Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

andreasek82
9. dub 2010

ahojky jenn, tak to danik vazi krasne 🙂
dnes je jeste hezky, ale zitra uz se to ma zkazit 😒
v nedeli zaciname to plavanicko, tak se moc tesim 🙂

jenniffer
12. dub 2010

Andrej, tak jaké bylo plavání?

jenniffer
13. dub 2010

Holky, Danýsek od včerejška říká pořád dokola "mamama..". 😵 Jsem v sedmém nebi. Konečně jsem se dočkala. 😵

makoush
autor
18. dub 2010

jen..tak vidis..a za chvili zacne rikat "tatatata" 😉 Jinak B. ted ma 72cm a 8kg - holt to je hubena vižle, no.. Mozna ted ma zase min, protoze uz se tyden jenom koji a neji. Pricitam to rostoucim zubům (už jich ma 8), tak snad zase brzo dostane chut i na neco jinyho, nez je mliko. A to s tou zvednutou rucickou dela taky, rikame ji na to "čááu bambíno" a ona se můze umávat😉

jooo, za chvili jim bude rok, bobečkům naším 😵

jenniffer
20. dub 2010

Mak, tak to máte doma pravý opak toho našeho otesánka. Nemůžeme před ním nic jíst, vždycky se okamžitě hlásí, že to chce taky ochutnat - snaží se říct "ham", ale většinou z toho je jen "mmmm". 😀 No a když mu nedáme, tak se začně neuskutečně vztekat. Všichni mě varují, ať se připravím, že máme doma pěkného vzteklouna a brzo se k tomu vzteklému brekotu přidá i válení po zemi. Takže se máme fakt na co těšit. 😠 😀
Před pár dny jsem se "zbláznila" a v akci koupila jáhly. Teď váhám, jak na ně. Nemáte některá nějaký dobrý osvědčený recept, samozřejmě vhodný i pro batolata. 😉

makoush
autor
20. dub 2010

Jen..no, barous taky je vzteklina..holt se v tech nasich detickach projevuji ty dve blizenecky bytůstky..no..☹

jinak jahly, ty B. varim pravidelne a chutna ji to. Delam domaci ryzovo-jahlovo-pohankovou kaši -tzn. uvarim ryzi-jahly-pohanku dohromady (ani neni treba uplne rozvaret, kdyz to nechas pod poklickou, tak to dojde), no a pak to mixuju na kasi a tu zamichavam bud do presnidavek nebo do masa a nebo si ji da i samotnou. Jeste se chystam na jahelnik (uvareny jahly+zloutek+rozinky zapect), ten pry taky chutna a můze ho jist sama..

jenniffer
23. dub 2010

Mak, tu kaši děláš s vodou nebo v mléce? Žloutek zatím nedávám - při riziku alergie se nemá, ale o jáhelníku už jsem taky přemýšlela. 😉

Holky už uvažujete o větší autosedačce? Daníkovi už přečuhují nožičky, hlavička se zatím vejde, tak jak má. Tak nevím, jestli je to ještě správně nebo jestli už přejít na větší.
Jo mimochodem, proč by se neměli dávat dětem piškoty do 3 let?

Andreo, jukla jsem ti do alba, máš jednu hezčí fotku než druhou. 😵 😵 Honem vyzraď, jestli vážně v sprnu bude svatba? Těším se na podrobnosti. 😉 🙂

makoush
autor
25. dub 2010

Jenn..suroviny vařím ve vodě, pak to nechám dojít a mixuju. Pokud to je hodně lepidloidní, tak ředím vodou. UM mlíko ji dávat nechci a svoje jsem lína odstríkávat. Várku kaše mám pak rozdělenou do skleniček v lednici a tak ob den vařím novou. Kaši pak přimíchávám bud do masozelu nebo ovocných přesnídávek. Žloutek jsem zkusila, ale taky ji nechutnal..

add piškoty..ja je nakonec dávám. Ale on je asi jiný pohled, když máš decko, co normálně jí, tak je zbytečný ho cpát sladkým. B. je nejedlík a je schopná se i jen kojit (naposledy ji to vydrželo přes týden). Takže i když nerada, tak piškot ji sem tam stričím (ale sní tak max. jeden) Začala tek akceptovat rohlík, což se mi taky moc nelíbí, ale holt budiž..

add autosedačka - taky uz plánujeme přejít na větší - jen jsme se ještě nedokopali k nákupu.

Co chystáte dětem k narozeninám za dárek?

jenniffer
27. dub 2010

Mak, kaši zkusím a uvidíme, jak bude Danýskovi chutnat. 🙂
Kolik Barunka váží? Bude to asi málo, když tak málo papká. Jednou z ní určitě bude krásná štíhlá slečna. 😉
Mamka mi vyprávěla, jak ségra taky vůbec nechtěla jíst. Byla to prý vždycky hrůza do ní něco dostat. Mám si prý vážit toho, že máme dítko, které jí s chutí. 😵 Musím jí dát za pravdu, nechtělo by se mi Danýska pořád přemlouvat, aby něco snědl a vymýšlet různé fígle, jak do něj něco dostat. Mám to vážně o moc jednodušší, když máme doma malého otesánka. 😉

Dárek k narozeninám musíme teprve vymyslet. Dort bude určitě a dárek se uvidí podle toho, co ho bude aktuálně bavit. Máte nějaký dobrý typ?

Holky, včera jsme se vrátili z dětské chirurgie. Bohužel Dannyho čeká další (a já pevně věřím, že poslední) operace. Tentokrát je to ta hydrokéla varlátka. ☹ Budou to dělat v Hradci, termín nám pošlou poštou. Prý snad někdy koncem června. Už jsem klidnější než při minulé hospitalizaci, přeci jenom už vím, o čem pobyt s mimčem v nemocnici je. 😉 ☹

makoush
autor
27. dub 2010

Jenn..na minulé poradně měla B. 8kg, od ty doby jsem ani nemela naladu ji doma zvazit (děsně s sebou šije, takže to stejně nemá cenu), ale počítám, že bude mit něco přes 8.. uzž to ale neřeším. A ohledně jídla, tak zabírají fígle jako:švédský stůl, jídlo v přírodě, jídlo na návštěvě..takže něco do ní dostaneme. Jen jogurt a lučinu, tu teda fakt nesnaší - btw. jaky mléčný výrobky dětem dáváte?

Teda, chudak Daník, zase další operace... Tuhle samou operaci dělali v HK chlapečkovi mé kolegyně. Prý to bylo raz dva. No a je fakt, že pobyt s miminem ve špitále nic moc..:-/ ještě pořád mám ty naše anabáze v živé paměti.

jenniffer
27. dub 2010

Mak, Daník jogurt i lučinu normálně baští. Ne že by to zrovna byla jeho nejoblíbenější jídla, ale bez problému si je dá. Jogurt dávám jen bílý - Holandii. Četla jsem, že už holky dávají i ovocné, ale do toho se mi zatím nechce, ať si na tu sladkou chuť moc nezvyká. 😉 Lučinu mu semtam namažu na chleba. Musím říct, že raději baští chleba samotnej, ale s lučinou to zkousne taky. 😀 Jiné mléčné výrobky jsem zatím nedávala. Kravské mléko vůbec ne, semtam dostal jen sousto tvarohu, ale ten se prý má dávat až po roce, takže zatím nedávám. Zkoušela jsem i sýr - klasický eidam, ale jen na ochutnání. Nechci ho dávat, je v něm dost soli.
Přidej nějaké aktuální Barunčiny fotky, ať víme, jak Vám princezna roste. 😵

K tomu dárku. Daník asi dostane Tatrovku nebo něco na ten způsob. Teď jsme mu koupili želvu na kolečkách a on je celý nadšený, že si ji může chytit ručičkou za krunýř a jezdit s ní po podlaze. Krásně u toho leze. 😵
Jinak už taky dost slušně pochoduje, tak si myslím že chůzi do prvních narozenin určitě zvládneme. 😉 Kdo ho ale pak bude honit po bytě, to teda fakt nevím. 😀 😀

makoush
autor
28. dub 2010

Jenn..hmm tak Barouš ani lučinu ani hollandii..kdyz ji dam jednu lzicku, tak se zasklebi a uz nic dalsiho a jinyho do ni nedostanu..:-/ dokud kojim, tak to tak resit nehodlam, ale preci jen, tak v srpnu bych rada uz odstavovala...noo,uvidime. Ohledne darku, tak se chystam ušít panu - jednu dostala k vanocům (jsem sila takovou pro mimina, kde misto nohou ma vycpanou sukynku), ale prijde mi,ze by uz asi i snesla nejakou s nohama a dlouhyma vlasama😉

a co ta andrej a kall a milin? koukam,ze tady uz jsme jenom ja a jenn ☹

btw. kuk fotoblok😉

andreasek82
30. dub 2010

holky neeee ja jsem tu taky 🙂
jo jinak, plavani jsme zrusili hnedka po prvni lekci, sabca mela spalu 😠 uz je ale zdravoucka 🙂
holky, ja mam za mesic statnice, musim makat..
jenn, moc dekujem za pochvalu fotecek, to potesi 😉 svatba opravdu bude 7. srpna 😵
jinak ja jahly delala zrovna tento tyden sabince s masickem a zeleninkou normalne.. docela to bastila..
autosedajdu uz mame novou asi mesic, mame römer s isofixem 😉
jenn, to je smula s danikem, ale urcite uz to ted bude naposledy, moc vam drzim palecky!
mak, ja taky porad jeste kojim a sabinka miluje activii, hollandii i tu lucinu treba na chlebicku, s tim problem nemame, taky neni zadnej cvalda, ale myslim, ze tech 9 kilo asi ma zhruba..
holky, co to odrazedlo k 1. narozeninkam? 🙂
krasny vikend!

jenniffer
3. kvě 2010

Mak, krásná fotečka. 😵 Taková se nám povede málokdy, aby nám seděl, koukal do objektivu a ještě se krásně usmíval. 😉
Do nemocnice nastupujeme už teď ve čtvrtek. Mak, vy jste byly s malou v Hradci? Je tam k dispozici mikrovlnka?

Andreo, fakt spálu? ☹ Panečku, chuděrka malá, jak jste to přečkaly? Hlavně, že už je v pořádku. 😉
Kde jste autosedačku kupovali? Jaký přesně typ máte? Písni nějaké webovky....
🙂

makoush
autor
3. kvě 2010

jenn..ne ne v hk jsme nebyly, byly jsem v pardubicich a pak v Havlbrodě. O HK dětském fakt nic nevím, ale mikrovlnku tam mi podle me zrejme budou, tu maji ted snad vsude, ne? Tak at vam to dobre dopadne!!

andrej..spalu? tedaaa a jak se toprosim te projevuje? To je tada pech...

jenniffer
3. kvě 2010

Andreo, ještě jsem se zapomněla zeptat na detaily ohledně svatby. Kde to bude? Už máš vybrané šaty? Honem se pochlub.
Mimochodem, už jsem ti to psala mnohokrát, ale musím se opakovat. Fakt obdivuji, že se zvládneš připravit na státnice. Já bych to vůbec nebyla schopná. Pamatuji se, jak jsem dělala poslední státnici s obhajobou já. Už jsem chodila do práce asi 4 týdny před už jsem se učila a pak intenzivně posledních 14 dní. Fuj, už nikdy více. 😀 Držíme ti s Danýskem palečky, ať se ti to podaří na jedničku. 😉 🙂

Mak, já doufám, že tam mikrovlnka bude. Povezu s sebou nějaké skleničky, na které je zvyklý, tak ať je nemusí baštit studené. 😉 Díky za přání, věřím, že to proběhne bez komplikací. MUSÍ. 🙂

andreasek82
5. kvě 2010

jj holky spalu, buh vi, kde k ni prisla.. a taky buh vi, jestli to spala fakt byla.. kazdopadne mela sabinka svoje prvni antibiotika, ted ma trosku rymu, ale jinak je snad zdravoucka uz..
jenn, svatbu budem mit tady u nas v dolnich chabrech, saty si nechavam sit, urcite pak uvidite fotky 😉 ted jsem ale pripravy uplne vypustila, musim makat, zatim nic neumim.. neni co obdivovat, to bude teprve 2. 6. mozna.. 😅 z bakalarky mam vybornou, to jsem moc rada, jenze to byla brnkacka proti tomu, co me ceka.. tomas si bude brat tyden dovolenou, abych jela "v kuse" ono to stejne moc nepujde, ale tak porad lepsi, nez tu byt se sabinkou sama, uz se to fakticky moc neda, spis jen kdyz spi.. a to je sakra malo.. 😖
jenn, drzim palecky danyskovi moc a moc!
mejte se hezky a zas si pisnem, papa 😉

jenniffer
10. kvě 2010

Ahoj holky, jsme zpátky z nemocnice. Operace proběhla dobře, Daník to krásně zvládnul. Se mnou je to horší. Jsem totálně utahaná a nevyspalá. Noci jsme trávila na podlaze na karimatce na šestilůžáku + 3 maminy, takže celkem devět lidí. Jsem si myslela, že takovéhle pokoje už v nemocnici nejsou. 😠 K tomu jsem musela dopředu nahlásit časy jídla pro malého, když chtěl mlíčko mimo tento čas, byl to obrovský problém. Mikrovlnku k ohřátí tam sice měli, ale ne volně přístupnou. O všechno se muselo žádat sestry. 😠 Takže suma sumárum do HK do nemocnice už fakt nikdy! Na druhou stranu ale musím říct, že přístup lékařů byl naprosto perfektní. Všechno ohledně zákroku mi vysvětlili a ochotně odpovídali na moje dotazy. K dětem tak mají hezký přístup. 😉 Jen ty "ubytovací" podmínky fakt nic moc. 😠

Andreo, jsem si jistá, že státnice zvládneš. 2.6. to budeš mít úspěšně za sebou. 😉

andreasek82
12. kvě 2010

ahojky jenn, tak uz je to za vami a uspesne, to je skvely! 🙂
ale ty podminky na pokojich tedy nic moc.. nadstandard sis zaplatit nemohla? asi ne, vid.. tak hlavne ze je po vsem, pokazde, kdyz ted danik pujde spinkat, si taky lehni, at zase nacerpas sily 😉
dekuji za podporu ke statnicim.. no uvidime..
dobrou noc 🙂 pusinku danikovi 🙂

makoush
autor
14. kvě 2010

jenn..super, že to máte za sebou. Docela jsi mě překvapila, jaký jsou ve fakultce podmínky...hmm, jsem netušila. Na druhou stranu, radši spát na karimatce, než tam děcko nechat samotny, ne?

U nás je ted veselo, B. je pěkná neposeda, pořád někde uklízí..bohužel negativně 😀 , takže za ní jen běhám a všechno dávám zpátky.. Ale je to fajn, miluje pejsky a jakmile nějakýho jen slyší, už štěká..🙂

jenniffer
17. kvě 2010

Ahoj holky, Danýsek poslední dobou hrozně miluje vodu. Když jdeme na zahradu, hned se vrhá na konvici s vodou. Ve vaničce v koupelně plácá ručičkou do vody a má hroznou radost, jak cáká všude okolo. 😵 Nemůžeme ho z vaničky vůbec dostat. Když ho vyndáváme spustí vzteklý hlasitý brekot a není ho možné utišit skoro celou dobu, co ho mažeme a oblékáme do pyžamka. Asi se nám narodil malý vodníček. 😀
Nevím, jestli jsem to už psala, ale asi měsíc nám ukazuje "jak je velikej", jinak jsme ho zatím nenaučili nic dalšího. Moje pokusy o paci paci naprosto selhaly. ☹ 😀 Co vaše batolátka? Pochlubte se, co už všechno umí. Abych měla inspiraci, co ho ještě naučit.
Dneska jsem mu objednala dřevěné pískoviště na zahradu. Už jen sehnat písek. 😉 Dostane ho jako dárek k narozeninám. 🙂 Holky, jak to budete řešit s dortem. Dáte prckům ochutnat nebo budete dělat nějaký speciální dětský, aby si mohli zobnout?

makoush
autor
17. kvě 2010

ahodja Jenn..tak mu už dopřejte velkou vanu😉 bude nadšenej..
u nás..ja ty pokroky zas tak neprožívám, tak nějak se mi podařilo se nad to povznést..ale: b. dělá paci paci, indiána na pusu (to má ode mě), pak jakoby prdí pusou (to má od táty), popotahuje nudle v nose (to má od babičky), ve vodě taky cáká..uf, na víc si ted nevzpomenu. No, a nejoblíbenější slovo je to aaaaf (=haf) a pak pořád jeeežiši. Ale je fajn, jak už rozumí a reaguje na to, co ji říkám. Jinak dort řešit nebudu, upatlám: hollandii+přesnídávku+piškoty+hrozno+jabko a bude to dort pro nás všechny, nějaký extra pro dospělé dělat nebudu a kupovat se mi ho nechce. Stejně ty máslové krémy nejíme a radši se budu koukat, jak si dítě rozpatlává tenhle 10minutový dort, než hodiny trávit přípravou nějakýho honosnýho kousku. Jo a k narozeninám dostane: bublifuk, větrník, šášu a od babiček kurzovné na další plavčo. Ještě uvažuju o jedný roli toaletaku, kterou si bude moct roztahat jak chce😀

jenniffer
18. kvě 2010

Mak, Danýsek se taky před časem naučil prdět pusou. Jde mu to skvěle. 😵 Nejraději tyhle zvuky dělá při jídle. Já se totiž vždycky neudržím a musím se tomu smát, on má radost, že se směju a o to víc se snaží. Bohužel to má následky všude kolem, máme pak jídlo rozprskané všude. 😀 😀 Ten toaleťák je bezva nápad. Určitě vyzkouším, co Daník na to. 😉
Uvažuju, že objednám jeden dort na parádu pro fotky, ten pak sníme my dospělí a jeden upatlám doma pro něj. Asi nějakou podobnou kombinaci o jaké píšeš. 🙂

makoush
autor
29. kvě 2010

Tak už to máme za sebou a dneska začínáme druhý společný rok🙂 Bylo to fajn, udělali jsme si soukromou oslavu jen my 3 - dort, balonky, bubliny, větrník - B. z toho je tak unešená🙂) Zítra nás čeká rodinná oslava s babičkama.

jenniffer
30. kvě 2010

Mak, posílám Barunce velikou gratulaci k prvním narozeninám. 😵 Honem pošli nějaké fotky z oslavy. 😉 Co dortík? Doufám, že jste ji nechali se v něm pořádně popatlat. 😀

Daník se v posledních dnech naučil ukazovat na předměty, které chce podat. Natáhne ručičku a ukáže ukazováčkem. 😵 Připadá nám to kouzelné a máme radost, že nás to zase o kousek posunulo ve vzájemné komunikaci. 😉

Andreo, ty máš teď asi úplně jiné starosti, viď? 😀 Vydrž, za chvíli to budeš mít za sebou. 😉

andreasek82
3. čer 2010

ahojj holky 🙂
tak pisu po delsi dobe, vcera jsem uspesne zvladla bakalarky, tak je to fakt ted obrovska uleva..
a uz sem zase mezi vama.. 🙂 ale to pocasi by se mohlo teda umoudrit, tady lije jako z konve, uz chci byt s malou na zahradce a uzivat si to vsechno zase poradne, to uceni byl hnus fialovej, ale to k tomu patri no.. a v zari pokracovani 🙂
mak, posilam moc gratulaci barunce, sabince ted prvniho oslavila 11 mesicku, takze 1. narozeninky nas teprve cekaji.. ja udelam dort asi nejaky piskot s ovocem a vrsek bych nejak hezky nazdobila, treba koupila takova ta zviratka z mandlovky a mame koupene specialni svicky happy birthday s holcickou 🙂 taky balonky, proste to trosku nazdobit, kdyz bude hezky, bude oslavicka na zahrade spojena i s grilovajdou a tak, ja, tomas, sabinka, kamaradka se svoji dcerkou, moje mamka, prababicka sabinky, ale ono se to taky mozna nakonec rozdeli na vice minioslavicek, znate to, ne vsichni muzou v jednu dobu..
jenn, co budete kupovat danikovi k narozeninkam teda? 😉
hezky den!

jenniffer
3. čer 2010

Andreo, gratuluji k úspěšnému ukončení školy. 😵 Od září se chystáš na Mgr.?
Daník dostane dort a na zahradě mu chystáme pískoviště, k němu dostane kyblík, lopatičku, konvičku a bábovičky. 😉 Nejdřív to oslavíme jen my a moji rodiče, za týden potom přijedou rodiče manžela a sourozenci. Mají to dál, takže tu zůstanou na víkend, aby si malého pořádně užili. 🙂 Doufám, že už bude pěkné počasí! 😉

andreasek82
3. čer 2010

jenn diky moc, jj - od zari jdu na mgr. 🙂
my prave s darkem jeste nevime, pisek sabce zatim moc nevoni, byly jsme na nem a kdyz na nej sahla, hned davala rucky pryc , jak kdyby se ho stitila 😅 😀 neco vymyslime.. 🙂
my to asi taky nakonec budem mit spis na etapy..
dobrou noc 😉

makoush
autor
4. čer 2010

Barouš děkuje za gratulace😉
Andrej..no super, to je skvela zpráva. Jsi dobrá, jak jsi to krásně zvládla.

se vám přiznám, že mě MK už nějak nebere..dřív jsem tady našla i dost zajímavých informací, ale teď nudanudašeď, asi jsem už úplně vykojená, či co..:-/

jenniffer
4. čer 2010

Andreo, tý brďo....Sabinka bude asi hodňoučká, když tě nechá studovat. 😉 To by u nás vážně nešlo. ☹ A večer, když usne, jsem ráda, že si sednu k telce. 😒

Mak, když už jsi narazila na ty informace, tak bych na vás holky měla pár dotazů:
Od kdy polštář pod hlavičku? Kolik vám toho teď děti naspí přes den a v noci? Už začnete dávat "normální" jídlo (slané aj.):
Uvítám každý nápad na činnost, co se s prckama dá dělat. Naše dny jsou poslední dobou dost stejné.
Jinak se začínám pomalu chystat na dovolenou u moře a zjišťuji, co všechno s sebou. Při té přiležitosti budeme kupovat golfáč. Máte nějaký dobrý typ, který vybrat a podle čeho vybírat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru