné výrobky jen v jiné barvě nebyly velikostně shodné 😀
@comadreja Kabát dnes dorazil, tak podávám informace za čerstva. 😉 Sedí moc hezky, jsem z něj nadšená. 🙂 Na mé 170cm vysoké postavě vypadá prakticky stejně jako na modelce na obrázku. Opticky moc hezky tvaruje postavu, bříško zepředu skoro není vidět. Materiál je kvalitní, kabát hezky hřeje (hned jsem s malou vyrazila na 20 minut ven, abych ho otestovala 😀 ). Při mých aktuálních 100cm přes bříško ho lze tak akorát zapnout bez toho, že bych ho musela rozepínat zezadu. Je tam ještě rezerva 7cm na to rozepnutí, takže do porodu mi určitě vydrží. Takže za mě ho mohu jen doporučit. 🙂 Taky jednání paní majitelky z Topmama bylo hodně profesionální, vyměnily jsme si 8 e-mailů a byla moc ochotná odpovídat na mé dotazy a žádosti 😀 A ještě pro úplnost, koupila jsem velikost S/M.
Ahoj holky, já jen doplním info, že ty samé bundy a kabátky jako Top mama má i značka happy mum, která má jednak eshop a jednak prodejnu v OC Harfa v Praze, já si tam koupila nakonec tento kabátek, vzadu je též na zip, akorát neměli v téhle barvě mou velikost, tak jsem si ji tam nechala poslat a bude koncem tohoto pracovního týdne🙂
@petrinda Prodám tento kabát vel. 44, objednala jsem dvě velikosti. Je skutečně z pěkného materiálu, pohodlný, teplý a elegantní. Díky šikovnému střihu mi bříško ještě může růst, ale sluší i netěhotným, tak se těším, že ho užiji i poté. Využitelný i s nosítkem nebo šátkem. Samozřejmě nenošený. (Teď přišel a kdybych objednala jen vel. 44, tak si ho nechám.) Původní cena 4188, nyní 3900 + cca 70Kč poštovné a balné
Tak dostanu taky kabat k vanocum a ja na oplaku koupim tomu memu bundu na noseni naseho prcka.. 😀 ... hledala jsem az jsem nasla ... je sice drahy, ale muzu ho nosit i pak jako obycejny kabat... 🙂
http://www.baby-boticky.cz/Mamalila-zimni-vlnen...
tak uz ho mam i bez vanoc... je tak hebky... 😀
Vaše kabátky jsou moc hezké. Já nakonec z finančních důvodů koupila od Bonprixu tento: http://www.bonprix.cz/style/prosivany-tehotensk...
Akorát jsem vybrala zbytečně velkou velikost, brala jsem to podle jejich tabulky a hlavně podle prsou, abych se v něm mohla hýbat, a je fakt veliký. Ale nevracela jsem, už jsem nutně potřebovala v něčem chodit, a nakonec jsem si řekla, že jsem teprv 28tt, tak třeba bříško ještě vyskočí tak, že budu nakonec ráda za větší.
http://www.bonprix.cz/style/prosivany-tehotensk...
předchozí odkaz nebyl kompletní..




@nonacek Jste si jistá, že značka Kara vyrábí těhotenské kabáty? 😕 Možná jste jen přehlédla, že hledám těhotenský...