Triple test, nížší hladina HCG. Máte zkušenost?

usounek25
10. zář 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat. V 16. tt mi byla odebrána krev na triple testy. Z důvodu špatných výsledků jsem byla pozvána na kontrolní vyšetření ještě před termínem poradny. Dnes jsem byla za panem doktorem, ten mi řekl, že testy na Downům syndrom a rozštěpové vady dopadly dobře, ale byla zjištěna nižší hladina hcg. Říkal, že to není nic vážného, ale odeslal mě na speciální ultrazvukové vyšetření, protože pokud by se prý něco objevilo může být riziko předčasného porodu. Jelikož jsem minulý rok byla na umělém přerušení těhotenství v 24. tt, kvůli špatné funkci placenty (miminko to nezvládlo), tak mám obavy, že se to může zase opakovat. Jsem v 19. tt a pohyby zatím nemám, jen občas nějaké to zaťukání a zachvění. Mám obavy, že mi placenta zase špatně funguje a dopadne to jak minule. Máte některá prosím podobnou zkušenost s nižším hcg?? Moc děkuji za odpověď.

bebinka
12. zář 2008

Ahoj usounku 🙂

U mně to bylo přesně tak, nižší hcg zjištěno při triplech, šla jsem na kontrolní genetickej UTZ a tam pan doktor zjistil, že je všechno tak, jak má být, a ještě předtím si zanadával na nespolehlivé výsledky z krve, prý tam tenhle hormon celkem lítá sem tam... O riziku předčasného porodu se mi nikdo ani nezmínil, mimi kope jak o závod a všechno je podle poslední kontroly ok.
Neboj, všechno bude v pořádku a mimi určitě tentokrát v pohodě donosíš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru