Antidepresiva v těhotenství, máte zkušenost?

kvetule1
10. bře 2016

Ahoj těhulky i plánovalky...chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s užíváním antidepresiv v těhotenství... Otěhotněla jsem neplánovaně, beru AD už dlouhodobě, nyní vysazuji... ale je to mazec...

aklin
10. bře 2016

Buď v klidu. Celé těhotenství jsem užívala antidepresiva. Těhotenství probíhalo v pořádku, malá se narodila zdravá a je i tak doposud. S tím vysazením to bude masakr.

kvetule1
autor
10. bře 2016

Můžu se zeptat, co jsi brala? Já ještě nedávno Venlafaxin 150 mg ráno a na noc Trittico 150mg... Ted jsem ty ranní na 75mg, snažím se nebrat vůbec nebo třeba jen obden, ty noční mi vyměnili na Atarax 25... hrůza... mám abst.příznaky, špatně spím... ☹

aklin
10. bře 2016

Brala jsem quetiapin 200 retard. Jednou denně a to večer, abych dobře spala. Záleží hlavně na diagnoze. Nesměla jsem kojit. A v den, kdy jsem byla v porodnici jsem už nesměla vůbec brát. Až po porodu. Tvoje tělo si musí zvyknout na slabší dávku. Nějakou chvíli to potrvá. Konečně jsem na cestě, kdy úplně vysadím a jsem si jistá, že to bude masakr.

kvetule1
autor
10. bře 2016

masakr to každopádně je..doufám,že vysadím brzy úplně...ale mazec teda

msimankova
10. bře 2016

Podarilo se mi vysadit 150 Velaxin a 0,25 Neurol pred otehotnenim, ale zase se mi nepodarilo uplne prestat kourit, je to psycho a po 10 letech s leky to neni jednoduche. Zalezi, co beres, nektere typy leku nejsou tak hrozne - tehotnym se doporucuje sertralin, moje dr. s nim ma dlouhodobe zkusenosti. Držim palce, at jsi ok!

kvetule1
autor
12. bře 2016

trošku závidím to vysazení před těhu,já vysadila s těhu skoro úplně, a ze dne na den z krabky denně taky na nulu...

silver81
12. bře 2016

No já jsem měla poporodní depresi a brala jsem rok Sertivan. Doktorka mi říkala, že pokud budu chtít znovu otěhotnět, hned mi nasadí antidepresiva, aby se to neopakovalo a že je naprosto bezpečné je brát celé těhotenství. Ale asi záleží na přípravku.

ruzenkas
29. bře 2016

@kvetule1 A to souhlasil psychiatr v těhotenství s vysazováním léků?

kvetule1
autor
29. bře 2016

Já jsem vysadit chtěla,dr.souhlasila se snížením dávky na polovinu,a když to půjde,tak úplně...docela to šlo,minuký týden krize jako prase,ale už zas lepší...

radicka
10. kvě 2016

Ahoj holky, já jsem v prvním těhotenství brala Asentru 50 mg. Doktorka říkala, že je to lepší než mimčo stresovat. Celé těhu probíhalo v pořádku a malá byla zdravá. Sice nám porod nedopadl, ale s AD to nemělo nic společného. Teď jsem těhu po druhé a opět beru AD, jelikož po předchozím traumatu bych to nezvládla vůbec.

laura1972
30. čer 2016

Ahoj, mám takový dotaz. Můj přítel bere Citalec a zkoušeli jsme se ptát na různých stránkách jak je to s plodností u muže, při užívání Citalecu, ale zatím nikde nezodpovězeno. Máte někdo zkušenost? Opravdu Citalec způsobuje impotenci u muže a pokud ano, jak to funguje po vysazení? Vrátí se mu plodnost nebo je to doživotní? Snažíme se o miminko, ale zatím nic. Já jsem zdravá a dříve jsem problém s otěhotněním neměla. Děkuji za odpovědi 

kvetule1
autor
1. črc 2016

@laura1972 ahojky,akoeát jsem četla o snížené chuti k sexu,ale to dělají skoro bšechny AD,ať se mužskej zeptá psychiatea,měl by vědět..

petapal
17. lis 2016

Ahoj holky jsem ráda,že jsem našla tuto diskuzi brala jsem antidepresiva snad 10let ted posledních pár let.vEnaflaxin 75. .Jsem v týdnu těhotenství a 8dni je neberu že dne na den vysazení.Tři dny byly abstacky pocení zimnice v noci.To už přešlo,ale co je můj největší problém jsem zlá na lidi kolem sebe neustále se hádám ihned vybouchnu.A nejvíc to odnáší manželé pořádně se dohadujeme nechápe,že jsou to buď hormony nebo spíše náloŽ ,že mi chybí antidepresiva.Nejhorší je,že mám na manžela úplně averzi a nesnáším ho.Samozřejmě mně to i i jiní lidi.Nekontroluji se a řvu a bulim .V úterý si jdu pro těhotenský prukazk tak poprosím gyndare zda mi on nemůže něco předepsat nezvládám to a bojím se,že se mi rozpadne manželství.

werumka
17. lis 2016

@petapal Tyhle léky se NESMÍ vysazovat ze dne na den! Kdo Ti to poradil? Jsi v péči psychiatra? Pokud ne, vyhledej ho. Gynekolog Ti nic nepředepíše. Tyhle léky mají být brané pod dozorem psychiatra, který zná i lékové kombinace, které jsou vhodné v těhotenství. Tohle fakt není nutné dělat...

latkovkybrno
17. lis 2016

@petapal Peťko podle toho, co píšete se podle mě jedná o "abstinenční" příznaky na venlafaxin. Užívala jsem ho několik let a je to velmi silné AD. Přestala jsem ze dne na den, měla jen velmi velkou motivaci a také podporu manžela, ale to je spíše zázrak, že jsem tyto stavy, jako vy, neměla. Co jsem slyšela od ostatních nemocných na Venlafaxinu, bývá to prý jeden z těch léků, které se vysazují nejhůře ba dokonce někdo, kdo to zkusil jednou, zažil takové stavy, že už se ze strachu do toho podruhé nepustil.. Vaše tělo se neumí vypořádat s tím, že svoji dávku AD nedostalo a bojuje o ni. Vyžádejte si MAXIMÁLNÍ oporu v rodině. A pokud to oni nedokáží, BUĎTE TOU NEJVĚTŠÍ OPOROU VY SAMA SOBĚ. Už jen pro to maličké, které nosíte pod srdcem. Nebojte, ono se to zlepší. A kdyby bylo nejhůř, zajděte si k lékaři.

petapal
17. lis 2016

@latkovkybrno děkuji moc potom si uvědomím,že ubližují slovně,ale už je pozdě.i jsem přemýšlela někam odjet ať v rodině neublizuji,ale není to lehké mám ještě 17leteho syna Doma.Jak dlouho to tak může trvat já si s manŽelem miminko přála poslední pokus IVF vyšel po 5letech a ted mám stavy kdy by mi bylo líp bez manžela.Včera už mi řekl,že mně třetí den nesnáší za moje chování .Takže je ticha domácnost

petapal
17. lis 2016

@werumka jezdím do ms centra do Teplic mám roztrousenou sklerózu a Dr.mi je tam napsala.Teď je tam byla a Dr Moje měla dovolenou tak mi sestřička řekla,že se mám za týden připomenout zda je mohu brát a budou je predepisovat.Zítra tam zkusím zavolat jestli tam. budou .Tak jsem mezitím četla na netu a zjistila,že by se brát neměli tak jsem je sama odatavila.Myslíte,že je mám začít znova Teda brát

werumka
17. lis 2016

@petapal Určitě si je sama neodstavuj. Je to úplně zbytečné. Tvoje doktorka věděla, že se pokoušíte o miminko? Pokud ano, nepředepsala by Ti léky, které by byly naprosto kontraindikované. Tyhle stavy, co zažíváš, jsou i důsledkem hormonů - předpokládám, že asi bereš po IVF utrogestan, případně kortikoidy? Tohle všechno má vliv i na psychiku. Zvlášť právě ten Utrogestan a hormony na podobné bázi. Moje psychiatrička mě na tyhle stavy také upozorňovala a proto jsem brala vhodné léky i v prvním trimestru a byla jsem u ní pod zvýšeným dohledem, kdyby mi nebylo dobře.

petapal
17. lis 2016

Ano věděli,že se chystáme otěhotnět.Utrogestan jsem brala prvních 14dni 2-2-2 taky si říkám,že jsem psycho a možná ty prášky by uskodili min než to co se mi teď děje.Zkusím zavolat zda tam zítra budou nebo Dr.napsat meila .Potřebovala jsem se vypsat. a poradit jsem zoufalá do toho nevolnosti celodenní takže jsem fakt na odstřel.

werumka
17. lis 2016

@petapal Chápu, je to hned dvojnásobný zahul. Zavolej tam zítra a domluv se - buď Ti léky nechají, nebo rovnou nasadí jiné. Kdyby tam nebyli nebo ses tam nedovolala, napis mi soukromou zprávu, dám Ti kontakt na místo, kde Ti pomohou. Ale dr. určitě věděla co dělá a určitě by Ti Nenapsala zakázané léky. Žádný z léků není doporučovany, protože na tehotnych se studie dělat nesmí. Proto nikdy nenajdes ani v pribalaku info o tom, že je lék úplně v pohodě. Ale psychiatři, kteří těhotné běžně léčí, vždy vědí, které léky z praxe bezpečné jsou. Tak se neboj 😉
Toho utrogestanu jsi brala dost, ten má na tyhle nálady taky velký vliv.

petapal
17. lis 2016

@werumka dobře děkuji moc

kvetule1
autor
18. lis 2016

@petapal ahpjky,venlafaxin nevysazuj,ten se v těhu brát může...brala jsem 150mg a beru i při kojení...a úplně špatně je vysazovat na jednou...objednej se do NÚDZ k MUDr Hankovi,zabývá ae těhotnými a kojícími...uvidíš,že ti poradí

gepe
18. lis 2016

@kvetule1 Hanna je super! 👍

gepe
18. lis 2016

@kvetule1 tedy Hanka! Automatic opravy me jednou 🔫 pamatuju ho jeste z doby, kdy Nudz bylo PCP. 🙂

petapal
18. lis 2016

@kvetule1 vzala je si zpět dnes pilulku a buď mi ho nechají beru 75mg a. nebo Teda změní na jiné a postup e navazu.jsem pitomá,že jsem se tu nezeptala dřív prožívám hodně těžké období díky tomu

kvetule1
autor
18. lis 2016

@petapal pitomá ne,udělala jsem stejnou blbost,jak to...během týdne jsem vysadila Venlafaxin 150 a tritrico 150...byla jsem na sebe pyšná-tři měsíce..a pak?bych si nafackovala..tolik panik,úzkostí..tož jsem to rychlw řešila..a zrovna Venlafaxin se v těhu dává,takže jsem znova nasadila,jsem zpět na své původní dávce,e bez tritica..zlepšení je znatelné,je mnohem lépe...tak se drž a tabletky zobej..lepší máma v pohodě a s tabletkama,než máma na provaz bez nich 😉

petapal
18. lis 2016

@kvetule1 Jj zkoušela jsem volat i na krizove centrum do Bohnic.Tam mi poradili ať si zavolám tomu kdo mi je předepsal,že lékaře mi k telefonu nedají.Moje Dr.kvůli vcerejsimu svátku neordiniji nikdo to tam nebere.Tak jsem ji napsala meil aspoň a beru dál venafkaxin jinak už to nedávám a jak říkáš lepší máma v pohodě nez nervy takové děkuji moc holky jak budí vědět co Dr.napsala pisnu to sem

petapal
18. lis 2016

@kvetule1 hlavně sem teď zvědavá kdy mne zabere včera jsem si vzala večer už a dnes ráno.Takže budí brát jednu rano 75mg

msimankova
18. lis 2016

@petapal neboj, Venlafaxin opravdu muzes brat, nebo moje dr. ma dlouhodobejsi zkusenost se sertralinem. Hormony s psychikou mavaji hodne, tak si to nezhorsuj 😉 Ja jsem vysadila po pozitivnim testu, ale to uz jsem panovane postupne vysazovala ze 150 mg 4 mesice. Zazila jsem taky par pokusu ze dne na den, i bez hormonu to bylo moc fajn 😀 Preju, at to dobre zvladnes!

petapal
18. lis 2016

A hlavně potřebují ať máme rádi tatínka já ho teď v tom období holky nesnáším. Měli jste to taky někdo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru