Výbava pro srpnové miminko

dailik
10. únor 2018

Ahoj holky,mohl byste mi prosim nekdo poradit,jake obleceni,rychlozavinovacku nebo decku poridit pro mimco?Mam termin koncem srpna,tak pomalu premyslim,co budu davat do kocarku nebo treba na spinkani.Dekuju🙂

mku
10. únor 2018

Ja jsem mela termin 10.8.a nakonec mam mimi 20.7. Za me naprosto zbytecne jsou kratke body a podobne. Male mimi chce teplo, takze byt tebou kupuju vse s dlouhym rukavem. Zavinovacky jako takove jsem nemela, jen deky co z nich jde na suchac udelat zavinka. Jednu letni latkovou, druhou fleesovou a tu jsem uzila mnohem vic. K tomu par mikinek od tenkych po fleesky a bohate to stacilo dokud jsme nesli do zimniho fusaku.

Klidne se ptej, pokud te neco zajima 🙂

fykyska
10. únor 2018

Dnes se da vsechno koupit prakticky pres den..Takze osobne bych si nedelala zasoby oblecku v malych velikostech jako je 56... ale zalezi hodne na odhadu vahy u prcka kolem 3 kg je vel 56 zadouci ....
Ale 62/68 akorat pro 4kg plus....
Bodycka dlouha / kratka 10ks od kazdeho , dupacky 10x overal 3x , mikinka 4x kabatek 1x bavlnene pleny 30ks , slintak 10x , jeden balik plen vel.1 zbytek dokupovat podle potreby jestli pleny diteti sednou atp.
Cepicky bavlnene 3x i v lete se hodi, rukavicky bavlnene deti muzou mit po porodu delsi nehtiky a pak jsou jak strihoruky Edvard 🙂 balvnenou plenu 70x70 je dobra do kocarku pod dite v lete , bavlnene 2 deky a 1 teplejsi , rychlozavinovacku nebo klasickou zavinovacku...
Doporucuji aspon jednu chlupatou deku nebo takove ty heboucke larisy v tech se dobre spinka....

jipe
10. únor 2018

já mám prvního syna v červenci a párkrát body s krátkým rukávem měl - byly tenkrát fakt tropy. Jinak body s dlouhým, polodupačky, overaly, nějaká ta mikinka, 2 deky, 2 rychlozavinovačky. Potom na podzim jsme hodně využili jarní/podzimní fusak od emitexu a zavinovačku do autosedačky, látkové plenky pod hlavičku, osušky, čepička, rukavičky... syn měl pod 3kg porodní, tak jsme ještě i dokupovali oblečky vel. 50, ale z toho za 14 dní vyrostl

vladienka
10. únor 2018

Zalezi na miminku.. dcera narodena 28.6., v srpbu boli tropy a vacsinu dni travila v kratkom overale alebo len v plienke! V noci kratky overal a tenka deka.. sveter, mikina- u nas vsetko zbytocne.

vendes
Autor odpověď smazal
Zobraz
sasui1
10. únor 2018

Ja mam oba syny konec srpna. Ja nakupovala "letni" vybavu ale teda ze zkusenosti vim ze srpen uz neni leto :D
Body s kratkym jsem vyuzila. Davala jsem body kratky a na to tricko s dlouhym. Pak jsem mela jeste dve mikiny na zip. Hodne zqlezi na tobe co tobe sedne. Nekdo si nemuze vynachvalit kosilky. Nekdo body. Ja mela u tricka s kratkym ptz zase kdyz jsem dala body s dlouhym na to druhou vrstvu trika s kratkym rukavem ;) pro nekoho mozna taky nepochopitelny kus v satniku ale me to vyhovovalo 🙂
A teda jak tady padlo 10ks toho a toho...no tak my bysme to ani nevynosili. Stacilo 5ks. Ale to zase zalezi na blinkajicim mimci popr jestli mas susicku ptz vecer vyperes rano je suche...
A rada ohledne velikosti uz tady taly padla ze v 56 jen malo kousku a kously ktere se ti budou extra libit kupuj az od vel 86 to tomi mimcu vydrzi dyl. Jinak to jsou velikosti na 3mesice a nestacis se tim kouslem ani moc pokochat :D

blabloblu
10. únor 2018

Body s dlouhým rukávem a dupačky, nebo polodupačky, které jsem docela brzy (asi ve 4 měsících) vyměnila za punčocháče. Rychlozavinovačka posloužila hlavně příteli, bál se bez ní malýho chovat. Měla jsem i pletený vestičky od tety a dávala jsem je přes bodyčko, nebo kabátek nebo tričko s dlouhým rukávem na ven pak lehčí mikinku s kapucí a čepičku. Měla jsem i lehčí fleecovou deku, ale hodně jsem ho měla na sobě, buď jen tak nebo v šátku a teplotu jsem kontrolovala na zádíčkách. Malej je po tatínkovi horkokrevnej, takže se mi docela potil. Rozhodně jsem ale vůbec nevyužila body s krátkým rukávem, respektive cokoliv s krátkým rukávem. Ale už nebyly horký dny. Ty jsem si užila v těhotenství! :D Vím, že v šatech jsem byla venku už jen jednou. Poprvý s kočárkem. 🙂 Malej je 24. 8. a září už pak bylo chladnější, na svetřík. Takže asi bude záležet i na počasí... Rozhodně ale asi nožičky do tepla, takže možná jedno dvě body s krátkým rukávem a polodupky... imho 🙂 Ať jste oba zdraví. 🙂

vladienka
10. únor 2018

Este pridam fotku- to teplo bolo zufale, mala plakala cele dni ako bola spotena.. v byte sme mali 31 stupnov.. ale ako vidim ostatne prispevky, nechapem :D

dzogobela
10. únor 2018

Me teda taky prekvapuje, ze holky pisou, ze kratke body nevyuzijes... Ja rodila 29.7. 2016 a horko teda bylo jeste v zari... Mala nosila kratke body fakt hodne, bylo velke vedro, uvarila by se v necem teplejsim... I kdyz je fakt, ze tchyne tehda taky "nadavala", ze malou malo oblekam.. No neodstonala to, takze asi v poho a nebyla jsem tak krkavci matka 😀 ale ja dodneska oblekam malou spis min a myslim, ze je to tak dobre.
Jinak doporucuju rychlozavinocavku swaddle me, je tenka, max jsem malou prehodila dekou. V kocarku stacila deka 🙂
Ja toho moc koupeneho nemela, dokupovala jsem casem a slo to tak v pohode. Dneska koupis fakt skoro kdykoliv cokoliv 🙂

barbara04
10. únor 2018

to se vazne neda říct... syn byl 30.7. byly vedra ale byl malicky a prvních 14 dni nosil dlouhý rukáv, cepicku a dupacky + zavinovacku... proste nemel zádný tuk co by ho hral.... no a nosil 50/56 skoro 3 mesice 🙂 ale i tak jsme užili krátký rukáv , hned jak malicko přibral byly 30+ a to nosil bodycka s krátkým a k nim maximálně kratasky na paradu 🙂

dailik
autor
10. únor 2018

Holky,moc vsem dekuju za radu!!🙂

nekiaxy
11. únor 2018

@dzogobela mam syna ve stejne datum🙂 jenze zrovna ten rok bylo zari extra teple. Koukni se na to lonske, prvniho zacalo prset a byla to bida...Takze ted na miminko na konci srpna bych vic nez jedno nebo dve body s kratkym rukavem nekupovala, podle me snad nebudou potreba, tak jen kdyby nahodou. Taky si pamatuju ty probrecene dny z horka, zizni u prsa co pul hodiny. Tajne doufam, ze vedra si odbudu sama a tomuhle se vyhnu, i kdyz mam kratkyh bodycek zasobu a syn je nosil dost🙂

swetlusska
11. únor 2018

Taky jsem dávala krátký, doma a taky mi bylo vynadáno, že dítěti mám dávat dlouhý rukáv. Je fakt, že na tom asi něco bude, tak lehčí slabý bodýčko s dlouhým rukávem je fakt asi lepší volba. Zavinovačka je zas super na suchý zip místo nějakých svetrů a buhví čeho. A nejvíc jsem šla po zavinovacích body! Ty se skoro nedaly sehnat a přitom se skvěle oblékají.

marcelapaskova
19. únor 2018

Ja rodila na konci cervna, takze v podstate v cervenci. Nize ti popisu veci bez kterych bych si to opravdu nedokazala predstavit:

- Obleceni - body s dlouhym rukavem, pouze zavinovaci az do velikosti 62, pak uz jsem davala i normalni body. Kalhoty takove ty z H&M, s vysokym pasem a ponoztickami (rika se tomu polodupacky myslim) - hlavne at ty kalhoty nemaji silnou gumu - myslim jako uzkou. Pak takovy ten jeden overall - obycejny, bavlna atd.. ten budes potrebovat hlavne az prijde zari atd.. (doporucuji velikost 56/62). Zadne tricka ani sortky. Potrebujes taky cepicku - vzdy - i aby ho neofouklo, pro me nejlepsi H&M a C&A.
- zavinovacku maximalne jednu, ale moc jsme to nepouzivali.
- deky, takove ty 70x70 nebo 100x100cm, treba tri, vsude kde budes na navsteve apod. Jednou na sedacku jednou na postel, jednou do kocarku atd...
- pumpu na kojeni. Pokud si veris, tak si kup obycejnou manualni, ja mam od PHILIPS AVENT, a uz jsem ji trikrat pouzila, hlavne kdyz byl maly nemocny a nechtel treba den prso. Pokud nevis, tak si kup elektrickou, ale v priprade problemu, si ji muzes vzdy dokoupit. Alespon tu rucni je opravdu dobre doma mit.
- dale takove ty male lahvicky s mlickem. To jsou malinke lahvicky, dva kusy v krabicce. To je startovaci mleko a mi davali opravdu minimalne v dobe nez prislo opravdove mleko. Vzdy nejprve kojit a pak dat treba na lzicku, nebo pipetku (nikdy do flasticky) malinko (20-30ml). Ale to opravdu jen, pokud to trva s tou laktaci dele. Ja mela v pripade obou pripravene ctyri tyto mlicka. Jsou uz hotove, tekute, jen ohrejes.
- monitor dechu - SNUZA PICO - ten jsme u prvniho syna nemeli, a tak dokazu porovnat, jaky klid to mamince prinese, kdyz neco takoveho ma. Neni to takova ta typicka decka, je to proste takovy malinkaty mobilni ctverecek, ktery pripnes miminku na plinku. Na zacatku miminka hodne spi a ja mela porad porad pocit, ze musim chodit kontrolovat jestli dycha. Nejvetsi vyhodu vidim v tom, ze tento pristroj je mobilni, takze je uplne jedno kam das miminko spinkat. V kocarku, na sedacce, v posteli, kdekoli. Dokaze to maminku opravdu hodne uklidnit. Komunikuje ti to s mobilem a meri taky teplotu atd..
- satek na noseni deti - to ti dokaze opravdu hodne hodne ulehcit - take je dobre se jeste predtim o noseni deti informovat. Je to ergonomicke a hrozne zdrave a hrozne krasne pro maminku i pro miminko. Prvniho syna jsem nenosila - bohuzel jsem si tehda myslela, ze vsechny satky jsou pruhovane, cerveno zlute a ze je to hrozne hippie.. No a druheho nosim porad! Milujeme to oba a jak to pomaha krasne na uspavani. V zadnem pripade nekupuj nositko, ktere neni ergonomicke - velmi dobre se muzes informovat napriklad ve facebookove skupine "NOSIME DETI".
- gymnasticky mic - to je proste zazrak. To musis mit! U prvniho syna jsme ztravili tri mesice na balonu. Mel totiz prdiky a to bylo jediny co ho dokazalo trosku uklidnit a uspat. Vetsinou jsme ho houpali tzv: "na tygrika" - to je poloha, ktera je vyborna na usnuti, na zpevneni patere, na prdiky..

Premyslim, jestli jsem na neco zapomnela...
Drzim palce a uzivej!!!
Bude to krasne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru