NT+ negativní a výsledek triple testu pozitivní

julca12
4. kvě 2016

Ahoj maminky. Vyšetření nt plus mi vyšlo v pořádku, ale minulý týden jsem byla na triple testu a dnes mi volala doktorka že downův syndrom je negativní ale u nějakýho syndromu to vyšlo pozitivně že má být hodnota přes 1 a já měla pod 1. Ale ani mi neřekla jaký ten syndrom to může být? K ní jdu na kontrolu až 31.5. a do brna na screening ve 20 t. jedu až 3.6. prosím vás o váš názor a nebo jestli se to někomu z vás stalo? už teď je mi z toho špatně ☹ doma mám 20měsíční zdravou princeznu... a ted podle uzv by to měl být chlapeček

blahova_andrea
4. kvě 2016

Já bych zůstala v klidu. Mnohem více věřím NT+. TT vychází prý docela často falešně pozitivně, spousta lékařů od něj ustupuje úplně a pokud byla žena na NT+, tak TT už ani nedělá. Věřím, že i u tebe se jedná o falešnou pozitivitu a vše bude v pořádku. Mě osobně by NT+ uklidňovalo. TT mi dr. dělala ze zvyku, hradila to pojišťovna, tak proč ne. Ale výsledky mi byly tak nějak jedno. Pro mě zrovna tento test fakt o ničem moc extra nevypovídá 😅 Přiznávám...nejsem dr., ale mám ve zvyku být spíš laxní a řešit až problémy, které nastaly. Měsíc do UTZ v Brně uteče, snad se myslet pozitivně a těším se, že sem pak hodíš info o zdravém broučkovi 🙂

soyevita
4. kvě 2016

Tohle téma už tu bylo několikrát.Pokuv vyšel NT screening v pořádku,tak bych byla úplně v klidu.Stává se to hodně často,že TT vycházejí falešně.
Uvidíš,že v Brně Ti řeknou,že je vše v pořádku.
Kdyby to byl nějaký velký problém,tak Tě Tvoje dr.okamžitě někam žene.
Hlavu vzhůru 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru