Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

ada80
17. bře 2008

Holky dnes jsem se dozvěděla výsledky a je to v pořádku.Akorát mi neřekli co to je,ale nevadí.

jabber
17. bře 2008

ambret - určitě to můžeš podstoupit jen proto, že chceš, ale myslím, že pokud ti není 35 let, tak si to budeš platit sama

ada80 - gratuluju 😉

ada80
17. bře 2008

jabber:moc díky 🙂

ambret
17. bře 2008

Aha a kolik to stojí 😲

jabber
17. bře 2008

ambret - myslím, že cca 2500,-

katynaa
17. bře 2008

Ambret chce asi kluka...
Tady v 'Nemecku je nabidka: test krve jeste pred 12tt, kde ti zjisti pohlavi mimca. Nicmene vysledek sdeli az pozdeji, kdy neni mozne jit na interrupci.

ambret
17. bře 2008

Jojo přesně tak rádi bychom chlapečka 😅

jabber
17. bře 2008

ambret - tak držím palce, ať vám ten hošík klapne 😉

kacka.va
17. bře 2008

ambret: mně to přijde zbytečný jít na amnio kvůli tomu, že chceš vědět pohlaví miminka, to ti řeknou později i na ultrazvuku a bez rizika potratu.

kacka.va
17. bře 2008

ado: oni to často říkají, až když si maminka řekne, že to chce vědět, neříkají to automaticky, protože někteří rodiče to vědět prostě nechtějí

kacka.va
17. bře 2008

katynaa: prosím tě a jak z krve poznají pohlaví miminka, to by mně teda zajímalo. z krve se to nepozná, leda z amnia, protože to už mají přímo buňky miminka.

lisounek
17. bře 2008

ahoj holky, tak ja na plodovku taky musim, uz me to ceka ve Ct, tak jsem na to zvedava

a kvuli pohlavi bych teda na plodovou vodu taky nesla, stejne se to clovek dozvi az po 3 tydnech a to uz je vetsinou na UTZ zjistitelny....

ada80
17. bře 2008

kacka.va:já to,ale chtěla vědět,ale sestra mi řekla,že to do telefonu neříkají,ale nevadí hlavně že jsme v pořádku 🙂

kacka.va
17. bře 2008

ado: aha, tak to jo 🙂. To nevadí, hlavně že jste fakt v pořádku a řeknou ti to až tam půjdeš 😉

lisounek
17. bře 2008

holky ja mam riziko 1:300 a stejne jdu na plodovku no 😒

venuse333
17. bře 2008

Ahoj Lisounku, meli jsme riziko 1:310 a po konzultaci v gennetu jsme se s paní doktorkou dohodli na genet. ultrazvuku ve 20 týdnu a v připade, ze by vysledky UTZ byly moc divoky (vyjadreni pani doktorky), tak bychom odber plodovky podstoupili az potom.
A take jsem zjistila, ze mi sestricka pri vyplnovani dotazniku pro gennet nezapsala vsechny udaje a je mozne, ze by testy vysly jinak.... jdu ve stredu na kontrolu a premyslim, jestli to mam rict doktorovi...

lisounek
17. bře 2008

Tak to radeji rekni....no ja uz jsem tu plodovku podepsala souhlas, takze me to nemine, ale snad to teda bude ok...pravdepodobne by melo....ikdyz se trochu bojim, ale to s tim asi souvisi... 😕

venuse333
17. bře 2008

Určitě to dopadne dobře, kamaradka byla dvakrát a jeji sestra take a obě maji krasne zdrave deti, drzim ti moc pesti, aby ti to dobre dopadlo 😉

kacm
18. bře 2008

Ahoj Holky, tak jsem také jedna z těch co jim vyšli testy špatně na Dawnův syndrom 1:170 takže jsem souhlasila s odebráním plodové vody, mám hrozný strach, ani né té bolesti, ale spíše toho aby se tomu miminku něco nestalo.Ale věřím, že to bude dobré. Jdu na odběr 26.3.2008 ale můj mudr. mi vůbec neřekl o nějaké genetické konzultaci, jen jsem mu řekla, že odběr plodové vody podstoupíme, vůbec netuším jak to celé probíhá, holky popiště mi jak to bylo u vás děkuju. Pa ☹

lisounek
18. bře 2008

kacm: ja jdu na odber ted ve ctvrtek a vim jen, ze se snad nemusi byt nalacno a ze udelaji ultrazvuk a pak ten samotny odber trva asi par minutek, taky se bojim toho potratu - a jeste musis podepsat souhlas, ze s tim souhlasis a beres i ta rizika 😢 . Ja jsem ale predtim byla normalne i na genetice je potreba rici rodokmen a taky nejake ty veci o menstruaci jak byla a kolik dni trvala, ale treba to s tebou udelaji na tom pracovisti pred odberem...i tak to chodi....

kacm
18. bře 2008

lisounek tak držím palce a pevné nervy aby to dopadlo dobře, já už se tím nechci stresovat, nedělá to dobře ani mě ani mimi, všechny ty hormony stresové jdou i na mimi a to nechci, takže to beru jako další vyšetření které prostě musíme podstoupit, prostě to tak přislo, tak to brát musíme, jinak bychom se z toho z cvokli.... 😉

kacm
18. bře 2008

ten zákrok je ve sterilním prostředí, holky může u toho být i partner nebo ne?

lisounek
18. bře 2008

dekuju a mas pravdu, proste pro ne je to rutina, tak to taky musime tak brat a kdyz se pry pak dodrzi ten klidovy rezim a ty 3 dny fakt jen lezet a pak se jeste chvili setrit, tak by to melo byt ok...pokud to pujde do toho 26.3. tak ti sem pak pisnu co a jak, ale prvni 3 dny se na pc asi fakt nedostanu - manza me bude hlidat a ja budu poctive lezet 😀

lisounek
18. bře 2008

ja doufam, ze tam bude moci byt...jde jen o to, ze ti potrou sterilne bricho....

kacm
18. bře 2008

Také bych chtěla aby tam byl......snad to půjde.

kacm
18. bře 2008

lisounku myslíš, že ten výsledek je 100% nebo se může stát, že prostě bude třeba 50 na 50 nebo 80 na 20 toho se také bojím, zda ti řeknou že je riziko vyloučeno a nebo zda to riziko tam je.

masacek
18. bře 2008

lisounek já měla riziko 1:680 a taky jsem na odběru byla.Ten odběr nic není horší jsou ty nervy potom-čekání na výsledky.manža se mnou taky byl ale musel čekat venku dovnitř ho nepustili.Bylo nás tam na to asi šest připravených.Držím palečky a neboj určitě tam nic nenajdou.

kejka
18. bře 2008

Byla jsem na odběru plodové vody u posledního těhu.Kvůli věku-37 a riziko DS 1:300.Na zákroku v Ustí n.Labem.Před odběrem byl pohovor s genetičkou,kde mi všechno vysvětlila a taky nám bylo nabídnuto tam přespat,aby nás ohlídali.Samotný zákrok nic není-ležela jsem a koukala na ultrazvuk,kde bylo mimčo.Dr.všechno vysvětloval a zavádění jehli,jsem ani necítila,jen viděla na monitoru.Pak šupky do postele-půlka mamin jela domů,ale já jsem toho využila a zůstala přes noc.Výsledky měsíc.To bylo na tom asi to nejhorší,nervy pracovaly.Dopadlo to v pohodě.Jen můžu ještě dodat,že tam byla spousta ženských,mladých,kvůli vyloučení jiných vad.Výsledek by měl být na 99procent,ale ......nic není bez rizika.
Takže držím palce,všem,co je to čeká a ať to všechno dopadne,tak jak má. 😉

jabber
18. bře 2008

kacm - popisovala jsem průběh na straně 29, manžela tam samozřejmě vzali 😉

Holky, držím vám pěsti 😉

kacm
19. bře 2008

Holky co jste byli na amniu jaké je po zákroku riziko potratu......někde jsem četla že 1:200-:300 a holky na MK píšou 1:100 mám z toho strach...... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru