17. týden, čekám dvojčátka a mám silné bolesti v podbřišku. Co s tím?

noisy
16. črc 2018

Ahojky, jsem podle utz 17+3 od noci mám bolesti v podbřišku. Tak jako jsem to mívala v den když jsem měla dostat MS.. Silné bolesti v podbřišku. Šla jsem dnes k doktorovi, prohlédl mě, řekl mi , že miminka jsou v pořádku. Napsal mi magnerot a gynprodyl. Napsal mi neschopenku a řekl, že mám ležet a odpočívat aby nám dvojčata někam neutekli.. Na kontrolu podle plánu 7.8 při potížích ihned. Co znamená při potížích? Abych nešla s každou prkotinou. Bolesti mám pořád. Byla jste některá také v podobné situaci ? Aby mi někdo zvedl náladu. Děkuji

olga_
16. črc 2018

@noisy Snaž se být hlavně opravdu v klidu - fyzickém i psychickém (lehce se napíše, těžce se provede, já vím). Do kontroly máš ještě poměrně daleko, takže já osobně bych alespoň volala při nejistotě a okamžitě jela při zhoršení nebo změně potíží. Držím pěsti, ať vše postupuje, jak má. Dvojčátka jsou nádherný dar a těhotenství s nimi je prostě jiné. ❤❤

xcassiopea
16. črc 2018

Ahoj, já teď čekám dvojčátka 33týden a bolesti mám už pěkně dlouho, začalo to v podbřišku, pak v kříži, v kyčlích a teď už i zespodu dělohy. Nesmí to být křeče a nesmíš krvácet ani špinit a omdlít. To mi řekl doktor. Prý je to prostě dvojnásobný nárůst a tlak na všechno oproti normálu a že si tělo pomaleji zvyká. Já mám riziko a klidovej režim od začátku, ale s rok a půl starou holčičkou moc klidu neužiju. Pokud můžeš, odpočívej, je to o dost náročnější a dost věcí jako pálení žáhy a otoky nohou přicházejí o dost dřív. Moc držím palečky ať je všechno v pořádku a hlavně se neboj, já teď ve čtvrtek plašila, že mi vytekla plodová voda, naštěstí to byla prý jen hlenová zátka a mám zůžený čípek, ale zatím vše v pořádku. Doporučuju poslouchat tělo, jestli se Ti cokoli nebude zdát, klidně na gyndu nebo pak do porodnice volej, je lepší 10x otravovat kvůli prkotině, než něco brát za prkotinu a být nemusí, nikdo Tě kamenovat nebude. Drž se a klidně piš do zpráv, mám toho za sebou taky dost 🙂

noisy
autor
17. črc 2018

@olga_ moc děkuji za odpověď 💗 budu se snažit a věřit, že všechno dobře dopadne💗

noisy
autor
17. črc 2018

@xcassiopea. Moc dekuji napsala jsem zprávu💗

oveckaluky
17. črc 2018

@noisy Hlavně odpočívat, to je nejdůležitější - ty bolesti mohlo být jen jednorázové ztvrdnutí bříška.

olga_
17. črc 2018

@noisy Určitě. Já si v těhotenství s dvojčátky také užila...

lmartinkova85
18. črc 2018

@noisy
Vždy když se ti něco nebude zdát, raději si zavolej ;)
Já už tak mimo poradnu byla dvakrát a nikdy se na mě zle nedívali..když jsou bolesti, spineni... nebo nějaký zánět je třeba to kontrolovat. Hod se do klidu ;)

noisy
autor
19. črc 2018

Tak po 3 dnech je mi už lepe.. Ty šílený bolesti přestali🙂 jenom mám pořád takovy divný pocit a jen lehce poboliva, místem je tvrdší, ale to jsou asi děti ?a je to normální? Docela se desim toho co mě všechno ještě čeká a bude děsit 🙂 proč musi být takový zahul být těhotná s dvojčatky? 🙂

noisy
autor
12. srp 2018

Ahoj holky, tak jsem byla teď v úterý na kontrole , kontroloval mi čipek a prej se mi hodně zkracuje. Řekl mi, že mě pošle do nemocnice na pozorování abych předčasně neporodila, ja ze sebe neco vykoktala jako , že nechci do nemocnice.. A pak mi kontroloval hrdlo sonem a řekl, že to je ještě v normě. Tak mi napsal čípky a beru gynprodyl a magnesium 3x denně. Nařídil mi ležet a ležet a nic nedělat.. Co tohle znamená? Jak vážně to je ? Mam se bát nebo být v klidu ? Když ležím tak v pohodě, ale když se chci zvednout mám takový pocit jako by mě někdo nakopl spodek a jsem narazena.. To je normalni ? Teď jsem 21+1tt .

renmi
12. srp 2018

Já jsem 24+5 tt, čekám sice jedno, ale něco podobné jsem myvala cca od toho 16tt hlavně po večerech pak odeznely MS bolesti a zůstala bolest v krizi. Beru Magnoslov a je to lepší, dle lékaře jse to roztahovanim svalů a vazů, mám je hold pevné říkal. Ale urco u dvojčátek to může být jinak 🙂 odpocivej, držím palce a nestresuje se, i když chápu, že to někdy nejde, já jsem taky děsný plasan 🙂

bera28
12. srp 2018

@noisy já ležela v nemocnici s dvojčaty od 20tt, do té doby vše bez problémů. Najednou úplné zkrácení čípku a hrozící potrat. Vydržela jsem to do 26 tt, pak porodila. Strašný to bylo. Držím palce, ať dopadneš lépe.

noisy
autor
12. srp 2018

@bera28
No panejo jo, to mě moc nepotesilo. Ty jsi byla az do toho 26tt v nemocnici ? Nebo co jsi měla za problémy, že nastalo zkrácení čípku a hrozící potrat ? 😳 jak to zvládli miminka když jsi porodila takhle brzy ?

noisy
autor
12. srp 2018

@renmi ja tyhle bolesti nakopnuteho spodku mam celej den, staci když si na gauči chci přehodit nohou deku a jak ji zvednu cítím tu bolest.. Ale neni to nic šíleného z čeho bych brecela bolesti.. Jen me to docela děsí

bera28
12. srp 2018

@noisy ano, v nemocnici jsem byla na kopačkách až do porodu. Teď už je dětem 10 let a jsou bez problémů, ale první dva roky děs a hrůza.

bera28
12. srp 2018

@noisy problém byl dvojčata. Tělo je nezvládlo donosit. Kdyby bylo jedno, pravděpodobně by bylo vše bez problémů.

renmi
12. srp 2018

@noisy třeba to opravdu bude tím jak se ta pánev roztahuje a vše tam dole, přeci jen máš tam dvě 🙂

annaluciapetrzel
Autor odpověď smazal
Zobraz
noisy
autor
12. srp 2018

Tak doufam, že to bude v pořádku. Na kontrolu jdu za tři týdny. 28.8.. Při potížích mam přijít hned. Jako potíže jsem si vzala ze by to mělo bejt nějaký šílený bolesti a nebo krvácení? Co poznam jako jine potíže? Jak poznám kdyby bylo něco špatně?

noisy
autor
5. zář 2018

Ahoj, tak jsem dnes 24+4tt . od rána mam bolesti v podbřišku jako u ms a je mi celkově nejak špatně. Bříško mi tvdnejako kamen po kazde když neležím. Beru 3 tabletky denne magnesia.. Můžu sama zvýšit?

maximaty
5. zář 2018

@noisy tohle není na zvýšení magnezka sama doma ale na špitál

vineta
5. zář 2018

@noisy Radši jeď do špitálu, ať tě zkontrolují. Držím pěsti, ať je vše ok 😘

annaluciapetrzel
5. zář 2018

@noisy ahoj, urcite prosim jed ke gynekolozce nebo obratem do nemocnice. muze to byt spatne a treba napichat kortikoidy a tak

noisy
autor
6. zář 2018

Tak jsem včera celý den proležela a už večer mi bylo lip, dneska už úplně v pohodě i prckove řadí o sto šest. Budu jen ležet a kdyby náhodou se mi udělalo hůř tak frčím hned k doktorovi.. Možná to bylo z toho , že jsem ted den předtím dělala těžší práci?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru