Tak co, máte "dvě čárky"? - termín porodu v září 2019

barumat
4. led 2019

Já na ty svoje přišla v úterý a dneska zkontrolovala, jak to sílí. Ale do kontroly daleko 😞 Termín mi vyšel 09.09.2019, skoro magický datum, tak snad bude u doktora vše ok, i když u prvního to teda bylo všechno jiný.

tanakin
7. led 2019

@barumat začíná mi být špatně od žaludku, mám knedlík v krku, kojení dcerky je utrpení, jak mě bolí prsa a přebalit ji je taky zážitek :D málem u toho hážu šavle, jak mám citlivý nos....

marketa1218
7. led 2019

Také jsem se chtěla zeptat, cítíte na sobě něco? Já totiž vůbec nic, mám jenom nateklá prsa, ale jinak nic, vůbec nejsem unavená ani žaludek na vodě, prostě nic. Musím si každý druhý den dělat těhu test, abych tomu vůbec uvěřila! 😀. K doktorovi jdu teď v pátek a podle mého odhadu jsem tak 6-7 tt něco mezi. Jsem hodně zvědavá, no.Těhotná jsem poprvé.

lenkapk18
7. led 2019

ahoj tak se taky přidávám do party ;) tp pravděpodobně 15.9.

luciex2
7. led 2019

@barumat já jsem našla // včera ale už před Vánoci sem se necítila ve své kůži a hlavně mám nafouknute břicho, mám ho velké jako s první dcerou tak v pátém měsíci 😁 to mi bylo divné, říkala sem si že sem nemohla takhle ztloustnout z těch pár řízků a cukroví 😊

lenkapk18
7. led 2019

jinak teda těhotenské příznaky už mám tak 3 měsíce :D

barumat
autor
7. led 2019

@luciex2 Já přesně taky tak. Přibrala jsem dvacet deka a mám břicho jako s první holkou tak ve čtvrtým 😂 Ale já teda i s první hned od zjištění těhu získala takovej prima tukovej pás kolem ledvin a břicha, vlastně už měsíc po vynechaný ms jsem se musela točit k lidem předem, aby si ničeho nevšimli 😳

barumat
autor
7. led 2019

Jinak mně nebylo blbě nikdy, ani smrady nic, takže aktuálně jen to břicho a mam citlivý bradavky. A teda trošku chutě a hlad. Včera jsem hlady nemohla usnout. Dneska jsem málem z obchodu nedovezla rybičky v tomatě až domů a teď jsem si asi po patnácti letech uvařila pudink 😳 To jsem teda s holkou neměla. To jsem měla chutě později a na samý fitness věci. Bílej jogurt, řapíkatej celer, dušenou zeleninu, ovesný vločky a tak.

barumat
autor
7. led 2019

@marketa1218 Hele ale oproti prvnímu těhotenství rozdíl jako prase. To jsem fakt v osm padala únavou a prsa mi mohly upadnout při každým kroku. To teď vůbec. Jen ty bradavky trošku, únava vůbec. Jen ten pupek mám dvakrát větší a dřív, no 😕

lllucielll
7. led 2019

Ja teda oproti prvnímu těhu teď trpím - nevolnosti jako blázen, otevřu lednici a musím ji zavřít🤢, čištění zubů je utrpení atd.... Apořád se cítím plná, nafouklá...

marketa1218
7. led 2019

@barumat prsa mě také bolí a jsem nafouknutá, jinak žádné nechutenství apod. Možná to ještě přijde, jsem zvědavá co v pátek doktor. Snad už se něco dozvím.

denisa264
7. led 2019

Ahoj. Tak já se k vám přidáván. TP dle MS mám 8.9., doufam, ze tentokrat už to doklapnu do konce. V září 2018 jsem byla na revizi. Mám doma 20 měsíčního syna, tak doufám, ze tentokrat už vyjde holcicka. 🙂 Jinak příznaky už pociťují. Mám dny, kdy mi je fakt soufl a šílene me bolí kříž. U syna jsem nikdy nezvracela, tak uvidíme, jestli se to rozjede ted :D

marketa1218
8. led 2019

@denisa264 Dělala jsem si termín porodu jenom zatím z těhotenské kalkulačky a také mi vyšel na 8.9. 🙂 Přesněji se dozvím v pátek, kdy jdeš na kontrolu? Moje těhotenství je to první, neboj to dáme! 🙂

denisa264
8. led 2019

Na kontrolu me objednali ted ve čtvrtek 🙂 tak mam docela strach ...

barumat
autor
8. led 2019

Holky vy se máte, já mám podle ms termín 9.9. A jsem na kontrolu objednaná až na 23.1. 🙄

barumat
autor
8. led 2019

@denisa264 Tak držím palce, ale určitě to bude v pořádku, uvidíš jedna revize nic neznamená 😘

luciex2
8. led 2019

@barumat Já sem objednaná na příští pátek a říkám si jestli není brzo. Při minulém těhotenství sem musela po dvou týdnech stejně znovu protože byl zatím vidět jen gestační váček.

marketa1218
8. led 2019

@barumat mně zatím stačí jenom když mi to potvrdí, protože musím mazat ještě na krev kvůli štítné žláze, mám hypofunkci, tak aby to bylo ok. Tak nějak počítám s tím, že poběžím znova, jsem tak 6-7tt, ale to už by něco vidět měl si myslím, ne?

amaliekvidova
8. led 2019

Taky se k vám přidávám. Termín mám v půlce září, takže jsem sotva v 5tt. Ale už jsem byla u doktorky, protože jsem chytla mykózu jako hrom, měla jsem to jako první příznak i u dcery, rovnou mi udělala utz a bublinka je tam, kde má. Jinak jsem neuvěřitelně unavená. Musím se omluvit holkám, které mi tvrdily, že v těhu byly unavené a já si v duchu říkala, že to každá a musí to překonat. Prd...jsem od šesté večer tak unavená, že nezvednu ani hrnek😉. Mám doma 1.5 letou slečnu, takže to tak placám. Kontrola za měsíc, tak snad bude srdíčko. Jsem po revizi, takže strach je větší😐. Máte někdo bolesti jako na ms?

barumat
autor
8. led 2019

@amaliekvidova Vyloženě kontinuálně bolesti ne, ale sem tam mě v podbřišku jako zabolí, jako bych to měla dostat, a zase odezní. To by mělo být normální, děloha se zvětšuje, dělá si prostor, můžou praskat srůsty a tak. Toho bych se nebála, hlavně když nekrvácíš 👍

ajkada
8. led 2019

Mne bylo spatne driv, nez jsem si udela test, tedy v cca 4.tt., ale ted uz se to solidne stupnuje. Dela se mi spatne prakticky z kazdeho jidla, vcetne suche housky, jedine na ovoce mam celkem chut. Presne stejne jsem to mela i v prvnim. Jinak jsem si ted paradne uzila. Chytla jsem nejakou virozu a skoro dva dny mela 39, zobala po 4 hodinach jeden paralen za druhym, abych prcka neupekla. K tomu pekny kasel, s kazdym zakaslanim me zaboli v podbrisku, protoze ac se snazim, tak brisni svaly pri kasli zatinam poradne. Tak snad to zvladne 😐

ajkada
8. led 2019

@luciex2 Ja mela pri prvnim tehotnstvi viditelne srdicko v 6tt 🙂

ajkada
8. led 2019

@tanakin Taky jeste kojim a taky to ted pekne boli. Premyslis o odstaveni kvuli tomu? Ja ano, zacina mi to byt hodne neprijmne a nerada bych si v hlave udelala nejaky blok.

tanakin
8. led 2019

@ajkada zatím ne, doufám, že se dcera odstaví sama... :-/ mlíka mi hodně ubylo, i malá si toho už všimla, tak uvidím. nevím, jak ji odstavit, je to mega závislák

barbora_rozek
8. led 2019

@barumat já při prvním také špinila a je z něho krásný zdravý chlap 🙂

barbora_rozek
8. led 2019

přidávám se k vám, dvě čárky jsem měla na Štědrý den ráno, ale měla jsem tucha už dřív. termín dle kalkulačky vychází na 1.9. takže pošupajdí hned na druhý den do školy 🙂 Doma mám 2,5 letého kluka, kterého kojím, takže na bradavky taky mazec. Na kontrolu jdu 15.1. a mám strach, co se dovím, protože v září na kontrole mi dr říkala, že těhotenství ještě nedoporučuje :( tak snad to s tím mrnětem v břichu zvládnem

barumat
autor
8. led 2019

@ajkada Ajej, tak držím palce... Brzo se uzdrav.
@barbora_rozek Tak snad to bude taky všechno v pohodě 😊 Ty jo a dva a půl a pořád kojíš? To si vůbec nedovedu představit, dcera mi přijde prostě hrozně velká a vyspělá a přišlo by mi to takový... Divný 😁

barumat
autor
8. led 2019

@barbora_rozek A proč to doktorka nedoporučuje? Snad to bude v pořádku 👍

ajkada
8. led 2019

@tanakin A kolik male je? Ja i cetla, ze mleko v tehotenstvi zacne jinak chutnat. Zrejme telo chce mlade odradit, aby zacalo jist samo a nechal mliko dalsimu mladeti 🙂). A i se ted zacala trochu rozcilovat u piti 🙂

tanakin
9. led 2019

@ajkada teď jí budou dva roky. jj, taky jsem to četla, a už mi ani samo neteče při kojení z druhého prsa. no, kéž by začala víc jíst, s jídlem dost bojujeme

barumat
autor
9. led 2019

@tanakin Hele to ale asi budete prostě dokud budeš kojit. Dokud se může dokrmit mlékem, proč by se cpala něčím jiným, některé děti to tak prostě mají. A doktor kdysi řekl mámě "Žádné dítě ještě neumřelo hlady, pokud mělo jídlo k dispozici.". Prostě až odstavíš, postupně se rozbaští, neboj. Rozhodně se ti nevypaří před očima 😊