• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je nutné podstoupit triple test při negativním NT+?

5. prosince 2010 
Mám negativní výsledky NT screeningu, musí se ještě navíc podstoupit tripple test, když je navíc nespolehlivý?
5. pro 2010 v 06:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
V těhotenství můžeš odmítnout (tuším až na testy na pohlavní choroby) každý vyšetření - takže i tripply. Nicméně - je to jenom odběr krve a možná UTZ na určení přesného stáří, to znamená... Proč to nepodstoupit?? Při pozitivních tripplech se přihlíží i na výsledky NT screeningu, navíc je vysoce pravděpodobný, že dopadne dobře a budeš mít aspoň větší jistotu zdravýho potomka.
5. pro 2010 v 06:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samozřejmě nemusíš. Já byla dohodnutá s gyndr, že když bude v pohodě NT, tak mě na triply hnát nebude, u prvního dítka mi totiž vyšly falešně pozitivní a ty nervy bych nepřála nikomu.
5. pro 2010 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemusíš, já tripply odmítla, i když jsem na NT nebyla, to jsem ještě o něm nevěděla a doktorka mi to nenabídla. Jen mi udělali záznam do průkazky. Já to odmítla z toho důvodu, že jsou značně nepřesné (vysoké riziko falešné pozitivity) a tehdy jsem na to nebyla psychicky připravená. Měla jsem na začátku problémy s krvácením a řekla jsem si, že i kdyby se nevím co dělo, dítě donosím tak jako tak a že je určitě zdravé. Kamarádka měla tripply po dobrém NT, vyšlo špatně a a šla na amniocentézu.
Není mi moc jasné, proč je stále dělají, ale tipla bych to taky na nějakou farmaceutickou lobby.
5. pro 2010 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak už děvčata psala, tak je nemusíš podstupovat, jsou velice nepřesné a zbytečně vystresujou, pokud náhodou výjdou blbě. NT+ jsou daleko přesnější. Vzhledem k tomu, že tripply proplácí lékařům pojišťovna, tak většina dr na ně stále posílá nebo provádí. Ale určitě bych byla v klidu, pokud mi oba screeningy výjdou v pořádku a pak velký UTZ, popř. echokardiografie:wink:
5. pro 2010 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozhodne nemusis. Ziju v Nemecku a tu se bere NT jako smerodatny a tripply jsou jen rozhodovaci nastroj k amniocenteze, tz. delaji se jen v pripade pozitivniho NT, vyssiho veku matky nebo genetickem zatizeni v rodine. V Evrope se od nich prave plosne upousti :wink:
5. pro 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek