Konec ledna, objev dvou čárek

averena
21. led 2012

Ahoj čerstvé dvoučárkovky, koukala jsem, zda se v nějakém tématu najdu, ale ve snažilkování se moc nedaří a v těhulích se téma čerstvého "zdaření" neobjevilo. Tak to zkouším s novým tématem...co najde se někdo? 😉

eliss2
3. únor 2012

@averena spravně, jen jdi nebo s eod Tebe zas neodtrhnu :D

januliina
3. únor 2012

Holky, baštíte nějaké vitamíny? Můj mi koupil Calibrum pro těhule.

bellys
3. únor 2012

@januliina
to jo, to si vynahradím, je to pro mě jako hádanka, je to autentický nepřenositelný pocit a je to fajn...

eliss2
3. únor 2012

Holky jak to bylo řečeno v kung-fu panda.. stačí věřit :o))

bellys
3. únor 2012

holky, já se cpu jen Pregniem, jinak zatím nic, někdy méně je více, zase nechci mít dva pětikilový macky 😀

januliina
3. únor 2012

@averena Tak ahojda a zase brzy tu. 🙂

eliss2
3. únor 2012

@januliina ja jim uz od snazeni femibion, pritel maji v rodine rozstep mekkeho patra, on ne ale maj tam dva výskyty.. snazim e teda jsit i hodne salatu a špenatu čerstveho, nebot kyselina listova upravuje genetiku.. a pak je dobry pry jod, ale ten je i v tom femibionu, jinak jim sezamoce seminko, dynove a tak, bo obsahuje vapnik.

bellys
3. únor 2012

já asi taky poběžím je tu po mě sháňka, mám dvě kočky, který evidentně špatně nesou to, že si tady chatuju a nevěnuju se jim...

bellys
3. únor 2012

jo a holky, ještě jednu díky za příjemné povídání, budu se zase těšit. Pěkný víkendík

januliina
3. únor 2012

@bellys No právě, ale četla jsem, že v prvním trimestru je prý nejdůležitější mít hodně vitamínů, protože se tvoří nervová soustava a všechny orgány. Ve druhém a třetím je to taky asi důležité, ale podle mě už ne tak moc. Taky zobám jen občas. Tak jednu tabletku za dva až tři dny.

januliina
3. únor 2012

@bellys jééé, já mám taky dvě kočky. 😉 Tak papa

eliss2
3. únor 2012

@januliina spravne... do 12tt se buduje vsechno .. jou to nejdulezitejsi tydny.. a doporučuju tu listovku a to pravidelne a poctivě.

januliina
3. únor 2012

@eliss2 ok , tak já zvýším dávky. 😀

snanok
3. únor 2012

já jsem nic nezobala a nic nezobu..jen tu listovku....mám hooodně pestrou stravu 🙂

eliss2
3. únor 2012

@snanok jj ja si myslim ze listovka je to nejdulejsi, zbytek by mel byt z prirozene stravy.. zelenina, ovoce, seminka, orisky, maso, brambory, ryže..

eliss2
3. únor 2012

@januliina z jednou za tri dny na kazdy den? :D

januliina
3. únor 2012

@eliss2 jj, tak nějak. To Calibrum co mám, obsahuje spoustu vitamínů. Čistá listovka je prý snad jen na předpis nebo co.

januliina
3. únor 2012

@eliss2 jj, to je všechno pravda, ale ty oříšky bych asi jedla jen z ověřených zdrojů, protože v oříšcích bývá nejvíc mikotoxinů...to se málo ví.

eliss2
3. únor 2012

@januliina nene da se koupit v lekarne bezne. Mozna jen ty hodne silne tablety jsou jen predpis, da se koupit normalne v lekarne... a je obsazena i v salatech a podobne, ale 90% se zniči tepelnou upravou tak ze pouze v syrovem stavu to ma smysl.

januliina
3. únor 2012

@eliss2 ahaa..díky za tip. Tak, že bych papala obden listovku a obden Calibrum? To by mohlo jít , co? 😀

eliss2
3. únor 2012

@januliina pokud by jsi koukala na mikrotoxiny tak si myslim ze by jsi v dnesni dobe nemohla jist nic.. maji zdrave tuky, vapnik, i bilkoviny. a orechu nesnis pul kila.. navic hodne pit nebot se pak toxiny vyplavuji z tela.. a jinak pro zajimavost, loni vyšel članek v MFdnes.. ze tak jak se stravujeme my ted, tak se bude stravovat naše dite, uz ted mu vytvařime navyky... 🙂

snanok
3. únor 2012

@eliss2 vytváříme návyky?? tak to chudák dítě....asi bych měla svůj jídelníček trochu poupravit 🙂

eliss2
3. únor 2012

@snanok jj pry jo a kdyz jsem to rikala segre, tak rikala ze kamoska ma dve deti, u prvniho se hlidala, malo jedla aby nepribrala, to ma u nej problem u mimča s jidlem, nechce jist a je to s nim boj, u druheho uz na to pekla, jedla co bud, a mala je u jidla k nezastaveni :o)

snanok
3. únor 2012

@eliss2 můžu teda potvrdit, že u první těhu jsem trpěla něčím jako obžerství 🙂 a synáček by taky snědl aj mě 😀

januliina
3. únor 2012

@eliss2 jako to jo, ale ořechy patří mezi ČOI nejčastěji zakázané potraviny dovážené do ČR, právě kvůli plísním. Hlavně oříšky z Turecka a z východu obecně. Takže bych si dala spíš oříšky z Ćeska nebo tak, ale to byla spíš jen taková poznámka. Mám trochu profesní deformaci. 😀

januliina
3. únor 2012

@eliss2 jooo? tak to jsem teda ještě neslyšela, ale pravdou je, že podle toho jak se stravuje matka, tak se většinou stravuje i dítě. Myslím, že je to tím, že když to dítě vidí, že mamka nic nejí nebo jí něco jiného než ono, tak mu to jídlo většinou moc nejede. Ale je to zajímavý postřeh.

eliss2
3. únor 2012

@snanok tak vidiš ja nekecam :D

eliss2
3. únor 2012

@januliina Tak pak uz to je jasny, ze se dite nauči v tom v čem zije, ale ja by fakt nepodcenovala mimiska ani ted :o).. ze vnima jak to my nedočkave matky berem :D

snanok
3. únor 2012

@eliss2 ...to by mě ani nenapadlo 😀 ....a na mykotoxiny se vykašlete. Všeho s mírou a vše bude ok. Jinak o oříškách jsem četla nějaké studie a nejlepší vyšli od firmy KK (ale je to už nějaký pátek)...hlavně nekupovat tesco ořechy a podobné "šitky"

eliss2
3. únor 2012

@snanok tak nevim jak je na tom Tesco s orechama, ale jine jejich produkty jim vyrabi značkove firmy jen maj jiny obal..chce to čist obaly.. vyrobce.. ale za orechy bych ruku do ohne nedala :D.. a na toxiny prdim, jim jak uznam za vhodne :o)..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru