Angína v 5.tt a antibiotika. Uklidníte mě, prosím?

zmrzlink
8. dub 2020

Ahojky všem, potřebovala bych od vás trošičku uklidnit :(

V Březnu jsme se s partnerem začali pokoušet o miminko, minulý čtvrtek mě začalo bolet celé tělo a škrábat v krku. Poslala jsem partnera do lékárny pro pastilky pro těhotné, kdybych náhodou byla v tom, ale vůbec jsem s tím nepočítala, že by to hned na první pokus vyšlo. Pak jsem se dočetla, jak v těhotenství se muže max paralen, protože k večeru to bylo horší a horší, tak jsem si ho nasadila. Od pátku se to už opravdu začalo zhoršovat a začala jsem se bát Corony. Obvolala jsem vše co se dalo a měla jsem volat na pohotovost kolem svého okolí. Teploty mi začali skákat na 38, tlumila jsem Paralenem. V sobotu ráno, jsem už chtěla vyrazit na pohotovost, bylo mi na umření a nemohla už ani polikat, mluvit a hýbat se. Udělala jsem si teda raději test a tam na mě vyběhly ty // :srdce: Jenže v tu chvíli jsem propadla panice a neskutečného strachu, že jsem takhle nemocná. Ihned jsme jeli v 8 ráno na pohotovost na ORL a vyšetření čepy po celé puse. ORL mi nasadila Penbene Penicillin a k tomu zobat paralen. Dnes až mi je konečně dobře a je konečně pondělí a já mohla zavolat na gyndu, sestřička se ptala na jak dlouho je mám, jsou na 9 dní a 20.4 mám tedy dorazit. Jenže já mám teď takový strach, jak to miminko ohrozí, nemůžu z toho spát. Tak bych se chtěla radovat ohledně těhotenství, Ale nejde to. Ty obavy jsou obrovské a chce se mi pořad plakat. Prosím prožil jste někdo něco podobného a dopadlo to dobře? Těch 14 dní momentálně čekat bude peklo :(

papousekpaja
8. dub 2020

Penicilin je snad jedine antibiotikum ktere se v tehu muze a nic nehrozi. Ja jsem te ve 32 tydnu, na uplnem zacatku take v 5 tydnu jsem take mela penicilin a pak, myslim ze v 18 tydnu, znovu a podle vsech 3 sceeningu je malicky ukazkove miminko.

rnika
8. dub 2020

Brala jsem u nejstaršího syna ATB skoro celý první trimestr s přestávkama ( právě kvůli angíně...). Tehotenství jsem měla bez problémů, syn po porodu taky v pořádku. Měl tedy jako miminko hypotonii končetin a začal mi kvůli tomu později chodit a teď v 6letech má diagnozu vývojové dysafázie... ( to je horší mluvení a chápání mluvení... musíme chodit na logopedii) ale to s největí pravděpodobností nemá s ATB nic společného. Lepší na chvilku ATB než miminko vystavovat dlouhodobě nemoci. Držím palec ať je nemoc co nejrychleji pryč.

barcachejn
8. dub 2020

Penicilin muzes a paralen take to se vubec neboj 🙂 ja taky mela ve 20tt ATB a maly je pry take zdrave mimco 🙂 toho se neboj horsi by bylo to nelecit dle meho dr... Takze tohle je v poradku hlavne se z toho co nejdrive dostat preji hodne stesti a nestresuj se to uz ti vubec nepomuze ❤

e7
8. dub 2020

Taky jsem měla ATB na anginu hned na začátku těhotenství. Neměla jsem penicilin, nevzpomenu si jak se jmenovali. Na srážení teploty mi MUDr. Doporučila zkusit nejdřív vlažnou sprchou a nechat na sobě tu vodu uschnout a zalézt do postele a když to nepomůže tak paralen 😊 a určitě bych k ATB volila probiotika. Zatím vše vypada v bříšku dobře. Všichni mě uklidnili i lékař, že ATB opravdu neublíží.

klea81
8. dub 2020

Brala jsem v 9 tt a dcera je naprosto v pořádku 😉

lucifux
8. dub 2020

Taky jsem na začátku těhotenství prodělala anginu (vysoké horečky, kašel, bolesti v krku a celého těla). Dostala jsem ATB. Volala jsem na pohotovost, protože jsem se taky bála, lékař mě ujistil, že to mám normálně vyležet, hodně pít a že prosperující těhotenství to nemůže ohrozit. Dokonce i můj lékař mi to potvrdil. Oni sice všude píšou, že vysoké horečky můžou ohrozit plod atd... ale to jen pouze, když by třeba byla mamina starší atd... můj lékař mi dokonce řekl, že sice pouze paralen a taky panadol, ale v případě že to chceš užít na bolest, tak si lze vzít 2 najednou.

zmrzlink
autor
8. dub 2020

Vy jste takové zlatíčka, strašně moc jste mě uklidnily ❤️❤️ Paralen jsme už dnes neměla, konečně mi bylo dobře 🙂 Tak dobrat Antibiotika a hurá na kontrolu k doktorce, moc se mi ulevilo díky vám ❤️

krupka3
9. dub 2020

Penicilin je v tehotenstvi v poradku, pokud zabral, je to dobre. Zarodek velmi ohrozuje spis horecka, takze tu poctive srazet jakmile se dostane ke 38° (v prvnim trim. predevsim). Pokud u tebe miminko zustat chce, tak se udrzi. Kamaradka zvladla v tehotenstvi operaci akutniho slepaku. Drzim pesti 🙂

zmrzlink
autor
10. dub 2020

Ano je mi už zcela dobře 🙂 Pouze se ještě drží kašel, ale ten už taky ustupuje. Jinak se cítím dobře a to i si myslím, je pro miminko daleko lepší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru