Těhotenský pás - ano či ne?

blacklaura
18. čer 2016

Ahoj mamimky a nositelky těh. pásu,
prosím Vás o radu. Jsem nyní podruhé těhotná a uvažovala jsem o pásu. Ale nevím, jestli to nejsou jen vyhozené peníze a také dle čeho, jaké velikosti (rozměry) se dělají (jak si prostě koupit správný pás). Zvláště přes léto, jak jste se v tom cítily? Pomohlo Vám to? Šly by jste do toho znovu nebo je to zbytečné? Díky moc za radu.

achjonetusim
18. čer 2016

Nosila jsem při druhym těhotenství, měla jsem ohromný břicho a od sedmýho měsíce mě dělalo problémy ho udržet (miminko mělo nakonec 4 a půl kila). Strie, bolest kříže a vlastně celých zad. Pás mě pomohl hodně, cítila jsem úlevu od první minuty. Já určitě doporučuju. Zkušenost z léta ale nemám, rodila jsem v prosinci. Koupila jsem na bazaru za 400czk.

michaelapfeiferova
18. čer 2016

Teď mi porodila kamarádka která mi psala ještě z porodnice poznatky a o pásu mluvila velice pozitivně. Že se jí během pár dnů zatáhla úplně děloha, že měla dost vycajdanou kůži na břiše - nadpičing a ten v nemocnici zmizel taky skoro. Takže jsem si ho taky objednala - s velikostí jsem tápala nakonec jsem zvolila velikost kterou nosím a dá se natáhnout i víc.... ( před porodem 110cm obvod pás jsem vzala od 111cm do 120) . Kamarádka to zase volila podle velikosti konfekce....nosívala vel.s tak vzala vel. S.
Mám baby ono nebo jak se jmenuje, materiál vypadá v pohodě a píší , že se nemá nosit celodněně - jen pár hodin. Je kombinací vzdušných pruhů a pevné gumy. Toť vše co mohu dát k dispozici.

michaelapfeiferova
18. čer 2016

JEŽÍÍÍÍŠ PARDOOOOON .... Já si spletla těhotenský pás a poporodní pás 😀 Tak omluva za Off TOpic 😀

blacklaura
autor
18. čer 2016

To nevadí, díky i tak... ono se pak hodí i to druhé. Díky za poznatky od kamarádky! 😎

kapradinka
18. čer 2016

Kolik stoji pas a kde ho koupit ksem sice v zacatku tehu ale boli me dost zada mela jsem problemy uz pred otehotnenim pomuze je to dobra investice dekuji

lv
18. čer 2016

sestra z dvojřaty ho měla, pak i já (potíže s bederní páteří), dost ulevoval od bolesti, nosila jsem ho tak 3-5h denně, hlavně když jsem šla ven, bez možnosti si ulevit, sednout. Jako nezbytnost to není, ale uleví.

lv
18. čer 2016

měly jsme Anita (kolem 800)

kapradinka
18. čer 2016

@lv dekuji ja to urcite zkusím

blacklaura
autor
18. čer 2016

Díký všem za reakce! 😉

zelva78
18. čer 2016

Pokud opravdu bolí záda tak zkus gynekologa ten ho totiž může napsat,pojišťovna ho hradí.Jinak ja mám ze zdravotních potreb za 800kc.Paní si mě zmerila a vybrala vhodnou velikost.Mám od ergonu pás tehotensky materna....a super

kapradinka
18. čer 2016

To se urcite zeptam za zeptani nic nedam diky moc

iveee
22. čer 2016

Já si pořídila Medela těhotenský pás a naprostá spokojenost.
http://tehotenska-moda.heureka.cz/medela-pas-te...
Je to pružný pruh, který je přes pupík vyvýšený, na zádech má užší silnější pruh a pod pupíkem a po stranách také silnější pruh. Nevím, jestli pomůže přímo na záda, já nějaké extra problémy neměla, ale je mi příjemnější chodit s ním než bez. Hezky mi podpírá pupík, takže už necítím takové otřesy jako dřív, když se tam prcek blbě natáhne. Navíc není pod tričkama vidět, nekouká mi pupík ven a látka je prodyšná. Hlavně! se neroluje..toho jsem se bála..ale mohla bych dělat snad cokoliv a ani se nehne. Nechtěla jsem na léto nic silného ani na suchý zip a tohle byl skvělý výběr, takže za sebe doporučuju🙂

kapradinka
22. čer 2016

@iveee 12.7jdu na kontrolu zeptam se jestli mi ho predepise doktor jinak cena je super desne me boli zada uz ted a co tepr az budu mit velky brisko

iveee
22. čer 2016

@kapradinka Nevím, jestli bude tenhle vhodný přímo při velké bolesti zad 😒 Když jsem sháněla pás, tak ve zdravotnických potřebách měli hlavně ty silné na suchý zip, které opravdu bříško hodně podepřou.

smallinka
22. čer 2016

@blacklaura
Tak já čekala dvojčátka a bříško mega....pás určitě zpevnil, že mě bříško tak netáhlo dolů....ale nečekej zázraky bříška se prostě nezbavíš, ta tíha tam prostě je. Ale ke konci těhu už jsem nechtěla bez něho být, zvlášť na delší procházky jsem ho měla pokaždé....celkem to bříško bylo takové pevnější a já se cítila jistě 😉 Měla jsem ho v létě spíše ale ke konci srpen září, nosila jsem přes něho tunika takže v pohodě. Ale je pravda že když jsem seděla např. v autě tak jsem musela odepnout, to už táhlo....při chůzi jsem zase nandala....ale stálo mi to za to 😉 Koupila jsem ho za 90 Kč na bazaru, takže ta částka není tak hrozná.....pak jsem ho za stejnou cenu prodala... 😉

gepe
22. čer 2016

Mela jsem a mam od Anity a nemenila bych, vcetne toho ze byl super na podporu pupiku. Pod oblecenim nebyll videt a byll to jedine co jsem snesla upnute pres bicho, zadum urcite ulevil od tihy a pomohl. No uz ho chystam vytahnout za chvili opet. Za me to zde vlastne popsaly i ivee a smallinka. Mj. nevim, zda mazani ci geny, nebo pas, ale nemela jsem ani jednu strii na brise a nemam.

hanulaaa1
26. črc 2016

Ahoj🙂 Tak už jsem úspěšně maminka🙂 pořídila jsem si poporodní pás a myslím že je to velmi pohodlné. Vzhledem k tomu, že mám bříško fakt vytahané, tak je dobré mu dát nějakou oporu. Plánuju že hu budu používat i u cvičení aby se lépe zpevňovalo. Za mně určitě doporučuji🙂 Našla jsem za docela dobrou cenu bez poštovného na http://clipin4you.cz/49-stahovaci-pradlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru