Antidepresiva v těhotenství, máte zkušenost?

kvetule1
10. bře 2016

Ahoj těhulky i plánovalky...chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s užíváním antidepresiv v těhotenství... Otěhotněla jsem neplánovaně, beru AD už dlouhodobě, nyní vysazuji... ale je to mazec...

kvetule1
autor
18. lis 2016

@petapal jooo..manžel ze mě byl hotovej,ale vždycky pomohl 🙂

diiia
28. črc 2017

Ahoj žienky. Brala niektorá z Vás AD počas celého tehu ? Ak áno aké ? Ďakujem 🙂

kvetule1
autor
28. črc 2017

já,Venlafaxin 150mg,byla jsem i v Praze a je v pohodě..malé je už 9měsíců a nic se na ní neprojevilo...spokojené mimčo,neboj se 🙂

diiia
28. črc 2017

@kvetule1 Ja mám 10 mg ecitalopramu toho sa nebojím je bezpečný 🙂 Ale mám 0,25 mg neurolu toho trošku ale lekárka mi ho schválila lebo je to slabučká dávka 🙂 tak snáď

kvetule1
autor
29. črc 2017

@diiia a ten neurol jen když je to špatné,nebo pořád?

diiia
30. črc 2017

@kvetule1 Každé ráno tú 0,25 mg a vraj je to taká dávka, že to k plodu ide minimum 🙂

kvetule1
autor
31. črc 2017

@diiia tak je ten slaboučkej 🙂držím pěsti,ať je vše v poho 🙂

diiia
31. črc 2017

@kvetule1 Ďakujem 🙂 Verím, že bude ...

anka_rozpravky
23. srp 2017

kvetule1, ja som urobila hlupost ze som sa dala nahovorit na odstavenie z antidepresiv v tehotenstve . a este k tomu naraz. Aj tak mi museli nasadit aspon minimalnu davku od 6 mesiaca....a do 4 mesiaca som brala potajomky aspon frontin 0,5...vsetko zbytocny stres...mame rocnu dcerku vdaka Bohu zdravu a myslim ze keby som aj ostala pri starom davkovani, bola by malicka v poriadku. Drzim palce, tie stavy pri preruseni boli hrooozne.

diiia
23. srp 2017

@anka_rozpravky Ahoj môžem sa ťa spýtať ? Brala si Frontin teda celé tehu ? A akú dávku ?

anka_rozpravky
24. srp 2017

Ahoj ze som tehotna som vedela od 4 tyzdna....niekedy je to na skodu zistovat tak rychlo ci sme pozitivne tehu. Psychiatricka mi povedala ze keby to zeny nechali tak, pokojne by mohli brat antidepresiva do 8, 9 tyzdna. Casto si ich totiz vysadime same, ked zistime, ze test je pozitivny. Takze vsetko vratane frontinu som hned vysadila. V 5 tyzdni. Ale uz v osmom tyzdni som si musela frontin nasadit. 0,25. Nedalo sa to vydrzat. Od tretieho mesiaca som musela 0, 5 brat kazdy vecer a k tomu tretinu tritica. Cely 5 mesiac to bolo strasne aj s tou polkou frontinu. V 6 mesiaci mi nasadila psychiatricka tri krat do dna 5 diazepan. Je zaujmave ze diazepan mozu tehotne zeny brat prave len v 6 mesiaci. A od siedmeho mesiaca som uz brala naspet vsetky svoje lieky v minimalnej davke. Cize stvrtka paretinu rano, tretina triticca a 0,25 frontin. A vecer 2 tretiny tritica a 0, 5 frontinu. Narodila sa nam dcerka mesiac skor, je zdravucka uz mala teraz rok. Este raz urobila som chybu ze som sama znizovala davky. A uz v ziadnom ziadnom pripade aj ked otehotniete si naraz nevysadzujte lieky. Trpite nielen vy ale aj dietatko. Lebo ak dlhodobo beriete napr frontin aj tak vam v krvi prudi dlho zvyskova latka ktora mizne az po mesiacoch.

anka_rozpravky
24. srp 2017

Najviac mi pomohol manzel. Obrazne povedane denne ma drzal za ruku a opakoval ze to zvladneme ze sa nemam bat...a to som bola pripad vkuse placuci, napinalo ma, .... Dost pomaha aj taka stereotypna cinnost ako triedenie, vyfarbovanie mandaly, chce to trpezlivost ....ale hlavne ked porodite....u mna vsetko zmizlo po dnoch. Hned som nasadila normalne davky a po porode som mala uplny naval radosti a stastia.

mari90
24. srp 2017

Take beru a to Argofan a Mirzaten, Argofan jsem na temer cely prvni trimestr vysadila, ale musela jsem znovu na nej najet, dle dr. jsem vysazovat vubec nemela...vse se mi v plne parade totiz vratilo

diiia
24. srp 2017

@anka_rozpravky No ja som vysadila lieky s tým, že chceme bábo ... Bolo mi OK tak 2 týždne a všetko sa to vrátilo o 100x horšie ako bolo ... Neskutočné stavy a zle zle zle ... Závraty silné ako hrom, chudla som, nejedla, nedokázala prejsť ani krok a sama byť už vôbec, pocit na hrudi ako by som umierala no nikdy viac. Nasledovalo nasadenie tých istých liekov naspäť a aj som rada, že som neotehotnela hneď na prvýkrát. Vyše pol roka mi trvalo, kým som sa dala dokopy ako som pred tým bola ... Ešte aj teraz mám zlé dni ale o veľa lepšie ako, keď som bola bez liekov. Beriem ráno 0,25 mg neurolu "to je to isté, čo frontin" a Escitalopram 10 mg a večer tak polku neurolu z toho 0,25 mg a to je celé ... 🙂 Lutovala som aj ľutujem do dnes to vysadenie a keby som otehotnela vtedy nezvládla by som to ... Takže teraz s liekmi a snažíme sa ... Zatiaľ sa nepodarilo ale snáď, čoskoro 🙂 Ďakujem za odpoveď a povzbudenie hlavne ! 🙂

anka_rozpravky
25. srp 2017

@diiia držím palce, nenechajte sa znechutiť. A verte mi.....zvládli by ste to....ja som dala dole vtedy 17 kil, uzkost, stahy svalov, najvacsia pomoc bola iste v manzelovi a u nas aj viera v Boha....tych 240 dni predsa len zbehlo....dnes sa mi nechce verit ze sme to dali

veronikao87
24. kvě 2019

@mari90 ahoj,mohu se zeptat,mirzaten ti byl v tehu povolen? Dekuju😊

mari90
24. kvě 2019

@veronikao87 ano byl

veronikao87
24. kvě 2019

@mari90 a mohu se zeptat kolik si brala a i v začátku tehu? Dekuji moc😊

mari90
24. kvě 2019

@veronikao87 brala jsem od zacatku az do kobce 30 mg

veronikao87
24. kvě 2019

@mari90 a miminko v poradku? Dr. neměl s tím lékem problem? Já snížila na 7,5mg a to tak nějak zvladam,ale nedokážu vysadit úplně,nejde mi usnout,proto zjišťuji info😊

mari90
24. kvě 2019

@veronikao87 ano vse v poradku, lekarka problem nemela konzultovala to i s detskou lekarkou a obe se shodli, ze je to ok

nikaaa9559
28. srp 2020

Ahojte,chcem sa opýtať či máte skúsenosti s liekom Spitomin?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru