Genetický ultrazvuk, co to obnáší?

kacirek00101
4. led 2013

Ahoj holky,chci se zeptat,zda mate zkusenost s genetickym ultrazvukem a co to obnasi ci zda mel nekdo podobny pripad???
NT screening v 12.tydnu vysel negativne,ale vzhledem k tomu,ze mam zvyseny ten tehotenksy hormon me doktorka poslala na triply. Presne vysledky jeste neznam,ale asi byl pozitivni. V emailu jsem mela pouze zpravu,ze mi na zaklade krevnich vysledku doporucuji podrobnejsi ultrazvukove vysetreni u genetika,tak se chci zeptat,zda jste na nem nejaka byla a co to obnasi. Kdyz jsem hned volala doktorce,uz tam nebyla,jen mi na recepci rekli,ze pani doktorka vzkazuje,at se nebojim,ze mi vse vysvetli. Ale ono to dost dobre nejde. Tak .poprosim o Vase pripadne xkusenosti. Dekuji.
Omlouvam se za preklepy,pisi to z mobilu.

zoozkha
4. led 2013

@kacirek00101
Ahoj,
rovnako ako ty, aj ja som mala negatívny NT a Triple jednu zníženú hodnotu, konkrétne AFP. Absolvovala som konzultáciu s genetičkou (Gennet Praha), spísanie rodinnej anamnézy z mojej, aj manželovej strany. Napriek tomu, že sa ani v jednej z rodín VVV nevyskytujú a máme zdravého trojročného syna, bola mi navrhnutá amniocentéza, ktorú som odmietla. Nasledoval podrobný ultrazvuk, na základe ktorého výsledkov som nakoniec AMC predsalen podstúpila. Ale na to si sa nepýtala. Každpádne je pravdepodobné, že Ti ju tiež budú odporúčať, tak buď radšej pripravená. Držím palce 😉

PS: máme doma zdravú 7 mesačnú slečnu 😉

kacirek00101
autor
4. led 2013

@zoozkha Dekuji moc. Tak nějak si představuji, že to proběhne a předpokládám, že mi taky doporučí odběr plodovky a jsem rozhodnutá, že půjdu. Je to ale na prd, jsou to zbytečné nervy a strachy. Jsem zdravá, je mi 30, tak nechápu, proč mám výsledky krve tak špatné. Ale doktoři nervy maminek asi moc neřeší, když to napíší v pátek a mám dojít ve středu až, mohli s tím počkat až do pondělí. Tak děkuji moc, budu doufat, že i u mě to bude dobré. K holčičce gratuluji. Já se už moc těším na mimi, a to jsem to vůbec neprožívala.

zoozkha
5. led 2013

@kacirek00101 V žiadnom prípade Ťa nechcem prehovárať, ak si rozhodnutá. Ale ak máš negatívny NT a ultrazvuk bude v poriadku, len na základe TT by som odber zvážila. Ja som ho nakoniec podstúpila pre dve ďalšie indikácie, ktoré za základe UZ ukazovali na možnosť VVV, ale popravde, strach z možných komplikácií po zákroku ďaleko prevyšoval strach z výsledkov. Riziko nie je malé. Cítila som, že malá je zdravá... Našťastie všetko dopadlo najlepšie ako mohlo a to isté prajem, samozrejme, aj Tebe 😉 Pekný víkend.

kacirek00101
autor
5. led 2013

@zoozkha Hm,tak uvidíme, zda bude ultrazvuk v pořádku - pokud ano, tak bych odběr nepodstoupila, ale pokud ne, tak určitě ano. Uvidíme, co řekne genetička. Jsou to nepříjemné chvíle a zbytečné komplikace a nervy :( U těch triplů jsem taky věřila, že výsledky budou ok, ale nejsou, tak už to vidím do budoucna černě. Taky pěkný víkend.

denisaginger
19. bře 2013

Dobrý den, nevím sice, jak přesně Vám triply vyšly a kde je přesně nějaké riziko, ale já bych jen ráda dala ke zvážení to, zda podstoupit odběr plodové vody nebo raději si nechat odebrat krev na klinice Gennet. Odběr stojí bez pár korun 14 000 Kč, není hrazen pojišťovnou, ale rozhodně stojí za zvážení...Výsledky jsou do 3 týdnů a zkoumají se znovu právě tyto 3 vady chromozomu, jako u triplů. Nebolí to a hlavně riziko potratu je nulové! Hezký den.

olivazelena
16. čer 2013

Ahoj, našla jsem toto téma. Byla jsem na screeningu NT+ a tripple testu a vše vyšlo v pořádku - screening negativní a na výsledek tripple testu mi řekli do telefonu, že je vše v pořádku. Problémy nemám vůbec žádné a už dvakrát po sobě jsem byla jen v poradně, kde mi žádný utz nedělali, jen se zeptali, zda nemám potíže, nemám, řekli "zlaté těhotenství" a za minutu jsem byla pryč z ordinace. Moč vyšla dobře. Přesto mám jít tento týden (20. týden) na genetiku, tj. ultrazvuk zase asi. A ještě půjdu jednou na srdce. To se tak chodí běžně nebo proč musím ještě na tu genetiku? Doktor mi neřekl k tomu nic a tvářil se úplně normálně. Takže mě ani nenapadlo se na cokoliv ptát.

olivazelena
17. čer 2013

Moje otázka v diskusích zapadla, asi proto, že jsem ji psala v noci. Ale chci sem napsat, že už to vím, a že celé toto téma je akorát (a opět, jako některá jiná témata) zhysterizované. Genetický ultrazvuk, jak jsem se později dozvěděla se dělá ve 20. týdnu běžně. Takže asi je lepší to tady fakt nebrat tak vážně... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru