Antiepileptika v těhotenství

gabrielaguess
11. bře 2016

Krásné ráno vespolek. Jsem již maminka 7 letých dvojčátek (holčiček). Před 2 lety v 27 jsem prodělala epileptický záchvat v životě. Po všech vyšetření mi nebylo naštestí nalezeno žádné ložisko, které by vyvolalo tento záchvat. Bylo mi řečeno, že to mám nervového původu, což by odpovídalo tehdy jsem procházela poměrně těžkým obdobím rozvodu apod. Pan doktor mi tehdy zabavil na půlroku ŘP a naordinoval Convulex 300, který užívám ráno a večer jednu tabletku. Po půl roce mi ŘP vrátil a já zase mohla řídit a dělat naprosto vše....Již dva roky jsem bez záchvatu (klepu 🙂 ) s tím, že jsme se s mým nastávajícím mužem 🙂 rozhodli, že bychom chtěli ještě miminko. Byla jsem na konzultaci u své gynekoložky, která mi požehnala a těší až přijdu již gravidní 🙂 včera jsem byla na další konzultaci u svého neurologu, kdy jsem pevně věřila v to, že mi lékař po jistém uvážení bude moci antiepileptika vysadit, Poslední EEG dopadaly dobře a měla jsem přijít na kontrolu až za rok, tudíž jsem opravdu doufala v to, že do těhotenství budu moci vstupovat bez zatížení pro miminko. Jsem teď z toho špatná, protože mám obrovský strach. Doktor ještě než jsem včera usedla na křeslo mi hned řekl, že nevidí důvod proč bych nemohla otěhotnět, že mám dále pokračovat v léčbě a přijít až otěhotním. Připadala jsem si tam jak nějaká hysterka. Dal mi znát, že takových žen s takovým problémem jako já je nás mraky a že prostě "vzhůru do toho". Jenomže já mám vážně strach 😢 včera jsem fňukala celý den a četla jsem a četla jsem pořád dokola možná rizika pro miminko.....Četla jsem, že 10 ze 100 MŮŽE mít vývojovou vadu ale také vůbec NEMUSÍ....rovněž u ne-epileptiček může mít stejné riziko 3 ze 100 což není o moc nějakých 7-8%.....Ve finále každé těhotenství je "riziko" nikdo nikdy nevíme, jak bude probíhat ....Jak jste se rozhodovaly VY? Miminko strašně chceme jen se bojím jak psychicky ustojím těch 9 měsíců ve strachu, co když budu patřit mezi těch 10% 😢 Děkuji za zpětné vazby hezký zbytek dne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru